Parrot Bebop Drone

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

zielonekapcie
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 16 paź 2016, 14:42
Lokalizacja: polska

Parrot bebop kilka pytań

Post autor: zielonekapcie »

Witam serdecznie , jestem posiadaczem w/w drona , i mam 2 pytania :
Czy ten zestaw będzie działał razem z nim http://m.euro.com.pl/akcesoria-do-drono ... ller.bhtml
I drugie pytanie , czy w terenie np pola , lasy itd moge pilotować go swobodnie ?
Czy nie bede mieć problemu ze nie posiadam licencji ? Nie chce latać komercyjnie
Oczywiście , tylko prywatnie dla siebie :)
Proszę o wyrozumiałość jestem laikiem , . Góry dziękuje za pomoc :)
arrecky
Posty: 68
Rejestracja: czwartek 10 gru 2015, 09:31
Lokalizacja: Chorzów

Re: Parrot bebop kilka pytań

Post autor: arrecky »

Pytanie drugie: Poszukaj sobie na necie "DZ.U. z 2016 poz. 1317". W szczególności interesuje cię Załącznik 1 (w rozdziale 4, jeżeli waga startowa Twojego drona jest mniejsza od 0.6kg to zwróć uwagę na pkt 4.2. 4.3.)
oscaradrenalina
Posty: 27
Rejestracja: sobota 10 gru 2016, 19:13
Lokalizacja: Orońsko

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: oscaradrenalina »

Witam!
Niedawno stałem się posiadaczem drona Bebop 2 w wersji FPV.
Chętnie podzielę się spostrzeżeniami i posłucham dobrych rad.
Dużo nie latałem może z 60 minut, pogoda kiepska.
O goglach mogę powiedzieć tylko tyle że są do niczego, owszem działają ale:
-soczewek nie można regulować, ludzie z wadą wzroku mieli problemy z patrzeniem.
-cały ciężar gogli leży na nosie ( przynajmniej u mnie) nie da się tego wyregulować.
Bebop 2 + Skykontroler 2
albercik
Posty: 11
Rejestracja: sobota 31 gru 2016, 17:17

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: albercik »

Witam serdecznie, to mój pierwszy post na forum, jeśli coś napisze nie tak, jak trzeba to proszę o zwrócenie mi uwagi.
Podobnie jak przedmówca - była okazja więc zakupiłem drona Bebop 2 za rozsądne pieniądze (to mój pierwszy kontakt z dronami) niestety bez skycontrollera. Jestem zwolennikiem sterowania wolantami/dzwigniami i w związku z tym mam pytanie: czy można dokupić jakiś kontroler i sparować go z tabletem/telefonem ? Coś możecie polecić, doradzić? Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam
Piotr
jolo747
Posty: 71
Rejestracja: sobota 31 gru 2016, 16:40
Lokalizacja: olkusz

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: jolo747 »

witam ,
również się przyłączę jeśli pozwolicie , sprzęt w drodze , forum przemaglowane ,
bardzo chętnie polatam z kimś z okolicy , cel jaki sobie stawiam to do wakacji ogarnąć sprzęt i pilotaż , a potem Chorwacja
Bebop2+SkyBlackEdit+XperiaZ5C/GoProHero5B
/Bebop1/Sky2/Goglefpv/HubsanH107d+/Syma8W/GalaxyS7/GalaxyTab4
dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: dragonfly24 »

Skycontrollera zwykle nie opłaca się kupować osobno, wychodzi taniej w zestawie z bebopem. alternatywą może być FlyPad z boosterem/extenderem wifi.
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
oscaradrenalina
Posty: 27
Rejestracja: sobota 10 gru 2016, 19:13
Lokalizacja: Orońsko

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: oscaradrenalina »

Flypad jak i każdy praktycznie pad do grania, można połączyć kablem lub przez Blutu i sterować.

Edit - scalenie
dragonfly24 pisze:Skycontrollera zwykle nie opłaca się kupować osobno, wychodzi taniej w zestawie z bebopem. alternatywą może być FlyPad z boosterem/extenderem wifi.

Flypad łączy się tylko z minidronami
Bebop 2 + Skykontroler 2
dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: dragonfly24 »

Nieprawda, łączy się również z bebopem, podobnie jak inne kontrolery bluetooth. Posiadam MadCATZ i działa z bebopem. Screen w załączniku.
Załączniki
Screenshot_20170102-231046.jpg
Screenshot_20170102-231046.jpg (236.89 KiB) Przejrzano 3097 razy
Screenshot_20170102-231034.jpg
Screenshot_20170102-231034.jpg (375.16 KiB) Przejrzano 3097 razy
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
oscaradrenalina
Posty: 27
Rejestracja: sobota 10 gru 2016, 19:13
Lokalizacja: Orońsko

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: oscaradrenalina »

łączy się tak jak napisałem wcześniej, ale bezpośrednio bez telefonu tylko z minidronami.
Bebop 2 + Skykontroler 2
jolo747
Posty: 71
Rejestracja: sobota 31 gru 2016, 16:40
Lokalizacja: olkusz

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: jolo747 »

dragonfly24 pisze:Nieprawda, łączy się również z bebopem, podobnie jak inne kontrolery bluetooth. Posiadam MadCATZ i działa z bebopem. Screen w załączniku.
rozumiem że sterujesz przez bluetooth z wyłączonym wifi w telefonie ?
bo jeśli nie to łączy się z telefonem a dokładnie z aplikacją FreeFlajt a nie z samym statkiem powietrznym

albercik wydaje mi się ze na początek trzeba szukać Game pada z uchwytem na smatphona , repeatera wifi na usb i powerbanka, całość powinna kosztować 80+60+20=160zł , mógł byś się do tego skusić na gogle VR jakieś tanie
i powinno działać jak fpv ,

chyba ze się mylę bo to mój 2 post ;)
Bebop2+SkyBlackEdit+XperiaZ5C/GoProHero5B
/Bebop1/Sky2/Goglefpv/HubsanH107d+/Syma8W/GalaxyS7/GalaxyTab4
oscaradrenalina
Posty: 27
Rejestracja: sobota 10 gru 2016, 19:13
Lokalizacja: Orońsko

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: oscaradrenalina »

Zeby podlaczyc pad do sterowania trzeba.
Miec pada najlepiej przewodowego, wlaczyc aplikacje sterujaca- podlaczyc go kablem do smartfona, w aplikacji wybrac sterowanie padem, polaczyc telefon z dronem i latamy .
Bebop 2 + Skykontroler 2
albercik
Posty: 11
Rejestracja: sobota 31 gru 2016, 17:17

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: albercik »

Wielkie dzięki za rady, na początek spróbuję sparować jakiegoś pada od xboxa one lub PS3 - mam w domu, więc potestuję czy sie da, a raczej czy potrafię :). Jak to nie zadziała, lub nie będzie mi odpowiadać to zainwestuję w FlyPada - kosztuje około 160zł, jeszcze nie majątek, a może będzie ok.
Pozdrawiam
Piotr
oscaradrenalina
Posty: 27
Rejestracja: sobota 10 gru 2016, 19:13
Lokalizacja: Orońsko

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: oscaradrenalina »

Pad od PlayStation działa, z Flypadem bedziesz mial ograniczony zasieg do moze 300 m.
Poszukaj jakiegos skykontrolera w sieci, może ktoś sprzedaje.
Bebop 2 + Skykontroler 2
jolo747
Posty: 71
Rejestracja: sobota 31 gru 2016, 16:40
Lokalizacja: olkusz

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: jolo747 »

był ostatnio typ1 za 550zł , poszedł szybciutko , ja za swój typ2 (black edition) dałem 900 z plecakiem i baterią ,
ale koniecznie chciałem black-a , bo mi ładowarka i bateria pasuje do bebop-a 2-ki
Bebop2+SkyBlackEdit+XperiaZ5C/GoProHero5B
/Bebop1/Sky2/Goglefpv/HubsanH107d+/Syma8W/GalaxyS7/GalaxyTab4
oscaradrenalina
Posty: 27
Rejestracja: sobota 10 gru 2016, 19:13
Lokalizacja: Orońsko

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: oscaradrenalina »

Ja mam tego najnowszego
Bebop 2 + Skykontroler 2
ODPOWIEDZ