Parrot Bebop Drone

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

jolo747
Posty: 71
Rejestracja: sobota 31 gru 2016, 16:40
Lokalizacja: olkusz

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: jolo747 »

wiem że cierpisz, jesteśmy z tobą;(

ale napisz jak to się stało i gdzie , może ktoś z okolicy wykona lot zwiadowczy,może znajdziemy przyczynę , może uratujemy czyjąś maszynę

u mnie podstawowa rzeczą jest sprawdzenie zamontowania śmigieł , i sprawdzenie czy dron i controller maja GPS
i czy świeci mi Back to Home bez tego nie startuje, jest też sprawdzenie czy na wysokości 18m powyżej mnie
nie ma przeszkód do powrotu BTH
Bebop2+SkyBlackEdit+XperiaZ5C/GoProHero5B
/Bebop1/Sky2/Goglefpv/HubsanH107d+/Syma8W/GalaxyS7/GalaxyTab4
Kulin
Posty: 13
Rejestracja: środa 11 sty 2017, 18:43

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: Kulin »

To był mój drugi lot w dniu dzisiejszym.
Pierwszy z uwagi na słabą baterię był krótki ale udany.
Po naładowaniu baterii do pełna oryginalną ładowarką, wyszedłem przed dom wraz ze skycontrolerem.
Odpaliłem drona, SC i telefon. Wszystko się ładnie połączyło, miałem wizje na telefonie, ale dron nie złapał GPS, poczekałem jeszcze chwilę. Nadal nie mógł złapać, uniosłem się lekko do góry, patrzę nawet wysokości nie pokazuje, więc wylądowałem.
Poczekałem jeszcze kilka sekund i wystartowałem nie zważając że nie ma GPS, pomyślałem krótki lot przed siebie i spowrotem na pełnym gazie (ustawiony miałem max kąt). Tak też zrobiłem. Poleciałem przed siebie na jakieś 50 metrów, po czym zawróciłem (wysokość około 20 metrów, nie patrzyłem dokładnie), gdy dolatywał do mnie chciałem go postawić w miejscu nademną, ale już wtedy nie reagował na SC, przeleciał nad domem, ja w nogi za dom, już go nie widziałem, mimo że otwarta przestrzeń, ale w oddali szare wysokie drzewa więc mógł się zlać z tłem drzew. Próbował nim posterować bo jeszcze przez chwilę widziałem obraz na telefonie, udało mi się go odwrócić prawie w moją stronę, po czym stracilem z nim kontakt.
Poszukiwania nic nie dały :(
Ostatnie koordynaty GPS są obok mojego domu...
Mieszkam w Żywcu.
Pozdrawiam :cry:
Kulin
jolo747
Posty: 71
Rejestracja: sobota 31 gru 2016, 16:40
Lokalizacja: olkusz

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: jolo747 »

jak masz na gwarancji to pisz do parrota, jest szansa że dostaniesz nowego
Bebop2+SkyBlackEdit+XperiaZ5C/GoProHero5B
/Bebop1/Sky2/Goglefpv/HubsanH107d+/Syma8W/GalaxyS7/GalaxyTab4
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: volender »

Mógł stracić zasięg będąc bezpośrednio nad Tobą (zobacz wykres promieniowania anten - pionowo w górę/w dół nie działają najlepiej).
Jeżeli w międzyczasie gps złapał Fixa, a współrzędne bazy zapisał jakieś z kosmosu, to sobie poleciał tam na RTH :-|
jolo747
Posty: 71
Rejestracja: sobota 31 gru 2016, 16:40
Lokalizacja: olkusz

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: jolo747 »

nie no procedura bth wymaga zatrzymania na określony czas u mnie 8 sek i wzniesienia na 18m i powolny powrót do bazy, poza tym nie ma szans żeby stracił zasięg podczas przelotu nad skyC, to musiały być albo zakłócenia , albo się zawiesił albo ??? , a na jakiej częstotliwości leciałeś ? mialeś zasięg ? ile diod ? ile baterii ?

proponuje zrobić chekListę startową , taką procedurę przed startem , kolejność uruchamiania i sprawdzania sprzętu

proponuję też zrobić procedurę na wypadek ucieczki

i niech mi ktoś powie po co w bebopie przycisk jest dwuetapowy , jak spust migawki ?
Bebop2+SkyBlackEdit+XperiaZ5C/GoProHero5B
/Bebop1/Sky2/Goglefpv/HubsanH107d+/Syma8W/GalaxyS7/GalaxyTab4
Kulin
Posty: 13
Rejestracja: środa 11 sty 2017, 18:43

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: Kulin »

Zasięg stracił będąc w górze ale przedemną, jak leciał w moim kierunku.
Bateria w SC była jakieś 60%, zasięg full, czytałem że jak straci zasięg to po ustawionym czasie ma się zatrzymać, a ten poleciał w h...j.
Nie mam gwarancji bo kupiłem używany. Napisałem do Parrota, posłałem im krótkie filmiki z kamerek z domu, coś tam widać. Ale to pewnie i tak nic nie pomoże.
No cóż SC trza sprzedać i szukać innego sprzętu, nie chcę papugi która ucieka i te wszystkie bajery jak zasięg 2 km, zatrzymanie lotu po stracie zasięgu, awaryjne lądowanie, powrót do miejsca startu to qpa bzdur, bo wystarczy że raz coś nie zadziała i masz po dronie.
Mam nadzieję żę nikomu nic nie zrobił ten szajs.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: Verid »

Kulin pisze:nie chcę papugi która ucieka
To generalnie odpuść sobie koptey z GPS i bajerami typu RTH bo jeszcze się taki produkt nie trafił który by komuś nie zwiał. Nawet dużo droższe maszyny niż Parrot dają nogę. Pomijając fakt że start bez pełnego FIX'a a potem zabawy w trybie GPS to niemal wprost wydanie komendy "idź sobie", niezależnie od producenta.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: Adrián »

Parrot nie jest idealny, ale niestety dużo było Twojej winy...
Kup bez bajerów i tylko zrób FS w razie W. Jakbyś stracił go z oczu a link się zerwie.
Kulin
Posty: 13
Rejestracja: środa 11 sty 2017, 18:43

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: Kulin »

tak, moja wina też w tym była, że wystartowałem bez GPS, ale co ma piernik do wiatraka.
Komunikacja jest po wifi. Więc co tu jeszcze z pieprzyłem ?
Odbyłem kilkadziesiąt lotów i to pierwszy raz jak poszedł bez zasięgu.
Pierwszy i ostatni raz :)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: Verid »

Kulin pisze:ale co ma piernik do wiatraka.
To że jak wszedłeś w czyjś router wifi albo inną zakłócajkę czy cokolwiek innego zerwało ci link (a KAŻDY link może się zerwać) to kopter na własną rękę nie może bez dżipsa totalnie nic. Jak leciał to tak będzie leciał czy sam czy pchany wiatrem bo nie wie że się przemieszcza a zatem nie podejmie działań żeby się zatrzymać. Chwila moment i jest poza zasięgiem nawet jak czynnik zakłócający ustąpi i nie wróci nawet jak dostanie sygnał z GPS bo nie wie dokąd skoro FIX'a przy starcie nie było.
Ten wredny...
Kulin
Posty: 13
Rejestracja: środa 11 sty 2017, 18:43

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: Kulin »

Fix'a masz na myśli pozycję startową ?
W instrukcji jest napisane że po utracie sygnału ma się zatrzymać... nie zrobił tego choć miałem to ustawione.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: Verid »

FIX mam na myśli prawidłowy i stabilny sygnał GPS pozwalający zapisać pozycję startową.
Kulin pisze:W instrukcji jest napisane że po utracie sygnału ma się zatrzymać... nie zrobił tego choć miałem to ustawione.
A jak bidulek miał to zrobić jak nie było sygnału z GPS lub był niestabilny? Może i się zatrzymał - kilkaset metrów dalej, jak już namiar odzyskał...
A jak nie odzyskał...

BTW - ostatnie 2-3 dni nawigacja mi szalała (bardzo niestabilny sygnał). Myślałem że to przez nową obudowę którą niedawno sobie kupiłem ale po jej zdjęciu dalej to samo było. Dzisiaj było dużo lepiej. Może coś się znowu na słońcu wyczyniało...
Ten wredny...
Kulin
Posty: 13
Rejestracja: środa 11 sty 2017, 18:43

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: Kulin »

Zgadza się z tymi satelitami. Wczoraj coś długo szukał i szukał sygnału.
Ale pomyślałem, jak stracę wifi to się zatrzyma po 3 sekundach...
mówi się trudno.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: Adrián »

Niestety, człowiek się cały czas uczy.. Takie rzeczy to warto sprawdzać przed, ale mało kto się tego podejmuje, bo jak lata, to nie rusza.
jolo747
Posty: 71
Rejestracja: sobota 31 gru 2016, 16:40
Lokalizacja: olkusz

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: jolo747 »

u mnie dziś też nie mógł się połączyć , konieczny był restart aplikacji ,
ps, popatrzyłem na starsze filmiki w MYflight i o zgrozo mam kilka startów bez GPS , a już dziś
konieczne było BTH, jak bym nie dopilnował procedury to miał bym po sprzęcie

jeszcze jedno , nie mogę przełączyć w aplikacji z 2,4 na 5ghz ,
tzn mogę ale wtedy Sky controller nie widzi drona,
co może być nie tak?
Bebop2+SkyBlackEdit+XperiaZ5C/GoProHero5B
/Bebop1/Sky2/Goglefpv/HubsanH107d+/Syma8W/GalaxyS7/GalaxyTab4
ODPOWIEDZ