Xiaomi Mi DRONE

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Krzysiek H
Posty: 90
Rejestracja: wtorek 05 lip 2011, 20:35
Lokalizacja: Łódź

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Krzysiek H »

Zastanawiam się czemu wszyscy upierają sie na te 60 fps , ja bym wolał 50 :-/
Pozdrawiam, Krzysiek.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Rurek »

Krzysiek H pisze:ja bym wolał 50
Ja też i obaj wiemy dlaczego :-)
Ale większość użytkowników tego typu sprzętu płodzi i ogląda swoje dzieła w internetach nie w telewizorniach ;-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: matulekpl »

A czemu 50?
A co do rybiego oka to każda sport cam go ma wiec albo szeroko oko albo Maroko:)
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Rurek »

Bo 60fps nie pokażesz w telewizji (nie internetowej tylko takiej oldskulowej :-) ) bez utraty jakości.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: matulekpl »

Tzn jak w telewizji? :) a co my tu pokazujemy e telewizji?:) przecież to hobby a nie praca dla Rydzyka:)
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Adrián »

Hobby nie hobby. Nie musi to oznaczać, że ma być kiszka. Łatwiej w postprodukcji coś "sklecić" z innym materiałem. A tak trzeba robić kichę od początku, żeby to miało ręce i nogi. Czyli wybrać mniejsze zło..
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: matulekpl »

Nie przesadzaj... Ta kamerka nie odbiega parametrami od innych z tej samej grupy wiec nie wymieniajcie tego typu rzeczy jako wadę bo to nie ta półka cenowa i sprzętowa.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Rurek »

Adrián pisze:Hobby nie hobby. Nie musi to oznaczać, że ma być kiszka. Łatwiej w postprodukcji coś "sklecić" z innym materiałem. A tak trzeba robić kichę od początku, żeby to miało ręce i nogi. Czyli wybrać mniejsze zło..
dokładnie o to chodzi.
Jak się ma kamerę "nie-sportową" ale za to bardzo dobrą którą się robi w klatkarzu 50p (bo taki ma najlepszy dobra kamera nie-latająca i nie-sportowa....więc się robi w najlepszym klatkarzu) a potem dostaje się w łapy "drąna" który ma 30 lub 60fpsów to aby ze sobą połączyć ujęcia z obu kamer w jednym materiale to trzeba iść na badziewny redukcjonizm ;-) i trzeba co szóstą (przy 60fps) klatkę jakoś wygubić aby dorównać do 50fps (bo w drugą stronę to się nie da czyli dorobić brakujące 10 przechodząc z 50 na 60 :-) )
I końcowy efekt jest estetycznie średni nie mówiąc już o tym że jest nie do przyjęcia przez końcowego odbiorcę, np w Toruniu 8-) . Ale to nie wątek na dyskusję o tym skoro matulek wie że potrzebujemy najlepiej 120fps i basta.
Efekt mizeroty tego myślenia jest mniej więcej taki:
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: matulekpl »

Ale słuchajcie na razie wydajecie sądy nad filmikami nagranymi przez jednego z pracownikow Xiaomi. Skoro ich kamerka ma opcje 50fps to i kamera wbudowana w drona na pewno tez bedzie miec:) tutaj największym znakiem zapytania jest stabilizacja tej kamery czyli ten krzywy horyzont.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: PiotrSz »

Panowie co upierają się że nie ma znaczenia że to kręcenie w 60 klatkach to się grubo mylą. 60 klatek to NTSC i po przetworzeniu tego na komputerze a potem po wypluciu na youtube wychodzi kicha w postaci kiepskiej jakości a nawet czasami cięcia się filmów na yt co wielokrotnie zauważyłem. Szczególnie można to zauważyć u nowych użytkowników kamer Xiaomi YI którzy chcą nakręcić film w jak najwięcej ilości klatek i zamiast ustawić 48fps bo nie da się 50 to ustawiają 60... i tu się zgodzę w całej rozciągłości z kolegami
Krzysiek H oraz Rurekiem. Ale co ja się wymądrzam, tu są więcej wiedzący niż my ;-) i zaraz i tak zostanę zgaszony :-D
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: matulekpl »

Hmm czytanie ze zrozumieniem Panowie:) tu nikt nie mówi, ze 60fps jest lepsze.
Ale akurat w wątku o dronie Xiaomi czepiacie sie tak tego szczegółu a przez ostatnie pół roku nawet nikt nie wspomniał, ze 60fps to takie wielkie zło.
A w Xiaomi da sie ustawic 50fps poprzez skrypt.

A przecież wiecej klatek to płynniejszy obraz. Czyż nie?
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Rurek »

matulekpl pisze:Ale akurat w wątku o dronie Xiaomi czepiacie sie tak tego szczegółu
Były dwa posty o tym a Ty rozwinąłeś skrzydła w ogóle nie w temacie jątrząc w kwestii wyższości 60 vs 50. Trzeba było się powstrzymać a nie teraz drążyć temat w wątku do tego nie przeznaczonym.
matulekpl pisze:przez ostatnie pół roku nawet nikt nie wspomniał, ze 60fps to takie wielkie zło.
Bo jesteś widać tu za krótko i nie czytasz ciekawych wątków.
I nikt nie pisze że 60fps to wielkie zło. To Ty musisz zacząć analizować słowo pisane pod kątem zrozumienia. Bo do jednych rzeczy 60fps będzie dobre a do innych 50.
Natomiast Ty wyłącznie pod kątem swojego wielkiego filmowania wypowiadasz niesprawdzone opinie i "zamiatasz" innych którzy mają coś więcej do powiedzenia w temacie fpsów niż Ty. Ciężko się dyskutuje z kimś takim kto stawia swoje zdanie jako jedyne najlepsze i najmojsze.
matulekpl pisze:A w Xiaomi da sie ustawic 50fps poprzez skrypt.
I trzeba było tylko to napisać a nie kilka postów pobudzających do niepotrzebnego wypisywania się o tym że nie tylko twoja racja jest jedyną słuszną.
Jeżeli w tej kamerce zamontowanej na tym kopterze który jest tematem tego wątku - poprzez analogię (bo na razie jakichś wiarygodnych źródeł informacji o tym że to będzie ten sam hard- i soft-ware w kamerce sportowej i podwieszonej próżno znaleźć...) będzie możliwość zatrzaśnięcia 50fps to dobrze. Tylko tyle chciał się dowiedzieć Krzysiek H bo miał wątpliwości (tak jak ja) czy taki tryb będzie można uzyskać.
To takie proste.
matulekpl pisze:A przecież wiecej klatek to płynniejszy obraz. Czyż nie?
To nie jest pytanie na ten wątek. I po drugie nie to jest problemem o którym masz parę postów wyżej napisane. Gdybyś choć raczył obejrzeć film który wrzuciłem to wiedziałbyś o czym piszemy i nie zadawał błędnie skonstruowanego pytania o płynność 60fps.

Wróćmy do tematu wątku czyli dyskusji na temat nowego wynalazku latającego od Xiaomi.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
lukasz236
Posty: 10
Rejestracja: środa 07 paź 2015, 16:48

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: lukasz236 »

W kamerze Xiaomi bez problemu da się ustawić 50fps wystarczy zmienić z NTSC na PAL i po krzyku.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Rurek »

lukasz236 pisze:W kamerze Xiaomi bez problemu da się ustawić 50fps wystarczy zmienić z NTSC na PAL i po krzyku.
Tak jak w jeszcze kilku innych sportcamach z wyjściem TVout i możliwością wyboru systemu PAL/NTSC - co jest najprostszą (bez skryptowania) metodą na uzyskanie potrzebnego klatkarzu.
Szkopuł tylko w tym że na razie nie ma nigdzie wiarygodnych info czy kamerka na Xiaomi Drone będzie miała takie opcje jak jej starsza siostra "przełajowa" ;-) czy tez ostatecznie możliwość skryptowania i wymuszenia tym sposobem żądanego FPSa....
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: matulekpl »

Rurek pisze:a Ty rozwinąłeś skrzydła w ogóle nie w temacie jątrząc w kwestii wyższości 60 vs 50
a Ty dalej swoje, jak ta kwoka... nigdzie tak nie napisałem.
Rurek pisze:Bo do jednych rzeczy 60fps będzie dobre a do innych 50.
no podobno to forum hobbystyczne więc ciężko wyciągać wnioski w Waszych postów typu:
Rurek pisze:Ja też i obaj wiemy dlaczego
Ale większość użytkowników tego typu sprzętu płodzi i ogląda swoje dzieła w internetach nie w telewizorniach
dla nas "maluczkich" mógłbyś okazać swoją wyższość tłumacząc o co kaman. Uwierz, że w ten sposób zyskasz większy szacunek niż tak jak teraz.
Rurek pisze:Natomiast Ty wyłącznie pod kątem swojego wielkiego filmowania wypowiadasz niesprawdzone opinie i "zamiatasz" innych którzy mają coś więcej do powiedzenia w temacie fpsów niż Ty.
mógłbyś powstrzymać się od bezczelnych docinek. Nikogo nie zamiotłem i nie wiem po co te docinki do mojego "wielkiego" filmowania. Robię to dla przyjemności i ekspertem nie jestem.
Bardzo chętnie poznam Wasze opinie. Wręcz 90% użytkowników tego forum czeka ,aż rzucicie jakiś ochłap informacji, które tak skrzętnie próbujecie zachować dla siebie. Tylko nie wiem czemu, bo dzięki dzieleniu się informacjami - powtórzę - "zyskasz większy szacunek".
Rurek pisze:Ciężko się dyskutuje z kimś takim kto stawia swoje zdanie jako jedyne najlepsze i najmojsze.
przyganiał kocioł garnkowi.
Rurek pisze:Tylko tyle chciał się dowiedzieć Krzysiek H bo miał wątpliwości (tak jak ja) czy taki tryb będzie można uzyskać.
To takie proste.
proste to by było gdybyście napisali: "Ciekawe, czy będzie możliwość nagrywania w 50fps." A nie:
Krzysiek H pisze:Zastanawiam się czemu wszyscy upierają sie na te 60 fps , ja bym wolał 50
bo taka wypowiedź nie odnosi się do danej kamery stricte.
Rurek pisze:To nie jest pytanie na ten wątek.
pozwolę się z Tobą nie zgodzić. dyskusja jest dyskusją. tematyczną, bo dotyczy możliwości urządzenia, o którym się toczy.
Rurek pisze:Tak jak w jeszcze kilku innych sportcamach z wyjściem TVout i możliwością wyboru systemu PAL/NTSC - co jest najprostszą (bez skryptowania) metodą na uzyskanie potrzebnego klatkarzu.
Szkopuł tylko w tym że na razie nie ma nigdzie wiarygodnych info czy kamerka na Xiaomi Drone będzie miała takie opcje jak jej starsza siostra "przełajowa" ;-) czy tez ostatecznie możliwość skryptowania i wymuszenia tym sposobem żądanego FPSa....
Można tylko na chwilę obecną wyciągnąć kilka wydaje się rozsądnych wniosków:
- nie robili specjalnie nowej wersji hardware'u dla drona, tylko wykorzystali już sprawdzony.
- kamerka będzie miała minimalnie możliwości i specyfikację taką jak Yi 1, bo skoro mają już technologię aby robić Yi 2 to po co wypuszczać produkt gorszy od Yi 1?;)
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
ODPOWIEDZ