Xiaomi Mi DRONE

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: rika2017 »

Pewnie, tylko później robią się opinie o sprzęcie. Przestało działać to, rzuca tym kamera sama z siebie przestała działać itd. Każdy bierze odpowiedzialność za siebie.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Verid »

Nie przesadzasz z tą troską o dobre imię marki Xiaomi? Bo to histeryczne matkowanie trochę przekracza granice dobrego smaku.
No i co że się robią opinie o sprzęcie? Stracisz na tym? Kto mądry to je sobie zweryfikuje, kto głupi to kupi bez opinii.
To może w ogóle nie latać bo się śmigła luzują (albo od nowości mają luzy), jello wyłazi, sprzętem rzuca i później opinie się robią?
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Rurek »

Ja to latam ile wlezie i chyba mam pancerny gimbal i kamerę bo nic mi się nie urywa ani nie szwankuje.
Tak w ogóle to pierwsze słyszę że od szybkiego latania ten sprzęt się psuje....a staram się być na bieżąco w necie na temat MiDrona....
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
JankeS_Toruń
Posty: 142
Rejestracja: wtorek 05 kwie 2016, 07:58
Lokalizacja: Toruń

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: JankeS_Toruń »

Rurek pisze:Ja to latam ile wlezie i chyba mam pancerny gimbal i kamerę bo nic mi się nie urywa ani nie szwankuje.
Tak w ogóle to pierwsze słyszę że od szybkiego latania ten sprzęt się psuje....a staram się być na bieżąco w necie na temat MiDrona....
No i to mi się podoba ;) U mnie też nic się nie dzieje, a próbuje wycisnąć max z tego drona :) Wciąż jestem zachwycony ze stosunku ceny do możliwości.

Tu chyba ktoś z mocnym wiatrem leciał ;)

https://www.youtube.com/watch?v=QrmSCd2vIOI
Konrad_
Posty: 8
Rejestracja: środa 28 mar 2018, 17:21
Lokalizacja: Gdańsk

Xiaomi Mi Drone 4K problem z GIMBALEM

Post autor: Konrad_ »

Cześć.
Napiszcie mi proszę czy wiecie czy został naprawiony problem z gimbalem który się rozkalibrowywał w locie i samoistnie przechylał?
Mam możliwość kupienia tego koptera w dobrej cenie i zastanawiam się czy nie wpakuje się na minę.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Głuś »

Rurek pisze:Ale z drugiej strony temat jest w dziale "platformy" a tutaj powinny być dzieła własne modelarzy a nie gotowce .....
A czy Ty jako moderator nie powinieneś tego "naprawić" przenosząc temat do odpowiedniego działu?
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Verid »

Głuś pisze:A czy Ty jako moderator nie powinieneś tego "naprawić" przenosząc temat do odpowiedniego działu?
Fakt, niedopatrzenie. Już naprawione :mrgreen:
Ten wredny...
Konrad_
Posty: 8
Rejestracja: środa 28 mar 2018, 17:21
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Konrad_ »

Nikt nic nie wie? Szkoda :(
lelusz
Posty: 51
Rejestracja: poniedziałek 11 wrz 2017, 02:05

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: lelusz »

Czy zmniejszenie predkosci drona wplynie na brak smigielek po rogach video ?;) Jesli tak to moze ktos ma informacje jaka predkosc jest optymalna ?
Awatar użytkownika
JankeS_Toruń
Posty: 142
Rejestracja: wtorek 05 kwie 2016, 07:58
Lokalizacja: Toruń

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: JankeS_Toruń »

U mnie z gimbalem jest póki co ok. Co do prędkości to przy 8m/s chyba nie miałem widoku śmigieł na kamerze.
azizi
Posty: 64
Rejestracja: poniedziałek 27 lis 2017, 12:01
Lokalizacja: Łomża

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: azizi »

Pytanie o silniki.
Kupiłem przez swoją nie wiedzę jeden silnik pod złote skrzydło, a nie srebrne. Różnica tak, że na główce silnika jest kropka (pod srebrne), a pod złote jej nie ma. Przez to nie da rady założyć śmigła. Rozebrałem więc silnik i zmieniłem mu górę. Na obudowie widnieje kierunek w którym obraca się silnik. Gabarytowo jest to to samo. Po złożeniu dron startuje ale ten silnik wolniej się rozkręca i po zgaszeniu szybciej staje. Czy jest to wina przekładki (bo część górna jest ze starego, uszkodzonego silnika) czy też jednak są jakieś różnica konstrukcyjne i nie można tak tego zmienić? Silnik w zależności od polaryzacji powinien się kręcić raz w jedną raz w drugą stronę chyba?
skazi
Posty: 1438
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: skazi »

Jakie znowu skrzydło...
Gdzie tam są jakieś skrzydła, to nie ptak ani samolot.
azizi
Posty: 64
Rejestracja: poniedziałek 27 lis 2017, 12:01
Lokalizacja: Łomża

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: azizi »

skazi pisze:Jakie znowu skrzydło...
Gdzie tam są jakieś skrzydła, to nie ptak ani samolot.
Hehe, mimo że nie na temat to masz oczywiście rację. Depresja mnie dopadła bo nie dość, że kamera nie działa to jeszcze ten zły silnik :/ Podejrzewam, że skoro obraca się w przeciwnym kierunku to pewnie trzeba będzie drugi kupić, choć kable przylutowałem wg kolorów. Wypowie się ktoś w tym temacie?
skazi
Posty: 1438
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: skazi »

azizi pisze:
skazi pisze:Jakie znowu skrzydło...
Gdzie tam są jakieś skrzydła, to nie ptak ani samolot.
Hehe, mimo że nie na temat to masz oczywiście rację. Depresja mnie dopadła bo nie dość, że kamera nie działa to jeszcze ten zły silnik :/ Podejrzewam, że skoro obraca się w przeciwnym kierunku to pewnie trzeba będzie drugi kupić, choć kable przylutowałem wg kolorów. Wypowie się ktoś w tym temacie?
Jeśli obraca się w złym kierunku, to pewnie wystarczy zamienić miejscami dwa kabelki idące od silnika do ESC.
azizi
Posty: 64
Rejestracja: poniedziałek 27 lis 2017, 12:01
Lokalizacja: Łomża

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: azizi »

skazi pisze:
azizi pisze:
skazi pisze:Jakie znowu skrzydło...
Gdzie tam są jakieś skrzydła, to nie ptak ani samolot.
Hehe, mimo że nie na temat to masz oczywiście rację. Depresja mnie dopadła bo nie dość, że kamera nie działa to jeszcze ten zły silnik :/ Podejrzewam, że skoro obraca się w przeciwnym kierunku to pewnie trzeba będzie drugi kupić, choć kable przylutowałem wg kolorów. Wypowie się ktoś w tym temacie?
Jeśli obraca się w złym kierunku, to pewnie wystarczy zamienić miejscami dwa kabelki idące od silnika do ESC.
Obraca się dobrze. Dron startuje. Lutowałem tak samo kolory kabli jak i były. Tyle, że jak pisałem ma opory tj wolniej się rozkręca i szybciej staje. Musi coś być z tą starą częścią nie tak. Swoją drogą ktoś wie jakie napięcie na nim jest i na które przewody się je podaje?
ODPOWIEDZ