Syma uleciała.....:-(

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

macskup
Posty: 15
Rejestracja: piątek 03 lut 2017, 20:23

Syma uleciała.....:-(

Post autor: macskup »

Pisze ku przestrodze…
…no i stało się moja Syma x8 uleciała z wiatrem….
A było to tak…..
…chociaż w zasadzie staram się nie latać w terenie mocno zabudowanym (centrum miasta) tym razem coś mnie podkusiło i mając w zasadzie wolną chwilkę chciałem tak sobie testowo polatać kilka minut pod firmą. Uniosłem się na ok 30-40 metrów wykonałem dwie akrobacje po czym Syma przestałą reagować na ruch do tyłu, sterowała się tylko w lewo lub w prawo. Gdy zaczęła mi znikać z oczu wsiadłem w auto i próbowałem przeczesywać okolicę w kierunku gdzie odleciała. Oczywiście nie znalazłem jej. Zabudowa dość gęsta, drzewa, dachy…. Strata Symy to jedno martwi mnie jednak co innego – to gdzie spadła i czy nie wyrządziła nikomu krzywdy. Co Syma robi po utracie komunikacji ? Jak daleko mogła odlecieć ? Kurczę z duszą na ramieniu przeglądam lokalne portale informacyjne czy nic się nie zdarzyło….
Zastanawiam się co mogło być przyczyną ? Fakt bateria była raczej kiepskawa, lekko spuchnięta. Dron latał na niej do 5 min a ostatnio z podczepioną SJCAM 4000 po 2,5 minutach mimo , że diody jeszcze nie mrugały stracił na tyle moc , że spadł.
Początkującym ku przestrodze. Trzeba pamiętać, że ponad pół kilograma spadające z kilkudziesięciu metrów to nie żarty. To tyle na temat wypadku.

Druga sprawa – do Symy której już nie mam kupiłem kilka dni temu kamerę SJCAM 4000. Co prawda dron z takim ciężarem był bardzo mulasty jednak złapałem bakcyla nagrywania podniebnych filmów.
W związku z tym mam pytanie – co moglibyście polecić do unoszenia kamery typu SJCAM w dobrym stosunku ceny do jakości ? W Symę raczej nie będę się już pakował bo widzę , że nie daje rady.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
nettmanek
Posty: 8
Rejestracja: środa 23 sie 2017, 18:25
Lokalizacja: Wolverhampton

Re: Syma uleciała.....:-(

Post autor: nettmanek »

Witaj. Przykro mi to słyszeć. Z tego co mi wiadomo z filmików na YT to Syma X8 powinna runąć w dół po utracie sygnału. Teoretycznie powinna być tam ją widziałeś ostatni raz ale jak widać teoria często mija się z praktyką
MJX Bugs 3
DronNOOB

Re: Syma uleciała.....:-(

Post autor: DronNOOB »

po co zakładać kolejny temat poświęcony Syma x8?
ODPOWIEDZ