Parrot Bebop Drone

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: Parrot bepop drone

Post autor: dragonfly24 »

arczipl pisze:Witam.
Podczas zdejmowania gps z bepopa 1 śrubokręt zleciał na płytę główną i zahaczył o układ regulatora obrotów,najprawdopodobniej doszło do zwarcia. Od tego momentu nie mogę się z nim połączyć.
Podczas włączania nie testuje silników. Jeżeli ktoś ma taki sam przypadek lub zna się na tym proszę o pomoc.
Prawdopodobnie nie pozostaje nic innego jak wymiana płyty głównej. Wydatek ok 200zł
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
Awatar użytkownika
Tobisz87
Posty: 22
Rejestracja: piątek 03 lut 2017, 22:02
Lokalizacja: Myszków

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: Tobisz87 »

Witam

Dziś robiłem test nowych ogniw do Bebop 1.

Zobaczcie jak wypadł i oceńcie sami.
Screenshot_2018-08-27-09-57-11.jpg
Screenshot_2018-08-27-09-57-11.jpg (584.06 KiB) Przejrzano 3977 razy
CoNe
Posty: 8
Rejestracja: środa 09 wrz 2015, 12:35

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: CoNe »

Witam,
Jakby kogoś interesował " mój " problem to rzeczywiście było trzeba zaktualizować drona i controler, teraz wszystko działa.
Awatar użytkownika
Tobisz87
Posty: 22
Rejestracja: piątek 03 lut 2017, 22:02
Lokalizacja: Myszków

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: Tobisz87 »

Mam pytanko czy ktoś może wie gdzie można kupić taki adapter??..
Załączniki
pbab01.jpg
pbab01.jpg (129.67 KiB) Przejrzano 3912 razy
gegat
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 06 sie 2018, 16:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: gegat »

No i mam niestety kolejny problemik. Udało mi sie ostanio kilka razy polatać miom Bebopem, ale po jednym z lądowań dostałem komunikat "motor stage broken".
Problem z prawym górnym silniczkiem...
Miał ktoś już problemy tego typu? Co polecacie, grzebać samemu czy odsyłać? (jest na gwarancji)
dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: dragonfly24 »

Prawdopodobnie oś jest wygięta. Ja w swoim bebopie wymieniłem https://images-na.ssl-images-amazon.com ... 7tgyrL.jpg
Prosta operacja. Ale przyczyny tego błędu mogą być różne. Zobacz czy silnik nie ma oporów. Zwykle powodem jest mechaniczne uszkodzenie po upadku, więc nie wiem czy gwarancja zostanie uznana
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
gegat
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 06 sie 2018, 16:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: gegat »

Silniczek oporów nie ma, a lądowanie było normalne, dlatego mnie to zdziwiło...
dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: dragonfly24 »

mój silnik wyglądał tak
https://zapodaj.net/34c6b8e10b116.jpg.html
https://zapodaj.net/d5c35bc7346a4.jpg.html
https://zapodaj.net/9ce3b6d3ea98b.jpg.html

Jeśli u ciebie nie ma wygięcia, to może wypiął się kabel z płyty głównej. Jak nie ma widocznych śladów uszkodzeń, to ja bym reklamował.
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
gegat
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 06 sie 2018, 16:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: gegat »

Serwis nie prowadzi już napraw gwarancyjnych, sklep może mi oddać kasę. Trochę mi szkoda, bo kupiłem go okazyjnie za pół ceny i nawet jak mi oddadzą kasę, to nowego za to nie kupię. Astanawiam sie czy opłaca się zaryzykować i naprawić samemu. Jeśli to jakiś zimny lut albo styk na płycie to banalna sprawa. Nawet jak nie tak banalna będzie. Zwłaszcza, za zdarzyło mu się sporadycznie uruchomić bez błędu, czyli awaria nie była permanentna. Co sądzicie?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: Verid »

gegat pisze:Co sądzicie?
Odzyskaj kasę, dozbieraj jak trzeba, kup coś rozsądnego.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: pawelsky »

gegat pisze:Co sądzicie?
Sadzimy ze powinienes sobie zadac 3 pytania:
1) Czy masz wystarczajaca wiedze, umiejetnosci i narzedzia zeby zdiagnozowac usterke
2) Czy masz wystarczajaca wiedze, umiejetnosci i narzedzia zeby usunac usterke
3) Czy jestes w stanie pogodzic sie ze strata gdy podczas diagnozy i naprawy dokonasz jeszcze wiekszych szkod

Jesli na ktorekolwiek z powyzszych pytan odpowiesz sobie nie - idz do sklepu i odzyskaj pieniadze.
lukas4334
Posty: 4
Rejestracja: środa 15 sie 2018, 12:28
Lokalizacja: Opole

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: lukas4334 »

Witam wszystkich serdecznie.
Koledzy mam beebopa 2 i kilka dni temu na wysokosci pół metra za szybko sie przytulił do sciany i zostalo uszkodzone jedno smigło (A)
Zmiana smigiełka z zestawu ,okazalo sie ze zaraz był aletr awarii silnika. Silnik rowniez zmienilem na nowy.

Na ta chwile dron po odpaleniu z aplikacji odpalal sie jaby na max i nie unosi sie po tył podnosi i nurkuje z impetem w ziemi ?????
Nie mam pojecia co dalej robic-sprawdzać.

Dron jest caly nie popękany,kalibracja odbywa sie bez problemów
dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: dragonfly24 »

Może jest założone nie to śmigło, albo polaryzacja silnika podpięta na odwrót.
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
lukas4334
Posty: 4
Rejestracja: środa 15 sie 2018, 12:28
Lokalizacja: Opole

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: lukas4334 »

dragonfly24 pisze:Może jest założone nie to śmigło, albo polaryzacja silnika podpięta na odwrót.
Smigło założone takie samo jak poprzednie wiec odpada.
To drugie ta polaryzacj? kupilem silnik A w miejscu gdzie taki silnik z tym oznaczeniem sie znajdował
dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: dragonfly24 »

Może wtyczka została jakimś sposobem wciśnięta odwrotnie do złącza silnika.
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
ODPOWIEDZ