Syma X8 - opinie

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
vickier
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 15 gru 2016, 10:02
Lokalizacja: wuwua

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: vickier »

rafraf pisze:... zrobiłem sobie z tych uchwytów pseudo gimbala na dwóch malutkich łożyskach igiełkowych
PS... gimbal to może za dużo powiedziane ale jest lepiej niż na sztywno.
A możesz podesłać zdjęcie jak to wygląda?
ardjan
Posty: 74
Rejestracja: piątek 14 paź 2016, 22:41

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: ardjan »

Ja używam
https://olxpl-ring10.akamaized.net/imag ... -hobby.jpg
taki uchwyt + eken h9 i filmy są niezłe, nie ma galaretki, gimbala to nie zastąpi ale jest lekkie i dość dobrze się z tym lata.
labo
Posty: 1150
Rejestracja: sobota 04 gru 2010, 21:19
Lokalizacja: Toruń

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: labo »

Witam,
Sygnalizatory dźwiękowe jakie używacie w modelach, to takie?
http://www.sklep.rc-lipol.pl/pl/p/Miern ... S-i-4S/251
thegenerat
Posty: 11
Rejestracja: środa 02 lis 2016, 21:56
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: thegenerat »

Awatar użytkownika
przemekgda86
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2016, 16:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: przemekgda86 »

Tytułem wstępu, witam wszystkich bardzo serdecznie !!! :mrgreen:
Jak do tej pory ćwiczyłem na CX-10 ganiając kota (czasami odwrotnie), ale ile można ćwiczyć na czymś nieco większym od pudełka zapałek :lol:
Cóż, postanowiłem przesiąść się na coś pośredniego, coś pomiędzy CX-10 a dronem DIY za kilka K. Po dość długim wybieraniu pomiędzy Sky Vampire a x8, zdecydowałem się na ten drugi, głównie ze względu na dostępność części i możliwość łatwego modowania.
Co prawda Syma dopiero w drodze, ale już kombinuję z alternatywnym pakietem bateryjnym.
Zasilanie zamierzam oprzeć na ogniwach 18650 przy zastosowaniu UWAGA UWAGA koszyka, jest to dość karkołomne biorąc pod uwagę wysokie obciążenia i straty generowane na stykach/sprężynach.....
Rozwiązanie to będzie niesamowicie praktyczne, szybsze i bardziej pewne ładowanie ( w moim przypadku w litokala li500), możliwość na bieżąco obserwowania pojemności poszczególnych ogniw i ich parowania, 8 ogniw 18650 w pudełku ochronnym zajmuje tyle miejsca co 2 oryginalne pakiety z kablami :mrgreen:, dużo wyższa pojemność w porównaniu z oryginalnym pakietem przy tej samej wadze, jak widać wszystko na PLUS :-D

Przy założeniu że oryginalna bateria ma 2000mAh, i dron pożera ją w przeciągu 10min przy średnio intensywnym locie, przyjmuję że średni prą wynosi około 11A, prądy chwilowe nie powinny przekraczać 20A......Jeśli się mylę, proszę mnie poprawić.

Do zasilania wybrałem ogniwa LG HG2, o pojemności 3000mAh, ciągłym prądzie rozładowania 20A, i prąd chwilowy bez problemu powyżej 30A, używam ich od dłuższego czasu i wiem na co je stać, jeszcze nigdy nie udało mi się ich nawet delikatnie rozgrzać, a drenuję je średnio prądem 25-30A (BOX E-P)....
No dobra, skoro mamy już porządne ogniwa, co z tym nieszczęsnym koszykiem i jego stratami? Starymi sprawdzonymi metodami postaram się ów straty możliwie jak najbardziej zminimalizować, na końcówki sprężyn (-) nalutowałem blachy grubości 1,5mm, wewnątrz sprężyny kabel przylutowany bezpośrednio w blachę, piny dodatnie również zastąpione solidną blaszką.
Akumulatory wchodzą z bardzo dużym oporem i bardzo ciasno, nie ma tu raczej mowy o żadnych luzach i braku kontaktu.
Podczas testów, w pełni naładowane ogniwa obciążone zostały prądem 15A przez około 3 minuty, ogniwa zimne, podobnie jak sprężyny i blaszki :mrgreen: problemem okazały się przewody wyprute z kabla zasilającego PC, były wyraźnie gorące, później je wymienię, tak czy inaczej, koszyk zdaje egzamin :-P Wykorzystane blaszki przycięte są ze śledzi komputerowych kart sieciowych, pięknie się lutują, są dosć grube, równiutkie i dobrze przylegają do akusów. Waga ogniw z koszykiem 108g
Obrazek
Obrazek

I pytanie do was, czy ktoś próbował mierzyć prądy jakimi dron obciąża baterię w różnych "fazach" lotu :?:
Syma X8HW, Syma X13, CX-10,CX-20, eachine H8 mini , MJX Bugs 6
ardjan
Posty: 74
Rejestracja: piątek 14 paź 2016, 22:41

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: ardjan »

Ja próbowałem z bateriami
Samsung INR18650-30Q i Sony US18650VTC5 niestety dron się nie chciał dźwignąć, nie wiem czy to kwestia strat przez te połączenia w koszyczku czy po prostu za mały prąd z baterii. Napięcie siadało znacznie, syma odcinała silniki:
https://www.youtube.com/watch?v=LQHHGLu1ykQ
thegenerat
Posty: 11
Rejestracja: środa 02 lis 2016, 21:56
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: thegenerat »

Chciałbym zwrócić uwagę, że mode 1 w Symie X8C jest tak naprawdę modem 2. Czyli tym na którym powinniśmy latać jak większość świata. Ustawiając mode 2 mamy tak naprawdę mode 4. Po przesiadce na innego quada może być problem z nawykami w sterowaniu.
Awatar użytkownika
przemekgda86
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2016, 16:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: przemekgda86 »

ardjan pisze:Ja próbowałem z bateriami
Samsung INR18650-30Q i Sony US18650VTC5 niestety dron się nie chciał dźwignąć, nie wiem czy to kwestia strat przez te połączenia w koszyczku czy po prostu za mały prąd z baterii. Napięcie siadało znacznie, syma odcinała silniki:
https://www.youtube.com/watch?v=LQHHGLu1ykQ
Soniacze również miałem przyjemność testować, czy masz pewność że były to oryginalne ogniwa? To jedne z najczęściej podrabianych baterii, i podróbki to zazwyczaj max 10A. Co do samego koszyka, instalowałeś go w formie pierwotnej, czy z modyfikacjami jak na moich zdjęciach powyżej? Bez przeróbek koszyk nadaje się do max 1-2A, powyżej tego prądu sprężyny zamieniają się w grzejniki- nie miało prawa działać.
Opcjonalnie można pokusić się o zlecenie zgrzania pakietu z 18650 i to w zasadzie byłaby najsłuszniejsza droga. No nic, przy korzystnych wiatrach dron będzie jutro u mnie, więc w ramach walki z nudą i oswojenie się z nową zabawką potestuję go na tym moim koszyku i postaram się wykonać pomiary natężenia prądu w różnych zakresach obrotów silników.
Syma X8HW, Syma X13, CX-10,CX-20, eachine H8 mini , MJX Bugs 6
ardjan
Posty: 74
Rejestracja: piątek 14 paź 2016, 22:41

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: ardjan »

Nie wykluczam że były podrobione, dolutowałem kawałek blaszki, ale tak jak teraz widzę nie do końca dobrze możliwe że to było przyczyną, prąd mógł się łączyć przez sprężynkę, nie badałem poboru prądu. Jak przetestujesz na Symie to daj znać ;-)
Awatar użytkownika
przemekgda86
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2016, 16:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: przemekgda86 »

Trochę to trwało, (poślizgi z paczkami) ale już co nieco udało mi się ustalić :->
Syma na pełnym gazie pobiera 18A, i to jest prąd maksymalny, przy przepustnicy otwartej do połowy ( moc wystarczająca do utrzymania drona w powietrzu) zżera 10A, przy normalnym spokojnym locie w porywach nie zjada więcej niż 12-13A.
Koszyk po kolejnych modyfikacjach (grubsze przewody+ twardsze sprężyny) spisuje się bardzo dobrze, napięcie zmierzone za złączką jest niższe o niespełna 100mV niż bezpośrednio na akusach przy obciążeniu 10A, zero grzania przewodów i punktów styku akusów z koszykiem.
Wszystko byłoby pięknie, gdyby ogniwa nie klękały przy dużym prądzie mimo swojej doskonałej kondycji.

Do testów wykorzystałem 2 różne (100% oryginalne) modele ogniw LG:
-HE2 Po około 10 cyklach, pomiar pojemności w ładowarce litokala li 500 w trybie NOR wykazuje 2450 -2500 mAh realnej pojemności, dron puszczony w pokoju, utrzymywana stała wysokość i pozycja:
3min 27 sekund do rozpoczęcia sygnalizowania o niskim poziomie akumulatora, po łącznie 6min i 13 sekundach dron opada-koniec lotu. Po wyciągnięciu napięcie każdego ogniwa 3,73v.

-HG2 po 3-4 cyklach, pomiar jak wyżej, wynik 2900-2950mAh, identyczne warunki lotu jak wyżej:
4 minuty do rozpoczęcia sygnalizowania o niskim poziomie akumulatora, po łącznie 7 minutach i 15 sekundach dron opada- koniec lotu. Po wyciągnięciu napięcie każdego ogniwa 3,68v.

Dla porównania na koniec w pełni naładowany oryginalny akumulator, warunki identyczne jak powyżej:
11min do rozpoczęcia sygnalizowania o niskim stanie akumulatora, po łącznie 12 minutach i 45 sekundach dron opada- koniec lotu. Po wyciągnięciu napięcie każdej celi 3,25v.

Mamy więc czarno na białym- ogniwa 18650 NIE NADAJĄ się do używania w naszych maszynach, po prostu sobie nie radzą.
Ciekaw jestem natomiast, jakie rezultaty udałoby się osiągnąć przy 2 takich koszykach połączonych równolegle, mniejszy pobór prądu z poszczególnych ogniw o jakieś 30-40% ( dodatkowa masa= nieco większy pobór prądu przez drona).....

Cóż, jestem zawiedziony, spodziewałem się lepszych rezultatów- cóż, nie wyszło :-/

A tu filmik z pomiarów.
https://youtu.be/njkKdYrmuTc
Syma X8HW, Syma X13, CX-10,CX-20, eachine H8 mini , MJX Bugs 6
labo
Posty: 1150
Rejestracja: sobota 04 gru 2010, 21:19
Lokalizacja: Toruń

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: labo »

Jak długo powinna lecieć x8 (w wersji H) na migających diodach, że jest już słaby akumulator w kopterze? Od początku migających diod, do wyłączenia silników minęło koło 10 sekund, co nie pozwoliło nawet posadzić koptera i zrypał się z jakiś 6m.

Czy rysunek koptera na środku ekranu u góry powinien migać, czy być włączony na stałe?
Awatar użytkownika
przemekgda86
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2016, 16:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: przemekgda86 »

labo pisze:Jak długo powinna lecieć x8 (w wersji H) na migających diodach, że jest już słaby akumulator w kopterze? Od początku migających diod, do wyłączenia silników minęło koło 10 sekund, co nie pozwoliło nawet posadzić koptera i zrypał się z jakiś 6m.

Czy rysunek koptera na środku ekranu u góry powinien migać, czy być włączony na stałe?
Ikonka koptera powinna migać przy otwartej przepustnicy, i nie ma znaczenia czy kopter jest zbindowany czy nie.
X8H bazuje na praktycznie identycznej elektronice co reszta, więc zachowanie powinno być mocno zbliżone.
W mojej X8W po rozpoczęciu migania, jest mnóstwo czasu na lądowanie, w końcowej fazie nie ma możliwości podniesienia drona i przy maks otwartej przepustnicy unosi się przez kilkanaście sekund kilka cm nad ziemią, aż w końcu przestaje kręcić, całość od początku migania trwa około 1,5 minuty.

I teraz pytanie do nieco bardziej doświadczonych :-P Temat już poruszany w wątku ale na wszelki wypadek jeszcze podpytam...
przymierzam się do zakupu ładowarki, waham się pomiędzy modelami imax B6, oraz Redox Alpha.
Znalazłem:
http://allegro.pl/ladowarka-imax-b6-naj ... 31757.html
oraz
http://allegro.pl/ladowarka-redox-alpha ... 18193.html

Z tego co już się zorientowałem, wedle wszystkich znaków na niebie i ziemi, imax z powyższego linku jest klonem, miał ktoś? Jak się ma jego wykonanie w porównaniu z oryginałem? Można mu zaufać i bez stresu ładować tym pakiety?
Redox natomiast, to praktycznie identyczne pod względem możliwości urządzenie, nie doszukałem się informacji o ewentualnych podróbkach, więc przyjmuję iż jest to oryginalny niskobudżetowy produkt.... Którą ładowarkę z powyższych lepiej kupić?

I kwestia kolejna, nie odpuszczam z zasilaniem symy, są mody pozwalające wykorzystać pakiet 2s 3000mah, a ja wykombinowałem wpakowanie w symę 3600mah poprzez równoległe połączenie 2 pakietów Pakiet LiPo 1800 mAh 7,4V 20C, po drobnych przeróbkach można upchnąć oba pakiety w formie kanapki (wystarczy wyciąć plastik pod elektroniką i minimalnie powiększyć otwór pod klapką akumulatora) :mrgreen: łączna waga pakietów to 164 gramy, więc jak dla tej pojemności, całkiem przyzwoicie i syma spokojnie sobie z tym poradzi. Akmulatory to http://allegro.pl/akumulator-redox-lipo ... 47473.html
O ile spotkałem się z pozytywnymi opiniami dotyczącymi ładowarek redox, to o bateriach znalazłem niewiele opinii, a co Wy o nich sądzicie?
Syma X8HW, Syma X13, CX-10,CX-20, eachine H8 mini , MJX Bugs 6
ardjan
Posty: 74
Rejestracja: piątek 14 paź 2016, 22:41

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: ardjan »

przemekgda86 pisze: O ile spotkałem się z pozytywnymi opiniami dotyczącymi ładowarek redox, to o bateriach znalazłem niewiele opinii, a co Wy o nich sądzicie?
ja mam kilka li-poli Redoxa 2 i 3s i spisują się dobrze, w symie mam Redoxa 2s 2200mah 30c i jest ok
Awatar użytkownika
Hudy_edd
Posty: 486
Rejestracja: piątek 29 sty 2016, 10:47
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Hudy_edd »

Temat pakietow do Symy byl przerabiany juz i wyszlo na w skrócie:
Pakiety 3s to strzał w kolano. Za duża moc dla elektroniki.
Pakiety 2s to tak:
Bardzo dobry wybor: Turnigy 2s 3000mah 20c. Tak wiem, ciężko go kupic w polsce bo to pakiet malo popularny ze wzgledu na to ze dedykowany jest do zasilania aparatury. Trzeba tylko przeerobic konektor, czyli czarne i kable z czarnymi i czerowne z czerownymi do zlutowac np z xt60 i gotowe. Pasuje do Symy bez przeróbek i pozwala na kolo 13min lotu z kamera okolo 80gram.
Redox 3s 3000mah 20c, nie pasuje do Symy, waga ta sama ci Turnigy, trzeba go umocowac na spodzie co koliduje z mocowaniem kamery. Sam go używam i spisuje sie dobrze. Ja go podczepiem na rzepy, a potem kamere na rzepy do pakietu. Obraz troche lata. Jak cos na moim yt jest kilka filmów o Symie. Plus to cena i to, że mozna go kupić w polsce.
Obecnie: Syma x8c, DJI Phantom 3 Standard
Kanał na YT
Poradnik Syma x8 :) => klik
Loty Syma x8 :) => klik
Loty DJI Phantom 3 :) => klik
labo
Posty: 1150
Rejestracja: sobota 04 gru 2010, 21:19
Lokalizacja: Toruń

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: labo »

wojtek81 pisze: Obrazek
Witaj,
Kupiłem taki sam piszczek:
https://f.allegroimg.com/s400/01fb22/b7 ... 06e1ab940f
i niestety okazuje się, że prędzej kopter zaczyna migać diodami niż on zaczyna piszczeć. Nie miałeś takiego problemu?
Pytanie do posiadających piszczki, jakie macie i jak się Wam sprawują? Zależy mi na tym, aby piszczał szybciej niż migały diody w kopterze.
ODPOWIEDZ