Parrot Bebop Drone

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

noman1
Posty: 94
Rejestracja: piątek 23 cze 2017, 10:19
Lokalizacja: Wrocek

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: noman1 »

luk21son pisze:w takiej konfiguracji wczoraj miałem przelot na 1km (w miescie) i zasięg jeszcze 2 kreski.
Miałeś cały czas FPV ??
tomolowski
Posty: 51
Rejestracja: wtorek 21 lip 2015, 17:28
Lokalizacja: Śląsk

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: tomolowski »

luk21son pisze:witam
Od niedawna jestem posiadaczem drona Parrot Bebop2 zreszta od jednego z użytkoników forum.
W tej chwili mam telefon podpiety do pada przez usbOTG oraz Xiaomi Mi nano jako WiFi extender.
w takiej konfiguracji wczoraj miałem przelot na 1km (w miescie) i zasięg jeszcze 2 kreski.

jutro chyba zabieram się za przeróbkę pod ładowarkę z balanserem.
czy ktos sie jeszcze bawił routerami z extenderem? czy wymiana anten jest logiczna czy juz lepiej sobie odpuścić?
Ja mam właśnie taki sam extender ale jeszcze zasięgu nie testowałem.
Baterie mam z Ar Drone i ładowarkę z balanserem. Czas lotu ok.15 min.
1km to niezły zasięg, a tego xiaimi mi trzymasz gdzieś z boku czy przy telefonie?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
karolnomad
Posty: 33
Rejestracja: środa 22 mar 2017, 11:13
Lokalizacja: Podlasie

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: karolnomad »

Pytanie do znawców tematu, dlaczego bebop 2 wznosi się do góry dużo prędzej niżjedynka, jakie jeszcze są różnice między nimi oprócz dłuższego czasu lotu, większymi śmigłami i większym rozstawem śmigieł?
dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: dragonfly24 »

Prędkość wznoszenia można ustawić, podobnie jak inne parametry takie jak szybkość obracania się itp. Chociaż nie jestem na 100% pewien w tym momencie czy ma to wpływ na samą procedurę startu. Jakoś nigdy nie zwróciłem uwagi, że inaczej startują oba bebopy. Możliwe, że wymuszone jest to większą masą bb2. Same silniki mają gęstsze zwoje miedzi, a ESC jest mocniejsze o 10%. Kamera fizycznie jest bardzo podobna lub taka sama, ale coś zmienili (możliwe, że tylko w algorytmie przetwarzania obrazu), że nieco lepiej radzi sobie w słabszym świetle. Ale z drugiej strony ostrzejszy obraz miałem z bebopie 1.

Tu jest porównanie parametrów
http://blog.parrot.com/2016/01/12/compa ... bop-drone/

Zastanawiam się, czy w razie uszkodzenia kamery w moim bb2 mogę wykorzystać kamerę z bb1 (oprócz metalowej ramy do której jest przykręcona). W najgorszym przypadku samą soczewkę 180 stopni na pewno.
Ostatnio zmieniony wtorek 04 lip 2017, 21:40 przez dragonfly24, łącznie zmieniany 1 raz.
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
noman1
Posty: 94
Rejestracja: piątek 23 cze 2017, 10:19
Lokalizacja: Wrocek

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: noman1 »

Gdzieś widziałem że do 1 ktoś wstawił śmigła z 2 , trzeba obcinać, jakie korzyści ?
luk21son
Posty: 19
Rejestracja: czwartek 22 cze 2017, 09:31

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: luk21son »

noman1 pisze:
luk21son pisze:w takiej konfiguracji wczoraj miałem przelot na 1km (w miescie) i zasięg jeszcze 2 kreski.
Miałeś cały czas FPV ??
tak mialem caly czas podglad. To byl pierwszy przelot z ar.pro 3 (wifi 2.4 Ghz bo zdaje sie ze tylko tyle przenosi ten router. i jest tam opcja nagrywaj w 1080p ale przesylaj 480p jako fpv wiec to tez moglo pomoc)

wczesniej latalem z extenderem postawionym na ziemii i zasieg rwalo przy ok 700m (z tym ze na free flight 1080 nagrywanie 720 przesylanie)
teraz zamontowalem extender pod padem i "celuje" w drona podczas lotu
luk21son
Posty: 19
Rejestracja: czwartek 22 cze 2017, 09:31

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: luk21son »

testy na w miare czystym terenie wypadły bardzo pozytywnie. 1,5km i blokada przez aplikacje. zasieg byl ciagle, z tym ze trzeba dosyc dokladnie celowac w drona.
dorzucam film z przelotu
https://www.youtube.com/watch?v=95j4khtQCmc&t=18s
jolo747
Posty: 71
Rejestracja: sobota 31 gru 2016, 16:40
Lokalizacja: olkusz

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: jolo747 »

luk bardzo fajny filmik i wysoka jakość obrazu ,
u mnie po obróbce do 720p wygląda to tak
https://www.youtube.com/watch?v=-gJLuujSwHA

żeby latał dalej trzeba by spróbować zmienić anteny na bebopie , wywalił bym te oryginały i wstawił zwykłe kawałki drucików chyba powinny być pionowo, (oczywiście tylko na 2,4 ) na oryginalnym przewodzie antenowym trzeba przyciąć izolacje na dlugości 6cm i ściągnąć ją razem z ekranem , środkowy przewód pozostawić w izolacji będzie działał jako antena ,
Załączniki
20170723_103401.jpg
20170723_103401.jpg (431.31 KiB) Przejrzano 3426 razy
Bebop2+SkyBlackEdit+XperiaZ5C/GoProHero5B
/Bebop1/Sky2/Goglefpv/HubsanH107d+/Syma8W/GalaxyS7/GalaxyTab4
karolnomad
Posty: 33
Rejestracja: środa 22 mar 2017, 11:13
Lokalizacja: Podlasie

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: karolnomad »

dragonfly24 pisze:Prędkość wznoszenia można ustawić, podobnie jak inne parametry takie jak szybkość obracania się itp. Chociaż nie jestem na 100% pewien w tym momencie czy ma to wpływ na samą procedurę startu. Jakoś nigdy nie zwróciłem uwagi, że inaczej startują oba bebopy. Możliwe, że wymuszone jest to większą masą bb2. Same silniki mają gęstsze zwoje miedzi, a ESC jest mocniejsze o 10%. Kamera fizycznie jest bardzo podobna lub taka sama, ale coś zmienili (możliwe, że tylko w algorytmie przetwarzania obrazu), że nieco lepiej radzi sobie w słabszym świetle. Ale z drugiej strony ostrzejszy obraz miałem z bebopie 1.

Tu jest porównanie parametrów
http://blog.parrot.com/2016/01/12/compa ... bop-drone/

Zastanawiam się, czy w razie uszkodzenia kamery w moim bb2 mogę wykorzystać kamerę z bb1 (oprócz metalowej ramy do której jest przykręcona). W najgorszym przypadku samą soczewkę 180 stopni na pewno.
Według tego porównania prędkość wznoszenia jedynki 2,5m/s, dwójki 6m/s więc ponad dwa razy prędzej
krzysiek11987
Posty: 27
Rejestracja: sobota 21 sty 2017, 09:54
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: krzysiek11987 »

jolo747 na filmiku 0:33 gdzie to jest?

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka
Parrot Bebop + Skycontroller
luk21son
Posty: 19
Rejestracja: czwartek 22 cze 2017, 09:31

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: luk21son »

jolo747 pisze:luk bardzo fajny filmik i wysoka jakość obrazu ,
u mnie po obróbce do 720p wygląda to tak
https://www.youtube.com/watch?v=-gJLuujSwHA

żeby latał dalej trzeba by spróbować zmienić anteny na bebopie , wywalił bym te oryginały i wstawił zwykłe kawałki drucików chyba powinny być pionowo, (oczywiście tylko na 2,4 ) na oryginalnym przewodzie antenowym trzeba przyciąć izolacje na dlugości 6cm i ściągnąć ją razem z ekranem , środkowy przewód pozostawić w izolacji będzie działał jako antena ,
znam ten filmik:) wlasnie od Ciebie kupilem drona:)

ale nagrywasz w 1080? jednak to spora roznica.
co do jakosci to zdecydowanie najwieksza role gra swiatlo. wieczorne ujecia i przy zachmurzeniu nie wychodza dobrze.

testuje teraz ladowarke z balancerem (podobno oryginal nienajleiej laduje) i zdaje sie ze sa pewne plusy z tego rozwiazania. wczesniej po naladowaniu baterii aplikacja pokazywala mi np83% mimo iz ladowarka nie chciala juz dalej ladowac. teraz mam za kazdym razem ok 95% i tak wychodzi tez z czasu lotu. bez problemu 20min (przy spokojnym lataniu)

jak dla mnie 1.5km juz jest wystarczajace w zupelnosci. bardziej zalezaloby mi na jalosci polaczenia zeby w zakresie do 1.5km ograniczyc zerwanie polaczenia.

ps. gdzie kupujecie smigla?

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
jolo747
Posty: 71
Rejestracja: sobota 31 gru 2016, 16:40
Lokalizacja: olkusz

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: jolo747 »

dragon fly, możesz wykorzystać kamerę z BB1 oprócz nieco większej wagi i nieco mniejszej średnicy soczewki , niczym się nie różnią , wydaje mi sie że mają nieco lepszą ostrość kosztem światła

lukson, gratuluje dobrego zakupu;) śmigła tylko oryginaly , faktycznie jakość z bebopa jest taka sobie ale do nauki latania jest ok , potraktuj go jako wstęp do mavic ;)) co do zrywania połączenia to na sony Xperia nigdy mi się to nie zdarzyło , na samsungach często , zerknij kilka stron wstecz jak przerobiłem anteny,teraz kombinuję z antenami na dronie , jak przetestuje to napisze co i jak ,co do ładowarki parrot , najdłuższy film mam 23 min , i nie jestem pewien czy więcej polata , no chyba że w zawisie

krzysiek ,to jest kuźnia warężyńska tzw. pogoria 4 w dąbrowie ,polecam 14 km tras rowerowych,plaże ,rewelka
Bebop2+SkyBlackEdit+XperiaZ5C/GoProHero5B
/Bebop1/Sky2/Goglefpv/HubsanH107d+/Syma8W/GalaxyS7/GalaxyTab4
luk21son
Posty: 19
Rejestracja: czwartek 22 cze 2017, 09:31

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: luk21son »

Zobaczcie takie filmik skleiłem, 90% materiału jest z Bebop2
https://www.youtube.com/watch?v=mCK6S00AKeU&t=16s
fineasz
Posty: 16
Rejestracja: sobota 12 lip 2014, 20:49

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: fineasz »

Oto mój lot ~29 minut i prawie 14km z baterią 4000mAh.
Wylądował akurat na 0% także 100% baterii wyssał. Akurat udało się ucelować.
Niestety następnym razem już nie wrócił.. Był niespodziewanie wiatr, przez co więcej energii zużył [*]
tomolowski
Posty: 51
Rejestracja: wtorek 21 lip 2015, 17:28
Lokalizacja: Śląsk

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: tomolowski »

Fajny filmik,lot zaplanowany czy na Sky controllerze?
ODPOWIEDZ