Syma X8 - opinie

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

gierek
Posty: 167
Rejestracja: piątek 19 lut 2016, 02:01
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: gierek »

Pogadaj z kolegami z forum co już składali i ci pomogą zlozyc.
Awatar użytkownika
wojtek81
Posty: 180
Rejestracja: piątek 22 sty 2016, 22:16
Lokalizacja: Poznań

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: wojtek81 »

Ja sam sobie złożyłem.
Lata, nie spada, słucha się - więc chyba nie jest źle.
Też nie miałem o tym zielonego pojęcia, ale wiedza jest na wyciągnięcie ręki - wystarczy chcieć.
"VRS Twoim przyjacielem jest."
---
DJI Iskierka.
Carrock
Posty: 255
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 12:46

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Carrock »

Kajus pisze:Wojtek81 szedłem juz tą drogą. Drogą dokładania €$£ ! Znaczy myślałem o niej i zawsze jest coś co mozna dołożyć i bedzie to lepiej, głużej, dalej, wyżej, stabilniej ... latało. Jak pisałem na końcu tej drogi (dla mnie) wychodziło ze trzeba P3P kupić :-P To jedna sprawa. Druga jest taka ze ja niczego nie złoże bo ani wiedzy ani umiejętności jeszcze nie posiadam. No chyba ze ma ktos do sprzedania takie cacko :-)
Chciałbym jakiś złoty środek... tak wiem ciezko o taki ale gdzieś musi byc :idea:
Dlaczego P ?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
P3A v.2
Kajus
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 29 lis 2016, 12:30
Lokalizacja: HH

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Kajus »

Gierek ktos musiał by miec duuuuużo czasu i cierpliwości, stół z ikea z instrukcją to juz dla mnie wyzwanie :-P
Wojtek81 teoretycznie to ludzie robią wszystko to dlaczego ja bym nie darady jak inni dali ale jak pisze to by pochłonęło duzo czasu i energi a czy po drodze bym nie stracił nerwów czy zapału to nie wiem. Pojęcia w temacie mam =0.
Carrock, nie rozumiem :-P

Idę poszukać jakiegoś tematu o składaniu, przynajmniej będę wiedział o czym pisze i przed czym sie bronię ;-)
Carrock
Posty: 255
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 12:46

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Carrock »

Dlaczego ph3 professional. Z ciekawosci pytam :)

Moja rada. Kup syme x5 lub x8 w wersji podstawowej. Skatuj i poobijaj, w miedzyczasie zbieraj na cos lepszego lub moze na wlasnego.

Dla mnie lutownica to narzedzie przyszlosci, rozumiem Twoje obawy i uwazam, ze bez posiadania odpowiedniej wiedzy i umiejetnosci min 1szy dron musi byc kupiony.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
P3A v.2
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Verid »

Kajus - jest pewna prawda objawiona którą warto mieć na uwadze.

Nikt się z wiedzą nie rodzi.

Truizm ale jakże często ignorowany a szkoda bo bardzo ułatwia życie.
Wynika z niego co następuje:
Skoro się wcześniej tematem budowania nie zajmowałeś to logiczne że twoja wiedza w tym zakresie jest null i nie ma co się z tego powodu frustrować.
Skoro inni ją zdobyli to ty też możesz. Pytanie czy chcesz i od razu zaznaczam - nie ma złej odpowiedzi na to pytanie.
Jeżeli chcesz bo lubisz się uczyć, dłubać, kombinować, wiedzieć jak działa itp. to tak jak pisze Carrock - coś prostego na początek do zakatowania i opanowania podstaw latania a w międzyczasie studiowanie forum, kto co zbudował, jak, dlaczego, w jaki sposób to pasuje do twoich oczekiwań względem latadla i co zmienić że by pasowało lepiej.
Jeżeli nie chcesz bo interesuje cię tylko latanie to początek sugeruję podobny żeby nie uczyć się latać na docelowej maszynie a w międzyczasie zbierać kasę na gotowca który cię satysfakcjonuje. Wtedy jedyna wiedza jaką będziesz musiał przyswoić to dostępne obecnie rozwiązania RTF (Phantom, Yuneec etc.) abyś wybrał dobrze i instrukcja obsługi tego którego wybierzesz.
Ten wredny...
ardjan
Posty: 74
Rejestracja: piątek 14 paź 2016, 22:41

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: ardjan »

Jak Syma znosi zimowe temp. powiedzmy do -5stopni, latacie nimi w zimę czy lepiej odpuścić? Wiem że temp to nie jedyny wyznacznik ale przy dobrej pogodzie i ujemnej temperaturze da się spokojnie polatać?
Awatar użytkownika
wojtek81
Posty: 180
Rejestracja: piątek 22 sty 2016, 22:16
Lokalizacja: Poznań

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: wojtek81 »

Tak, Syma nie lata na takich wysokościach, żeby śmigiełka się oblodziły ;)
"VRS Twoim przyjacielem jest."
---
DJI Iskierka.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Verid »

Latać w zimie można, trzeba tylko wiedzieć jak się do tego zabrać.
Pakiety trzymamy w ciepłym "za pazuchą" aż do momentu założenia do koptera, tuż przed uruchomieniem. Zimno bardzo szybko wyjada Ampy. W trakcie lotu bateria sama się rozgrzewa więc spadek pojemności nie jest aż tak dokuczliwy jak np. w samolotach.
Startuj dopiero po schłodzeniu koptera. Żyroskopy mają dryf związany z temperaturą. Wyniesione z ciepłego na zimne i od razu uruchomione mogą spłatać psikusa. Lepiej poczekać aż elektronika osiągnie temperaturę otoczenia.
W przypadku szczotkowców ze smarowaną przekładnią trzeba dodatkowo uważać na smar. Na zimnie może zgęstnieć i dodatkowo obciążać silniki. Kropla oleju do maszyn precyzyjnych na końcu szpilki powinna wystarczyć do rozrzedzenia.
Rękawiczki bezpalcowe lub pokrowiec na aparaturę - zadziwiające jak szybko palce tracą wyczucie przy nawet minimalnym mrozie...
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Hudy_edd
Posty: 486
Rejestracja: piątek 29 sty 2016, 10:47
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Hudy_edd »

Verid pisze: Startuj dopiero po schłodzeniu koptera. Żyroskopy mają dryf związany z temperaturą.
Teraz już wiem czemu mi Phantom tak kołował :oops:, że ja o tym nie pomyślałem aby kopter wystudzić...
Co do symy to latałem zimą i nie było kłopotów. Jak Verid powiedział, pakiety przy ciele tak aby nie wystudzić ich i nie powinno być kłopotów.
Obecnie: Syma x8c, DJI Phantom 3 Standard
Kanał na YT
Poradnik Syma x8 :) => klik
Loty Syma x8 :) => klik
Loty DJI Phantom 3 :) => klik
Awatar użytkownika
vickier
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 15 gru 2016, 10:02
Lokalizacja: wuwua

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: vickier »

Witam wszystkich, to i ja się wypaszczę. Symę zakupiłem już jakiś czas temu, ale dopiero po poznaniu mogę coś powiedzieć i zadać kilka pytań.
Nie mam wielkiego doświadczenia, ale jak na drona za te pieniądze daje radę. Bardzo wytrzymała konstrukcja. Kamera w zestawie to dramat. Po opanowaniu sterowania daje się nawet polatać około 12 minut. Tryb Low jak dla mnie koszmar, maszyna się nie słucha. Zauważyłem również że w trybie Headless dron również jakoś dziwnie reaguje na sterowanie.
Teraz pytanie ile rady da to dźwignąć? Tylko nie taki maks maksów, tylko tak żeby latać komfortowo. Zakupiłem kamerę eken h9s, ma ktoś doświadczenie w lataniu z takim zestawem? Ostatnio zauważyłem na allegro śmigła 3-piórowe do Symy, próbował ktoś?
Carrock
Posty: 255
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 12:46

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Carrock »

vickier pisze:Witam wszystkich, to i ja się wypaszczę. Symę zakupiłem już jakiś czas temu, ale dopiero po poznaniu mogę coś powiedzieć i zadać kilka pytań.
Nie mam wielkiego doświadczenia, ale jak na drona za te pieniądze daje radę. Bardzo wytrzymała konstrukcja. Kamera w zestawie to dramat. Po opanowaniu sterowania daje się nawet polatać około 12 minut. Tryb Low jak dla mnie koszmar, maszyna się nie słucha. Zauważyłem również że w trybie Headless dron również jakoś dziwnie reaguje na sterowanie.
Teraz pytanie ile rady da to dźwignąć? Tylko nie taki maks maksów, tylko tak żeby latać komfortowo. Zakupiłem kamerę eken h9s, ma ktoś doświadczenie w lataniu z takim zestawem? Ostatnio zauważyłem na allegro śmigła 3-piórowe do Symy, próbował ktoś?
Śmigieł nie testowalem. Co do kamery podczepilem GitUp2. Porownywalny wagowo. Latal mi z tym okolo 9min. Nie mniej film z takiego twora to jak lot z perspektywy czlowieka z padaczką i to pomimo cyfrowej stabilizacji obrazu. Z kilku lotow wybierasz tych kilkanascie gladkich ujęć nie zwazajac na kadr czy estetyke, sklejasz razem i uznajesz, ze na dluzsza mete to bez sensu. Takie moje zdanie chociaz moze kazdy ten etap w lataniu powinien zaliczyc, zeby pozniej dobrze wybrac co potrzebuje :)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
P3A v.2
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Verid »

Meteor666 kilka stron wcześniej udowodnił że po włożeniu odpowiedniej ilości czasu, serca i wiedzy w Symę, można uzyskać zupełnie sensowny obraz.

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=73&t=3 ... 05#p491439

Nie jest to łatwe ale możliwe.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
rafraf
Posty: 40
Rejestracja: czwartek 22 wrz 2016, 07:42
Lokalizacja: ok/ Płocka

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: rafraf »

vickier pisze:Teraz pytanie ile rady da to dźwignąć? Tylko nie taki maks maksów, tylko tak żeby latać komfortowo. Zakupiłem kamerę eken h9s, ma ktoś doświadczenie w lataniu z takim zestawem?...
Kolego ja posiadam Ekena H9 i podczepiałem go najpierw na sztywnym zestawie mocowań które są w pudełku kamerki. Potem zrobiłem sobie z tych uchwytów pseudo gimbala na dwóch malutkich łożyskach igiełkowych, całość z Ekenem ma wagę 115g. Moja Syma radzi sobie z tym ciężarem bez problemu, przy bezwietrznej pogodzie ładnie trzyma zawis. Jedyne na co muszę trochę uważać to delikatnie siadać bo jednak te 115g daje o sobie znać.

PS... gimbal to może za dużo powiedziane ale jest lepiej niż na sztywno.
Rafał
-------------------------------------------
RC 10 BRQ 110, Syma X8HC
Awatar użytkownika
wojtek81
Posty: 180
Rejestracja: piątek 22 sty 2016, 22:16
Lokalizacja: Poznań

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: wojtek81 »

Może warto wyważyć śmigła?
Fabryczne Symy są fatalne.

https://www.youtube.com/watch?v=LBJmfSjXYuc

To z czasów jak miałem Symę. Nagranie przed i po wyważeniu.
SJ4000 na sztywno, na wibroizolatorze.

Na moim kanale znajdziesz też instrukcję jak wyważyć.
"VRS Twoim przyjacielem jest."
---
DJI Iskierka.
ODPOWIEDZ