Parrot Bebop Drone

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

sebow
Posty: 1
Rejestracja: piątek 18 sie 2017, 09:43

Skycontroller do bebopa - nie mogę się z nim połączyć

Post autor: sebow »

Witam Wszystkich. Od momentu nieudanej aktualizacji skycontrollera do bebopa nie mogę się z nim połączyć. Aktualizowałem już oprogramowanie ale nic nie dało. Miał ktoś taki problem?
dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: dragonfly24 »

Podłącz skycontroller do telewizora/monitora przez hdmi i w menu sieci wifi połącz ręcznie z bebopem. Później będzie się automatyczne łączyć. Ja po aktualizacji musiałem tak robić.
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
karolnomad
Posty: 33
Rejestracja: środa 22 mar 2017, 11:13
Lokalizacja: Podlasie

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: karolnomad »

fineasz pisze:Oto mój lot ~29 minut i prawie 14km z baterią 4000mAh.
Wylądował akurat na 0% także 100% baterii wyssał. Akurat udało się ucelować.
Niestety następnym razem już nie wrócił.. Był niespodziewanie wiatr, przez co więcej energii zużył [*]
Fajny film :)
Dasz linka do baterii tam gdzie kupiłeś?
marsad73
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 25 lip 2017, 13:03
Lokalizacja: Wrocław

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: marsad73 »

Panowie, nie dogrzebałem sie jeszcze jako laik do odpowiedzi na pytanie w jaki sposób zajejestrować na filmie parametry lotu jak u kolegi wlasnie... z gory dzieki za info !
jolo747
Posty: 71
Rejestracja: sobota 31 gru 2016, 16:40
Lokalizacja: olkusz

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: jolo747 »

luk21son pisze:Zobaczcie takie filmik skleiłem, 90% materiału jest z Bebop2
https://www.youtube.com/watch?v=mCK6S00AKeU&t=16s
Bardzo fajnie tylko dynamika słaba . Może ciut żywiej bliżej ryzykowniej , muzyka szybsza , szybszy montaż ,
ciągle w ruchu , zmiana tempa , i takie tam Laski by się przydały ;)

Bebop2+SkyBlackEdit+XperiaZ5C/GoProHero5B
/Bebop1/Sky2/Goglefpv/HubsanH107d+/Syma8W/GalaxyS7/GalaxyTab4
Grzegorz56
Posty: 4
Rejestracja: środa 08 cze 2016, 18:56
Lokalizacja: Legionowo

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: Grzegorz56 »

marsad73 pisze:Panowie, nie dogrzebałem sie jeszcze jako laik do odpowiedzi na pytanie w jaki sposób zajejestrować na filmie parametry lotu jak u kolegi wlasnie... z gory dzieki za info !
Tu masz pełną informację https://sites.google.com/site/pud2gpxkm ... n_history2
Parrot bebop 2 + skycontroller 1
harryharry
Posty: 23
Rejestracja: piątek 03 lut 2017, 22:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: harryharry »

Panowie, mam taki problem.

Wyskoczył mi ostatnio komunikat o update, spokojnie więc kliknąłem i zrobiło się takie coś.
Aktualizacja jakby się zawiesiła ("update in progress...")

Papug działa i lata ale boję się go wypuszczać dalej, próbowałem tylko testowo.

https://drive.google.com/open?id=0Bz1yJ ... HFpa3drWlk

https://drive.google.com/open?id=0Bz1yJ ... VVMWDZLSFk

W sumie to dziwne, ze udało mi się go wystartować, bo mimo, że na ekranie jest podgląd z kamery

https://drive.google.com/open?id=0Bz1yJ ... EoyaFAzRjg

to po przejściu do panelu sterowania pojawia się komuniat i update

https://drive.google.com/open?id=0Bz1yJ ... UtoSV9KMmc

i tylko czasem wyjątkowo uda się przejsć do sterowania, że można wystartować.

MIał ktos taki problem? Z czym to moze być ewentualnie związane?
bebop2 - samsungA5
jolo747
Posty: 71
Rejestracja: sobota 31 gru 2016, 16:40
Lokalizacja: olkusz

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: jolo747 »

reset zrób drona do ustawień fabrycznych , zablokuj aktualizacje i zobacz co będzie się działo , ja bym też zainstalował od nowa oprogramowanie FFP czy na czym tam latasz
Bebop2+SkyBlackEdit+XperiaZ5C/GoProHero5B
/Bebop1/Sky2/Goglefpv/HubsanH107d+/Syma8W/GalaxyS7/GalaxyTab4
harryharry
Posty: 23
Rejestracja: piątek 03 lut 2017, 22:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: harryharry »

Reset przez przytrzymanie włącznika na dronie?

Latam po prostu na telefonie, aktualnie szajsung a5 nowy.

A gdzie sie blokuje aktualizacje? Z poziomu aplikacji? Czy z poziomu menu komórki?
bebop2 - samsungA5
jolo747
Posty: 71
Rejestracja: sobota 31 gru 2016, 16:40
Lokalizacja: olkusz

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: jolo747 »

tak , znajdź procedurę w necie , ten reset trwa ok 2-3 min , a aktualizacje zablokuj w telefonie , można w necie też znaleźć starsze wersje aplikacji , ja mna samsungach mam problem ciagle mi traci zasieg , na galaxy s7 restartuje mi sie telefon , latam na tablecie tab4 ale najbardziej stabilne i pewne latanie było na sony Xperia z5C,
Bebop2+SkyBlackEdit+XperiaZ5C/GoProHero5B
/Bebop1/Sky2/Goglefpv/HubsanH107d+/Syma8W/GalaxyS7/GalaxyTab4
Kondzio1808
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 13 lis 2017, 10:53
Lokalizacja: Polska

Parrot bebop problem z połączeniem

Post autor: Kondzio1808 »

Witam
Jestem posiadaczem drona Parrot Bebop 1 wraz ze Skycontrollerem od pewnego czasu mam problem z połączenia kontrolera i drona ze soba i problem tkwi tutaj w kontrolerze ponieważ mogę połączyć dron+tel oraz kontroler+tel
Mam napisane brak dostępu do internetu wtedy kiedy połączę kontroler+tel mogę zrobić kalibracje kontrolera sprawdzic stan baterii itp. i drona wszystko działa ale nie chcą się połączyć razem ze sobą
Wydaje mi się ze jest to wina aktualizacji Proszę o Pomoc bo nie wiem co mam robić
Za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuję
dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: Parrot bebop problem z połączeniem

Post autor: dragonfly24 »

Kondzio1808 pisze:Witam
Jestem posiadaczem drona Parrot Bebop 1 wraz ze Skycontrollerem od pewnego czasu mam problem z połączenia kontrolera i drona ze soba i problem tkwi tutaj w kontrolerze ponieważ mogę połączyć dron+tel oraz kontroler+tel
Mam napisane brak dostępu do internetu wtedy kiedy połączę kontroler+tel mogę zrobić kalibracje kontrolera sprawdzic stan baterii itp. i drona wszystko działa ale nie chcą się połączyć razem ze sobą
Wydaje mi się ze jest to wina aktualizacji Proszę o Pomoc bo nie wiem co mam robić
Za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuję
Podłącz skycontroller do telewizora/monitora przez hdmi i w menu sieci wifi połącz ręcznie z bebopem. Później będzie się automatyczne łączyć. Ja po aktualizacji musiałem kiedyś tak robić.
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
Partykmar
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 10 paź 2016, 19:45
Lokalizacja: Konstancin

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: Partykmar »

dragonfly24 pisze:
Kondzio1808 pisze:Witam
Jestem posiadaczem drona Parrot Bebop 1 wraz ze Skycontrollerem od pewnego czasu mam problem z połączenia kontrolera i drona ze soba i problem tkwi tutaj w kontrolerze ponieważ mogę połączyć dron+tel oraz kontroler+tel
Mam napisane brak dostępu do internetu wtedy kiedy połączę kontroler+tel mogę zrobić kalibracje kontrolera sprawdzic stan baterii itp. i drona wszystko działa ale nie chcą się połączyć razem ze sobą
Wydaje mi się ze jest to wina aktualizacji Proszę o Pomoc bo nie wiem co mam robić
Za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuję
Podłącz skycontroller do telewizora/monitora przez hdmi i w menu sieci wifi połącz ręcznie z bebopem. Później będzie się automatyczne łączyć. Ja po aktualizacji musiałem kiedyś tak robić.
a do komputera terz morzna podłączyć skay kontroler???? witam ja to mam problem ze skay kontrolerem jak go włączam to kontrolki nie migają i wogule go nie widać w sieci wi fi .wiecie coś o tym co to może być .dzięki bardzo
dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: dragonfly24 »

Partykmar pisze: a do komputera terz morzna podłączyć skay kontroler???? witam ja to mam problem ze skay kontrolerem jak go włączam to kontrolki nie migają i wogule go nie widać w sieci wi fi .wiecie coś o tym co to może być .dzięki bardzo
Z tego co mi wiadomo, to do komputera nie. Możliwe, że masz ustawioną sieć na 5GHz w skycontrollerze, a w komórce/tablecie nie masz tej częstotliwości i go nie widać. Musisz podłączyć kontroler przez HDMI i w opcjach przestawić.
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
krzysiek11987
Posty: 27
Rejestracja: sobota 21 sty 2017, 09:54
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: krzysiek11987 »

Jak tam chłopaki? Latacie coś? Straszna cisza co nie. Wiem ze pogoda do bani... :/
Parrot Bebop + Skycontroller
ODPOWIEDZ