Zanim...
Zanim...

Zanim...

Polskie Forum FPV

Forum modelarzy i pilotów FPV
Dzisiaj jest wtorek 25 wrz 2018, 08:52

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość

Po utracie zasięgu dron się rozbraja a kontroler pika szybko. Jeśli się "wejdzie w zasięg" to zaczyna pisać wolniej - wtedy czerwonym przyciskiem można go spowrotem uzbroić. Przechodziłem to przedwczoraj ;-)

O to mi właśnie chodziło...
To mały minus oprogramowania tego modelu, bo nie powinien się tak szybko rozbrajać sam z siebie jeśli utraci zasięg,
tym bardziej że jest to dron bez GPS i funkcji powrotu.

Pytanie do tych, którzy już od dłuższego czasu latają B3:

Jaka jest żywotność łożysk w silnikach; na ile godzin lotu wystarczają?

Co najszybciej się zużywa w B3 i jak wygląda eksploatacja w zakresie wymiany części (prócz śmigieł) ?

Odkąd mam fpv tylko raz Bugsa szukałem, bo leciałem trochę za nisko i wyleciałem za górkę... Polecam zainwestować. 200mw starczy na cały zasięg nadajnika.

Kupiłem używanego drona, po kilkudziesięciu lotach nie widać żeby coś się zużyło. Łożyska są jakieś niewymiarowe - 5,5mm średnicy z zewnątrz. Otwór 3mm. Przy czym wałek ma 2,7 mm średnicy... Więc jeśli chcesz je wymienić - to albo razem z silnikami, albo na tokarkę/frezarkę CNC i powiększyć gniazdo. Narazie odpuściłem zabawę z nimi bo po usztywnieniu uchwytu na kamerę znikło mi jello 8-)

Zestaw kamera fpv MJX C5820 + monitor z odbiornikiem MJX D43 będzie ok, czy coś lepszego w tym budżecie znajdę?

Może są jakieś kody promocyjne do gearbest itp?

Co do pakietów, by trochę dłużej pożyły - w przypadku braku ładowarki z balanserem polecam kontrolować miernikiem napięcia na poszczególnych ogniwach i w razie różnicy,
wyrównywać rozładowując to które ma wyższe napięcie - żarówkami od latarki z przylutowanymi cienkimi przewodami.
Ja latam jakieś 7 minut z kamerą i osłonami na jednym naładowanym do pełna pakiecie, i wtedy zostaje 3,75 - 3,8V na ogniwo.
Tak częściowo rozładowany pakiet zostawiam na noc, a następnego dnia ładuję go bezpośrednio przed planowanym lataniem.

Z tym fpv zrobiłem inny myk: kamera AIO 200mW za 17$, odbiornik rc832 za 15$ i ekran 4,3'' od kamery cofania za 12$. Zrobił ktoś taniej :lol: ?

Ja się zastanawiam czy jest sens inwestować dokupując kolejne moduły, w tą zabawkę która nie uniesie nawet kamery z gimbalem,
czy dołożyć i kupić coś porządnego - jakiegoś starszego Phantoma (jeśli trafi się z pewnej ręki w bardzo dobrej cenie od kogoś po lokalu to używkę) - bo mi chodzi głównie o sensownej jakości filmy i zdjęcia, a nie taki chaos ;)

A BUGS-a zostawić sobie dla rozrywki i treningu.

Nazwa jest adekwatna, bo utrata zasięgu na jakieś 3 sekundy = rozbrojenie i w przypadku rozpędzenia śmigieł w odwrotną stronę przy spadaniu nie można go ponownie uzbroić,
obojętnie co by się nie robiło z aparaturą - i wtedy kret jest pewny.

Może jest jakiś myk na tą przypadłość; podłączenie bugsa kablem usb do kompa i modyfikacja parametrów w oprogramowaniu?

Ostatnio zmieniony czwartek 16 sie 2018, 23:10 przez robertcb, łącznie zmieniany 2 razy

Awatar użytkownika

robertcb pisze:
Ja się zastanawiam czy jest sens inwestować dokupując kolejne moduły, w tą zabawkę która nie uniesie nawet kamery z gimbalem

Pytanie co kto lubi. Tobie zależy na zdjęciach/filmach, inny czerpie radość z dłubania i usprawniania mimo braku jakiegokolwiek uzasadnienia finansowego.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Strefa czasowa UTC+1godz.