Xiaomi FIMI A3

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Tajfun
Posty: 21
Rejestracja: wtorek 01 mar 2016, 21:51
Lokalizacja: Polska

Xiaomi FIMI A3

Post autor: Tajfun »

Obrazek

Obrazek

rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: Xiaomi FIMI A3

Post autor: rika2017 »

Zasięg dramat, więc średnio to widzę

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
delcadro
Posty: 8
Rejestracja: piątek 02 lis 2018, 18:38

Re: Xiaomi FIMI A3

Post autor: delcadro »

Ja to widzę inaczej. Zasięg wystarczający, czas lotu ponadprzeciętny w tej kategorii. Co zamiast niego w cenie ok 250$ ? Do tej sumy tylko Hubsan H501s.W hubsan zasięg tylko będzie lepszy sto co się naprawdę liczy to czas lotu i jakość nagrań na korzyść xiaomi.
Sprzedaje Hubsan i kupuje xiaomi
Bbela
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 14 paź 2018, 17:37
Lokalizacja: Kalisz

Re: Xiaomi FIMI A3

Post autor: Bbela »

Juz zamòwiony :-)
Niby status wysłany po 3 dniach chociaż był preorder zobaczymy kiedy przyjdzie to wrzuce jakieś pierwsze odczucia.
Co do zasięgu to już widziałem jakieś mody anten i loty na duźe odległości 3km
https://youtu.be/V9mXdpPYj0g
https://youtu.be/TOonGwqaLbk
Cena około 930zł bo akurat jakiś kod rabatowy znalazłem.
Dodatkowo zamówiłem gogle eachine vr 006.
Nie mogę sie doczekać ^_^
LordOfTheDeath
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 19 cze 2018, 09:44
Lokalizacja: Ełk

Re: Xiaomi FIMI A3

Post autor: LordOfTheDeath »

Długo czekałem na testy FIMI A3 bo też chciałem sobie zamówić. Monitor w kontrolerze, gps, dobry zasięg, poniżej 600g i dwuosiowy gimbal. Niestety filmy nagrane przez zagranicznych nabywców mają się nijak do reklamówek od producenta, rozdzielczość zdjęć to tylko 8MP i nie widziałem nawet próbek. Często pojawia się jello - ale założę się że wystarczy porządnie wyważyć śmigła. Sam dron w zawisie jest bardzo niestabilny. Może kolejne firmware drona i kamery coś poprawi, ale ja póki co nie widzę w FIMI A3 konkurencji dla SPARKA. Pomijam kwestię gwarancji i dostępności części zamiennych, bo każdy sam może sobie porównać ile jest do SPARKA a ile do FIMI A3.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi FIMI A3

Post autor: Rurek »

A ja już go mam, polatałem pierwszy raz i nawet zdjęcia i filmy zrobiłem :-)
Dupy nie urywa (latałem na dużym wietrze i grałem 25FPS i nie jest fajnie) ale za 1000zł dron , do którego można dopiąć podgląd każdy na 5,8GHz to jest wystarczająco okej.
Z większych wad/usterek wieku dziecięcego - horyzont krzywy jak diabła kutas ;-) i dziwnie pływa ( obraz kołysze się na boki w osi Z) przy nagłych (tzw banking turns) manewrach i szybkich panoramach YAW.
Zdjęcia - jak za te pieniądze, widać poniżej jak jest - jak dla mnie do cyknięcia fotek na wakacjach - wystarczające.
Na pewno nie jest to zabawka do jakiegokolwiek zarabiania, nie ta jakość obrazka, nie te funkcjonalności.
Załączniki
firstphotoA3.jpg
firstphotoA3.jpg (322.16 KiB) Przejrzano 18060 razy
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
LordOfTheDeath
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 19 cze 2018, 09:44
Lokalizacja: Ełk

Re: Xiaomi FIMI A3

Post autor: LordOfTheDeath »

Z mojej strony wielkie nadzieje i wielkie rozczarowanie. Aktualizowałeś firmware kamery ?
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi FIMI A3

Post autor: Rurek »

LordOfTheDeath pisze:Z mojej strony wielkie nadzieje i wielkie rozczarowanie. Aktualizowałeś firmware kamery ?
Tak, wszystko najświeższe.
Z tym rozczarowaniem i nadziejami to bym tak nie histeryzował. To jest dronik za tysiąc złotych. Pięć-sześć lat temu aby mieć takiej jakości obrazek to musiałem zbudować wielowirnikowca za 8tys więc z mojej perspektywy jest okej :-)
I powtórzę kolejny raz - to nie jest sprzęt do latania zarobkowego. Ot, takie GoPro w powietrzu, można nagrać wypad na narty, na riwierę, na mazury :-) ale nie zarabiając na tym.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
LordOfTheDeath
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 19 cze 2018, 09:44
Lokalizacja: Ełk

Re: Xiaomi FIMI A3

Post autor: LordOfTheDeath »

Nie chodzi o to, że się spodziewałem szału d..py - ale po reklamówkach jakie obejrzałem na YT spodziewałem się troszkę więcej :-)
Bbela
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 14 paź 2018, 17:37
Lokalizacja: Kalisz

Re: Xiaomi FIMI A3

Post autor: Bbela »

Są juz jakieś składane śmigła do a3?
Może pasują od czegoś?
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi FIMI A3

Post autor: Rurek »

Bbela pisze:Są juz jakieś składane śmigła do a3?
Może pasują od czegoś?
A po co składane śmigła do drona który nie ma składanych ramion? BTW te śmigła w A3 zakłada się/zdejmuje w 2 sekundy/sztukę. To naprawdę wychodzi przeciętnie cała operacja w pół minuty wszystkie śmigła z wyjęciem/włożeniem do plecaka :-) Sprawdzałem.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Xiaomi FIMI A3

Post autor: Adrián »

Spark też nie ma składanych ramion, a ma składane śmigła. Zmniejsza to gabaryty podczas transportu.
Chociaż uważam, że najlepiej rozwiązane jest to w dji Air, który ma składane ramiona, ale nie ma składanych śmigieł.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Xiaomi FIMI A3

Post autor: pawelsky »

Adrián pisze:Chociaż uważam, że najlepiej rozwiązane jest to w dji Air, który ma składane ramiona, ale nie ma składanych śmigieł.
Mnie akurat brak skladanych smigiel w Air wkurza. Trzeba je rowno ulozyc przy skladnaniu, bo inaczej beda haczyc o ramiona. Do tego zapasowe (mimo ze mniejsze) sa dluzsze niz w Pro przez co mniej poreczne w transporcie.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Xiaomi FIMI A3

Post autor: Adrián »

W przypadku zapasowych to faktycznie może być problem.
Z drugiej strony w sparku, trzeba było rozłożyć do lotu. Oczywiście, są tacy co tego nie robią i później wyrabiają im się mocowania.
Więc też nie jest idealnie.

Jak miałbym wybór, jednak wolałbym składane ramiona i stałe śmigła.
Bbela
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 14 paź 2018, 17:37
Lokalizacja: Kalisz

Re: Xiaomi FIMI A3

Post autor: Bbela »

Pierwszy lot wykonany.

W porównaniu do hubsana h501ss którego miałem poprzednio wrażenia pozytywne jeśli chodzi o lot , stabilność lotu,
stabilność filmów wideo (ale to oczywiste bo tutaj jest gimbal a tam nic).

Mam wrażenie że zdjęcia jakieś " blade " wychodzą w porównaniu z hubsanem i wieczorem na filmach takie paski widać.

Może to kwestia ustawień parametrów saturacja, kontast itd.

Zrobiłem downgrade dla kamery do 1013 czyli poprzedniego softu bo piszą że ten nowy pogarsza zdjęcia więc zobaczymy.

Warto by było pisać jakich ustawień używamy , ja narazie na standardowych lece.

ODPOWIEDZ