FIMI X8 SE

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

R@f@l
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 08 lut 2018, 10:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: FIMI X8 SE

Post autor: R@f@l »

A jak u was wygląda sprawa z lądowaniem precyzyjnym, zmajstrowałem sobie landing pad w dość kontrastowych kolorach żółto/czarno/czerwony i za nic Fimi X8 nie chce na nim wylądować.
sadix
Posty: 20
Rejestracja: czwartek 08 wrz 2016, 10:06

Re: FIMI X8 SE

Post autor: sadix »

Nie używam, większość lądowań robię do ręki bo krótkie nogi maja problem z trawą

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
przemo232
Posty: 36
Rejestracja: wtorek 30 paź 2018, 11:00
Lokalizacja: Mława

Re: FIMI X8 SE

Post autor: przemo232 »

Witam,
Czy ktoś z posiadaczy drona X8 korzysta z manualnych ustawień kamery (ISO, shutter speed)?
Bez filtrów wszystkie zdjęcia są prześwietlone (oczywiście w jasny dzień). Czy warto używać trybu manualnego?
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: FIMI X8 SE

Post autor: Piotrowy »

przemo232 pisze:Witam,
Czy ktoś z posiadaczy drona X8 korzysta z manualnych ustawień kamery (ISO, shutter speed)?
Bez filtrów wszystkie zdjęcia są prześwietlone (oczywiście w jasny dzień). Czy warto używać trybu manualnego?
Tylko trybu manualnego. ISO 100 i WB sunny, lub cloudy. W trakcie lotu możesz przyciemnić zaznaczając obszar palcem na ekranie i krecąc prawym pokrętłem zmienić obraz. Jeżeli filtry, to podobno tylko polaryzacyjny, bo pozostałe nie działają z powodu stałej migawki.
przemo232
Posty: 36
Rejestracja: wtorek 30 paź 2018, 11:00
Lokalizacja: Mława

Re: FIMI X8 SE

Post autor: przemo232 »

Piotrowy pisze:
przemo232 pisze:Witam,
Czy ktoś z posiadaczy drona X8 korzysta z manualnych ustawień kamery (ISO, shutter speed)?
Bez filtrów wszystkie zdjęcia są prześwietlone (oczywiście w jasny dzień). Czy warto używać trybu manualnego?
Tylko trybu manualnego. ISO 100 i WB sunny, lub cloudy. W trakcie lotu możesz przyciemnić zaznaczając obszar palcem na ekranie i krecąc prawym pokrętłem zmienić obraz. Jeżeli filtry, to podobno tylko polaryzacyjny, bo pozostałe nie działają z powodu stałej migawki.
Czas naświetlania też można ustawić w parametrach manualnych. W niedługim czasie myślę że przyjdzie paczka z filtrami ND4 - N32, CPL, star, UV. Sprawdzimy czy zdadzą egzamin ;-)
RobertoR76
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek 03 gru 2018, 16:46
Lokalizacja: Trzebinia

Re: FIMI X8 SE

Post autor: RobertoR76 »

Witam, a czy ktoś doszedł do tego czy jest możliwość ręcznej zmiany fcc na ce, czy też dzieje się to automatycznie i w Polsce jak i w całej Unii, dron po odpaleniu i złapaniu sygnału GPS, sam ustawia te obowiązujące 25mw nadawania wifi.
Czy też tutaj nie ma czegoś takiego jest stała wartość czyli moc nadajnika dla wszystkich krajów.
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: FIMI X8 SE

Post autor: Piotrowy »

RobertoR76 pisze:Czy też tutaj nie ma czegoś takiego jest stała wartość czyli moc nadajnika dla wszystkich krajów.
Według mnie wartość jest stała, dedykowana na rynek chiński. Ja z reflektorkami na antenach byłem na 3,1 km. i mogłem lecieć dalej :-P
RobertoR76
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek 03 gru 2018, 16:46
Lokalizacja: Trzebinia

Re: FIMI X8 SE

Post autor: RobertoR76 »

Piotrowy pisze:
RobertoR76 pisze:Czy też tutaj nie ma czegoś takiego jest stała wartość czyli moc nadajnika dla wszystkich krajów.
Według mnie wartość jest stała, dedykowana na rynek chiński. Ja z reflektorkami na antenach byłem na 3,1 km. i mogłem lecieć dalej :-P
Super, dziękuję za odpowiedź od osoby która naprawdę robi różne testy a nie tylko o tym mówi.
U mnie w JJRC PRO X5 - (MJX Bugs 5W) są dwa kanały wifi : 36 i 149. W Europie automatycznie ustawia się 36 na 5180 Mhz ( jest to tylko 20 miliwat) a w innych krajach na przykład Chiny można włączyć 149 na częstotliwości bodajże 5800mhz i tu ciekawe bo jest około 100 lub więcej miliwatów)
Prawdopodobnie oprogramowanie drona i GPS robią to z automatu i jak na razie nie znalazłem nigdzie sposobu aby to obejść. Na chwilę obecną została mi tylko modyfikacja anten i ich dostrojenie do danej częstotliwości, zasięg zwiększył się dwukrotnie. (Na początku 200 metrów, a teraz 500-700m, raz nawet udało mi się odlecieć na 900 m) Tak więc dobre anteny i ich odpowiednie ułożenie to podstawa. Pozdrawiam
Latttam
Posty: 102
Rejestracja: czwartek 22 sie 2019, 13:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: FIMI X8 SE

Post autor: Latttam »

Cześć!

W temacie Xiaomi FIMI X8 SE - jak i gdzie kupić go najtaniej??

Na Banggood jest teraz promocja z jakimś tam kodem (BGFIMIX8DQ) jest za 4.. dolców co wychodzi ok. 1630 zł - pytanie czy nie dorzucą mi VAT albo cła???

Prośba o podzielenie się doświadczeniem, wszelkie uwagi na temat zakupu mile widziane!

Oferta: https://www.banggood.com/Xiaomi-FIMI-X8 ... 94905.html

Dzięki!
shafter
Posty: 672
Rejestracja: czwartek 27 wrz 2012, 08:01
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Re: FIMI X8 SE

Post autor: shafter »

No ja niestety zaliczyłem przypał i moja X8 przyszła kompletnie zepsuta. Brak czerwonej diody, zwariowany gimbal, VPU error co minutę.

Zamawiałem z GearBestu za 1655zł, trochę musiałem się poszarpać z ich supportem ale zaoferowali mi w końcu pełny refund.

Kolejna sztukę zamówiłem też za ~1650zł z banggooda ale expected shipping time jest dopiero 19 Września. Zastanawiam się czy nie anulować tego zamówienia i kupić w lokalnej dystrybucji z gwarancją ...

Latttam
Posty: 102
Rejestracja: czwartek 22 sie 2019, 13:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: FIMI X8 SE

Post autor: Latttam »

shafter pisze: Kolejna sztukę zamówiłem też za ~1650zł z banggooda ale expected shipping time jest dopiero 19 Września. Zastanawiam się czy nie anulować tego zamówienia i kupić w lokalnej dystrybucji z gwarancją ...
Nie doradzę, ale na allegro AhaElife ma za nieco ponad 200 zł więcej z gwarancją 24m ( jest to gwarancja sprzedajacego ). Dystrybutorzy liczą sobie 2000 zł i więcej.

Czyli kupując u Chińczyka w praktyce gwarancji nie mamy??
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: FIMI X8 SE

Post autor: rika2017 »

Kupując na bangood masz miesiąc gwarancji oraz, 180 dni od momentu zamówienia na paypal. Fimi daje jeszcze 12 miesięcy gwarancji

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Latttam
Posty: 102
Rejestracja: czwartek 22 sie 2019, 13:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: FIMI X8 SE

Post autor: Latttam »

@rika2017 - dzięki! To myślę, że można zaryzykować, bo ceny na Alledrogo u niektórych sprzedawców są mało zachęcające.
shafter
Posty: 672
Rejestracja: czwartek 27 wrz 2012, 08:01
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Re: FIMI X8 SE

Post autor: shafter »

Latttam pisze:
shafter pisze: Kolejna sztukę zamówiłem też za ~1650zł z banggooda ale expected shipping time jest dopiero 19 Września. Zastanawiam się czy nie anulować tego zamówienia i kupić w lokalnej dystrybucji z gwarancją ...
Nie doradzę, ale na allegro AhaElife ma za nieco ponad 200 zł więcej z gwarancją 24m ( jest to gwarancja sprzedajacego ). Dystrybutorzy liczą sobie 2000 zł i więcej.

Czyli kupując u Chińczyka w praktyce gwarancji nie mamy??
Znalazłem tą ofertę na allegro, wysyłka też jest z Chin, więc pewnie w razie kłopotów odeślą do chińskiego gwaranta :lol:
Latttam
Posty: 102
Rejestracja: czwartek 22 sie 2019, 13:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: FIMI X8 SE

Post autor: Latttam »

Ale to jest oferta z dostawą z Polski?
Kraj wysyłki: Chiny.

Byli sprzedawcy z PL, którzy mieli poniżej 2000 zł, ale się zmyli, lepiej się robi interesy za 2500+ :)

Nie wiem jak jeszcze z cłem i VAT z Banggood??
ODPOWIEDZ