Parrot Bebop Drone

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Artur Rewera
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek 29 sie 2011, 18:21
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: Artur Rewera »

Na tplinku nie moge ustawić Extendera. Udało mi się na Netgearze zasilanym z powerbanku.
fineasz
Posty: 16
Rejestracja: sobota 12 lip 2014, 20:49

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: fineasz »

tomolowski pisze:Kolego możesz dać namiary na te extendery?
Dzisiaj dostałem baterie 2500mah, podobno 17 min lotu ma być na niej.
Może jutro zdążę potestować.

Wytapatalkowane z mojego SM-G935F
Też zamówiłem baterię 2500mAh z ciekawości, ale jeszcze nie przyszła. Podobno Bebop 1 ma problemy ze stabilnością przy tej wadze i trzeba uważać.
Wspomniany zasięg sprawdzałem na Bebopie 2. Tam do 24min na stockowej baterii można wylatać przy dobrych wiatrach, przy większej 3100mAh podobno i nawet do 30min.

Ten extender do 2km to taki jak ten: http://www.aliexpress.com/item/Official ... 37615d1882

Ten do ~4km to taki jak ten, tylko on jest na zasilacz 12V, potrzeba przejściówkę do powerbanka http://allegro.pl/totolink-a850r-router ... i_c=145821

Tu koleś leci na podobnym repeaterze 4,5km /wczesniejszy model/:
tomolowski
Posty: 51
Rejestracja: wtorek 21 lip 2015, 17:28
Lokalizacja: Śląsk

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: tomolowski »

Ok.dzieki za informacje, jutro może uda mi się przetestować baterię to napiszę co i jak. Czy freeflight pokazuje faktyczną siłę sygnału wifi z Bepopa przez extender?
Moje baterie po 4h lotu wytrzymują ok 40% mniej, ostatnio po 7 min.lotu zostało 10% baterii


Wytapatalkowane z mojego SM-G935F
fineasz
Posty: 16
Rejestracja: sobota 12 lip 2014, 20:49

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: fineasz »

Wydaje mi się, że tak. U mnie fabryczne baterie w B1 wystarczają na max 6min. Myślę, że fabryczna ładowarka nie ma funkcji balansera i to może być w pewien sposób dla nich kalectwem. Z drugiej strony też rozładowanie do poziomu bliskiemu 0. Niebawem sprawdzę inną baterię li-ion 11C 2600mAh i ~135g wagi, ciekawe czy da radę.
tomolowski
Posty: 51
Rejestracja: wtorek 21 lip 2015, 17:28
Lokalizacja: Śląsk

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: tomolowski »

Ja kupiłem taki zestaw
http://olx.pl/oferta/bateria-2500mah-la ... gwS5n.html
Na filmiku 17 min. Ale zobaczymy jak w praktyce będzie no i jak ze stabilnością.

Wytapatalkowane z mojego SM-G935F
fineasz
Posty: 16
Rejestracja: sobota 12 lip 2014, 20:49

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: fineasz »

I jak ta bateria się sprawuje?
tomolowski
Posty: 51
Rejestracja: wtorek 21 lip 2015, 17:28
Lokalizacja: Śląsk

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: tomolowski »

Latałem dzisiaj ponad 8 min. Dłużej się bałem bo dosyć wiało i bałem się żeby dron nie odleciał w nieznane ale zostało jeszcze ponad 30% baterii,także myślę że nie jest źle w porównaniu z oryginałem.Obrazek
Obrazek

Wytapatalkowane z mojego SM-G935F
kucuhools
Posty: 4
Rejestracja: sobota 09 sty 2016, 20:04
Lokalizacja: Przs

bebop i kontroler

Post autor: kucuhools »

witam

jestem posiadaczem bebop 1 + kontroler lecz problem mam ze nie moge go polaczyc tak by sterowac kontrolerem i miec obraz na tablecie nie wiem jak to polaczyc zeby bylo ok raz pokazuje ze steruje z tabletu raz laczy tylko z kontrolerem nie wiem o co chodzi tablet podlaczyc kablem z kontrolerem czy jak pokazuje tyloko jedna siec od drona a z tego co wiem to powinna byc jeszcze z kontrolera byla do puki nie uaktualnilem sterowniki do kontrolera teraz to albo laczy sam odrazu z kontrolerem albo raz z tabletem i jak startuje to wali kangury gora dol nie wiem co mu sie dzieje

EDIT - scalenie

po aktualizacji kontrolera i drona nie widzi sieci kontrolera tzn albo po wlaczeniu sam kontroler sie zalacza albo tablet co pierwsze wlacze to wtedy to chodzi co jest przyczyna?
Krzysztof1
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 08 wrz 2016, 16:43

Parrot bebop

Post autor: Krzysztof1 »

Mam pytanie. Kupiłem nowego drona parrot bebop i połączyłem się z kontrolerem i aplikacją. W aplikacji nie pokazuje podglądy live z drona. Jak zrobić, żeby podgląd działał?

EDIT - scalenie

Czy wiecie jak zrobić żeby na tablecie był podgląd live z drona (z kontrolerem)?
fineasz
Posty: 16
Rejestracja: sobota 12 lip 2014, 20:49

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: fineasz »

Filmik z lotu na prawie 3km w jedną stronę.
Podmuchy wiatru były dość silne, co jest widoczne. W porywach do 20-30km/h.



Udało mi się uzyskać prawie 4km zasięgu na tym małym wzmacniaczu. Warto wydać 16$. Zasilany z powerbanka.
Obrazek
kamcsk
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 04 sie 2016, 15:57
Lokalizacja: Czerwionka/Kraków

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: kamcsk »

to jest wersja 1 czy 2 drona?
dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: dragonfly24 »

Czy można wykorzystać SkyRC iMAX B6 do ładowania baterii do bebopa?
Tutaj jest sam adapter
http://www.ebay.pl/itm/Balance-Speed-Ch ... SwYIxX33M2

tutaj zestaw z balanserem, ale może mając imax nie trzeba by tego balansera z zestawu.
http://www.ebay.pl/itm/Balance-Charger- ... SwHnFVgkEw

Gdy podłączam inne baterie na próbę tylko do gniazda balansera, to imax nie chce ładować. A wlasnie chcialbym zbalansowac cele w bateriach bebopa.
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
fineasz
Posty: 16
Rejestracja: sobota 12 lip 2014, 20:49

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: fineasz »

kamcsk pisze:to jest wersja 1 czy 2 drona?
2
wojtekgolkowo110
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 25 wrz 2016, 07:38

Problem ze skycontroller - Beboop 2

Post autor: wojtekgolkowo110 »

Witam

Mam problem z moim skyconttoller. Latam Bebop 2 i o dziwo maksymalny osiagniety przeze mnie zasięg na skycontroller to tylko 600 m, zamiast deklarowanych przez producenta 2 km. Moje pytanie brzmi, jakie opcje w ustawieniach sieci wybrać aby zwiększył się zasięg? Jestem tu nowy, proszę o wyrozumiałość

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: dragonfly24 »

W ustawieniach position poszukaj opcji max distance (ff pro). W terenie zabudowanym mozliwe, że zasięg może być 600m.
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
ODPOWIEDZ