MJX BUGS 3 opinie

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

LordOfTheDeath
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 19 cze 2018, 09:44
Lokalizacja: Ełk

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: LordOfTheDeath »

Po utracie zasięgu dron się rozbraja a kontroler pika szybko. Jeśli się "wejdzie w zasięg" to zaczyna pisać wolniej - wtedy czerwonym przyciskiem można go spowrotem uzbroić. Przechodziłem to przedwczoraj ;-)
robertcb
Posty: 52
Rejestracja: wtorek 26 gru 2017, 18:43

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: robertcb »

O to mi właśnie chodziło...
To mały minus oprogramowania tego modelu, bo nie powinien się tak szybko rozbrajać sam z siebie jeśli utraci zasięg,
tym bardziej że jest to dron bez GPS i funkcji powrotu.

Pytanie do tych, którzy już od dłuższego czasu latają B3:

Jaka jest żywotność łożysk w silnikach; na ile godzin lotu wystarczają?

Co najszybciej się zużywa w B3 i jak wygląda eksploatacja w zakresie wymiany części (prócz śmigieł) ?
Robert
LordOfTheDeath
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 19 cze 2018, 09:44
Lokalizacja: Ełk

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: LordOfTheDeath »

Odkąd mam fpv tylko raz Bugsa szukałem, bo leciałem trochę za nisko i wyleciałem za górkę... Polecam zainwestować. 200mw starczy na cały zasięg nadajnika.

Kupiłem używanego drona, po kilkudziesięciu lotach nie widać żeby coś się zużyło. Łożyska są jakieś niewymiarowe - 5,5mm średnicy z zewnątrz. Otwór 3mm. Przy czym wałek ma 2,7 mm średnicy... Więc jeśli chcesz je wymienić - to albo razem z silnikami, albo na tokarkę/frezarkę CNC i powiększyć gniazdo. Narazie odpuściłem zabawę z nimi bo po usztywnieniu uchwytu na kamerę znikło mi jello 8-)
robertcb
Posty: 52
Rejestracja: wtorek 26 gru 2017, 18:43

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: robertcb »

Zestaw kamera fpv MJX C5820 + monitor z odbiornikiem MJX D43 będzie ok, czy coś lepszego w tym budżecie znajdę?

Może są jakieś kody promocyjne do gearbest itp?

Co do pakietów, by trochę dłużej pożyły - w przypadku braku ładowarki z balanserem polecam kontrolować miernikiem napięcia na poszczególnych ogniwach i w razie różnicy,
wyrównywać rozładowując to które ma wyższe napięcie - żarówkami od latarki z przylutowanymi cienkimi przewodami.
Ja latam jakieś 7 minut z kamerą i osłonami na jednym naładowanym do pełna pakiecie, i wtedy zostaje 3,75 - 3,8V na ogniwo.
Tak częściowo rozładowany pakiet zostawiam na noc, a następnego dnia ładuję go bezpośrednio przed planowanym lataniem.
LordOfTheDeath
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 19 cze 2018, 09:44
Lokalizacja: Ełk

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: LordOfTheDeath »

Z tym fpv zrobiłem inny myk: kamera AIO 200mW za 17$, odbiornik rc832 za 15$ i ekran 4,3'' od kamery cofania za 12$. Zrobił ktoś taniej :lol: ?
robertcb
Posty: 52
Rejestracja: wtorek 26 gru 2017, 18:43

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: robertcb »

Ja się zastanawiam czy jest sens inwestować dokupując kolejne moduły, w tą zabawkę która nie uniesie nawet kamery z gimbalem,
czy dołożyć i kupić coś porządnego - jakiegoś starszego Phantoma (jeśli trafi się z pewnej ręki w bardzo dobrej cenie od kogoś po lokalu to używkę) - bo mi chodzi głównie o sensownej jakości filmy i zdjęcia, a nie taki chaos ;)

A BUGS-a zostawić sobie dla rozrywki i treningu.

Nazwa jest adekwatna, bo utrata zasięgu na jakieś 3 sekundy = rozbrojenie i w przypadku rozpędzenia śmigieł w odwrotną stronę przy spadaniu nie można go ponownie uzbroić,
obojętnie co by się nie robiło z aparaturą - i wtedy kret jest pewny.

Może jest jakiś myk na tą przypadłość; podłączenie bugsa kablem usb do kompa i modyfikacja parametrów w oprogramowaniu?
Ostatnio zmieniony czwartek 16 sie 2018, 23:10 przez robertcb, łącznie zmieniany 2 razy.
Robert
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: Verid »

robertcb pisze:Ja się zastanawiam czy jest sens inwestować dokupując kolejne moduły, w tą zabawkę która nie uniesie nawet kamery z gimbalem
Pytanie co kto lubi. Tobie zależy na zdjęciach/filmach, inny czerpie radość z dłubania i usprawniania mimo braku jakiegokolwiek uzasadnienia finansowego.
Ten wredny...
zombi30
Posty: 12
Rejestracja: piątek 21 wrz 2018, 16:40
Lokalizacja: Zlotow

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: zombi30 »

piotrek445 pisze:Witam, od ponad tygodnia jestem posiadaczem mjx bugs 3, i musze przyznać ze jest dość trudny w sterowaniu, dopiero ostatni lot trwał kilka minut i zakonczył sie lądowaniem :D
zastanawiam sie czy nie jest to wina przetartych śmigieł,, na początku prawie samym wywrócił mi sie do góry nogami na beton przy starcie, i smigła troche dostały poszarpane koncówki, poobdzierane i delikatnie wyszczerbione
Jeżeli się wam tak przytrafilo to podgrzejcie delikatnie powginane końcówki smigla opalarka - DELIKATNIE wyprostuja się :)
Zobaczcie krawędzie.
I witam się serdecznie z wszystkimi użytkownikami Bugs3 co prawda posiadam X-bee 8.0 ale to te same drony, kupiłem używanego z zmęczonym smigla i ale z 4 pakietami i kamera. [img]//uploads.tapatalk-cdn.com/201810 ... 70a543.jpg[/img][img]//uploads.tapatalk-cdn.com/201810 ... 0c58e8.jpg[/img]

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
LordOfTheDeath
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 19 cze 2018, 09:44
Lokalizacja: Ełk

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: LordOfTheDeath »

Też kupiłem swojego z zużytymi śmigłami. Wygładziła papierem ściernym, wyważyłem i lata bez problemów. Tzn bez jello na nagraniu :-)
boood
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 14 cze 2018, 22:15

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: boood »

LordOfTheDeath pisze:
Łożyska są jakieś niewymiarowe - 5,5mm średnicy z zewnątrz. Otwór 3mm. Przy czym wałek ma 2,7 mm średnicy... Więc jeśli chcesz je wymienić - to albo razem z silnikami, albo na tokarkę/frezarkę CNC i powiększyć gniazdo. Narazie odpuściłem zabawę z nimi bo po usztywnieniu uchwytu na kamerę znikło mi jello 8-)

Tak się zastanawiam czy wy czytacie posty napisane w tym wątku czy na nowo wymyślacie koło A może twoja suwmiarka
coś nie teges bo :

Rozebrałem dwa silniki. Da się to zrobić bez odlutowania przewodów. Jedyny problem to są bardzo delikatne pierścienie Segera na wale silników, jeden uszkodziłem (brak odpowiednich narzędzi). Łożyska mają standardowy wymiar stosowany w modelach RC 3x6x2.5 mm do kupienia u nas w Kraju. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze to koszt naprawy jednego silnika 11zł (dwa łożyska plus jeden pierścień). Zakupiłem 8 szt plus 10 szt pierścieni.
LordOfTheDeath
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 19 cze 2018, 09:44
Lokalizacja: Ełk

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: LordOfTheDeath »

Rozebrałem jeden silnik i wyciągnąłem łożysko. Średnica zewnętrzna łożyska wg mojej suwmiarki to około 5,85mm.
A wysokość 2,4mm. Czy 6mm wejdzie nie wiem, takiego nie mam w swoich zbiorach. Może faktycznie coś moja suwmiarka przekłamuje. Udało ci się te łożyska zmienić czy dopiero się do tego będziesz zabierał ?
boood
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 14 cze 2018, 22:15

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: boood »

Tak. Post z poniedziałku 25 cze 2018, 20:13
LordOfTheDeath
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 19 cze 2018, 09:44
Lokalizacja: Ełk

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: LordOfTheDeath »

Faktycznie, nawet ci odpisywałem :roll: Trzeba będzie zamówić u skośnookich kilka sztuk, widziałem 10szt. za niecałe 3 dolce.
byzoeu
Posty: 24
Rejestracja: sobota 29 wrz 2018, 21:31
Lokalizacja: Poznań

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: byzoeu »

Cześć. Odgrzeję kotleta. Mam bug 6. Szukam do tego instrukcji, może ktoś ma. Ale tak dokładnie to interesuje mnie czym zastąpić oryginalny kontroler lotu? Obecny jest jakiś wysłużony. Trymowanie nie pomaga. Wozi go to w jedną to w drugą strone i to bez wiatru. Syn nim lata ale przez takie zachowanie się zniechęca a szkoda by się zraził. 450 i 550 mam na nazach ale ten jest za mały na to. Może ktoś ma schemat połączeń żebym chociasz na początek radio z odbiornikuem mu zmienił. A może ktoś już to przerabiał na kontroler z większą stabilnością?
DarkClouds
Posty: 27
Rejestracja: środa 22 sie 2018, 14:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: DarkClouds »

byzoeu pisze:
Ja mam Bugs 6 ale nie przerabiałem tematu zmiany fc, gra wydawała się nie warta zachodu tym bardziej że to pociąga za sobą kolejne zmiany i chyba nie warto aż tak inwestować w tę zabawkę. Miałem za to podobny problem z tym że rzucali go na wszystkie strony.. pomogło wysterowanie akcelerometrów potem kalibracja "aparatury" i na sam koniec trimowanie w garażu.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ