SYMA X5HC - Recenzja dla GearBest.com

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

SYMA X5HC - Recenzja dla GearBest.com

Post autor: Kowal »

1 czerwca, w Dzień Dziecka :mrgreen: otrzymałem z GearBest przesyłkę z zabawką SYMA X5HC.
Celowo piszę zabawką, bowiem w takiej kategorii należy klasyfikować ten quadrokopter-ek :-D

Przesyłka została dostarczona firmą kurierską DHL, i o dziwo bez żadnych "dodatkowych kosztów" :-P

Obrazek


Ciąg Dalszy Nastąpi :mrgreen:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
krzysiek8313
Posty: 10
Rejestracja: wtorek 14 cze 2016, 14:43
Lokalizacja: Sochaczew

Re: SYMA X5HC - Recenzja dla GearBest.com

Post autor: krzysiek8313 »

Czekam na ciąg dalszy, ja szykuję się do zakupu X5HW (dodane FPV na 2.4Ghz w o,3Mpix).
Ciekaw jestem jak się tym lata i jak sprawuje się barometr.
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: SYMA X5HC - Recenzja dla GearBest.com

Post autor: Kowal »

Obecne warunki pogodowe, czyli wiatr 7-10m/s uniemożliwiają mi wykonanie testów :evil:
Jak mam "możliwości czasowe", to wtedy wieje :shock: Jak jest sprzyjająca pogoda, to mam inne, ważniejsze zajęcia... :-/
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: SYMA X5HC - Recenzja dla GearBest.com

Post autor: Tanner »

krzysiek8313, ale to FPV to jest po prostu wifi do komórki, mam to samo w SW, sprawuje się ok no ale cudów nie ma, nagrywasz bezpośrednio na telefon więc w razie lagów przy zbyt dużej odległości, widać je potem na nagraniu.
krzysiek8313
Posty: 10
Rejestracja: wtorek 14 cze 2016, 14:43
Lokalizacja: Sochaczew

Re: SYMA X5HC - Recenzja dla GearBest.com

Post autor: krzysiek8313 »

Wiem że jakość jest tragiczna, widziałem nagrania, dużo czytałem. Nie oczekuję na pierwszy raz nic więcej od tej zabawki.
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: SYMA X5HC - Recenzja dla GearBest.com

Post autor: Tanner »

krzysiek8313, a jest wersja HC? Tak abyś miał baro ale kamerę bez wifi, na kartę pamięci, ona ma dużo lepszą jakość. Podgląd na żywo i tak nie jest do niczego nie potrzebny bo nie da się latać patrząc tylko w podgląd z kamery. Ew widziałem same kamery na BG za 55zł.
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: SYMA X5HC - Recenzja dla GearBest.com

Post autor: matulekpl »

jest zestaw FPV dla Symy X5 NA 5.8GHz. Na BG za 270zł. Monitor, odbiornik, nadajnik, kamerka.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
krzysiek8313
Posty: 10
Rejestracja: wtorek 14 cze 2016, 14:43
Lokalizacja: Sochaczew

Re: SYMA X5HC - Recenzja dla GearBest.com

Post autor: krzysiek8313 »

Po przeczytaniu wielu tematów, obejrzeniu kilku filmów postanowiłem kupić wersję X5HC.
Kolejnym moim nabytkiem będzie zestaw FPV zasugerowany przez kolegę matulekpl, co prawda kosztuje on tyle co sama SYMA ale co tam.
krzysiek8313
Posty: 10
Rejestracja: wtorek 14 cze 2016, 14:43
Lokalizacja: Sochaczew

Re: SYMA X5HC - Recenzja dla GearBest.com

Post autor: krzysiek8313 »

Witam po dłuższej nieobecności.
Od trzech tygodni latam Symą X5hc i mam już kilka uwag i przemyśleń w związku z nią.

A więc w ładnym pudełku otrzymałem w zasadzie wszystko co trzeba a nawet więcej niż się spodziewałem:
1. Syma X5HC
2. Dwa komplety śmigieł (jeden na dronie, drugi jako zapas).
3. Osłony na śmigła
4. Nogi lub podwozie, jak zwał tak zwał.
5. Kamera
6. Karta pamięci 4GB
7. Czytnik kart pamięci do gniazda USB
8. Śrubokręt
9. Bateria 500mAh
10. Ładowarka do gniazda USB

Wszystko wydaje się być dość solidne, może z wyjątkiem czytnika który w pierwszej chwili wydawał mi się badziewiem ale teraz nie wyobrażam sobie nic lepszego.
Elementy dobrze do siebie pasują, łatwo wszystko poskładać i wykonać pierwszy lot, pod warunkiem że..
mamy w domu cztery baterie AA, producent na tym oszczędził co kosztowało mnie ekstra wyjazd do sklepu.

Pierwszy lot odbyłem w obszernym salonie bo na dworze niemiłosiernie wiało. Ten pierwszy lot który trwał 1-2 minuty kosztował mnie dwa połamane śmigła pomimo założonych osłon.
Tego samego dnia złamałem trzecie śmigło :( Postanowiłem poczekać na poprawę pogody i naukę latania na nowym sprzęcie zacząć na zewnątrz.
Po kilku niecierpliwych dniach zabrałem się za pierwsze loty na otwartej przestrzeni, tego samego dnia złamałem ostatnie zapasowe Śmigło: żarty się skończyły.
Szybko zorientowałem się że wyświetlacz na kontrolerze to zbędny gadżet: Zasięg zawsze jest pełny, nie mam informacji czy kamera jest włączona czy nie, muszę w tym celu sprawdzić jak migają diody na dronie.
Zarówno ja jak i moi znajomi oraz rodzina oceniają nagrania z kamery jako zupełnie dobre, oczywiście biorąc poprawkę na pochylanie w czasie lotu. Najlepiej prezentują się nagrania w czasie zawisu lub powolnego lotu.
Główny powód zakupu tej wersji: barometr sprawuje się specyficznie.
Swobodny zwis to naprzemienne wznoszenie się i opadanie o jakieś 0,5m przy czym stopniowo dochodzi do obniżania pułapu: średnio co minutę muszę unieść go o jakiś metr.
W czasie szybkich lotów na zewnątrz i gwałtownych zwrotów musiałem pogodzić się z różnicami wysokości na poziomie nawet 2m. Przy niskich przelotach ma to znaczenie, jednak im wyżej latałem tym mniej mi to przeszkadzało.
Co do prędkości, wysokości i zasięgu to niczego mi do tej pory nie brakowało.
Czas lotu to 8-9minut zależnie od konfiguracji i wynikającej z tego wagi (od 100g do 125g).

Oczywiście nie obyło się bez wielu upadków ale co ciekawe żaden nie zakończył się połamaniem śmigła (a nie miałem już żadnego w zapasie). Jeden upadek wrył mi się w pamięć na dłużej:
Latałem po podwórku i w pewnym momencie wzniosłem się na jakieś 30m, polatałem troszkę i chciałem wrócić na dół. W tym celu zdjąłem połowę gazu ale efekt obniżania loty był z tej wysokości niewidoczny, zdjąłem wiec gaz do zera... W tym momencie odgłos silników się urwał a dron zaczął spadać, natychmiast dałem pełen gaz lecz było za późno: Spadająca jak kamień Syma trafiła prosto w betonowy płot, odbiła się i wpadła kilka metrów dalej do basenu.
Oczywiście popędziłem co sił ją wyciągnąć ale miałem problem bo wirniki nadal się kręciły.

Resztę dopiszę jutro, teraz muszę zająć się żoną :)
Awatar użytkownika
siwytd
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek 18 lip 2016, 09:59
Lokalizacja: Gdynia

Re: SYMA X5HC - Recenzja dla GearBest.com

Post autor: siwytd »

Widze ze nie tylko ja polamalem smigla w x5hc przy pierwszych probach w domu :-P
Na szczescie tylko 2 i to rozne wiec po jednym w zapasie jeszcze mam. Za to na dworzu pomimo kilku kretow i wpadniec w galezie drzew i krzaki juz nic sie nie polamalo.
Moja zachowuje sie identycznie jesli chodzi o trzymanie, (a wlasciwie nie trzymanie) wysokosci podczas lotu, natomiast w zawisie owszem troche chodzi gora/dol, ale nie az o pol metra, raczej +/- 20cm. Zauwazylem ze jest to uzaleznione od wiatru - jak nie wieje to te skoki sa mniejsze. Chyba ten "barometr" tak reaguje na powiewy wpadajace do wewnatrz obudowy przez otwory wentylacyjne, ale i tak lepsze to niz bez barometru.
Mam do niej 3 dodatkowe pakiety 800mAh, wiec razem z tym co daja w zestawie to juz chwile mozna polatac.
Za ta cene uwazam ze do nauki super.
chcialem dobrze - wyszlo jak zawsze :)

Phantom 3 Adv., XK X251
krzysiek8313
Posty: 10
Rejestracja: wtorek 14 cze 2016, 14:43
Lokalizacja: Sochaczew

Re: SYMA X5HC - Recenzja dla GearBest.com

Post autor: krzysiek8313 »

Kontynuując wczorajszą wypowiedź:
Po solidnym dzwonie w ogrodzenie i kąpieli w basenie Syma się "popsuła", tzn. po oderwaniu się od ziemi natychmiast przewracała się "do góry nogami". Poczytałem instrukcję i wykonałem procedurę kalibracji która jednak tylko nieznacznie poprawiła sytuację, było już późno więc w grobowym nastroju poszedłem spać. Następnego dnia rano pierwszym co zrobiłem była ponowna kalibracja i o dziwo ta przyniosła skutek: wszystko działało prawidłowo ale z wyjątkiem barometru.
Teraz próbując latać w zamkniętym pomieszczeniu miałem problemy z utrzymaniem wysokości bo po oderwaniu od ziemi maszyna podlatywała do samego sufitu a następnie opadała uderzając o podłogę. Na zewnątrz te wahania udało mi się ocenić na jakieś 3m w zwisie - co nie pozwalała na wygodny lot. Po zastanowieniu stwierdziłem że w sumie nic nie ryzykuję i rozebrałem Symę na części pierwsze. Sam czujnik ciśnienia jest osłonięty gąbką i przykryty plastikiem z odpowiednim otworem, tej gąbki było za dużo a na dodatek miała w sobie wilgoć. Wysuszyłem ją i przyciąłem do wymiarów plastiku dzięki czemu nie była tak ściśnięta i lepiej przepuszczała powietrze, dodatkowo przedmuchałem wszystko sprężonym powietrzem.
Po tej naprawie sprzęt wrócił do żywych a utrzymywanie wysokości nawet się poprawiło, myślę że teraz działa to jak u kolegi siwytd,
Obecnie czekam na dostawę zapasowych śmigieł (w tym fluorescencyjnych) i akumulatorów 1200mAh (trzy sztuki z ładowarką za 12$). Zdam relacje po otrzymaniu przesyłki. Następny na liście jest zestaw do FPV.

Symę X5HC oceniam bardzo pozytywnie, oczywiście mam uwagi: Bezsensowny wyświetlacz na aparaturze, kruche śmigła i mała precyzja barometru.
Nie da się jednak odmówić jej trwałości, wystarczająco dobrej jakości filmów i fajnej zabawy. To były dobrze wydane 45$.
frycek1987
Posty: 12
Rejestracja: sobota 30 lip 2016, 10:03

Re: SYMA X5HC - Recenzja dla GearBest.com

Post autor: frycek1987 »

czytając ten temat już nie mogę się doczekać mojej Symy x5HC, która od 2 dniu jest w WER Warszawa :D
krzysiek8313
Posty: 10
Rejestracja: wtorek 14 cze 2016, 14:43
Lokalizacja: Sochaczew

Re: SYMA X5HC - Recenzja dla GearBest.com

Post autor: krzysiek8313 »

Jestem już po pierwszej wymianie silników, padł co prawda tylko jeden ale nie było sensu bawić się w druciarstwo i wymieniłem wszystkie.
Za 6,40$ kupiłem zestaw 4szt. silników i 8szt. białych śmigieł. Zestaw był co prawda przeznaczony do SYMY x5SW więc śmigła są nieco inne ale pasują.
Silniki są natomiast identyczne i działają prawidłowo.
Dotarły też do mnie 3szt. baterii 1200mAh z ładowarką, aby wygodnie je wkładać i wyjmować z pojemnika na akumulator musiałem go nieco przyciąć.
Co do czasu lotu w porównaniu z oryginalną baterią to nie jestem jeszcze w stanie podać wyników, po kilku cyklach ładowania zrobię wiarygodny pomiar ale widać różnicę na plus.
TheXgame79
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2016, 15:07
Lokalizacja: Rzeszów

Re: SYMA X5HC - Recenzja dla GearBest.com

Post autor: TheXgame79 »

Witam! Widzę iż już nikt przez długi czas nie pisał w tym temacie, więc ja mam pytanie. Otóż, jak sprawuje się Syma? Przymierza się właśnie do zakupu tego modelu(x5hc) i jestem ciekaw wielu rzeczy związanych z tym tematem. A i jak sprawują się baterie 1200mah panie Krzysztofie?
dluugi232
Posty: 1
Rejestracja: sobota 21 sty 2017, 08:51

Re: SYMA X5HC - Recenzja dla GearBest.com

Post autor: dluugi232 »

Podłączam się do wypowiedzi. Też zamierzam kupić Syma x5hc. Bardzo interesuje mnie jak wygląda czas lotu na orginalnej naterii i czy jest sens kupować jakąś większą typu 800 cz nawet 1200mAh. Czy one nie zabijaja silników. Jeśli producent zastosował 500mAh to pewnie dlatego że jest to optymalny wariant??? Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie???
ODPOWIEDZ