Parrot Bebop Drone

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

bladegod
Posty: 26
Rejestracja: środa 15 lip 2015, 14:46

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: bladegod »

Dzisiaj zacząłem się zastanawiać nad blokadą w aplikacji FF3 odnośnie wysokości lotu. Można maksymalnie ustawić 150m.. ale z tego co widze, to jest to blokada oprogramowania więc pada pytanie czy można jakoś tę blokadę ominąć lub poszerzyć o kolejne metry np do 200m?
Makaveli
Posty: 61
Rejestracja: sobota 18 lip 2015, 14:03

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: Makaveli »

CZYTAŁEM o 199 metrach na które się wzniósł.....ale co z anteną??
tomolowski
Posty: 51
Rejestracja: wtorek 21 lip 2015, 17:28
Lokalizacja: Śląsk

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: tomolowski »

Jak się wzniósł, jak nie pozwala soft,chyba że na jakimś innym.
Makaveli
Posty: 61
Rejestracja: sobota 18 lip 2015, 14:03

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: Makaveli »

CZYTAŁEM O TYM ....jeśli się nie mylę to stronie parota jest o tym....

EDIT - scalenie

199.3 jest napisane
bladegod
Posty: 26
Rejestracja: środa 15 lip 2015, 14:46

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: bladegod »

No właśnie i teraz pytanie- jak? W jaki sposób? Da się to jakoś odblokować? Spotkał się ktoś z Wam już z tym?;)
tomolowski
Posty: 51
Rejestracja: wtorek 21 lip 2015, 17:28
Lokalizacja: Śląsk

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: tomolowski »

Chyba raczej nie w free flight 3.
Makaveli
Posty: 61
Rejestracja: sobota 18 lip 2015, 14:03

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: Makaveli »

NO przecież to pisze na stronie FF3.....ALE po co WAM iść w wysokości 150 metrów jest OK --czy nie lepiej wydłużyć jego zasięg /spróbować/??>??
bladegod
Posty: 26
Rejestracja: środa 15 lip 2015, 14:46

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: bladegod »

Ale zasięg może już być zależny od anteny, zasięgu, a wysokość kwestia softa... bo gdyby nie było blokady 150m to dron powinien leciec 2000km w promieniu ;)
tomolowski
Posty: 51
Rejestracja: wtorek 21 lip 2015, 17:28
Lokalizacja: Śląsk

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: tomolowski »

Dzisiaj zaczęły mi się ładować mapy w ff3 na androidzie. Na reszcie jakaś poprawka , ciekawe kiedy dodadzą planowanie lotu?
bladegod
Posty: 26
Rejestracja: środa 15 lip 2015, 14:46

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: bladegod »

No tez wlasnie zauwazylen... myslalem ze sie juz da planowac lot a tu chyba jeszcze lipa... tylko zastanawia mnie jedno... mapy Ci tylko wczytuje jak masz neta... a jak polaczysz sie z dronem to neta nie masz..
solus
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:19

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: solus »

To dołożę jeszcze swoje 5 groszy...
Nikt jeszcze nie wspomniał, że bardzo fajnym wynalazkiem do sterowania Bebopa jest Game Pad. Po przeczesaniu internetu kupiłem http://www.mogaanywhere.com/controllers ... ontroller/ Z telefonem działa idealnie. Latanie samym telefonem, czy tabletem jest udręką w porównaniu z padem. Czasem na jakieś szybkie okazje nawet wolę wziąć pada z telefonem, niż ciężkiego SkyControllera z tabletem. Niestety pad w porównaniu do SkyControllera nie obsługuje sterowania kamery, trzeba dwoma palcami na telefonie ustawiać nachylenie kamery.

Co do użytkowania drona, nie wiem jak wy, ale musiałem dokupić kilka śmigieł, bo te szybko się niszczą przez nieuważne latanie, czy też zakładanie śmigieł nie tam gdzie trzeba. Pewnie też z tego powodu miałem awarie jednego z silniczków, na szczęście gwarancja się przydała i przysłali mi nowy dron.

Co do czyszczenie soczewki zewnętrznej od kamery, która często się brudzi, używam nawilżonych chusteczek do sprzętu RTV. Polecam.

8GB pamięci to trochę porażka... oczywiście dla tych co mają dwie baterie to w zupełności starczy. Pod koniec trzeciej baterii, czasem na 4 po prostu zaczyna brakować miejsca na nagrania. A jak mam więcej baterii to trzeba między czasie zgrywać nagrania, co też jest bardzo powolne.
[edit 2-8-2015: W nowszej wersji drona jest mniejszy bibrate. Z 30MB/s zmniejszono do 20MB/s co oznacza ze do pamięci wejdzie ok 47minut, choć jeszcze nie sprawdziłem dokładnie. Wielki plus, bo 20MB/s i tak wystarczy a ilość minut się powiększyła i jest już wystarczająca.]
Co do baterii, to mniej więcej wytrzymuje 8-10 minut nagrania w powietrzu w zależności od wiatru i latania.

Bebop to nie dron do latania po osiedlu, najlepiej go się steruje mając go w zasięgu wzroku, co też pozwala na bardzo dobry obraz na podglądzie i naprawdę świetne możliwości sterowania. Kilka razy ryzykowałem wypuszczając go dalej i wyżej, jest za lekki na taką zabawę, wiatr czasem może go porwać. Wtedy działa tylko przycisk HOME, ręcznie wyprowadzić go z tarapatów jest prawie niemożliwe. Patrząc na moje przygody, jeśli jednak chcesz ryzykować wypuszczając go dalej i wyżej, zrób to na pełnych bateriach i podczas startu pamiętaj o zielonym wskaźniku GPS. I oczywiście na wolnej przestrzeni, aby niechcący nie wylądował na dachu u sąsiadów. Czy w miejscu gdzie nie będziesz mógł dojść/dojechać.
Bebop ma bardzo dobrą cechę, że sam wyląduje, gdy baterie są na wyczerpaniu, a nie po prostu spadnie. Nawet jeśli porwie go wiatr i ci ucieknie, to możesz liczyć na to że gdzieś tam spokojnie sobie w trawie odpoczywa.

Podsumowując, aktualnie za ok 2tys lepszej latającej kamery się nie kupi. Działa w terenie zabudowanym w zasięgu wzroku bardzo dobrze. Reszta to moim zdaniem ryzyko... ale jak to mówią, jest ryzyko jest zabawa.

Po Bebopie następnym aktualnie godnym polecenia dronem z kamerą jest http://www.dji.com/product/phantom-3
który teoretycznie jest idealnym amatorskim dronem, tylko że Chińczycy zapędzili się i nie dokończyli roboty... ale to już inny temat... dlatego Bebopa zostawię sobie bo go bardzo polubiłem za mała wagę i zwinność.
Ostatnio zmieniony niedziela 02 sie 2015, 20:07 przez solus, łącznie zmieniany 1 raz.
tomolowski
Posty: 51
Rejestracja: wtorek 21 lip 2015, 17:28
Lokalizacja: Śląsk

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: tomolowski »

bladegod pisze:No tez wlasnie zauwazylen... myslalem ze sie juz da planowac lot a tu chyba jeszcze lipa... tylko zastanawia mnie jedno... mapy Ci tylko wczytuje jak masz neta... a jak polaczysz sie z dronem to neta nie masz..
Musisz przeładować mapy przed lataniem nad twoją okolicą zostają zapisane. I ff nie potrzebuje wtedy dostępu do Internetu.
Dwa dni temu stało się coś dziwnego,latając niedaleko domu bepop zaczął świrować,latał w kółko nie reagował na polecenia. Po naciśnięciu przycisku powrót do domu,miał ciężko wrócić. Gdy już był nade mną chciałem ręcznie go posadzić wtedy zaczął latać w kółko, to znów skręcał aż w końcu przydzwonił w drzewo jakieś 200m ode mnie. Nie wiem co mu się stało.
Makaveli
Posty: 61
Rejestracja: sobota 18 lip 2015, 14:03

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: Makaveli »

Przechodziliście na 5ghz ... i czy u was nie ma możliwości zaznaczenia outdoor na 5ghz??? oraz czy obraz na radarze /pole niebieskie/ jest węższe???
ted360
Posty: 49
Rejestracja: sobota 24 mar 2012, 16:57
Lokalizacja: Silesiopolis

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: ted360 »

Używanie 5ghz na dworze jest w UE zabronione. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przełączyć kraj na USA :)
tomolowski
Posty: 51
Rejestracja: wtorek 21 lip 2015, 17:28
Lokalizacja: Śląsk

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: tomolowski »

Zauważyłem że lepszy zasięg WiFi mam z telefonu niż z tabletu. Oczywiście na 2.4 Ghz
ODPOWIEDZ