Zanim...
Zanim...

Polskie Forum FPV

Forum modelarzy i pilotów FPV
Dzisiaj jest środa 26 cze 2019, 07:38

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Brak telemetrii

Jak już wspomniałem wcześniej we wrześniu ubiegłego roku kupiłem na Alledrogo używanego koptera Typhoon Q500 4K . Od samego początku miałem problem z telemetrią . Myślałem że reset apki coś pomoże . Ale zamiast pomóc to sprawa się jeszcze bardziej pogorszyła bo apka straciła łączność i z kopterem i z kamerą . Jakoś z wielką biedą udało mi się przywrócić tę łączność na powrót . Ale jest problem . Nie działa alarm niskiego napięcia aku i kopter sam nie ląduje przy niskim napięciu . Jest też problem z telemetrią . Niby jest i nie jest .
Po włączeniu apki po chwili GPS apki pokazuje ilość znalezionych satelit . Po włączeniu koptera również po chwili wyświetla się ilość satelit znalezionych przez GPS koptera . Jest też wyświetlany stan napięcia aku koptera i aktualna pozycja GPS . Pokazują się też cyferki wysokości , prędkości i odległości . Ale są one jakieś dziwne . ALT jest -2,8m . G-SPD 0,0 kph . DIS 3,7m . Kopter stoi na ziemi a apka przy samym kopterze . Gdy lecę kopterem od siebie albo do góry to nic się nie zmienia . Natomiast gdy postawię koptera na ziemi i oddalam się z apką to w DIS zwiększają się cyfry . Gdzie szukać przyczyny ? W apce czy kopterze ? Istnieje możliwość zrobienia kalibracji kompasu , akcelerometru i GPS-u .

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.