Syma X8 - opinie

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

szeq00
Posty: 10
Rejestracja: środa 02 lis 2016, 23:26
Lokalizacja: warszawa

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: szeq00 »

ardjan pisze:Testowałem kilka rzeczy
https://www.youtube.com/watch?v=LQHHGLu1ykQ

przy odłączonych silnikach diody nie migają wszystko powinno pracować ok, przy podłączeniu 2 dowolnych silników (próbowałem różnych konfiguracji) jest ok diody nie migają i gaz idzie w opór, ale przy dołączeniu 3ciego silnika już się pojawia problem z filmiku, bez względu na to który silnik dołączę.
Próbowałem też odłączyć PLUG od kamerki bo go nie używam nic nie dało. Zlutowałem na płytce na stałe piny MS dron się odpala bez przełącznika bo znalazłem takie porady, też nic nie zmieniło.

Ma ktoś pomysł jakie wnioski z tego wyciągnąć? Płytka jest nowa. Silniki z tego co testowałem wyglada że są ok. Gdzie szukać problemów?
To wygląda jak uwalona bateria w sumie . Ja miałem tak ze śmigłowcem płytkę wymieniłeś więc w elektronice bym problemu nie szukał
Awatar użytkownika
wojtek81
Posty: 180
Rejestracja: piątek 22 sty 2016, 22:16
Lokalizacja: Poznań

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: wojtek81 »

ardjan pisze:Gdzie szukać problemów?
Jeśli mam być szczery... cała Syma to jest problem.
Rozrzut jakościowy jest tak koszmarny, że winnym może być wszystko: od płyty, poprzez baterię, ładowarkę, a nawet silniki...
"VRS Twoim przyjacielem jest."
---
DJI Iskierka.
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: matulekpl »

Na 99,9% bateria. Sprawdź ją jakimś miernikiem bo prawdopodobnie cela padła i bateria nie daje tyle mocy ile trzeba.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
rafraf
Posty: 40
Rejestracja: czwartek 22 wrz 2016, 07:42
Lokalizacja: ok/ Płocka

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: rafraf »

Witam, poniżej zamieszczem link do fragmentu jedenego z pierwszych filmików lotu mojej Symy X8HC z kamerką Eken H9. Kamera podczepiona na sztywno bez gimbala. Słońce niestety już chyliło się ku zachodowi więc i światło nie najlepsze... z resztą oceńcie sami. Pomimo wszystko jestem zadowolony.
https://www.youtube.com/watch?v=CsVYKixIlPs
Rafał
-------------------------------------------
RC 10 BRQ 110, Syma X8HC
gierek
Posty: 167
Rejestracja: piątek 19 lut 2016, 02:01
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: gierek »

ardjan pisze:Powracam ze swoim problemem, pomóżcie bo już naprawdę nie mam pomysłów.
Wymieniłem całą płytkę na nową i dalej coś takiego:
https://www.youtube.com/watch?v=LQHHGLu1ykQ

Zasilam z 2 ogniw Li-ion, naładowane, odpalałem z zasilacza laboratoryjnego to samo.
1. Doładuj aku albo kup nowe i nie zasilaj drona z zasilacza laboratoryjnego bo nie wyrobi, chyba ze ma on ok.30A.
2. Sprawdz czy masz naładowane baterie w nadajniku.
3. Coś mnie się zdaję że pada/ją któreś silniki i powoduje to za duże obciążenie stabilizatora/ów lub zabrudzone są zębatki, za duży opór jest na tych śmigłach(przy wyłączeniu drona prawie natychmiast się zatrzymują).
ardjan
Posty: 74
Rejestracja: piątek 14 paź 2016, 22:41

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: ardjan »

Dzięki wszystkim za zainteresowanie i pomoc, faktycznie moje baterie pomimo że naładowane nie dawały wystarczającego prądu, przy starcie musi być bardzo wysoki krótkotrwały skok prądu którego baterie nie wytrzymywały i spadało napięcie, załączał się tryb sygnalizujący rozładowanie.
Kupiłem nowy akumulator Li-pol 2200 30C i wszystko jest w porządku, dzięki za porady, mieliście 100% racji.
thegenerat
Posty: 11
Rejestracja: środa 02 lis 2016, 21:56
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: thegenerat »

Witam szanowne grono :) Od tygodnia jestem świeżym użytkownikiem Syma X8C. Oczywiście czytałem cały temat ale nie znalazłem zadowalającej odpowiedzi na nurtujące mnie pytania :)

1. Jaką żywotność mają silniki w tym modelu? Ile pakietów już wylataliście bez wymiany?

2. Na jak długo starczają te 4 baterie w nadajniku?
gierek
Posty: 167
Rejestracja: piątek 19 lut 2016, 02:01
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: gierek »

thegenerat pisze: 1. Jaką żywotność mają silniki w tym modelu? Ile pakietów już wylataliście bez wymiany?

2. Na jak długo starczają te 4 baterie w nadajniku?
Ja kupiłem już używaną Syme bóg ile i przez kogo i sam latałem na dwóch pakietach codziennie przez parę tygodni. i żaden silnik mi nie padł, wymieniłem je później profilaktycznie i dlatego że wyrobiły się w nich tuleje prze co drgania były większe i przenosiły się na obraz z kamery.

Co do baterii to najlepiej kupuj alkaiczne, mi baterie "Varta" te zwykłe bardzo krótko trzymały i mimo że na nadajniku pokazywało że są pełne w powietrzu na jakiś 30m straciłem kontrole i spadł.
thegenerat
Posty: 11
Rejestracja: środa 02 lis 2016, 21:56
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: thegenerat »

Krótko na zwykłych bateryjkach, czyli ile pakietów? Teraz u mnie siedzą energizer alkaliczne.
Carrock
Posty: 255
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 12:46

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Carrock »

U mnie 20 pakietow kosztowalo 1 kreske. Pytanie z serii "cholera wie" :)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
P3A v.2
thegenerat
Posty: 11
Rejestracja: środa 02 lis 2016, 21:56
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: thegenerat »

Dziękuję, to już jakaś informacja z tymi pakietami. 20 pakietów jedną kreskę zjadło czyli można uznać, że baterie do wymiany. Inna ważna informacja dla mnie, że ten wskaźnik naładowania baterii jakoś działa. Zamówiłem oczywiście już akumulatorki, zamiarem doładowywania coby nie ryzykować.
Proskate
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 14 lis 2016, 20:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Syma X8HW modyfikacje

Post autor: Proskate »

Witam.
Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem Symy X8HW. Powoli uczę się latać, ale planuję trochę "rozbudować" możliwości owego drona. I tu nasówa się kilka pytań:
• Czy da się dołączyć do niej modół GPS, aby mógł utrzymywać tą samą pozycję (Coś w stylu Phantomów) oraz powracać do miejsca startu po straceniu zasięgu lub "wywołaniu" przez aparaturę lub jakąś aplikację?
• Montował ktoś do niego jakieś cięższe kamery?
• Jaki jest udźwig tego drona?
Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
wojtek81
Posty: 180
Rejestracja: piątek 22 sty 2016, 22:16
Lokalizacja: Poznań

Re: Syma X8HW modyfikacje

Post autor: wojtek81 »

Proskate pisze: • Czy da się dołączyć do niej modół GPS, aby mógł utrzymywać tą samą pozycję (Coś w stylu Phantomów) oraz powracać do miejsca startu po straceniu zasięgu lub "wywołaniu" przez aparaturę lub jakąś aplikację?
Kupiłeś zabawkę. Dla dzieci. Na opakowaniu jest napisane nawet. :)
Proskate pisze: • Montował ktoś do niego jakieś cięższe kamery?
• Jaki jest udźwig tego drona?
Udźwig, realny, to ok. 170 gram.
Uchwyt na kamerę i coś w stylu GoPro spokojnie będzie latać.
Swoją zmusiłem do podniesienia 310 gram, ale to po modyfikacjach, które - de facto - średnio polecam.
"VRS Twoim przyjacielem jest."
---
DJI Iskierka.
josephony
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 20 lis 2016, 18:32
Lokalizacja: Opole

Syma X8C modyfikacja anteny

Post autor: josephony »

Witam,

chciałbym się Was poradzić czy dobrze zmodyfikowałem antenę w transmiterze.

Zdjęcie oryginalnej anteny:
https://zapodaj.net/f547d1bb93a17.jpg.html


A tutaj po mojej modyfikacji:
https://zapodaj.net/c7db2990cd1e0.jpg.html

Gdy po modyfikacji zrobiłem lot próbny to miałem czasami wrażenie że dron nie reaguje na polecenia z transmitera.

Z góry dziękuję za pomoc
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Syma X8C modyfikacja anteny

Post autor: matulekpl »

Źle. Nikt nie kazał wywalać tej drugiej antenki. Miałeś zmienić tylko jedna. Drugą zostawić. A oplot dolutować do GND czyli ten pusty punkt obok przedniej anteny.

[img]http://www.simonepanziera.it/wp-content ... -Mod-4.jpg
[/img]
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ostatnio zmieniony niedziela 27 lis 2016, 22:42 przez matulekpl, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
ODPOWIEDZ