Bayangtoys Aircraft X9 - Koksik z kamerą FPV

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Untitled
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2016, 02:48
Lokalizacja: ZAKOPANE

Bayangtoys Aircraft X9 - Koksik z kamerą FPV

Post autor: Untitled »

Witam, chciałbym się pochwalić małą zabawką którą w końcu uskładałem. Mam nadzieję że dział odpowiedni.

Trochę danych technicznych:
RX + TX (dołożona antenka 2.4ghz) + Rama - Bayangtoys X9
Silniki - 0720
Propsy - Latian 60mm
Baterie - Głównie 150mAh ulepione w formie 1s2p (2x150mAh)
Kamera - Eachine EF-01

W planach jest jeszcze opcja wgrania trybu acro, ale to gdy podszkolę się w normalnym locie. Leci do mnie płytka Hubsana a8c, mam jeszcze 2 takie same ramy (naprawdę wyśmienite do tych celów), silniki 8520, 0720, 0716, 0615 (będzie co testować), więc w pierwszej kolejności będzie trening acro bez kamerki :)

Na ten moment jedyne co mogłem stestować, to czas w zwisie. Tak dla przykładu:
- 150mAh - 2:30min (kiepski punch, po 20 sek zaczynają migać diody - wtedy nie można wykonywać obrotów)
- 260mAh - 3:40 (bdb punch, ale to jeszcze nie to :)
- 1s2p 150mAh - 4:50 (też całkiem niezły punch i dobra opcja pomiędzy wagą a pojemnością, diody migają dopiero pod sam koniec)
- 500mAh - 6min (mały długodystansowiec, silniki musiały dostać po żydzi z przegrzania :)

Wszystkie dane podane są z założoną i podłączoną kamerką, bez niej można spokojnie doliczyć 20-30% lub więcej do uzyskanego czasu. Bez kamerki to prawdziwy wariat :)

Wagi niestety nie mam więc się informacją nie podzielę. Tak samo nie jest mi znany zasięg przed jak i po modyfikacji, ale jak się dowiem ile ma aktualnie, to dam znać. Oficjalne testy miały być dzisiaj, ale deszcz ze śniegiem wygrały :)

Jeszcze jedno - dlaczego 1s2p z baterii 150mAh? ponieważ uzbierała mi się ich całkiem spora ilość (10szt), a na dodatek sprawują się całkiem zacnie :)

http://tufotki.pl/SGgyW - zdjęcia tak na szybkości dodane, z jakiego hostingu jest bezpiecznie korzystać (żeby nie uleciało w eter jak imageshack ;)?

I pierwszy filmik:
https://www.youtube.com/watch?v=8e9h1RQdz-U
ODPOWIEDZ