Xiaomi Mi DRONE

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

debos1
Posty: 37
Rejestracja: wtorek 24 paź 2017, 13:45

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: debos1 »

Matt24 pisze:Niezly bajzel tam maja moj wyslany 29 listopada wyjechal z pragi miesiac pozniej i sladu po nim nie ma tylko status Shipment transiting to next station [] ma ktos jeszcze takie cos
U mnie to samo później wysłany dziś właśnie czeka już w domu na mnie a wcześniejszy gdzieś w Europie...
Darki84
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2016, 15:38

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Darki84 »

azizi pisze:Info dla czekających. Sprzęt zakupiony w cyber mondey dotarł dziś. Wcześniej jednak pisałem do GB z zapytaniem czemu się to w czasie przeciąga i nie wiem czy coś pośpieszyli bo 2-3dni po zgłoszeniu na trakingu paczki zrobił się ruch (wcześniej wszytko stało w miejscu).
To ja miałem więcej szczęścia, zakupiony 20.12.2017 na Gearbest, oczywiście przesyłka Priority Line, dron dotarł dzisiaj :)
marek025
Posty: 33
Rejestracja: wtorek 28 lis 2017, 21:33
Lokalizacja: Białystok

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: marek025 »

Odpisał mi typek z fimi. Dostałem update oprogramowania, dał mi jedno, potem kazał zainstalować drugie i działa. Dron lata. Polatałem 3-5 minut i wróciłem do domu bo niesamowicie dziś zimno( -10C ) Ale działa, to się liczy, że nie musiałem nic rozbierać ! :)
Awatar użytkownika
szampoon
Posty: 16
Rejestracja: czwartek 17 wrz 2015, 16:21

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: szampoon »

marek025 pisze:Odpisał mi typek z fimi. Dostałem update oprogramowania, dał mi jedno, potem kazał zainstalować drugie i działa. Dron lata. Polatałem 3-5 minut i wróciłem do domu bo niesamowicie dziś zimno( -10C ) Ale działa, to się liczy, że nie musiałem nic rozbierać ! :)
SUPER! fajnie ze Fimi pomoglo i odbylo sie bez problemow i dłubania. Dronik lata wiec nic tylko baterie ladowac :-)
Awatar użytkownika
Diensdale
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 28 gru 2017, 14:51
Lokalizacja: Poznań

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Diensdale »

Plecak doszedł. Super wszystko pasuje.Obrazek

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
dczarnec
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 14 sty 2018, 23:26
Lokalizacja: Nowa Sól

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: dczarnec »

Podobnie jak opisane tutaj http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=27&t=3 ... 00#p539156, również miałem problem "System failed to initialize, please restart aircraft" i problem z dostępem do czarnej skrzynki przez USB w dronie (Xiaomi Mi DRONE 4K).
Pomogło wyjęcie karty z drona i wyczyszczenie jej przy pomocy polecenia clean z programu diskpart (pod Windows). Dron później sam sobie utworzył partycję na tej karcie i ją sformatował.

Możliwe, że można to samo zrobić przez USB bez rozbierania drona. Ja miałem już drona rozebranego więc wyjęcie karty nie było problemem (w pierwszej kolejności trafiłem na informację, że przyczyną błędu może być poluzowana tasiemka od IMU https://www.rcgroups.com/forums/showthr ... st38679717.

Po wyczyszczeniu karty wydaje się, że dron ogólnie zaczął lepiej działać:
- za pierwszym razem powiodła się kalibracja kompasu (wcześniej próbowałem z 10 razy bez powodzenia)
- wcześniej nie chciał mi lądować w trybie ATTI (na razie w innym trybie nie próbowałem) - po zetknięciu z ziemią jakby się od niej odbijał - zwiększał z powrotem obroty silników i wznosił się na kilkadziesiąt centymetrów.

Przy okazji, u mnie dostęp do karty microSD (czarnej skrzynki) przez złącze USB w dronie jest bardzo powolny:
- po podłączeniu drona do komputera (przy wyjętej baterii z drona) karta staje się widoczna pod Windows'em dopiero po kilkudziesięciu sekundach albo i dłużej
- przy próbie tworzenia obrazu karty, miało to trwać ponad 2 godziny (po kilkunastu minutach zrezygnowałem)

Czy u was też tak powoli to działa?
sinynos
Posty: 6
Rejestracja: piątek 12 sty 2018, 19:13
Lokalizacja: Chełm

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: sinynos »

Czy 1600 zł za nowego drona Xiaomi z wysyłlką z Europy to dobra cena?
azizi
Posty: 64
Rejestracja: poniedziałek 27 lis 2017, 12:01
Lokalizacja: Łomża

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: azizi »

Może ktoś podać linka do apki na mi drona w miarę świeżej bo nie mogę przez google play zainstalować?

ps. już coś mam
https://apkpure.com/mi-drone/com.fimi.overseas.soul
kolopeter
Posty: 4
Rejestracja: piątek 24 lis 2017, 20:07

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: kolopeter »

jakby ktoś się chciał pocieszyć , to ja czekam na drona od 18.11.2017.
widziałem go niedawno w Czechach, ale ... to info już się nie pojawia. przesyłka poprzez uk dpd z tego co widziałem.
ostania wiadomość była z 26 grudnia ,ze jest w Czechach.
no i za 2 dni miną 2 miesiące od zamówienia .. ech .. a za chwile wyjeżdżam na 3 miesiące ... i tyle se polatałem.
Matt24
Posty: 38
Rejestracja: sobota 08 paź 2016, 19:46
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Matt24 »

kolopeter pisze:jakby ktoś się chciał pocieszyć , to ja czekam na drona od 18.11.2017.
widziałem go niedawno w Czechach, ale ... to info już się nie pojawia. przesyłka poprzez uk dpd z tego co widziałem.
ostania wiadomość była z 26 grudnia ,ze jest w Czechach.
no i za 2 dni miną 2 miesiące od zamówienia .. ech .. a za chwile wyjeżdżam na 3 miesiące ... i tyle se polatałem.
Nie ty jeden tak masz :evil:
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Adrián »

To trzeba było od razu uderzyć przez PP. Trochę się wam dziwię..
Często pomaga i Nagle się znajduje, albo wysyłają jeszcze raz.
Matt24
Posty: 38
Rejestracja: sobota 08 paź 2016, 19:46
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Matt24 »

Nie placilem przez pp tylko przelewy 24 na wykopie ktos pisal ze to firma czesciowo zarejestrowana w uk wiec podlega prawu e commerce i mozna troszke ich postraszyc jesli nie beda chcieli oddac calej kwoty.Chodzi o probe wyludzenia kasy bo placi sie calosc sklep niby wysyla towar daje numeru przesylki ale na stronie dpd zgloszenie jest elektroniczne z dopiskiem czekamy na paczke.A pozniej chca oddac tylko polowe.
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: rika2017 »

Moja też pokazała się dzisiaj w UK, po statusach czeskich

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Diensdale
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 28 gru 2017, 14:51
Lokalizacja: Poznań

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Diensdale »

rika2017 pisze:Moja też pokazała się dzisiaj w UK, po statusach czeskich

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
Jeśli jest w UK to w ciągu kilku dni powinna zostać dostarczona.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
debos1
Posty: 37
Rejestracja: wtorek 24 paź 2017, 13:45

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: debos1 »

Mam pytanie odnośnie plecaków do mi drona. Są 3 rodzaje na gearbest i każda ma inną cenę czym się one różnią poza kolorem?
ODPOWIEDZ