HUBSAN ZINO

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

JAKOOR
Posty: 22
Rejestracja: niedziela 01 gru 2019, 15:48
Lokalizacja: Gorzow Wlkp.

Re: HUBSAN ZINO

Post autor: JAKOOR »

Dzięki temu że mam zapis z lotu wiem gdzie go szukać.mam go namierzonego w mapach Google. Zaraz jadę szukać. Problem w tym że to trudny teren. Były poligon. Gęsto zarośnięty krzakami i małymi drzewkami.

Edytuj posty!

To zapis z wczorajszego lotu i nawigacja do drona w mapach Google
Obrazek
Obrazek

Edytuj posty!

Dzięki zapisowi wiem że odleciał na 850 m
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: HUBSAN ZINO

Post autor: hornet2 »

Twój przypadek jest chyba pierwszym , bo nigdzie nie natknąłem się na taką informację by komuś uciekł Zino. Pisali o problemach z kamerą i gimbalem . To już zostało poprawione . Napisz o tym na Facebooku i RC Groups forum .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
JAKOOR
Posty: 22
Rejestracja: niedziela 01 gru 2019, 15:48
Lokalizacja: Gorzow Wlkp.

Re: HUBSAN ZINO

Post autor: JAKOOR »

hornet2 pisze:Twój przypadek jest chyba pierwszym , bo nigdzie nie natknąłem się na taką informację by komuś uciekł Zino. Pisali o problemach z kamerą i gimbalem . To już zostało poprawione . Napisz o tym na Facebooku i RC Groups forum .
Nie jest to pierwszy przypadek. Na Facebooku pisali o takim przypadku. Choć bardzo rzadko się zdarza

Edytuj posty!

Zarejestrowales się w tej aplikacji?
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: HUBSAN ZINO

Post autor: hornet2 »

JAKOOR pisze:
hornet2 pisze:Twój przypadek jest chyba pierwszym , bo nigdzie nie natknąłem się na taką informację by komuś uciekł Zino. Pisali o problemach z kamerą i gimbalem . To już zostało poprawione . Napisz o tym na Facebooku i RC Groups forum .
Nie jest to pierwszy przypadek. Na Facebooku pisali o takim przypadku. Choć bardzo rzadko się zdarza

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
A wyjaśnili co może być tego przyczyną ? Miałem podobną sytuację z Bayangtoysem X21 . Po włączeniu autopowrotu momentalnie wystrzelił w górę i szybko zaczął się oddalać . Potem przechylił się na bok i szybko zaczął lecieć ku ziemi . W ogóle nie było reakcji na drążki . Prawie w ostatniej chwili wyłączyłem autopowrót i na nowo odzyskałem kontrolę nad dronem .

Zalogowałem się do aplikacji . Włączyłem debugowanie w telefonie i nic . Na chwilę włącza się telefon i wyświetla informacja Podłączono moduł debug USB . Potem robi się czarny wyświetlacz .

No jakoś sobie z tym poradziłem . By to działało to musi być włączony ekran w telefonie . Faktycznie po podpięciu kabla do apki gdzieś po 5 sekundach wyświetla się automatycznie aplikacja X- Hubsan . Ale to strona gdzie trzeba ręcznie wybrać Enter Divice .Potem jest druga strona gdzie trzeba wybrać Enter Main Interface . Co zrobić by od razu wyświetlała się główna strona ?

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
JAKOOR
Posty: 22
Rejestracja: niedziela 01 gru 2019, 15:48
Lokalizacja: Gorzow Wlkp.

Re: HUBSAN ZINO

Post autor: JAKOOR »

Główny ekran nie włączy się sam. Wejdź na to forum na FB Hubsan Zino Polska. Konto jest prywatne i tylko osoby tam należące widzą komentarze. Jest tam sporo ludzi i dużo się dzieje.

Edytuj posty!

Na YT jest filmik jak typowi odleciał Zino tylko że był nisko i zatrzymał się na drzewie
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: HUBSAN ZINO

Post autor: hornet2 »

JAKOOR pisze:Główny ekran nie włączy się sam. Wejdź na to forum na FB Hubsan Zino Polska. Konto jest prywatne i tylko osoby tam należące widzą komentarze. Jest tam sporo ludzi i dużo się dzieje.

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
Właśnie to jest to że u nas nigdzie nie można sobie porozmawiać o tym dronie . Tylko my dwaj tutaj na tym forum wymieniamy się informacjami jakby tylko było nas dwóch w Polsce posiadających tego drona . :-D
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
JAKOOR
Posty: 22
Rejestracja: niedziela 01 gru 2019, 15:48
Lokalizacja: Gorzow Wlkp.

Re: HUBSAN ZINO

Post autor: JAKOOR »

No dlatego wejdź na Facebooka. Jest tam sporo ludzi i wzajemnie sobie pomagają.jade szukać drona bo pogoda się zrobiła. Słońce wyszlo

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: HUBSAN ZINO

Post autor: hornet2 »

JAKOOR pisze:No dlatego wejdź na Facebooka. Jest tam sporo ludzi i wzajemnie sobie pomagają.jade szukać drona bo pogoda się zrobiła. Słońce wyszlo

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
No to powodzenia w poszukiwaniach ! ;-)
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
JAKOOR
Posty: 22
Rejestracja: niedziela 01 gru 2019, 15:48
Lokalizacja: Gorzow Wlkp.

Re: HUBSAN ZINO

Post autor: JAKOOR »

No i niestety lipa.bylem blisko ale nie mogłem się przedrzeć.

Edytuj posty!

W takim terenie muszę szukscObrazekObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: HUBSAN ZINO

Post autor: hornet2 »

Przydałby się ktoś z dronem .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
JAKOOR
Posty: 22
Rejestracja: niedziela 01 gru 2019, 15:48
Lokalizacja: Gorzow Wlkp.

Re: HUBSAN ZINO

Post autor: JAKOOR »

hornet2 pisze:Przydałby się ktoś z dronem .
Dokładnie o tym samym pomyślałemObrazek

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: HUBSAN ZINO

Post autor: hornet2 »

Czy to był lot po punktach ?
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
JAKOOR
Posty: 22
Rejestracja: niedziela 01 gru 2019, 15:48
Lokalizacja: Gorzow Wlkp.

Re: HUBSAN ZINO

Post autor: JAKOOR »

hornet2 pisze:Czy to był lot po punktach ?
Nie. Po prostu latałem. W pewnym momecie coś mu odbiło i zaczęło zrywać obraz więc wcisnąłem powrót i w tym momencie wszystko się rozłączyło a dron odlecial

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: HUBSAN ZINO

Post autor: hornet2 »

Nie było możliwości wyłączenia autopowrotu i przejścia na sterowanie ręczne ? Już wspomniałem o tym wcześniej . W identycznej sytuacji bym rozwalił Bayangtoysa X21 . Po włączeniu autopowrotu całkowicie ześwirował . Przestał reagować na ruchy drążkiem . Wzbijał się coraz wyżej i coraz bardziej się oddalał . Potem przechylił się na bok i zaczął pikować ku ziemi . Gdy w ostatniej chwili wcisnąłem ponownie przycisk autopowrotu wyłączając go odzyskałem kontrolę nad dronem .

Dziwi mnie dlaczego odleciał a nie przyleciał ? Przecież przy braku zasięgu bądź niskim napięciu aku powinien wrócić .
Ostatnio zmieniony poniedziałek 16 gru 2019, 10:56 przez hornet2, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: HUBSAN ZINO

Post autor: Adrián »

Jak zaczął zrywać obraz, to trzeba było zawrócić w to miejsce z którego nie zrywało połączenia. Można było też się zatrzymać i zawisnąć i trochę podejść obserwując kopter i ekran. Wciskanie FS tylko w ostateczności, tutaj jeszcze było daleko.
To tak na przyszłość jak uda Ci się odnaleźć.
ODPOWIEDZ