Parrot Bebop Drone

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: dragonfly24 »

Porównałem jakość 2 bebopów. Bb2 ma znacznie gorsza jakość w porównaniu do bb1. Nie odpalałem silników, więc to nie kwestia amortyzacji. Gdy powtórzyłem test w cieplejszy dzień (chociaż wtedy było już sporo powyżej zera), wyszło na to samo.

bb1
https://drive.google.com/file/d/0BxQmP3 ... sp=sharing

bb2
https://drive.google.com/file/d/0BxQmP3 ... sp=sharing

najlepiej pobrać surowy materiał i nie polegać na kompresji podglądu.
Może materiał z bb2 nie odbiega od tego co jest na YT, ale jednak dziwne jest to, że bb1 ma lepszą jakość. Możliwe, że (tak jak było wspomniane wcześniej) zależy na jakiego dostawcę optyki się trafi.
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
jolo747
Posty: 71
Rejestracja: sobota 31 gru 2016, 16:40
Lokalizacja: olkusz

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: jolo747 »

bebop 1 ma miękkie amortyzatory które pasują do bebop 2 może tu jest tajemnica ?

każdy pewnie próbował latać bobem w nocy i każdy napotykał na problem "gdzie jest bob "
wiadomo jak lecimy "od siebie" jest ok , duża pulsująca dioda widoczna nawet z 500m , ale po nawrocie można się jedynie opierać na wskazaniach "niby" radaru ", który pokazuje jak jesteśmy ustawieni do drona i jak on do nas, można tez wcisnąć BTH i poczekać aż wróci.

zainspirowany tym tematem uzbroiłem mojego drona w światła nawigacyjne, dwa reflektory do przodu i po jednym na każdym wysięgniku pod przednim śmigłem,(wirująceoswietlone śmigło da ciekawy efekt)

koszt wykonania to 15zł , czas wykonania ok 2h z piwkiem;),

potrzebujemy lampę rowerową led ,koniecznie na 3 baterie i z 5 diodami oraz trybami świecenia /ciągły/pulsujący/strobo, troche cieniutkich przewodów(linek), lutownicę ,klej na gorąco/hotmelt, wiertarkę i miernik

- na początku rozbieramy lampkę i pozyskujemy części czyli płytkę z układem i diodami ,
- następnie wlutowujemy w moim przypadku 3 diody , 2 zostawiamy aby razem z włacznikiem wkleić je na przodzie drona
- wylutowane diody uzbrajamy w przewody ,wiercimy otwory pod śmigłami i wklejamy
(wylutowaliśmy 3 diody ale tylko 2 lutujemy do płytki przewodami na swoje miejsca/jedną wywalamy
chyba że ktoś by miał np czerwoną , można by ją dać gdzieś pod spodem) u mnie nie znalazłem ciekawego miejsca,
- cały układ podłaczamy pod GPS-em do pierwszych dwóch pinów baterii w górnym rzędzie
od lewej (-)(+), zmierzone tam napięcie powinno być ok 4V , a że układ pierwotnie działał na 3-4,5V,
będzie ok
- trzeba wyciąć 2 wzmocnienia koło przednich amortyzatorów i tam wkleić płytkę z wyłącznikiem diodami w przód , po oblocie zdecydowałem się zmatowić czubki diod aby dawały szerszy kąt świecenia zrobiłem pilniczkiem szlif jak na diamencie

Uwaga modernizacja wykonywana na własne ryzyko , na razie wszystko u mnie działa , ale po czasie mogą wystąpić jakieś skutki uboczne





Ostatnio zmieniony niedziela 12 mar 2017, 19:28 przez jolo747, łącznie zmieniany 1 raz.
Bebop2+SkyBlackEdit+XperiaZ5C/GoProHero5B
/Bebop1/Sky2/Goglefpv/HubsanH107d+/Syma8W/GalaxyS7/GalaxyTab4
dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: dragonfly24 »

jolo747 pisze:bebop 1 ma miękkie amortyzatory które pasują do bebop 2 może tu jest tajemnica ?
dragonfly24 pisze: Nie odpalałem silników, więc to nie kwestia amortyzacji.
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
jolo747
Posty: 71
Rejestracja: sobota 31 gru 2016, 16:40
Lokalizacja: olkusz

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: jolo747 »

w związku z tym ze mam dużo zapytań o naprawy bębopów utopionych, sobie tak pomyślałem ze należało by wprowadzić procedurę na wypadek takiego utopienia,

1) jak najszybciej wyciągnąć sprzęt z wody
2) jak najszybciej odłączyć baterię
3) jak najszybciej zamoczyć drona oraz baterie w Spirytusie spożywczym 96%
4) osuszyć po spirytusie (ok 20min ) i włożyć do szczelnego worka wypełnionego ryżem
(pozostawic na min 7dni)
5) nie podłączać baterii do czasu rozebrania na części proste i umycia w Izopropanolu
(najlepiej w myjce ultradźwiękowej), przed startem podać preparat typu wd40 na łozyska silników

jeśli ktoś ma jakieś sugestie proszę dopisywać ,
Bebop2+SkyBlackEdit+XperiaZ5C/GoProHero5B
/Bebop1/Sky2/Goglefpv/HubsanH107d+/Syma8W/GalaxyS7/GalaxyTab4
Awatar użytkownika
Tobisz87
Posty: 22
Rejestracja: piątek 03 lut 2017, 22:02
Lokalizacja: Myszków

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: Tobisz87 »

jolo747 pisze:w związku z tym ze mam dużo zapytań o naprawy bębopów utopionych, sobie tak pomyślałem ze należało by wprowadzić procedurę na wypadek takiego utopienia,

1) jak najszybciej wyciągnąć sprzęt z wody
2) jak najszybciej odłączyć baterię
3) jak najszybciej zamoczyć drona oraz baterie w Spirytusie spożywczym 96%
4) osuszyć po spirytusie (ok 20min ) i włożyć do szczelnego worka wypełnionego ryżem
(pozostawic na min 7dni)
5) nie podłączać baterii do czasu rozebrania na części proste i umycia w Izopropanolu
(najlepiej w myjce ultradźwiękowej), przed startem podać preparat typu wd40 na łozyska silników

jeśli ktoś ma jakieś sugestie proszę dopisywać ,
jolo747 podziwiam Twój zapał do bebopa ale też i mam drobną radę sprzedaj go póki go jeszcze masz...

Miałem nie jednego bebopa 1 i 2 ze wszystkimi było coś nie tak i kupiłem dwa phantomy 3 pro i przygód już nie mam. Zasięg w rejonie terenu zabudowanego 2650m bez modyfikacji.
jolo747
Posty: 71
Rejestracja: sobota 31 gru 2016, 16:40
Lokalizacja: olkusz

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: jolo747 »

phantomy nie są sexy ;), nie wiadomo gdzie przód gdzie tył;))
Bebop2+SkyBlackEdit+XperiaZ5C/GoProHero5B
/Bebop1/Sky2/Goglefpv/HubsanH107d+/Syma8W/GalaxyS7/GalaxyTab4
dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: dragonfly24 »

Ja wybrałem bebopa ze względu na jego kompaktowosc, iliczbę sensorów i co za tym idzie możliwość robienia bezpiecznych pokazów w pomieszczeniach
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
Pawełek
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 05 mar 2017, 17:47
Lokalizacja: Łapy

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: Pawełek »

Witam wszystkich i pozdrawiam . To mój pierwszy post na tym foru . Posiadam bebop 1 oraz skycontroller. Największy zasięg jaki udało mi się osiągnąć to 700m i zerwalo połączenie wiec daleko mu do 2km. Co może być przyczyną i jakie macie ustawienia żeby osiągnąć większy zasięg ?
jolo747
Posty: 71
Rejestracja: sobota 31 gru 2016, 16:40
Lokalizacja: olkusz

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: jolo747 »

cześć, dobry zasięg to zero zabudowań, ty na wzniesieniu, antena w stronę drona, 2,4ghz, pułap ok 80m
jolo747 podziwiam Twój zapał do bebopa ale też i mam drobną radę sprzedaj go póki go jeszcze masz...
bebop ma swój niepowtarzalny styl,świetnie wygląda w powietrzu, i .... jest dość tani , a dzięki swojej wadze nie dotyczą go pewne ograniczenia prawne, ze sky controllerem nigdy nie miałem sytuacji awaryjnej , trzeba patrzeć na wskazania , myśleć i wszystko powinno być ok ,sterowanie telefonem porażka i myślę że wtedy zdarza się najwięcej kraks i ucieczek
Bebop2+SkyBlackEdit+XperiaZ5C/GoProHero5B
/Bebop1/Sky2/Goglefpv/HubsanH107d+/Syma8W/GalaxyS7/GalaxyTab4
Awatar użytkownika
Tobisz87
Posty: 22
Rejestracja: piątek 03 lut 2017, 22:02
Lokalizacja: Myszków

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: Tobisz87 »

jolo747 ja od razu po starcie patrze na obraz na tablecie, bo po 150m każdy dron robi się za mały aby ocenić to w którą stronę jest obrócony przodem.

Do bebopa 1 nie da się już kupić dobrych jakościowo aku te 2500mAh trzymają na zawisie 8 min, a drona ma jedynie 20 startów więc nie można tego tłumaczyć że łożyska na silnikach stawiają za duże opory :)

Zastanawiam się jak się spisuje aku do Bebopa 2 4000mAh z Gifi Power?
jolo747
Posty: 71
Rejestracja: sobota 31 gru 2016, 16:40
Lokalizacja: olkusz

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: jolo747 »

jedynka nie uniesie baterii z 2ki i to jeszcze powiększonej , ale . mam pakiet aku z bebopa 2 , można by go upchnąć do jedynki , ewentualnie można by jeszcze
spróbować do jedynki dać śmigła od 2-ki i przyciąć je żeby się mijały na styki z korpusem, mogło by to polepszyć stosunek siły nośnej do mocy, mogło by się okazać że będzie latał dłużej , albo nie ;)
Bebop2+SkyBlackEdit+XperiaZ5C/GoProHero5B
/Bebop1/Sky2/Goglefpv/HubsanH107d+/Syma8W/GalaxyS7/GalaxyTab4
Pawełek
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 05 mar 2017, 17:47
Lokalizacja: Łapy

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: Pawełek »

Tobisz87 u mnie baterie 2500mah trzymają spokojnie 15min lotu i zamawialem je bezpośrednio z Chin.
karolnomad
Posty: 33
Rejestracja: środa 22 mar 2017, 11:13
Lokalizacja: Podlasie

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: karolnomad »

Pawełek pisze:Tobisz87 u mnie baterie 2500mah trzymają spokojnie 15min lotu i zamawialem je bezpośrednio z Chin.
Możesz dać linka do tych baterii?
Pawełek
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 05 mar 2017, 17:47
Lokalizacja: Łapy

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: Pawełek »

Zamawialem właśnie taki komplet http://www.ebay.com/itm/252226722430
karolnomad
Posty: 33
Rejestracja: środa 22 mar 2017, 11:13
Lokalizacja: Podlasie

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: karolnomad »

Dzięki za linka, mam takie pytanie do użytkowników bebopa 1, ile godzin macie wylatane w swoich sprzętach i ile godzin można uznać za duży "przebieg" dla tego sprzętu?
ODPOWIEDZ