Syma X8 - opinie

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Bociann
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 27 lip 2017, 23:52
Lokalizacja: Komorniki

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Bociann »

Witam,

Moje pytanie czy obudowa od modelu syma x8c gora i dol to to samo co w modelu x8hc? Potrzebuje nowa obudowe do Syma x8hc ale ciezko ja kupic wiec zastanawiam sie czy to to samo tylko roznica w kolorze?
Awatar użytkownika
lalu93
Posty: 69
Rejestracja: niedziela 15 sty 2017, 22:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: lalu93 »

Ja z tego co zauważyłem niby te modele maja takie same czesci i fakt pasują, ale numery katalogowe sa rożne, np. Kupiłem ostatnio kołpaczki na śmigła i są ok, ale trochę mniejsze bo były do modelu C a nie G. Trzpień pasuje , role swą spełnia, ,ale sa niższe niż te z G o jakieś 2 mm. Więc proponuje po numerze katalogowym który znajdziesz na końcu w instrukcji żeby niczym sie nie różniło
czarny588
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 04 wrz 2017, 10:06

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: czarny588 »

Witam wszystkich

Panowie z laraniem stawiam pierwsze kroki. ;-)

Watek przeczytany od a do z

Moj czas latania to
5 minut po czym zaczyna mrygac i tak max 7 minut
Z kamerka sjcam sj6 ok 5 minut

Troszke mnie ten czas przeraza, tutaj piszecie o 10 minutach lotu z bateria 2000 mah moj sprzet ma ori baterie syny 2500 jest to model hg bodajze z baro

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
przemekgda86
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2016, 16:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: przemekgda86 »

Witaj na forum :)
7 min z ciężką kamerką to całkiem dobry wynik, ale te 2500mah? Oryginalna bateria dokładana do zestawu ma 2000mAh, kupiłeś tę symę jako nową czy z drugiej ręki?
Syma X8HW, Syma X13, CX-10,CX-20, eachine H8 mini , MJX Bugs 6
czarny588
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 04 wrz 2017, 10:06

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: czarny588 »

Nowka sztuka, sklep firmowy syma aliexpress
Obrazek

Edytuj posty!

Panowie czujcie to syma x8hg, czy oni oszaleki
Obrazek

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: matulekpl »

czarny588 pisze:Panowie czujcie to syma x8hg, czy oni oszaleki [img]//uploads.tapatalk-cdn.com/201709 ... 06bd7b.jpg[/img]

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka
Ale w czym problem?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
czarny588
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 04 wrz 2017, 10:06

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: czarny588 »

Brak anteny? Tylko dwa kabelki

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: matulekpl »

czarny588 pisze:Brak anteny? Tylko dwa kabelki

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka
Ale przecież tak to wyglada normalnie. Te kabelki mają określona długość. Możesz zrobić moda i podłączyć antenę wifi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Z.W15
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 18:54
Lokalizacja: montreal.kan

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Z.W15 »

czarny588 pisze:Brak anteny? Tylko dwa kabelki

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka
w czepku urodzony ,zamiast 1anteny masz 2
a ze takie krotkie, czasy w ktorych antena miala 2m w35Mhz dawno minely
Awatar użytkownika
lalu93
Posty: 69
Rejestracja: niedziela 15 sty 2017, 22:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: lalu93 »

Hej. Jak pasuje Ci ta bateria 2500mah ? Musiałeś cos przerabiać w obudowie czy mieści sie tak samo jak standardowa 2000 Mah ?
Awatar użytkownika
przemekgda86
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2016, 16:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: przemekgda86 »

Z tą baterią to jakiś przekręt jest, gdzie bym nie sprawdził, wszędzie w oryginale występuje z 2000mAh, obstawiam że sprzedawca podmienił na coś gorszej jakości, a oryginały na sprzedaż.
Co do anten, wszystko jest w najlepszym porządku, jeśli zacznie brakować Ci zasięgu ( w co szczerze wątpię), jak już nie raz wspomniano w tym wątku, możliwy jest MOD anteny.
Pierwszy z brzegu filmik
Syma X8HW, Syma X13, CX-10,CX-20, eachine H8 mini , MJX Bugs 6
devlin
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 01 cze 2017, 20:21

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: devlin »

lalu93 pisze:Hej. Jak pasuje Ci ta bateria 2500mah ? Musiałeś cos przerabiać w obudowie czy mieści sie tak samo jak standardowa 2000 Mah ?
Ja do mojej X8HC dokupiłem taką na alle.
Wygląda podobnie jak 2000, mieści się bez problemu.
Lata z 2 minuty dłużej.
czarny588
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 04 wrz 2017, 10:06

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: czarny588 »

Ja kupowalem drona od producenta na ali, wiec chyba nie podmienial, bateria wchodzi w koszyk bez problemu ;-)

Mod zrobiony ;-) zobaczymy jak sie sprawdzi
Szczerze to nauka idzie srednio jak odlece za wysoko na jakies 30-40 m to ucieka mi i kierunki sie myla :/
Jak latacie na H czy L?

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
lalu93
Posty: 69
Rejestracja: niedziela 15 sty 2017, 22:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: lalu93 »

Na zewnątrz to tylko H , jak chce spokojniej to poprostu delikatniej przesuwam drążek, a jeżeli są podmuchy wiatru to jest więcej niż pewne że go utrzymasz bądź polecisz gdzie zechcesz. Na moim kanale widać w jakich warunkach latałem i jak to zdawało egzamin. Zawsze na H :) https://www.youtube.com/user/lalusony93/videos

Co do tego moda z 50m do 400m jest niekonieczny. Z całego serca i szczerze mówię, że można spokojnie na standardzie latać do 600m. Stwierdzam tak, ponieważ jak już zgubiłem drona, że spadł to znajdował się ode mnie 600-650m w lini prostej. Wystarczy w dwie osoby zrobić test. Jedna osoba niech zaniesie drona, a druga niech go uruchomi, tylko będąc w stałym kontakcie np. przez tel. a później na geoportalu sprawdzić odległość od A do B i mamy wynik.
czarny588 pisze: mi i kierunki sie myla :/
Porada: jak wzniesiesz drona na pewną wysokość załóżmy 2 x wyżej niż masz wzrost bo za wysoko też na nic, grunt to dobrze widzieć drona. To jak lecisz i chcesz się obrócić, obracaj się razem z Symą. Np ster kierunku w lewo powoli, dron się obraca, i ty też się obracasz powoli jak dron, nawet jak będziesz leciał w swoim kierunku to staraj się chociaż bokiem albo lekko tyłem stać. Chodzi o to ,że przód drona to także twoje ciało, to tak dla treningu, później będziesz już samymi rękoma z pilotem obracał, a na koniec śmigał jak na padzie od konsoli :D Dobrze jest też mieć kogoś obok siebie jako obserwatora i okulary przeciw słoneczne dopasowane do pogody tylko takie kupić żeby wzroku nie zepsuć!
Druga sugestia. Nie trzeba latać wysoko i daleko. Z czasem zrozumiecie, że pewność siebie, że latałem dalej i wyżej bez fpv i nic się nie stało ,to może was w końcu zaskoczyć :).
kruger
Posty: 57
Rejestracja: piątek 15 wrz 2017, 18:41

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: kruger »

Na wstępie witam wszystkich jako nowy.
Ponieważ lubię postrzelać to moja pasja,ale jak by nie było "kule latają" i postanowiłem sobie kupić "drona" padło na symę hc.Takie drugie hobby.
Po 2 miesiącach wzlotów i upadków przedstawiam wam moje maleństwo przemalowane i z przerobionym "pseudo gimbalem" pod cam.
Podwozie zmodyfikowane w celu uzyskania jak najniższej wagi pod Ekena H9
Zostało zrobione z aluminiowych prętów fi 5mm ze starej antenki tv.
Co prawda mam 4 pakiety(oryginał 1x GC x1 i 2xpodróba z allegro=totalna lipa 3min lotu) Zamówiłem Zippy compact 2200 7.4v 25c/35c zobaczymy ile polata.
A oto foto mojej zabawki:
https://www.fotosik.pl/zdjecie/320a89b3b26cfc2d
https://www.fotosik.pl/zdjecie/0a5ee79d16b120af
https://www.fotosik.pl/zdjecie/bf2cbb2de5adc48a
Jako iż jak w/w lubię postrzelać widoczne na foto "łuski z 5.56" jako stopki :-)
PS:dziś zapodałem nowe silniki po około 90 wylatanych pakietach.Co prawda jeszcze śmigały,ale tak dla "pewności"
Myślę jeszcze o jakimś oświetleniu "led" dodatkowym na przód drona ..ale na chwilę obecną brak pomysłu,może coś podpowiecie?? (ma być widoczna za dnia)
Pozdrawiam wszystkich Tomek
Mavic Air
Furibee f36
lubię "pseudo latanie" i wiatr we włosach :-)
ODPOWIEDZ