Syma X8 - opinie

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Verid »

talib1990 pisze:po wielu filmach i przeczytanym temacie widać, że właśnie chodzi tutaj o nie wyważenie Śmigiel ;)
I typ napędu. Przekładnia zawsze dodaje trochę wibracji...
Ten wredny...
talib1990
Posty: 156
Rejestracja: wtorek 10 sty 2017, 16:32
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: talib1990 »

Verid pisze:
talib1990 pisze:po wielu filmach i przeczytanym temacie widać, że właśnie chodzi tutaj o nie wyważenie Śmigiel ;)
I typ napędu. Przekładnia zawsze dodaje trochę wibracji...
Tak ale patrzyłem na filmiki typowo tego drona w seryjnej specyfikacji więc raczej to można wykluczyć... :)

Wysłane z Mojego Redmi Note 3 Pro
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Verid »

talib1990 pisze:Tak ale patrzyłem na filmiki typowo tego drona w seryjnej specyfikacji więc raczej to można wykluczyć... :)
Seryjna specyfikacja ma śmigła "jak się trafi" co = jello. Ich wyważenie znacznie poprawia temat ale może nie załatwić go całkowicie bo jest jeszcze kilka elementów na które warto zwrócić uwagę w tego typu latadełkach. Przekładnia - czysta i nasmarowana. Ślizgi - jak się da - wymienione na łożyska. Wibroizolacja dobrana do ciężaru kamery i pogody (gumeczki na zimnie twardnieją). W samej kamerze można się pokusić o filterki ND żeby spowolnić migawkę i nagrywać przy szerokim kącie bo wąski kąt = bardziej widoczne jello. Jak widzisz jest tego trochę.
Ten wredny...
talib1990
Posty: 156
Rejestracja: wtorek 10 sty 2017, 16:32
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: talib1990 »

Verid pisze:
talib1990 pisze:Tak ale patrzyłem na filmiki typowo tego drona w seryjnej specyfikacji więc raczej to można wykluczyć... :)
Seryjna specyfikacja ma śmigła "jak się trafi" co = jello. Ich wyważenie znacznie poprawia temat ale może nie załatwić go całkowicie bo jest jeszcze kilka elementów na które warto zwrócić uwagę w tego typu latadełkach. Przekładnia - czysta i nasmarowana. Ślizgi - jak się da - wymienione na łożyska. Wibroizolacja dobrana do ciężaru kamery i pogody (gumeczki na zimnie twardnieją). W samej kamerze można się pokusić o filterki ND żeby spowolnić migawkę i nagrywać przy szerokim kącie bo wąski kąt = bardziej widoczne jello. Jak widzisz jest tego trochę.
Spokojnie, narazie czekam na sprzęt... Przyjdzie polatam trochę i zobaczę jak se moja sztuka zachowuje ;)

Wysłane z Mojego Redmi Note 3 Pro
mory1971
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 25 gru 2016, 19:12

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: mory1971 »

A co sadzicie o mojej kamerze?
System antywibracyjny i Pseudo gimbal elektroniczny,widac jak dziala przy naglych skretach.
Moze mial/ma ktos taka kamere i moze powiedziec cos wiecej.
talib1990
Posty: 156
Rejestracja: wtorek 10 sty 2017, 16:32
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: talib1990 »

mory1971 pisze:A co sadzicie o mojej kamerze?
System antywibracyjny i Pseudo gimbal elektroniczny,widac jak dziala przy naglych skretach.
Moze mial/ma ktos taka kamere i moze powiedziec cos wiecej.
Możesz wrzucić jakiś filmik ? Chyba że w tapatalku nie widze odnośnika

Wysłane z Mojego Redmi Note 3 Pro
mory1971
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 25 gru 2016, 19:12

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: mory1971 »

prosze bardzo strone wczesniej tez wstawilem dwa filmy.

Z redukcja drzenia.


i bez redukcji



Dzialanie ukladu widac obserwujac nogi drona,widac jak bardzo drza w locie przesuwaja sie przy zmianie kierunku lotu,tak jakby rzeczywiscie zamonowany byl bimbal.
wiecej filmow na moim kanale YT
SoniaX8C
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 09 sty 2017, 19:33
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: SoniaX8C »

Witam kolegów i koleżanki jeśli takowe się tu znajdują :-). Mam kłopotek zakupiłam Syma x8c i chciałabym w nim wymienić silniki na bez szczotkowe czy ktoś coś poleci koleżance? I gdzie można by je było znaleźć. Czy do tego jest potrzebna wymiana elektroniki?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Verid »

SoniaX8C pisze:czy ktoś coś poleci koleżance?
Tak. Wymienić kopter. Najprostsza, najtańsza i najwydajniejsza metoda.
Ten wredny...
mory1971
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 25 gru 2016, 19:12

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: mory1971 »

Verid pisze:
SoniaX8C pisze:czy ktoś coś poleci koleżance?
Tak. Wymienić kopter. Najprostsza, najtańsza i najwydajniejsza metoda.

Najprostsza owszem,czy najtansza z tym bym polemizowal.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Verid »

PolemizowałBYŚ czy polemizuJESZ? Jak to pierwsze to sobie daruj - wydajemisiów i niedorobionych teoretyków na forum i tak już nadto. W drugim zaś przypadku uzupełnij proszę twoją wypowiedź o ten tani setup bezszczotkowy który koleżanka mogłaby wtłoczyć w swoja Symę.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
lalu93
Posty: 69
Rejestracja: niedziela 15 sty 2017, 22:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: lalu93 »

Witam wszystkich forumowiczów!
Jest to mój pierwszy post i mam pytanko odnośnie buzzera.
Chce tak jak wy zamontować alarm niskiego napięcia, ale nie wiem czy w tym modelu można ustawiać napięcie? Jeśli tak, to prosiłbym o jakieś wyjaśnienie jak to działa, bo nawet na YouTube nie znalazłem tego buzzera albo źle wpisuje hasło , przeczytałem cały temat, ale tej konkretnej informacji nie znalazłem.
https://pl.aliexpress.com/item/RC-Lipo- ... .37.O7q4A0 - to ten co znalazłem, którego używacie.

Znalazłem też inny, który napewno jest programowalny, ale jak wygląda sytuacja zużycia energii i czy jest to odczuwalne w trakcie lotu po montażu takiego cuda? Wiem też, że obydwa będą pasować chociaż ten pierwszy można fajnie schować jak widziałem w nóżce.

https://pl.aliexpress.com/item/1pcs-l1- ... .16.td1as5
Awatar użytkownika
Hudy_edd
Posty: 486
Rejestracja: piątek 29 sty 2016, 10:47
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Hudy_edd »

SoniaX8C pisze:Syma x8c i chciałabym w nim wymienić silniki na bez szczotkowe
Nie da rady....tzn da radę, ale to nie bedzie już syma tylko jej obudowa :)
Musiałabyś kupić
4 silniki bezszczotkowe, 4 regulatory obrotów (ESC) do nich, kontroler lotu, jakies pdb, odbiornik rc, nadajnik rc, baterie nowe, mocniejsze...wydajniejsze. Trzeba zmodyfikować gniazda na silniki...przerobić środek tak aby to miało ręce i nogi. Przy tego rodzaju modyfikacji można się pokusić o GPS i barometr dopiero :)
Czy to się opłaca ? :) Robić to wszystko dla obudowy Symy, która i tak musi być przerobiona ? Nie...
Verid dobrze gada, tylko zbyt bezpośrednio :)
lalu93 pisze:Witam wszystkich forumowiczów!
Cześć
Ten drugi jest lepszy. W polsce 15zł z przesyłką...warto czekać miesiąc lub dwa ? :) Jak to działa masz tu: Alarm, buzzer do lipo
Obecnie: Syma x8c, DJI Phantom 3 Standard
Kanał na YT
Poradnik Syma x8 :) => klik
Loty Syma x8 :) => klik
Loty DJI Phantom 3 :) => klik
SoniaX8C
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 09 sty 2017, 19:33
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: SoniaX8C »

Oj Hudy aleś mnie wystraszył no no. Dziękuję wam za objaśnienie wątku. Podjęta decyzja sprzedam Syme X8C i zakupię PHANTOM 3 to na pewno mi wystarczy. Loty odbyłam trochę kretów wyłapałam :-). Robiłam kalkulację i tak kam GoPro musiałabym kupić, Gimball + elektronika, Baterie, Ładowarkę lepszą itd. to dość pokaźna suma wyszła lepiej sprzedać Symę i dołożyć na fajniejszy sprzęt.
mory1971
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 25 gru 2016, 19:12

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: mory1971 »

Verid pisze:PolemizowałBYŚ czy polemizuJESZ? Jak to pierwsze to sobie daruj - wydajemisiów i niedorobionych teoretyków na forum i tak już nadto. W drugim zaś przypadku uzupełnij proszę twoją wypowiedź o ten tani setup bezszczotkowy który koleżanka mogłaby wtłoczyć w swoja Symę.

Zaproponuj cos w przedziale cenowym i wielkosciowym symy x8 z silnikami bezszczotkowymi.
Niekazdego stac na wywalenie kilku tysiecy pln na drona pokroju Phantoma albo porownywalnego.
A moze poprostu komus sprawia przyjemnosc modyfikacja,przerobki gdyz nienalezy do osob nastawionych na konsupcje tylko na wlasne umiejetnosci ?
Hudy_edd pisze:
SoniaX8C pisze:Syma x8c i chciałabym w nim wymienić silniki na bez szczotkowe
Nie da rady....tzn da radę, ale to nie bedzie już syma tylko jej obudowa :)
Musiałabyś kupić
4 silniki bezszczotkowe, 4 regulatory obrotów (ESC) do nich, kontroler lotu, jakies pdb, odbiornik rc, nadajnik rc, baterie nowe, mocniejsze...wydajniejsze. Trzeba zmodyfikować gniazda na silniki...przerobić środek tak aby to miało ręce i nogi. Przy tego rodzaju modyfikacji można się pokusić o GPS i barometr dopiero :)
Czy to się opłaca ? :) Robić to wszystko dla obudowy Symy, która i tak musi być przerobiona ? Nie...
Verid dobrze gada, tylko zbyt bezpośrednio :)
lalu93 pisze:Witam wszystkich forumowiczów!
Cześć
Ten drugi jest lepszy. W polsce 15zł z przesyłką...warto czekać miesiąc lub dwa ? :) Jak to działa masz tu: Alarm, buzzer do lipo
silniki owszem,regulatory owszem,pcb odpada ta samo jak odbiornik i nadajnik,obudowa pozstaje wystarczy powiekszyc otwory na silniki,bateria pozostaje standardowa.




Ponizej nieco bardziej rozbudowany projekt ale rowniez wykorzystuje oryginalne elementy montowane w symie.




Takich projektow na necie jest wiele .
Ostatnio zmieniony wtorek 17 sty 2017, 20:44 przez mory1971, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ