FIMI X8 SE

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: FIMI X8 SE

Post autor: pawelsky »

Czyli tak jak myslalem - domysly...

Wielu jutuberow (Caseye, iJustiny, linusy, unbox therapy, flitetesty czy nawet Bruce) w jakis sposob wspolpracuje z firmami, dostaja sample do review, prowadza fangrupy, etc. Nie oznacza to jednak automatycznie ze sa na pasku danej firmy...
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: FIMI X8 SE

Post autor: kuczy »

Wiesz tu swego czasu też można było się załapać do testów - sam w ten sposob otrzymałem kilka gadżetów. Ale chyba mało kto dostaje drona na miesiąc przed wysyłką i mało kto z automatu jest adminem oficjalnej grupy... wiem, że np jak ktoś robił recenzje a potem sypał "reflinkami" to nie było mile widziane. A najlepsze "recki" to byly te obiektywne, z pokazaniem zalet i wad. Tu tego mi brakuje.

Tak jest to sprytna forma reklamy, latwiej uwierzyć "wczesnym recenzjom" niż fmikom reklamowym. Mi tu troszkę coś "nie pasi" - jak pisałem, ja mu nie ufam. Nie oznacza to, ze jestem nieomylny. Każdy ma swoją wolność w wyrabianiu swoich opini, ale też ich wyrażaniu.

Aby nie rozciągać - dron jak dron. Może sam miałem za duże wymagania. Moja rodzina ma telefony Xiaomi i aparaty są fajne (tak, nie.robią raw), jeździłem hulajnogami elektrycznymi Xiaomi - wykonanie i jazda spoko...
Myślałem, ze po pierwszym niezbyt udanym dronie będzie cos co moze konkurowac z DJI tak samo jak ich telefony z innymi - niestety w tej cenie jest to chyba niewykonalne.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: FIMI X8 SE

Post autor: pawelsky »

kuczy pisze:Mi tu troszkę coś "nie pasi" - jak pisałem, ja mu nie ufam.
No wiec napisz ze mu nie ufasz, gdzie Twoim zdaniem widzisz braki w recejzni a nie stwierdzaj kategorycznie ze jest pracownikiem badz bliskim wspolpracownikiem bo tego po prostu nie wiesz. Moze jest, moze nie jest, a moze jest po prostu Xiaomifilem. Wielu jutuberow dostaje sprzet do recenzji na dlugo przed oficjalna premiera...

A porownaniu 3 modeli jednoczesnie w tych samych warunkach ciezko zarzucic brak obiektywizmu. Xiaomi wypada lepiej pod wzgledem ostrosci, DJI pod wzgledem kolorystyki i jest o tym na filmie mowa.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: FIMI X8 SE

Post autor: kuczy »

pawelsky pisze:A porownaniu 3 modeli jednoczesnie w tych samych warunkach ciezko zarzucic brak obiektywizmu. Xiaomi wypada lepiej pod wzgledem ostrosci, DJI pod wzgledem kolorystyki i jest o tym na filmie mowa.
Chcąc zakończyć tą różnicę zdań: Staram się nie stwierdzać niczego kategorycznie - Myślałem, że "bliska współpraca" jest odpowiednim ocenieniem tego co robi - jeśli nie byłby pracownikiem. otrzymanie drona przed premierą wydaje mi się bliską współpracą, a wspomniane braki wad modelu i wymijajace odpowiedzi o DNG ukształtowaly moją opinię.
- Myślę, ze nie ma co się rozwodzić już nad tym - i TAK - nie ufam mu tak samo jak nie udfałem. - jeśli pozwolisz - chyba starczy ;)

Do porównanie 3 modeli jednocześnie jednak się czepnę - ponieważ nadal mamy filmy.
Filmy z natury są już przetworzone przez procesor obrazu (podobnie jak jpg). nie wiadomo czy wszelkie inne parametry zostały ustawione tak samo... - nie wiadomo, czy aby przed zmontowaniem jakiegoś filmu nie "podkręcoco" a najwazniejsze dla mnie - i dlatego męczyłem Samiego o DNG - w filmach nie widać tylu błędów, co w pojedynczym RAWie z matrycy.
Dalej się uprę, że porównanie RAWów daje dopiero jakieś pojęcie o szumach, aberracjach chromatycznych itp
edit- swoje "3 grosze" dodaje YouTube - które też raczej jakości nie polepsza - więc co tu porównywać jak nie mamy surówek :(

Owszem - można mi zarzucić, że teraz udaję pawiana, bo są to drony "dla kowalskiego na wakacje" - ale nie wiem czy korzystałeś z testów np na fotopolis.pl - są i mega lustrzanki a są zwykłe kompakciaki - wszystko przetestowane obiektywnie, z wypunktowaniem każdej wady - a na koniec: podsumowanie które bierze pod uwagę cenę.
Dzięki takim testom można prównać coś z niskiej półki z bardzo wysoką - i wybrać np "coś pomiędzy".

Jeśli ktoś nie jest takim upierdliwcem jak ja to może mu się Fimi X8 SE spodoba.
Wiadomo, że "prym" wiedzie DJI - ale dla zdrowego rynku przydała by się konkurencja.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: FIMI X8 SE

Post autor: Jagoda »

kuczy pisze: Owszem - można mi zarzucić, że teraz udaję pawiana,
Nie nerwuj sia
Też chyba należę do gatunku upierdliwych skoro czepiam się supportu.
Po za tym, to mnie też zaskoczyło:
kuczy pisze: OK - ciekawostka - mój komentaż z pytaniem o pliki DNG z matrycy FIMI X8 SE został skasowany z YouTube... - pozostawiam bez komentarza
Ps.
Co do testów np. fotopolis, optyczne itd, itp. korzystam w 40% pozostałe 60% to opinie np. Kena, Toma....i innych znanych mi fotografów.
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: FIMI X8 SE

Post autor: Rurek »

SamiLuo - jest jutjuberem recenzującym TYLKO produkty Xiaomi/FiMi więc nie jest niezależny. Otrzymuje produkty długo przed jakąkolwiek premierą medialną.
Od dwóch lat śledzę jego "twórczość" i niestety potwierdzam to co sugeruje Kuczy - SamiLuo "naciąga" marketingowo rzeczywistość. Naciąganie polega przede wszystkim na obrabianiu "picowaniu" publikowanych filmów z komentarzem że to są nówki sztuki nieobrabiane, prosto z drona, chińczyk płakał jak sprzedawał panie olaboga ale to jest świetne. Druga drobna manipulacja - nigdy nie spotkałem w jego publikacjach choćby pół słowa na temat wad czy minusów recenzowanych produktów.
Tak czy siak, jak kurz opadnie - sprawię sobie X8 , to jest półka mniej więcej najbardziej wypasionego mavica z pierwszej serii. Za mniejszą kwotę zdecydowanie.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
tantal
Posty: 31
Rejestracja: poniedziałek 25 kwie 2016, 12:25

Re: FIMI X8 SE

Post autor: tantal »

Rurek pisze:to jest półka mniej więcej najbardziej wypasionego mavica z pierwszej serii. Za mniejszą kwotę zdecydowanie.
Teoretycznie powinno być lepiej o poprawiony sensor kamery grzeszącej morą w 60 fps, ściślej zmieniony w Mavicach od 2017 roku właśnie na IMX378 który jest również w w Fimi. Czyli przyszłe firmware powinno dać już przyzwoite zdjęcia.
przemo232
Posty: 36
Rejestracja: wtorek 30 paź 2018, 11:00
Lokalizacja: Mława

Re: FIMI X8 SE

Post autor: przemo232 »

tantal pisze:
Rurek pisze:to jest półka mniej więcej najbardziej wypasionego mavica z pierwszej serii. Za mniejszą kwotę zdecydowanie.
Teoretycznie powinno być lepiej o poprawiony sensor kamery grzeszącej morą w 60 fps, ściślej zmieniony w Mavicach od 2017 roku właśnie na IMX378 który jest również w w Fimi. Czyli przyszłe firmware powinno dać już przyzwoite zdjęcia.

Ostatnimi czasy interesuje się tym dronem. Z jakimś kuponem rabatowym bym się skusił na kupno X8. Na yb znalezłem film nagrany o zmroku. Jak myślicie o jakości nagrania?
Link: https://www.youtube.com/watch?v=VvIMz3TlN14
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: FIMI X8 SE

Post autor: Adrián »

Ostrości -0
Szczegółów - mało
Gimbal się trzęsie :-)
Krzywy horyzont

Antyreklama produktu.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: FIMI X8 SE

Post autor: kuczy »

Ross Langdon (tej facet od którego mam RAWy - opublikował film nagrany X8SE)
- Z tego co widzę, to o tyle cenny materiał do oceny, że Ross raczej nie bawi się w poprawianie video w postprodukcji (zdjęć też nie poprawia, ale nie chce mi się ich kopiować - są na wspomnianej grupie Xiaomi). Film:

Awatar użytkownika
Lady-Drone
Posty: 71
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2016, 23:30
Lokalizacja: Polska

Re: FIMI X8 SE

Post autor: Lady-Drone »

że Ross raczej nie bawi się w poprawianie video w postprodukcji
Ale on nawet nie otwiera ustawienia kamery a tylko wciska czerwony guzik od nagrywania, tak na marginesie horyzont gimabala on również nie kalibrował a aplikacja ma taką funkcję. Ten Australijczyk nie ma zielonego pojęcia w tego typu zabawkach.
sqrski
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek 06 lis 2017, 13:20
Lokalizacja: Olsztyn

Re: FIMI X8 SE

Post autor: sqrski »

Lady-Drone pisze: Ale on nawet nie otwiera ustawienia kamery a tylko wciska czerwony guzik od nagrywania, tak na marginesie horyzont gimabala on również nie kalibrował a aplikacja ma taką funkcję. Ten Australijczyk nie ma zielonego pojęcia w tego typu zabawkach.
Czym innym ustawienia kamery, a czym innym postprodukcja.
Ostatnio wrzucał jakieś zdjęcia po "obróbce" w Photoshopie.
Awatar użytkownika
Lady-Drone
Posty: 71
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2016, 23:30
Lokalizacja: Polska

Re: FIMI X8 SE

Post autor: Lady-Drone »

Czym innym ustawienia kamery, a czym innym postprodukcja.
oczywista oczywistość.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: FIMI X8 SE

Post autor: kuczy »

Bo to jak się nie podoba - to macie taki filmik.
Po zmianie firmware - podobno po kalibracji gimbala :D :D
- nie biorę go na poważnie więc nie krzyczcie - daje co jest na YT

przemo232
Posty: 36
Rejestracja: wtorek 30 paź 2018, 11:00
Lokalizacja: Mława

Re: FIMI X8 SE

Post autor: przemo232 »

Witam,
Zamawiał ktoś tego drona Fimi X8 na stronie banggood? Może ktoś już dostał przesyłkę? Moje zamówienie zostało cofnięte prawie po miesiącu czekania.
ODPOWIEDZ