MJX BUGS 3 opinie

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

grryf
Posty: 122
Rejestracja: wtorek 25 kwie 2017, 18:53
Lokalizacja: Białystok

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: grryf »

Mialem na jednym silniku duze luzy - byl bardzo głośny. Właśnie przyszedł nowy i po wymianie sam będę temat zgłębiać.
PUDA D240 4S + OmniNXT F7 + Tekko32 35A + F40 III 2400KV
maxgt
Posty: 39
Rejestracja: sobota 23 maja 2015, 17:15

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: maxgt »

Z innej beczki, wymieniał ktoś śmigła na inne nie od mjx ?

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka
grryf
Posty: 122
Rejestracja: wtorek 25 kwie 2017, 18:53
Lokalizacja: Białystok

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: grryf »

maxgt pisze:Z innej beczki, wymieniał ktoś śmigła na inne nie od mjx ?

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka
Tak, kingkong 6040 - małe, ale dają radę, lot jest płynniejszy ale jest mniej mocy. (wg mnie bardziej odpowiednie do tych silniczków)
Te powinny byc bardzo OK: https://www.undergroundfpv.com/products ... 0869683231
maxgt
Posty: 39
Rejestracja: sobota 23 maja 2015, 17:15

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: maxgt »

Zastanawiam się , na yt zakładają od mavica , zapasowe mam, ale składane mają swoje plusy, ktoś zakładał ?

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka
boood
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 14 cze 2018, 22:15

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: boood »

Łożyska założone. Niestety luzy jak były tak są . Łożyska górne same wypadły przy demontażu i nowe wchodzą prawie bez oporu. Wydaje mi się że
silniki ucierpiały w wyniku uderzenia no chyba że oba B są z trefnej serii . Moim zdaniem koszyki górne w stojanie są za delikatne i przy krecie się odkształcają . Trzeba bugsem latać i nie zwracać uwagi na te luzy no chyba że same silniki po zdjęciu śmigieł w palcach się ciężko obracają to można wymieniać. Fajny dron do nauki latania (mój pierwszy) oczywiście najpierw pad od ps4 i darmowy RDS aby trochę potrenować. Nie polecam zakładania osłon śmigieł gdyż prz podskokach na podłożu sprężynują i same uszkadzają śmigła.

edit: To wszystko jest dosyć dziwne. Luzy na nowych łożyskach po ponownym zmontowaniu zniknęły . Jenak tym razem bardzo solidnie założyłem i ścisnąłem pierścienie na wale :roll:
Ostatnio zmieniony piątek 26 paź 2018, 20:57 przez boood, łącznie zmieniany 1 raz.
LordOfTheDeath
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 19 cze 2018, 09:44
Lokalizacja: Ełk

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: LordOfTheDeath »

Ha! Wygląda na jakąś felerną serię, bo u mnie obydwa silniki B miały luzy na łożyskach i były głośne. Zmniejszyłem je kawałkiem papieru pomiędzy bieżnią wewnętrzną łożyska a rotorem. Jeden silnik działa ok, drugi niestety ma tak zdupcone łożyska że pomimo wykasowania luzu nie ma wspołosiowości.
Alton881
Posty: 9
Rejestracja: sobota 30 cze 2018, 14:42

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: Alton881 »

Cześć wam, mam dylemat czy kupić teraz bugs 3 (na alleg.. obecnie ceny 400-450zł) czy poczekać na bugs 3 pro który ma już GPS.
Ktoś się orientuje kiedy będzie dostępny bugs 3 Pro w Polsce?
maxgt
Posty: 39
Rejestracja: sobota 23 maja 2015, 17:15

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: maxgt »

Z Chin już można zamawiać, 229 dolarów około, z kamerą

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka
Alton881
Posty: 9
Rejestracja: sobota 30 cze 2018, 14:42

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: Alton881 »

Prawie 900zł + pewnie z kilka tygodni czekania.
Chyba jednak na tą chwilę kupię bugs 3, polatam kilka miesięcy, a jak pro będzie dostępny w PL od ręki to pomyśle o zmianie, takie moje przemyślenia...
maxgt
Posty: 39
Rejestracja: sobota 23 maja 2015, 17:15

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: maxgt »

Chyba jednak warto dołożyć , mam b3 od kilku miesięcy, jest ok, ale te kilka opcji by się przydało , chociażby powrót przy słabej baterii choć nie tylko :)

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka
Alton881
Posty: 9
Rejestracja: sobota 30 cze 2018, 14:42

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: Alton881 »

Pewnie że warto dołożyć do pro, dla mnie problem jest czas realizacji i ewentualne egzekwowanie gwarancji z Chin jak by coś było nie tak z dronem.
Od roku użytkuje Syma x5, wymieniłem już z 15 silników, mam dość, a że złapałem bakcyla to sami wiecie :P
LordOfTheDeath
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 19 cze 2018, 09:44
Lokalizacja: Ełk

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: LordOfTheDeath »

Ja się przesiadłem na Bugsa 3 z Symy x5sc trochę podkręconej. Gdyby Syma dźwignęła mi kamerkę o masie 75g to bym drugi raz Bugsa nie kupił ;-) Nie to że jest zły, tylko do moich zastosowań ciężki do ogarnięcia.
maxgt
Posty: 39
Rejestracja: sobota 23 maja 2015, 17:15

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: maxgt »

Fakt, sam nie lata

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka
Alton881
Posty: 9
Rejestracja: sobota 30 cze 2018, 14:42

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: Alton881 »

Ja już mam bugsa 3, jakieś 4 loty za mną, pierwszy loty rewelacja :)

Jedynie długi czas ładowania trochę wkurza, macie jakieś dedykowane mocniejsze ładowarki do bugs?
grryf
Posty: 122
Rejestracja: wtorek 25 kwie 2017, 18:53
Lokalizacja: Białystok

Re: MJX BUGS 3 opinie

Post autor: grryf »

Alton881 pisze:Ja już mam bugsa 3, jakieś 4 loty za mną, pierwszy loty rewelacja :)

Jedynie długi czas ładowania trochę wkurza, macie jakieś dedykowane mocniejsze ładowarki do bugs?
Jasne, sa takie najprostsze co laduja przez zlacze balansera 2s, ale tez lepsze co moga ladowac rownolegle kilka baterii. Zerknij na ostatnie tematy, mogą być pomocne. Do baterii 1800mAh potrzebujesz natezenia 1,8Ampera.
PUDA D240 4S + OmniNXT F7 + Tekko32 35A + F40 III 2400KV
ODPOWIEDZ