Parrot Bebop Drone

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

luk21son
Posty: 19
Rejestracja: czwartek 22 cze 2017, 09:31

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: luk21son »

Tobisz87 pisze:
luk21son pisze:Witam
temperatura pozwala coraz bardziej wyprowadzić nasze maszyny z ciepłych pomieszczeń:)

okres zimowy i oczekiwanie na lepsza pogoda przyczyniły się do pewnych modyfikacji.
Latam Bebopem 2 polaczonym przez router Xiaomi. dorzuciłem do niego wyjscie antenowe RP-SMA i wlozylem anteny +12dBi
udało mi sie odelciec na 2,5km przy ciaglym zasięgu:)
Siemka, mam pytanko jako to model rutera i tych anten?? Jeśli masz możliwość to podeślij zdjęcie. Z góry dzięki
Xiaomi mi nano
A anteny 12dBi z abc-rc.pl na 2.4GHz
Sam router juz sobie dobrze radzil bo wyciagnalem na 1.5km

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
Cool_wicia
Posty: 21
Rejestracja: niedziela 11 mar 2018, 17:44

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: Cool_wicia »

Tobisz87 pisze:
luk21son pisze:Witam
temperatura pozwala coraz bardziej wyprowadzić nasze maszyny z ciepłych pomieszczeń:)

okres zimowy i oczekiwanie na lepsza pogoda przyczyniły się do pewnych modyfikacji.
Latam Bebopem 2 polaczonym przez router Xiaomi. dorzuciłem do niego wyjscie antenowe RP-SMA i wlozylem anteny +12dBi
udało mi sie odelciec na 2,5km przy ciaglym zasięgu:)
Siemka, mam pytanko jako to model rutera i tych anten?? Jeśli masz możliwość to podeślij zdjęcie. Z góry dzięki
Ten mod To pod smartfona nie Skycontroler?
luk21son
Posty: 19
Rejestracja: czwartek 22 cze 2017, 09:31

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: luk21son »

Cool_wicia pisze:
Tobisz87 pisze:
luk21son pisze:Witam
temperatura pozwala coraz bardziej wyprowadzić nasze maszyny z ciepłych pomieszczeń:)

okres zimowy i oczekiwanie na lepsza pogoda przyczyniły się do pewnych modyfikacji.
Latam Bebopem 2 polaczonym przez router Xiaomi. dorzuciłem do niego wyjscie antenowe RP-SMA i wlozylem anteny +12dBi
udało mi sie odelciec na 2,5km przy ciaglym zasięgu:)
Siemka, mam pytanko jako to model rutera i tych anten?? Jeśli masz możliwość to podeślij zdjęcie. Z góry dzięki
Ten mod To pod smartfona nie Skycontroler?
Ten mod polega na zastapieniu sky controlera. Zamiast niego uzywam routra podlaczonego do powerbank i flypad do sterowania dronem.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
Cool_wicia
Posty: 21
Rejestracja: niedziela 11 mar 2018, 17:44

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: Cool_wicia »

Te anteny to pod drone podłączyłes ? Jak?
Pokaż wideo z odległości oglądałem kilka filmików i tam polecieli na 1400m na pustkowiu
Ostatnio zmieniony niedziela 18 mar 2018, 10:15 przez Cool_wicia, łącznie zmieniany 1 raz.
luk21son
Posty: 19
Rejestracja: czwartek 22 cze 2017, 09:31

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: luk21son »

Cool_wicia pisze:Te anteny to pod drone podłączyłes ? Jak?
Nie podlaczylem pod router. W planach mam zmienic anteny w dronie.
Oryginalne anteny routera sa uzytkowe. Wytsrczy otworzyc i zmienic pigtaile. Ale tez zamierzam przerzucic ja na zlacza rp-sma. Mysle tez o zakupie jakis anten panelowych zeby przetestowac jak to moze zadzialac.
W tej chwili te 12 dBi w zupelnosci mi wystacza ale sa troche za duze. Wiec poszukuje dalej. Chociaz na stockowych antenach routera wyciagam 1.5km wiec tez nie jest zle jak na dosyc kompaktowy rozmiar[img]//uploads.tapatalk-cdn.com/201803 ... 56aa9a.jpg[/img][img]//uploads.tapatalk-cdn.com/201803 ... 35a389.jpg[/img]

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
Cool_wicia
Posty: 21
Rejestracja: niedziela 11 mar 2018, 17:44

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: Cool_wicia »

Powie mi ktoś jakprzelaczyc na widok telemetrii przy okularach bebop2.przy wersji drona 4.3.1 i Samsung s8 z adroidem oreo mogę tylko między widokiem z kamery drone a widokiem kamery z Samsunga przełączac.
Macie rozwiązanie?
jolo747
Posty: 71
Rejestracja: sobota 31 gru 2016, 16:40
Lokalizacja: olkusz

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: jolo747 »

witam po długiej zimie , przyszedł czas na pierwsze loty i testy , dziś testowałem baterie 4000mAh od GIVi power, napiszę tyle, m a s a k r a , już przy starcie zauważyłem że diody oświetlenia nawigacyjnego przygasają przy gwałtowniejszym wznoszeniu i hamowaniu,nigdy na oryginale się to nie zdarzało , następny problem pojawił się przy zniżaniu lotu ,z uwagi na większa wagę dron niebezpiecznie wpadał w rezonans i się przechylał, ale ok , myślę trzeba dać jej szansę, lecę dalej wskaźnik naładowania 35%, myślę sobie mam 5min , kiedyś wracałem z 500m na 2%, lotem ślizgowym z pułapu 100m i od 100m odległości leciałem na 0% i wylądowałem więc strachu niema , bateria przecież pojemniejsza więc się nie boję , ok, większe pochylenie ,prędkość parę zwrotów ostrzejszych i już po chwili sygnał rozładowania, dron 200m ode mnie 10%,nawracam ,zniżam, ale muszę przelecieć nad liniami, a tu co dron sam opada, patrze 5% , niby leci ale nie mam mocy nie wznosi się ba nawet nie utrzymuje wysokości ,skręca jeszcze ,obraca ale nie wznosi się ,więc cisnę do przodu żeby jak najbliżej spadł , 2m nad ziemią puszczam drążki i wciskam ląduj , biegane , ciemna noc ,wertepy , przydały się ledy nawigacyjne , nawet na wyłączonym dronie widać go z daleka, podbiegam ok wylądował i nawet się nie wyłączył , ale taki dziwny sygnał dźwiękowy wydaje ,którego wcześniej nie słyszałem z głośniczka , takie piszczenie przerywane, ok biorę go, wyłączam, wracam , włączam kolejny raz , ok wszystko działa brak uszkodzeń , i niespodzianka na stanie baterii 40% , więc startuje , wznoszę sie na 2m i czekam , bateria leci na łeb do 11% potem dron zaczyna opadać ląduję więc żeby nie spadł , taka adrenalina w piątkowy wieczór , jak by chciał ktoś mieć szybsze bicie serca to polecam te baterie gorąco ,reszcie nie polecam
Ostatnio zmieniony piątek 23 mar 2018, 20:14 przez jolo747, łącznie zmieniany 1 raz.
Bebop2+SkyBlackEdit+XperiaZ5C/GoProHero5B
/Bebop1/Sky2/Goglefpv/HubsanH107d+/Syma8W/GalaxyS7/GalaxyTab4
luk21son
Posty: 19
Rejestracja: czwartek 22 cze 2017, 09:31

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: luk21son »

jolo747 pisze:witam po długiej zimie , przyszedł czas na pierwsze loty i testy , dziś testowałem baterie 4000mAh od GIVi power, napiszę tyle, m a s a k r a , już przy starcie zauważyłem że diody oświetlenia nawigacyjnego przygasają przy gwałtowniejszym wznoszeniu i hamowaniu,nigdy na oryginale się to nie zdarzało , następny problem pojawił się przy zniżaniu lotu ,z uwagi na większa wagę dron niebezpiecznie wpadał w rezonans i się przechylał, ale ok , myślę trzeba dać jej szansę, lecę dalej wskaźnik naładowania 35%, myślę sobie mam 5min , kiedyś wracałem z 500m na 2%, lotem ślizgowym z pułapu 100m i od 100m odległości leciałem na 0% i wylądowałem więc strachu niema , bateria przecież pojemniejsza więc się nie boję , ok, większe pochylenie ,prędkość parę zwrotów ostrzejszych i już po chwili sygnał rozładowania, dron 200m ode mnie 10%,nawracam ,zniżam, ale muszę przelecieć nad liniami, a tu co dron sam opada, patrze 5% , niby leci ale nie mam mocy nie wznosi się ba nawet nie utrzymuje wysokości ,skręca jeszcze ,obraca ale nie wznosi się ,więc cisnę do przodu żeby jak najbliżej spadł , 2m nad ziemią puszczam drążki i wciskam ląduj , biegane , ciemna noc ,wertepy , przydały się ledy nawigacyjne , nawet na wyłączonym dronie widać go z daleka, podbiegam ok wylądował i nawet się nie wyłączył , ale taki dziwny sygnał dźwiękowy wydaje ,którego wcześniej nie słyszałem z głośniczka , takie piszczenie przerywane, ok biorę go, wyłączam, wracam , włączam kolejny raz , ok wszystko działa brak uszkodzeń , i niespodzianka na stanie baterii 40% , więc startuje , wznoszę sie na 2m i czekam , bateria leci na łeb do 11% potem dron zaczyna opadać ląduję więc żeby nie spadł , taka adrenalina w piątkowy wieczór , jak by chciał ktoś mieć szybsze bicie serca to polecam te baterie gorąco ,reszcie nie polecam
Jak ladujesz te baterie? Baterie te roznia sie od oryginalu tym ze nie maja elektroniki w srodku. W oryginalnej baterii jest plytka ktora steruje ladowaniem (taki prosty balancer) i pozniej rozladowaniem.
Uzywam tych baterii ( mam 2szt) i bardzo sobie chwale. Nawet podczas mroznych dni latalem ok 25min. Tylko ze od poczatku uzywam ladowarki z balancerem podobnej do popularnych imaxow

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
jolo747
Posty: 71
Rejestracja: sobota 31 gru 2016, 16:40
Lokalizacja: olkusz

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: jolo747 »

ładuję normalną ładowarką BB2, tak jak prawie każdy kto by ją kupił, nigdzie nie jest napisane że wymaga innej ładowarki , a balanser ładowania chyba jest w ładowarce a w baterii jest balanser rozładowania moim zdaniem

chętnie się jej pozbędę jak by ktoś chciał ,na PW
Bebop2+SkyBlackEdit+XperiaZ5C/GoProHero5B
/Bebop1/Sky2/Goglefpv/HubsanH107d+/Syma8W/GalaxyS7/GalaxyTab4
dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: dragonfly24 »

Moim zdaniem to padnięta już bateria. Pewnie była przechowywana w pełni naładowana lub rozładowana. Należy przechowywać baterie z napięciem 3.8V na celę, czyli ok. 40%. Możliwe też, że była długo eksploatowana i nie balansowana. Nawet jeśli oryginalna bateria/ładowarka mają jakiś mechanizm balansowania, to działa on słabo. Najlepiej balansować ładowarką mikroprocesorową np. imax b6.
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
Cool_wicia
Posty: 21
Rejestracja: niedziela 11 mar 2018, 17:44

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: Cool_wicia »

Pisałem do parotta bb2 posiada w zestawie zwykła ładowarkę bez balancera
luk21son
Posty: 19
Rejestracja: czwartek 22 cze 2017, 09:31

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: luk21son »

Cool_wicia pisze:Pisałem do parotta bb2 posiada w zestawie zwykła ładowarkę bez balancera
No tak. Dlatego nieoryginalne baterie mozna zniszczyc. Ja przerobilem sobie kabel i laduje oryginalna baterie tez ladowrka z balancerem. Uwazam ze duzo lepiej sie sprawuje

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
Cool_wicia
Posty: 21
Rejestracja: niedziela 11 mar 2018, 17:44

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: Cool_wicia »

Ja od wczoraj tez JUZ ładuje imaxem.
Dodatkowo zrobilem moda Po wcisnieciu RTH dron wbija się na 50m i wraca. Przy większej wysokości nie zachacze o nic jak polecę gdzieś dalej. Dziś sprawdzone i działa.
luk21son
Posty: 19
Rejestracja: czwartek 22 cze 2017, 09:31

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: luk21son »

@Cool_wicia jaki to mod? opowiesz jak można to zrobić? da się jeszcze coś zmienić?
Tecu84
Posty: 2
Rejestracja: środa 31 sty 2018, 10:27
Lokalizacja: Dresden

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: Tecu84 »

Też jestem ciekawy
ODPOWIEDZ