Budżetowy dron podobny do MJX Bugs 3 ale o większym zasięgu?

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

robertcb
Posty: 52
Rejestracja: wtorek 26 gru 2017, 18:43

Budżetowy dron podobny do MJX Bugs 3 ale o większym zasięgu?

Post autor: robertcb »

Witam.

Szukam czegoś podobnego do Bugs 3 w sensie bezszczotkowych silników, możliwości uniesienia GoPro (a więc masy, mocy silników, gabarytów), niewygórowanej ceny.
Nie musi mieć nawet GPS, ale musi być ze znacznie lepszym radiem.
Wyprowadzenie anten jak w tym poradniku na zewnątrz trochę pomogło, ale niewiele, może o 20-30%.
Radio jest naprawdę słabe. Już przy 500-600 m zaczyna pojawiać się sygnał przerw w zasięgu - a przecież anteny się widzą (dron jest dobrze widoczny na niebie gołym okiem).
Równoległa polaryzacja anten również jest zachowana.
Mi nie zależy mi na automatycznym powrocie (home) po utracie zasięgu, chcę by po prostu go nie tracił.
Może pasmo 2,4GHz nie jest odpowiednie, i stosuje się inne? (dużo zakłóceń) - kiedyś modele RC latały na 35-40 MHz.
Czy jest jakiś niedrogi dron tego typu w którym nie doświadczę problemów z zasięgiem w sytuacji widoczności anten - braku przeszkód terenowych.
Robert
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Budżetowy dron podobny do MJX Bugs 3 ale o większym zasi

Post autor: Adrián »

Zmodyfikuj to co masz.
Kup aparaturę i link rc, wybierz sobie jaki chcesz.
Będziesz miał lepszy zasięg.
Od razu zmienisz FC i w przyszłości dołożysz GPS z kompasem i masz budżetowy zestaw.
robertcb
Posty: 52
Rejestracja: wtorek 26 gru 2017, 18:43

Re: Budżetowy dron podobny do MJX Bugs 3 ale o większym zasi

Post autor: robertcb »

Nie wiem czy jestem wystarczająco obeznany.

Jaka wiedza i sprzęt są wymagane do takiej wymiany o której piszesz?
Zwykła lutownica wystarczy, czy jeszcze dochodzi konieczność programowania kontrolerów, procesorów, przelutowań hot-air, lub jakichś innych specjalistycznych czynności/urządzeń?

A może nie trzeba robić nic z tych rzeczy?
Robert
LordOfTheDeath
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 19 cze 2018, 09:44
Lokalizacja: Ełk

Re: Budżetowy dron podobny do MJX Bugs 3 ale o większym zasi

Post autor: LordOfTheDeath »

A ile tego zasięgu kolega chce ? Mi się udało uzyskać niecałe 800m na antenie nadawczej 5dbi od TP-Linka.
robertcb
Posty: 52
Rejestracja: wtorek 26 gru 2017, 18:43

Re: Budżetowy dron podobny do MJX Bugs 3 ale o większym zasi

Post autor: robertcb »

Mi też się rekordowo coś ok 800 udało uzyskać, ale to zależy od dnia i chyba poziomu zakłóceń.
Kilka razy na skraju zasięgu dron stracił zasięg, rozbroił się i spadł.
Chciałbym by było do ok. 1000 m (chyba max. odległość VLOS dla tego drona) ale stabilne, tak by przy widzialności wzajemnej anten nie było mowy nawet o chwilowej utracie zasięgu.
Czyli w praktyce jak to marketingowo podają producenci maksymalne wartości w porywach - pewnie zasięg musiałby być do 2 km, by ten 1 km był stabilny.
Robert
LordOfTheDeath
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 19 cze 2018, 09:44
Lokalizacja: Ełk

Re: Budżetowy dron podobny do MJX Bugs 3 ale o większym zasi

Post autor: LordOfTheDeath »

Może wzmacniacz 2.4ghz ?
robertcb
Posty: 52
Rejestracja: wtorek 26 gru 2017, 18:43

Re: Budżetowy dron podobny do MJX Bugs 3 ale o większym zasi

Post autor: robertcb »

Komunikacja jest 2 stronna, pewnie duplex, więc nie tedy droga - wzmacniacz by zaklocil odbiornik no i musiały by byc dwa, bo w tym modelu do aparatury tez idzie sygnal (o słabej baterii czy o utracie zasięgu).

Mam yagi do wifi na 2,4 ghz - spróbuję ją podłączyć do aparatury, ale duże to i niewygodne, trzeba jakis stelaż zrobić :)
ODPOWIEDZ