MJX BUGS 3 opinie

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

df2
Posty: 672
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: df2 »

Pierwszy post powinien chyba być inny?

Gdzie uciekł bugs?
Trzeba było go od razu szukać z powietrza. Migajace diody łatwo zobaczyć z góry

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
123hudy
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2016, 16:54

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: 123hudy »

Witam
Też posiadam bugsa od jakiegoś pół roku, i co mogę powiedzieć to chyba tyle że jest zaje... Poprostu ;-) cześć zamienne tanie i łatwo dostępne, czas lotu nawet na oryginalnej bateri jest długi, bo to jakieś 15 minut ciągle w powietrzu, świetnie radzi sobie na wietrze co dla mnie jest mega ważne, wiatr 30 km ( według aplikacji pogodowych) na godzinę nie robi na nim większego wrażenia, mocne światełko z przodu mega ułatwia orientację no ja jestem mega zadowolony, za takie pieniądze to naprawdę nie warto nawet się zastanawiać
Jedyna wada to brak GPS w tym modelu , teraz gdybym miał kupić kolejny kupił bym bugsa 2 ale tylko że względu na GPS no i większy zasięg
A jak już o GPS mowa czy ktoś się orientuje czy dało by się go wstawić do niego?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
maxgt
Posty: 39
Rejestracja: sobota 23 maja 2015, 17:15

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: maxgt »

Będzie nastepca pod koniec czerwca niby już w sprzedaży, który ma GPS i inne bajery MJX Bugs3 Pro tak to się nazywa, też mam, też jestem zadowolony. Jestem na etapie kompletowania FPV

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka
123hudy
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2016, 16:54

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: 123hudy »

Cześć
Tak widziałem te wersje pro bo tak to się chyba nazywa, i tak prawdę mówiąc jest drogi, a co więc sam zasięg pozostaje bez zmian, a szkoda bo mogli już mu zwiększyć do chociaż takiego jak ma bugs2 bo to przecież 100% więcej
Też jestem na etapie kompletowania Fpv, co prawda na razie podchodzę budzetowo do tematu ale zadowolony jestem. Moja kamerka to eachine tx02 daje rade jak na początek rewelka, puki co mam ten system do podłączenia pod tel. Eachine rotg01, też fajny zasięg spory ( tak z 200 + metrów) czekam teraz na oksy ;-)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
maxgt
Posty: 39
Rejestracja: sobota 23 maja 2015, 17:15

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: maxgt »

Zwiększenie jego zasięgu to nie jest skomplikowana operacja, na yt jest tego trochę , do 1KM lata bez problemu, ale fpv już Tobie taki jak masz nic nie da. Piszesz pewnie o wersji H ? Cena tego nowego pro jeszcze chyba jest nie znana, ale biorąc pod uwagę ile kosztuje bayangtoys to pewnie dużo droższy od mjx b3 dużo więcej kosztować nie będzie, choć w Nowym modelu silniki też są dużo lepsze

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka
123hudy
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2016, 16:54

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: 123hudy »

Mam na myśli tego 3pro jak na zdjęciu, w opisie silniki takie same jak w zwykłym 3
Co do modyfikacji zasięgu to wiem że to możliwe, choć mi na ten moment nie jest to potrzebne, tak jak napisałeś na moim Fpv itak nie polatam tak daleko, a puki nie zajaram się tym na maxa nie będę nic przerabiać ( choć GPS bym dołożył ;-)) Obrazek

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
maxgt
Posty: 39
Rejestracja: sobota 23 maja 2015, 17:15

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: maxgt »

Fakt silniki niby te same, ale gdzieś czytałem porównanie i w tym porównaniu były inne , zestawienie w tabelce, jak znajdę to podeśle.
http://www.mjxrc.net/mobile/goodshow/bugs-3-pro.html o tym mówię dla pewności

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka
123hudy
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2016, 16:54

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: 123hudy »

No tak to ten sam o którym ja mówię
To link do banggooda z nim MJX Bugs 3 Pro B3 Pro Brushless Independent ESC With GPS Follow Me Altitude Hold RC Drone Quadcopter
https://www.banggood.com/MJX-Bugs-3-Pro ... 04525.html


Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
piotrek445
Posty: 2
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 17:58
Lokalizacja: konin

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: piotrek445 »

Witam, od ponad tygodnia jestem posiadaczem mjx bugs 3, i musze przyznać ze jest dość trudny w sterowaniu, dopiero ostatni lot trwał kilka minut i zakonczył sie lądowaniem :D
zastanawiam sie czy nie jest to wina przetartych śmigieł,, na początku prawie samym wywrócił mi sie do góry nogami na beton przy starcie, i smigła troche dostały poszarpane koncówki, poobdzierane i delikatnie wyszczerbione,
mam komplet zapasowych ale poki go jeszcze dobrze nie opanowałem nie chce ryzykowac podobnej sytuacji, czy nauka na takich smigłach jest dużo trudniejsza ? jest sens sie jeszcze na nich uczyc ?
czy zamienic odrazu ?
maxgt
Posty: 39
Rejestracja: sobota 23 maja 2015, 17:15

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: maxgt »

Nie ma sensu zmieniać, jeśli jest to Twój pierwszy kopter to faktycznie prosty może nie być, kwestia czasu, ja wymieniam śmigła w momencie kiedy się połamie , a tak to latam , dużej różnicy nowe czy trochę zajechane nie zauważam

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: lesz »

maxgt pisze:Nie ma sensu zmieniać, jeśli jest to Twój pierwszy kopter to faktycznie prosty może nie być, kwestia czasu, ja wymieniam śmigła w momencie kiedy się połamie , a tak to latam , dużej różnicy nowe czy trochę zajechane nie zauważam
srednio popieram udzielanie takiej odpowiedzi, bez zapytania czy trudnosc w locie wynika po prostu z braku doswiadczenia pilota, czy tez uszkodzenie smigiel/silnikow jest na tyle duze, ze "miota nim jak szatan" ;)

zrob prosty test - miejsce osloniete od wiatru, wznies sie np. z 2m nad ziemie, pobaw sie trymerami i jesli dron moze w miare spokojnie(bez drgawek/wibracji) sam wisiec w powietrzu to wg. mnie mozna jeszcze troche na nich polatac podczas nauki :)
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
maxgt
Posty: 39
Rejestracja: sobota 23 maja 2015, 17:15

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: maxgt »

Z kontekstu raczej to wynika, bez napinki sobota :) miłych lotów

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka
piotrek445
Posty: 2
Rejestracja: środa 30 maja 2018, 17:58
Lokalizacja: konin

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: piotrek445 »

drgawek czy wibracji żadnych nie ma, ale własnie ciężko mi go urzymać w jednej pozycji
po wystartowaniu ucieka ode mnie
no i ta wysokość, dam lekko do góry to ciagnie cały czas do góry dam w dół to spada
co do tych trymerów to mam się nimi pobawić w locie ?
i kiedy dac trymer w prawo a kiedy trymer skręt w prawo
123hudy
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2016, 16:54

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: 123hudy »

Z tego co ja widzę to poprostu musisz ćwiczyć, trymery są do korekty tylko jeśli go nie znosi ( nie mówię tu o wietrze) to ich nie ruszaj, a drążki trzeba delikatnie, one są czułe i tak jak napisałeś dasz trochę w jedną czy dróga i reaguje gwałtownie, myślę że to kwestia wprawy, ja z moim pierwszym dronem też miałem podobne przeboje musisz ćwiczyć, tak jak z jazda samochodem kwestia wprawy trzeba delikatnie poprostu

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
boood
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 14 cze 2018, 22:15

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: boood »

Witam. Posiadam Bugsa 3 wylatane około 15 godzin. W zasadzie bez większych kretów. Wczoraj mój dron miał spotkanie z dachem stodoły nie było to jakieś wielkie uderzenie jedno śmigło do wymiany. W czasie kontroli stanu drona na dwóch silnikach B zaobserwowałem luz na łożyskach.
Szczerze mówiąc wcześniej tego nie sprawdzałem. Czy luzy te spowodowane są słabą jakością łożysk czy są następstwem uderzenia. Dron lata bez problemu może jest troszkę głośniejszy. Czy ktoś próbował wymieniać same łożyska w silnikach , czy rozmiar ich jest znormalizowany? Możecie sprawdzić u siebie czy występują luzy? Latać dalej czy silniki definitywnie do wymiany ? Silniki i tak kupię a ze starych wymontuje łożyska i pomierzę może da się kupić jeżeli nie są jakieś egzotyczne :).


edit: Rozebrałem dwa silniki. Da się to zrobić bez odlutowania przewodów. Jedyny problem to są bardzo delikatne pierścienie Segera na wale silników, jeden uszkodziłem (brak odpowiednich narzędzi). Łożyska mają standardowy wymiar stosowany w modelach RC 3x6x2.5 mm do kupienia u nas w Kraju. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze to koszt naprawy jednego silnika 11zł (dwa łożyska plus jeden pierścień). Zakupiłem 8 szt plus 10 szt pierścieni.
Ostatnio zmieniony środa 20 cze 2018, 17:45 przez boood, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ