Bugs 6 FPV mały zasięg

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

frequent flyer
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek 29 sty 2018, 14:05
Lokalizacja: rzeszów

Bugs 6 FPV mały zasięg

Post autor: frequent flyer »

Cześć,
orientujecie się jakie mody można wprowadzić w bugs 6 aby poprawić zasięg FPV? Zamówiłem, transmisja obrazu jest na 5.8g analogowa, zasięgu powinien mieć kilkaset metrów w otwartym terenie a po odejściu na kilka metrów pojawiają się szumy duże.
df2
Posty: 672
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Bugs 6 FPV mały zasięg

Post autor: df2 »

Mi się nie podobają anteny poziomo i blisko siebie do sterowania i do video w modelu.
U kolegi zmieniliśmy układ anten - przyczepilismy je do dwóch nóżek. Testy odbędą się wkrótce ale i tak zasięg fpv był w miarę ok.
Na moim odbiorniku z listkówą anteną był lepszy odbiór niż na oryginalnym ze schowaną anteną. Szczególnie w pomieszczeniu.



Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
frequent flyer
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek 29 sty 2018, 14:05
Lokalizacja: rzeszów

Re: Bugs 6 FPV mały zasięg

Post autor: frequent flyer »

Jak zasięg osiągnęliście po tych modach? Chodzi mi o sterowanie oraz fpv.
df2
Posty: 672
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Bugs 6 FPV mały zasięg

Post autor: df2 »

Jeszcze nie zostało to przetestowane, ale przed modami było 150m bez żadnego problemu. A dalej chyba kolega nie próbował.

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
LordOfTheDeath
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 19 cze 2018, 09:44
Lokalizacja: Ełk

Re: Bugs 6 FPV mały zasięg

Post autor: LordOfTheDeath »

Witam. Zmień częstotliwość. W moim przypadku zmiana z 5825Mhz na 5725Mhz spowodowała zwiększenie zasięgu wizji z 50m na ponad 700m bez żadnych szumów. Wyciągnie pewnie i więcej, ale zasięg koptera się skończył. A sprzęt to Akk-03 ustawione na 200mw, odbiornik Boscam Rc832. Obydwa na krótkich batach. Nie wydaje mi się by problem leżał w położeniu anten. Przy ich długościach to czy ona jest poziomo, czy pionowo, raczej różnicy nie robi.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Bugs 6 FPV mały zasięg

Post autor: Verid »

LordOfTheDeath pisze:Nie wydaje mi się by problem leżał w położeniu anten. Przy ich długościach to czy ona jest poziomo, czy pionowo, raczej różnicy nie robi.
Przy udzielaniu rad warto opierać się na wiedzy nie na "wydajemisiach" bo w przypadku anten o polaryzacji liniowej ich położenie robi diametralną różnicę.
Ten wredny...
LordOfTheDeath
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 19 cze 2018, 09:44
Lokalizacja: Ełk

Re: Bugs 6 FPV mały zasięg

Post autor: LordOfTheDeath »

Przy udzielaniu tej rady opierałem się na wiedzy. Problem nie leży w położeniu anten. Autor zrobi jak uważa.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Bugs 6 FPV mały zasięg

Post autor: Verid »

No to radzę zweryfikować swoją wiedzę w tym zakresie bo stwierdzenie że ustawienie anten (tak względem siebie jak i konstrukcji samego koptera) jest bez znaczenia zakrawa na daleko posuniętą ignorancję.
Ten wredny...
LordOfTheDeath
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 19 cze 2018, 09:44
Lokalizacja: Ełk

Re: Bugs 6 FPV mały zasięg

Post autor: LordOfTheDeath »

Radzę nauczyć się czytać ze zrozumieniem, szczególnie problem autora. Już to widzę, przekręci antenę o 90 stopni i z 5 metrów zrobi mu się 500 obrazu bez szumów. Tak, jestem ignorantem. I dalej uważam, że nie położenie anten jest problemem autora, bo przerabiałem to u siebie. Z mojej strony koniec OT.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Bugs 6 FPV mały zasięg

Post autor: Verid »

LordOfTheDeath pisze:Radzę nauczyć się czytać ze zrozumieniem,
Ja również. Odnoszę się do twojej bzdurnej wypowiedzi, nie do problemu autora. Zmiana częstotliwości to znany ale nie jedyny krok w drodze do poprawy zasięgu i g....ci da jak będziesz miał skopaną polaryzację anten.
LordOfTheDeath pisze:Już to widzę, przekręci antenę o 90 stopni i z 5 metrów zrobi mu się 500 obrazu bez szumów. Tak, jestem ignorantem.
Tak, powyższa wypowiedź wybitnie to potwierdza. Jeżeli jednak, tak zupełnie przypadkiem, chciałbyś przestać być to polecam ten filmik: https://vimeo.com/8826952
Dość dobrze wyjaśnione dlaczego to wyszydzane przez ciebie przekręcenie anteny nie jest pomijalnym niuansem.
LordOfTheDeath pisze:Z mojej strony koniec OT.
Jakoś w to wątpię ale nadzieja umiera ostatnia.
Ten wredny...
frequent flyer
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek 29 sty 2018, 14:05
Lokalizacja: rzeszów

Re: Bugs 6 FPV mały zasięg

Post autor: frequent flyer »

Heja, widzę, że zrobiło się małe zamieszanie :)
Spieszę z wyjaśnieniem - wystarczyło w monitorze FPV wyciągnąć antenę na zewnątrz obudowy. Dziwne, tym bardziej, że kolejna sztuka działa przyzwoicie na fabrycznym setupie - ot taka powtarzalność produkcyjna chińczyków :|
Ł.
ODPOWIEDZ