Parrot Bebop Drone

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: dragonfly24 »

Bluetooth powoduje zakłócenia, ponieważ jest na 2.4GHz. Potestuj inne kanały przy połączeniu telefon-dron. Ewentualnie przełącz się na 5GHz.
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
karolnomad
Posty: 33
Rejestracja: środa 22 mar 2017, 11:13
Lokalizacja: Podlasie

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: karolnomad »

Co myślicie o tym nowym Anafi? będzie konkurencją dla mavica pro?
dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: dragonfly24 »

Na pierwszy rzut oka bardzo fajny, ale wykonanie nie wygląda na solidne i ciekawe jak wytrzymuje crashe. Gimbal reklamowany jest jako 3-axys, ale mi wydaje się, ze jest 2. Scycontroller 3 też wygląda na bardzo tani plastik, ale może to tylko takie moje wrażenie.
edit: jest już dedykowany wątek na forum dla tego drona http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=73&t=44422
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
Dani3los
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 31 maja 2018, 15:12
Lokalizacja: Kielce

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: Dani3los »

Jest jakiś sposób żeby połączyć flaypada po kablu do telefonu? Bo w aplikacji flaypad jest wykrywany lecz po chwili znika i nie da się tak sterować. Bluetooth trochę za bardzo zakluca mi wzmacniacz zasiegu i nie da się komfortowo latać na większe odleglosci.
tomolowski
Posty: 51
Rejestracja: wtorek 21 lip 2015, 17:28
Lokalizacja: Śląsk

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: tomolowski »

Aż tak źle jest z tym flypadem?
Kurde a miałem to zamiar kupić do mojego bepopa.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: dragonfly24 »

Gdzieś czytałem, że chyba ogólnie jest problem z flypadem wykrywanym na chwilę przez OTG. Można spróbować inne kompatybilne kontrolery, np. MadCatz
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
tomolowski
Posty: 51
Rejestracja: wtorek 21 lip 2015, 17:28
Lokalizacja: Śląsk

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: tomolowski »

Ja kupiłem ipege, dopiero porażka, w ogóle nie mogę bo skonfigurować z freeflight.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Czy ktoś ładował oryginalne baterie z bepopa ładowarką z balanserem?
Awatar użytkownika
clawis
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2016, 13:19

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: clawis »

Witam .
Ładowałem oryginalną przez IMAX B6 i kabelkiem zakupionym od kolegi Artura z Krakowa.Bateria zbalansowała sie i porządnie naładowała.
Niestety dron Bepop2 Power kupiony dosłownie parę dni temu z Amazona spoczywa gdzieś na dnie małego ale głębokiego jeziorka.Podczas lotu nad ziemią sam zmienił kierunek bez możliwości jego sterowania skycontrolerem i po chwili spadł pechowo do wody.
Parrot we Francji nie chce uznać gwarancji twierdząc że gdy latałem nad woda nie maja zapisu lotu i pouczył ze gwarancja nie obejmuje lotów nad wodą.Ale reklama Parrota pokazuje co innego Niestety w komórce została mi tylko jego pozycja po ostatnim locie .Lipa z tym serwisem .A dron wymknął się nad wodę bez mojej kontroli.
CoNe
Posty: 8
Rejestracja: środa 09 wrz 2015, 12:35

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: CoNe »

Witam po dłuższej nieobecności :)
Po dłuższym okresie czasu postanowiłem polatać, lecz niestety mam problem z skycontrollerem na żaden sposób nie mogę się połączyć z dronem, pilot nie generuje żadnej sieci. Próbowałem zaktualizować soft lecz przy próbie aktualizacji cały czas wyświetlają się na telewizorze te ich reklamy także chyba oprogramowanie controler ma najnowsze.
Cały czas skycontroler uruchamia się tak jak na poniższym zdjęciu. Z góry dziękuję za poświęcony czas i pomoc.
Obrazek
dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: dragonfly24 »

Skycontroller aktualizujesz podłączając pendrive z plikem?
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
CoNe
Posty: 8
Rejestracja: środa 09 wrz 2015, 12:35

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: CoNe »

Tak zgadza się, tylko że nie aktualizuje się. Wyświetlają się tylko reklamy.
dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: dragonfly24 »

Podobno pendrive nie powinien mieć więcej niż 4GB i mieć system FAT32. Procedura na pewno taka jak np tutaj? https://www.youtube.com/watch?v=ESWgdUk41cI

W sekcji wifi na skycontrolerze (w podglądzie na TV przez HDMI) nie widzi sieci bebopa? Za pierwszym razem trzeba połączyć manualnie, a potem łączy się automatycznie.
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
Victor
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 23 lip 2018, 07:19
Lokalizacja: Gdansk

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: Victor »

Witam wszystkich,
Zakupiłem używanego bebop 1 i mam problem z akumulatorami po ok. 15 min. ładowarka pokazuje, że akumulator jest naładowany, a po włożeniu do parrota aplikacja pokazuje, że ma ok. 60% i spada po ok. 1% na sek.
Więc mam pytania:
Czy pomimo że dioda na ładowarce świeci na zielono to ładowarka dalej ładuje czy odłącza ładowanie?
Mam plan zakupić ładowarkę z balance charger, czy będę mógł nią ładować akumulatory? Podobno akumulatory posiadają dodatkową elektronikę i nie wiem czy czegoś nie spalę.
Plan jest żeby kupić ładowarkę typu imax b6 lub skyrc e3, tą drugą mogę mieć za ok 30 zł, czy ona będzie dobra. Jakim prądem można ladowac te aku?
dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: dragonfly24 »

Najwyraźniej cele nie są zbalansowane. Najlepiej kupić imax b6 oraz adapter ze złączem balansera. Ale podejrzewam, że bateria jest w takim stanie, że nie będzie się jej dało odratować. Standardowe balansowanie dużych różnic napięcia w celach nie zawsze jest dobrym pomysłem. W takim przypadku można zrobić adapter aby każdą celę naładować osobno ten raz na początku, a potem zobaczyć czy będą trzymać równo. Najlepiej od nowości traktować baterię ładowarką z balanserem. Optymalnie można ładować 1c, czyli w przypadku oryginału 1,2A no i oczywiście 3s. Za pierwszym razem można spróbować 0,4A. Skyrc e3 nie miałem, nie wiem czy dobrze balansuje.
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
Victor
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 23 lip 2018, 07:19
Lokalizacja: Gdansk

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: Victor »

OK, dołożę do b6, to chyba lepszy wybór.
Mam zamiar zrobic tak, że rozbiórkę oryginalną ładowarkę i tam przylutuję kabelek z wtyczką 3s.
Do tej pory miałem do czynienia tylko z prostymi ładowarkami, gdzie ładowanie odbywało się tylko za pomocą 4 styków w przypadku aku 3s, rozumiem że tutaj podłączamy w sumie 6 przewodów 4 którymi ładuje obecna ładowarka i 2 które zasilają bebopa.
Jak naładować każdą cele osobno?
Rozumiem że w sam aku nie muszę ingerować?
Przy okazji masz opis wyprowadzen aku?
ODPOWIEDZ