MJX BUGS 3 opinie

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

LordOfTheDeath
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 19 cze 2018, 09:44
Lokalizacja: Ełk

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: LordOfTheDeath »

tombstone pisze:
LordOfTheDeath pisze:pokaz stabilności
muszę przyznać, że ładnie to wygląda
ale chyba całą robotę odwala - stabilizacja obrazu Gyro Anti-Shake w tej kamerce
No właśnie nie, to nie jest gimbal. Stabilizacja pomaga jedynie na gwałtowne ruchy kamery, ale nie na drgania.
dronowiec
Posty: 5
Rejestracja: środa 20 lut 2019, 09:55
Lokalizacja: wawa

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: dronowiec »

Witam,

Panowie mam pytanie, mam mjx bugs 3 razem z gopro 4 - jest to budzetowa wersja do jako takiego nagrywania video. czy macie jakiś sposób na drgania które się pojawiają na nagraniach? czy tylko gimbal czy też jest jakiś sposób aby poprawić i zniwelować te drgania?
zombi30
Posty: 12
Rejestracja: piątek 21 wrz 2018, 16:40
Lokalizacja: Zlotow

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: zombi30 »

Oprócz gimbala to sprzętów to tylko wyższe wersję Gopro lub Xiaomi Yi z stabilizacja.
Lub poszukaj tego programu, prosty i robi dobra robotę
https://www.prodad.com/Video-Stabilizat ... ,l-us.html


Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
tomekdorobisz
Posty: 1
Rejestracja: środa 20 lut 2019, 19:42
Lokalizacja: Katowice

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: tomekdorobisz »

boood pisze:Witam. Posiadam Bugsa 3 wylatane około 15 godzin. W zasadzie bez większych kretów. Wczoraj mój dron miał spotkanie z dachem stodoły nie było to jakieś wielkie uderzenie jedno śmigło do wymiany. W czasie kontroli stanu drona na dwóch silnikach B zaobserwowałem luz na łożyskach.
Szczerze mówiąc wcześniej tego nie sprawdzałem. Czy luzy te spowodowane są słabą jakością łożysk czy są następstwem uderzenia. Dron lata bez problemu może jest troszkę głośniejszy. Czy ktoś próbował wymieniać same łożyska w silnikach , czy rozmiar ich jest znormalizowany? Możecie sprawdzić u siebie czy występują luzy? Latać dalej czy silniki definitywnie do wymiany ? Silniki i tak kupię a ze starych wymontuje łożyska i pomierzę może da się kupić jeżeli nie są jakieś egzotyczne :).


edit: Rozebrałem dwa silniki. Da się to zrobić bez odlutowania przewodów. Jedyny problem to są bardzo delikatne pierścienie Segera na wale silników, jeden uszkodziłem (brak odpowiednich narzędzi). Łożyska mają standardowy wymiar stosowany w modelach RC 3x6x2.5 mm do kupienia u nas w Kraju. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze to koszt naprawy jednego silnika 11zł (dwa łożyska plus jeden pierścień). Zakupiłem 8 szt plus 10 szt pierścieni.

Mógłbym Cię prosić o podanie linków lub miejsc gdzie udało Ci się kupić łożyska i segery? O ile łożyska są do znalezienia na allegro, to segery na wałek 3 jakie udało mi się kupić są za grube i nie da się ich założyć.
dronowiec
Posty: 5
Rejestracja: środa 20 lut 2019, 09:55
Lokalizacja: wawa

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: dronowiec »

Czy smigla w tym dronie jak dostana malych uzzczerbkow na koncach, wielkosci ok1mm to trzeba wymieniac czy latac i obserwowac?
boood
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 14 cze 2018, 22:15

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: boood »

dronowiec pisze:Czy smigla w tym dronie jak dostana malych uzzczerbkow na koncach, wielkosci ok1mm to trzeba wymieniac czy latac i obserwowac?
Jeżeli się uczysz podstaw to nie wymieniaj bo zaraz na nowych będziesz miał "uzzczerbek" :).
Jak już będziesz śmigał to wymienisz. bo tak to szkoda śmigieł no chyba że już są bardzo zdewastowane.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: Verid »

dronowiec pisze: czy macie jakiś sposób na drgania które się pojawiają na nagraniach?
dronowiec pisze:Czy smigla w tym dronie jak dostana malych uzzczerbkow na koncach, wielkosci ok1mm to trzeba wymieniac czy latac i obserwowac?
Jak masz niewyważone śmigła to masz drgania. Uszczerbek=niewyważenie=wibracje=drgania na nagraniu i padnięte łożyska.
Jak uszczerbki są niewielkie to śmigło na wyważarkę i spróbuj wyważyć. Dłużej nacieszysz się silnikami i poprawisz jakość nagrań. Dodatkowo zmniejszasz szansę że żyroskop na IMU dostanie jobla - on też nie przepada za wibracjami.
Ten wredny...
robertcb
Posty: 52
Rejestracja: wtorek 26 gru 2017, 18:43

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: robertcb »

Czy do BUGS 3 można dokupić moduł GPS lub samemu go dorobić?

Mam płytkę z sondy meteo z GPS na układzie UBLOX UBX-G6010.
Procesor w tej płytce to STM32F100. Mam też programator ST-LINK2 do niego.

Może da się ją jakoś ożenić z tym dronem?
Robert
dronowiec
Posty: 5
Rejestracja: środa 20 lut 2019, 09:55
Lokalizacja: wawa

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: dronowiec »

Verid pisze:
dronowiec pisze: czy macie jakiś sposób na drgania które się pojawiają na nagraniach?
dronowiec pisze:Czy smigla w tym dronie jak dostana malych uzzczerbkow na koncach, wielkosci ok1mm to trzeba wymieniac czy latac i obserwowac?
Jak masz niewyważone śmigła to masz drgania. Uszczerbek=niewyważenie=wibracje=drgania na nagraniu i padnięte łożyska.
Jak uszczerbki są niewielkie to śmigło na wyważarkę i spróbuj wyważyć. Dłużej nacieszysz się silnikami i poprawisz jakość nagrań. Dodatkowo zmniejszasz szansę że żyroskop na IMU dostanie jobla - on też nie przepada za wibracjami.
dzięki za odpowiedź. śmigła miały niewielkie uszczerbki - właściwie to po spotkaniu z gałazkami, nie całkowicie ułamane a raczejna samych końcach lekkie wygięcie o wielkości ok 1mm. zmieniłem smigła i różnicy nie widać. jedynie czasami jak drona utrzymuje ok 2m nad ziemią na wysokości wzroku da się usłyszeć lekki świst metaliczny, występuje co jakiś czas - co to może być?

drgania w tym modelu to chyba norma ? oglądałem kilka recenzji na yt i tam są też widoczne - chyba, że dam kamere ze stabilizacją (gp4 nie ma) lub gimbal. Ktoś wcześniej wspominał o stabilizacji poprzez poprawe uchwytu na kamere. ale nie znam szczegółów - tam ewidentnie są luzy i nie jest to na sztywno spasowane.

a tak ogólnie to dron bardzo mocny i szybki, ma spory zapas mocy.

ps. gdzie najlepiej kupić do niego baterie? chinskie sklepy online?
df2
Posty: 672
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: df2 »

Uparcie nie będziesz wyważał śmigieł i silników to model uparcie będzie generować drgania, dziwne odgłosy i awarie.

Co do metalicznego odgłosu - jesteś pewny, że nie pada już łożysko? Np od drgań, lotów na niewywazonym zespole silnik-śmigło, latania na uszkodzonych śmigłach? :D
KarolGT
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 05 maja 2016, 00:02

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: KarolGT »

witam

Gdzie mogę dokupić ramę/korpus do Bugs3?
Dzisiaj mi spadł i pękła koło śmigła, udało mi się to posklejać tak że jest stabilnie ale kąt śmigła jest trochę inny, jutro sprawdzę jak lata.

czy są jakieś gotowe korpusy do Bugs 3 czy może coś uniwersalnego też będzie ok?

dzięki
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: Adrián »

Każda lekka, która ma podobny rozmiar będzie dobra. Jak będzie przy tym sztywna, włókno szklane / węglowe to tym lepiej.
zombi30
Posty: 12
Rejestracja: piątek 21 wrz 2018, 16:40
Lokalizacja: Zlotow

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: zombi30 »

18,80 zł 23%OFF | Quadcopter Main Frame Body Shell Spare Parts for MJX B3 Bugs 3 Mini RC Drone
https://s.click.aliexpress.com/e/c6v0tPu4


Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
grzybek141
Posty: 5
Rejestracja: środa 01 sty 2020, 22:05
Lokalizacja: WO

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: grzybek141 »

Witam,

Mam bugs 3 , własnie połamałem w nim jedno ramię. Czy ktoś przerzucał wnętrzności na ramę większą gdzie ponownie będzie możliwość zamontowania pod dronem kamery?
Za drona zapłaciłem grosze bo jest to stara konstrukcja i obecnie wyprzedają ją z magazynów, ale trochę mi szkoda go a od czasu do czasu lubię polatać i coś sobie nagrać, pomyślałem , że coś z nim pomodzę.

Walczył ktoś w ten sposób może już?
grryf
Posty: 122
Rejestracja: wtorek 25 kwie 2017, 18:53
Lokalizacja: Białystok

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: grryf »

Płyta główna Bugs3 jest zdaje się większa niż standardowe 30x30mm sruby montazowe w standardowych ramach węglowych. Kabelki bedzie trzeba byc moze dostosowac do innej/wiekszej ramy. Moze lepiej kupic szkielet nowy plastykowy taki sam?
Kolega zlamal na pol Bugs 3 mini i tak zrobil, koszt na ali to mowil 20zl. Zachęcam.
PUDA D240 4S + OmniNXT F7 + Tekko32 35A + F40 III 2400KV
ODPOWIEDZ