Szaleństwa Syma X5HW

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

sqrski
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek 06 lis 2017, 13:20
Lokalizacja: Olsztyn

Szaleństwa Syma X5HW

Post autor: sqrski »

Hejo, szukałem szukałem i nie znalazłem odpowiedzi.
Kupiłem Symę X5. W sumie dziecku pod choinkę, ale również sobie, żeby ogarnąć kwestię latania przed zabawią Xiaomi Mi.
Nasz problem polega na tym, że nie da się jej ustawić trymerami na stałe. W komplecie mam 4 baterie. Jesli ustawię w miarę stabilne stanie w miejscu na jednej baterii, to po jej wymianie okazuje się, że wszystko można potłuc o kant tyłka. Na jednej ściąga go w lewo, na innej w prawo. Na kolejnej stoi w miarę prosto. Nie wydaje mi się, żeby było to normalne, że 1 minuta z każdych 5-7 lotu miała być poświęcona na ustawianie tego sprzętu. Przyglądałem się silnikom. Nie mam wrażenia, żeby którykolwiek wolniej lub szybciej się zatrzymywał. Próbowałem go ustawić na zewnątrz, na wysokości powyżej 1 metra.
Co ważne - zabawce zdarza się też uciekać. Czyli teoretycznie po trymowaniu i skierowaniu jej do lotu w przód, nie chce potem zareagować na ruch dżojstika do tyłu i ucieka.
Nie wiem czy wysyłać to na gwarancji, czy zacząć może jednak od wymiany silników. Macie może jakieś sugestie?
Awatar użytkownika
as1200
Posty: 230
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 23:27

Re: Szaleństwa Syma X5HW

Post autor: as1200 »

Nie wymagaj cudów od tej zabawki.
Ja mam SYME X5C i to jest normalne, że tak się zachowuje.

Jeżeli latasz w domu to podmuchy od śmigieł odbijają się od ścian i mebli powodując destabilizację kopterka.
Natomiast na dworze to wystarczy leciutki wiatr i już dron ucieka.

Ten dron nie posiada GPS'u aby trzymać pozycję.

Jest to zabawka aby się nauczyć latać a nie wisieć w jednym miejscu :)

Co do objawów joysticka to faktycznie dziwne ale może też być na to wytłumaczenie...
- za daleko odleciałeś (powyżej 50m)
- skierowałeś źle antenę w stosunku do modelu

ale... równie dobrze może to być jakaś wada modelu.

Pozdr.
Drony w moim hangarze: IFlight DC5 DJI, IFlight DC3 DJI, IFlight DC3, Purple 215, CineWhoop, Snapper 7
Filmoteka: http://www.youtube.com/user/as120000/videos
ODPOWIEDZ