Syma X8 - opinie

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

mory1971
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 25 gru 2016, 19:12

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: mory1971 »

Dobra starczy moich elaboratow,bo robi sie OT a daje glowe ze niedasz sie przekonac i dalej bedziemy dyskutowac o wyzszosci swiat wielkiej nocy na swietami bozego narodzenia.
Skad wiedzialem verid ze nieodpuscisz sobie ostatniego zdania ?
Czy dalej nierozumiesz o co mi chodzi? Nie ma bezszczotkowego drona wielkosci x8 za ta sama kase.
lalu93 pisze:Kupują bo w swojej klasie jest super do nauki bo nieposiada dodatkowych modułów typu gps, auto lądowanie, barometru czy innych rzeczy których nie wymieniłem , to pozwala na wyrobienie sobie pewnych odruchów, wyczucia i spostrzeżeń bez podpowiedzi tych urządzeń, typowy manual do nauki za ok. 500zł ,to tak moim zdaniem. Na plus zasługuje możliwość modyfikacji, jest on duży wiec można śmiało dołożyć do niego jakieś ulepszenia albo przerobić obudowę żeby dalej eksperymetować, ale z forum wynika, że nie opłaca sie zbytnio, to jest inwestycja w doświadczenie i wiedzę jaką zdobędziesz, którą wykorzystasz w przyszłości w innym dronie , dodatkowo gratis masz satysfakcję, że coś sie w nim zrobiło samemu. Udźwig z tego co pamietam na pakiecie 3s to chyba było 270-280gram i Kilka minut lotu ,ale są spore wady tego pakietu. Na forum wszystko jest napisane sa zdjęcia i filmy a nawet obliczenia :).
Pozdrawiam

Czy niemozna w ten sposob odpowiedziec?
Verdi wywoluje cie do tablicy,ale daje glowe ze nadal bedziesz owijal w bawelne.
Czuje sie tutaj jak na takim fajnym forum Pilarze.pl,forum w zalozeniu majace pomagac w temacie pilarek lancuchowych.
W praktyce to forum nieprzejednanych milosnikow pilarek husqarna.
Dlaczego?
Przyklad:
Koledzy mam problem z moja pilarka.
odpowiedz:
Eeee... nieoplaca sie ,to do dooopy jest kup sobie huqarne to najlepszy sprzet na swiecie jest....


no coz pozegnam to forum myslalem ze mam do czynienia z ludzmi potrafiacymi czytac ze zrozumieniem i myslacych a nie zamknietych w swoich przeswiadczeniach o nieomylnosci ,bo ktos kiedys X lat temu cos tam zrobil i wychodzi ze sie nieda.
Da sie wszystko tylko trzeba wrocic ma ziemie,przestac bujac w oblokach.
Ktos podal liste czesci potrzebnych do przerobki X8 ,podajac ze wzasadzie zostanie tylko skorupa.
Okazuje sie ze to nieprawda i chyba cos kogos zabolalo ze znalazl sie jakis dziadek ktory twierdzi iz jest inaczej.
Tak jak pisalem odpuszczam sobie to forum ,moze kiedys jeszcze zajrze,to o czym tutaj piszecie znajde tez na inych forach mysle ze przyjaznieszych.

Pozdro i narta.

Pytanie : Koledzy mam
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Verid »

mory1971 pisze:Skad wiedzialem verid ze nieodpuscisz sobie ostatniego zdania ?
Tak długo jak będziesz w kółko chrzanił te same głupoty, spodziewaj się sprostowania.
mory1971 pisze:Czy dalej nierozumiesz o co mi chodzi? Nie ma bezszczotkowego drona wielkosci x8 za ta sama kase.
A kiedy wreszcie dojdzie ci do zakutego łba że temat jest o opłacalności przeróbki a nie o możliwości wykonania tejże przeróbki ani o porównaniu ceny zakupu jednego i drugiego koptera?
mory1971 pisze:myslalem
Nie, zdecydowanie nie. Nawet nie próbowałeś udawać że to robisz.
mory1971 pisze:Tak jak pisalem odpuszczam sobie to forum
I tym oto sposobem średnie IQ forumowej braci zostało solidnie zwiększone.
Ten wredny...
SoniaX8C
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 09 sty 2017, 19:33
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: SoniaX8C »

Drodzy Panowie. Przepraszam że rozpętałam prawdziwą trąbę powietrzną związaną z Symą X8 :-). Moja Syma nie jest dojeżdżona :-) Na pewno ją sprzedam i kupię coś innego. Tak jak kolega to jeden pisał to inwestycja w zdolności i możliwości i do tego Syma na pewno się nadaje:-). Jeszcze nie dawno zajmowałam się przeróbką projektorów na inne źródła światła i oszukiwanie elektroniki żeby w ogóle odpalały też fajny temat ale juz teraz mało opłacalny jak sączę. Po kalkulacjach wynikających z zakupu komponentów do ulepszenia Symy x8 stwierdzam że to przepłacanie tego projektu. Może ktoś się o to obrazić kochani ale to moje zdanie. Za tą kasę która miałaby pójść na Symę to dołożę i kupię PHANTOM 3 w wersji Standard. Mam już zamwione. Chodzi mi o polatanie porobienie fajnych ujęć a nie spędzanie ogromnych ilości godzin na modyfikacjach. Mam to za sobą na wzmacniaczach audio i projektorach:-) Oczywiście bardzo szanuję kolegów którzy nie poddają się i lubią majsterkować bo ja też lubię. Na pewno zostane tu na waszym forum i będę obserwowała zmagania kolegów :-)
Awatar użytkownika
Hudy_edd
Posty: 486
Rejestracja: piątek 29 sty 2016, 10:47
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Hudy_edd »

mory1971 pisze: Te niewielkie racery moze sa i szybkie i zwrotne ale brakuje im wielkosci,wymiarow.Wygladaja jak zabwki dla dzieci
Dla kolegi mory1971, aby wzbudzał większy szacun na dzielini polecem:
Obrazek
Prawie metr długości, a "śmigła" aż uginają się pod własnym ciężarem. Syma przy nim to mikrus.
mory1971 pisze:Wolisz jezdzic maluchem z silnikiem gsxr czy polonezem z silnikiem 3 litry?Ja wybralbym poldka.
...ja pier....nie dziwię się, że pojechali z tobą na forum z pilarkami.
lalu93 pisze: Udźwig z tego co pamietam na pakiecie 3s to chyba było 270-280gram i Kilka minut lotu ,ale są spore wady tego pakietu.
Nie...nie polecam tej drogi...Wojtek pewnie też się zemną zgodzi :)
SoniaX8C pisze:Drodzy Panowie. Przepraszam że rozpętałam prawdziwą trąbę powietrzną związaną z Symą X8 :-). Moja Syma nie jest dojeżdżona :-) Na pewno ją sprzedam i kupię coś innego. Tak jak kolega to jeden pisał to inwestycja w zdolności i możliwości i do tego Syma na pewno się nadaje:-).
Po kalkulacjach wynikających z zakupu komponentów do ulepszenia Symy x8 stwierdzam że to przepłacanie tego projektu. Może ktoś się o to obrazić kochani ale to moje zdanie. Za tą kasę która miałaby pójść na Symę to dołożę i kupię PHANTOM 3 w wersji Standard. Mam już zamwione. Chodzi mi o polatanie porobienie fajnych ujęć a nie spędzanie ogromnych ilości godzin na modyfikacjach.
No i to są słowa osoby co czyta ze zrozumieniem.
Symy nie opłaca się przerabiać....jak ktoś ma żyłkę modera i się uprze to wszystko mu się opłaca przerabiać...nawet konewkę. Można jej zmienić antene na jakaś lepszą od spalonego rutera...dać większy pakiet ~3000mah, aby dłużej latała...ale to wszystko na co ją stać w granicy zdrowego rozsądku.

Soniu P3S to dobry dron :) za cene ~2000plnów dostajesz, dobrą kamerę z możliwością sterowania jej parametrami z ziemi, podgląd na żywo, dobre właściwości lotne i 20min spokojnego lotu...za te cenę odważę się napisać, że nie jesteśmy w stanie zbudować maszyny o tych właściwościach w tej cenie. Tylko mała rada...zanim zrobisz aktualizację oprogramowania to sprawdź jakie masz obecnie zainstalowane oprogramowanie i czy na tym starym oprogramowaniu zachowuje tak jak tego oczekujesz. od wersji 1.5.7 w dół jest lepiej...wersja 1.6.8 jest nieudana przez nią ten model ma największy hejt w necie...1.7.9 najnowsza nie testowana jeszcze u mnie, ponoć poprawia to co skopali w 1.6.8.
Jeśli DJI GO krzyczy o update to porostu olać temat :) I nie przejmować się tym czerwonym napisem.
Obecnie: Syma x8c, DJI Phantom 3 Standard
Kanał na YT
Poradnik Syma x8 :) => klik
Loty Syma x8 :) => klik
Loty DJI Phantom 3 :) => klik
Awatar użytkownika
wojtek81
Posty: 180
Rejestracja: piątek 22 sty 2016, 22:16
Lokalizacja: Poznań

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: wojtek81 »

Hudy_edd pisze:Wojtek pewnie też się zemną zgodzi :)
No wiesz, zostało udowodnione: da się? Da się. Lata? Lata. Bierze ze sobą do góry trzecią część kilograma? Bierze.
A, że do dziś trzęsą mi się ręce na myśl o sterowaniu tym pociskiem niebo-ziemia, to już nie wspomnę. ;-)
Hudy_edd pisze:Soniu P3S to dobry dron :) za cene ~2000plnów dostajesz, dobrą kamerę z możliwością sterowania jej parametrami z ziemi, podgląd na żywo, dobre właściwości lotne i 20min spokojnego lotu...za te cenę odważę się napisać, że nie jesteśmy w stanie zbudować maszyny o tych właściwościach w tej cenie.
I tutaj, kurczę, zauważam, że zaczynam się z tym delikatnie zgadzać.
Gdy już zdewastowałem swoją X8, a jej przypudrowane zwłoki jako "jedyny taki" zmieniły właściciela, zabrałem się za budowanie czegoś na poważnie.
I zbudowałem sobie coś na poważnie, na ramie 450, z mądrym ArduCopterem, prawdziwym gimbalem, prawdziwym FPV, wszystkim prawdziwym i wszystkim zrobionym własnoręcznie. I daje to cholernie dużą satysfakcję. Ale właśnie - przekroczyłem 2k PLN już dawno temu, a mój quad nadal nie lata 20 minut. Mało tego, ważąc tyle ile waży nie zanosi się na to, że będzie kiedyś latał 20 minut.
Czyżby samodzielna budowa drona to jednak, o tak, była nadal zła droga? ;-)
"VRS Twoim przyjacielem jest."
---
DJI Iskierka.
Awatar użytkownika
Hudy_edd
Posty: 486
Rejestracja: piątek 29 sty 2016, 10:47
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Hudy_edd »

wojtek81 pisze:Czyżby samodzielna budowa drona to jednak, o tak, była nadal zła droga? ;-)
Przy wyjmowaniu z kartona Phantoma masz radość...z budowy masz radość i satysfakcje :) Jedno znam...drugie dopiero poznam...lecą do mnie graty pod 250tkę :)
Obecnie: Syma x8c, DJI Phantom 3 Standard
Kanał na YT
Poradnik Syma x8 :) => klik
Loty Syma x8 :) => klik
Loty DJI Phantom 3 :) => klik
Azjan
Posty: 23
Rejestracja: niedziela 15 sty 2017, 14:02
Lokalizacja: Manchester

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Azjan »

witam Was,
Jestem nowy, początkujący.
Kupiłem Syme x8hw do nauki latania bo w przyszłości planuje kupić coś naprawdę z najwyższej półki do celów zarobkowych...
No ale do rzeczy.
Mam małe problemy z lataniem, nie mogę skalibrować symy. Podczas latanie nie mogę czasem jej okiełznać...
Czasem zawisa w miejscu bez ruchu a czasem non stop muszę ją kontrować.
czytałem kilka razy instrukcję obsługi ale nie mogę sobie dać rady. Czy może mi ktoś 'łopatologicznie" wytłumaczyć podstawy kalibracji, sterowania i headless ?
Zamówiłem też dodatkowe dwie baterie, dzisiaj mi przyszły na pierwszej polatałem może 3-4 minuty i syma zaczęła mrygać i opadać na drugiej normalnie - tylko nie mogłem opanować sterowania symy na tych bateriach - to może być jakaś przyczyna? Baterie zamawiałem na ebay (niby oryginały tak jak pisało w aukcji) dałem za dwie 15funtów (mieszkam w Anglii).
Dzięki za pomoc chłopaki...
Była Syma
Jest PHANTOM 3 PRO
Będzie ...
Żyj pasją, a spełnisz marzenia.
Kanał YT - KOD fly with me
Facebook - zapraszam!
Awatar użytkownika
lalu93
Posty: 69
Rejestracja: niedziela 15 sty 2017, 22:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: lalu93 »

lalu93 pisze:
Udźwig z tego co pamietam na pakiecie 3s to chyba było 270-280gram i Kilka minut lotu ,ale są spore wady tego pakietu.
Nie...nie polecam tej drogi...Wojtek pewnie też się zemną zgodzi :)
Ja wcale niczego nie polecam, bo czytając to wszystko o tych kombinacjach nie ma sensu tymbardziej, że jest to uwiecznione na filmach i opisane jak to działa, więc po co ;) może z czasem pojawi się coś nowego.
Awatar użytkownika
Hudy_edd
Posty: 486
Rejestracja: piątek 29 sty 2016, 10:47
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Hudy_edd »

Azjan pisze:witam Was,
Jestem nowy, początkujący.
Kupiłem Syme x8hw do nauki latania bo w przyszłości planuje kupić coś naprawdę z najwyższej półki do celów zarobkowych...
I dobrze zrobiłeś...tylko ja bym do nauki wybrał wersje x8c, bez barometru..on ale jak masz już z barometrem to spoko
Azjan pisze:Mam małe problemy z lataniem, nie mogę skalibrować symy. Podczas latanie nie mogę czasem jej okiełznać...
Czasem zawisa w miejscu bez ruchu a czasem non stop muszę ją kontrować.
Wiesz...na początku każdy ma problemy :) Twój model ma wbudowany barometr, który ma za zadanie utrzymać ją na zadanej wysokości...robi to lepiej lub gorzej, ale z tego co widziałem na YT jako tako mu to wychodzi. Problem pojawia się gdy do gry wchodzi wiatr...Syma z wiatrem już sobie sama nie radzi...tu wchodzi właśnie ten element szkoleniowy...masz za zadanie reagować na podmuch wiatru i to normalne...pewnie powiesz: Kurde Hudy_Edzie...ale mam jeszcze żyroskop...po co on jest co on robi ? Otóż żyroskop pomaga Tobie w utrzymaniu Symy poziomo w powietrzu, czuwa nad tym aby Syma nie zrobiła koziołka jak dasz max drążek w prawo, lewo, przód i tył...kontroluje wychył drona w danym kierunku...ale nie pilnuje jego pozycji w powietrzu. Ludzie czesto go mylą z potocznie nazywanym GPSem.
Jeśli zauważysz, że twój dron ucieka np notorycznie po starcie w któraś stronę...to możesz użyć opcji trymowania. Instrukcja trymowania kliknij tutaj
Azjan pisze:Czy może mi ktoś 'łopatologicznie" wytłumaczyć podstawy kalibracji, sterowania i headless ?
Podstawą kalibracji żyroskopu jest płaska powierzchnia...jak to sie robi w twoim modelu niestety nie wiem. Headless mode wyjaśniam tutaj :) kliknij
Azjan pisze:Zamówiłem też dodatkowe dwie baterie, dzisiaj mi przyszły na pierwszej polatałem może 3-4 minuty i syma zaczęła mrygać i opadać na drugiej normalnie - tylko nie mogłem opanować sterowania symy na tych bateriach - to może być jakaś przyczyna?
Dzięki za pomoc chłopaki...
Nie bardzo wiem o co ci chodzi z tym, że nie możesz jej opanować na innych bateriach...powinna latać tak samo :) Chyba, że baterie nie są oryginalne, maja inną wagę, są dłuższe i inaczej wchodzą do drona co może mieć wpływ na jego środek ciężkości ???
Co do czasu lotu to wina może być po stronie baterii...Naładuj tę baterie do pełna...zmierz miernikiem poszczególne napięcie na celach pakietu...wylataj ją i sprawdź ponownie...napięcie powinno być równe na obu celach. Porównaj sobie wyniki z dwoma pozostałymi pakietami i wyciągnij wnioski.
To chyba wszystko :)
Obecnie: Syma x8c, DJI Phantom 3 Standard
Kanał na YT
Poradnik Syma x8 :) => klik
Loty Syma x8 :) => klik
Loty DJI Phantom 3 :) => klik
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Verid »

Hudy_edd pisze:Podstawą kalibracji żyroskopu jest płaska powierzchnia...jak to sie robi w twoim modelu niestety nie wiem. Headless mode wyjaśniam tutaj :) kliknij
Spróbowałbym tak - skoro kalibracja Headless to oba drągi lewo-dół to żyro powinno być oba drągi prawo-dół. Oczywiście pamiętając o uprzednim postawieniu koptera na nie tyle płaskiej (co też ważne) a przede wszystkim poziomej powierzchni.

EDIT - no patrz Pan, zgadłem:

http://static.symatoys.com/upload/20160 ... 174879.pdf strona 13, pkt.III
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Hudy_edd
Posty: 486
Rejestracja: piątek 29 sty 2016, 10:47
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Hudy_edd »

Azjan pisze:witam Was,
Podczas latanie nie mogę czasem jej okiełznać...
Tak Syma powinna się zachowywać podczas dobrej pogody...a twoja powinna sama trzymać wysokość w dodatku :)


A do tego służy Syma:
Obecnie: Syma x8c, DJI Phantom 3 Standard
Kanał na YT
Poradnik Syma x8 :) => klik
Loty Syma x8 :) => klik
Loty DJI Phantom 3 :) => klik
Awatar użytkownika
lalu93
Posty: 69
Rejestracja: niedziela 15 sty 2017, 22:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: lalu93 »

Patrząc na film jak lata twoja syma to z moją nie jest jednak źle ;D
Mam pytanka, przygotowuje się do przeglądu mojej Symy, z forum dowiedziałem się, że zębatki można smarować smarem wazelinowym, jak to zrobił MrHudyedd, ale w mojej opinii stosując smar czy wazelinę techniczną ona przy 40 stopniach zaczyna naprawdę robić się rzadziutka i podejrzewam, że podczas lotów w lecie w temp. ok25-30st.+ dodając temperature generowaną przez silniki, może zrobić się woda, przez co ścieknie i w trakcie szybkiej pracy zebątek rozbrygnie się po prostu w środku obudowy. Stąd moje pytanie czy nie można stosować towotu maszynowego? Początkowy stan towotu maszynowego nie jest taki "suchy" jak np. wazelina przez co praca jest lżejsza na początku, a później pod wpływem temperatury jego stan nie zmienia się bardzo, ale robi sie jak każdy smar miększy pod wpływem temperatury. Nie zamienia sie w ciecz jak wazelina i nie reaguje z częściami. Sami oceńcie, zrobiłem foto porównawcze i nawet w dotyku wydaje mi się, że lepiej użyć towotu.
Zdjęcie :arrow: > Smar maszynowy / wazelina bezkwasowa żółta / wazelina techniczna biała.
https://images84.fotosik.pl/303/5fc8c423778aa4eb.jpg

Patrzyłem inne smary np. silikonowy ale za rzadki jest.
Azjan
Posty: 23
Rejestracja: niedziela 15 sty 2017, 14:02
Lokalizacja: Manchester

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Azjan »

Hudy_edd pisze:_
Twoje filmiki i poradniki już wczoraj praktycznie wszystkie obejrzałem i naprawdę dużo mi pomogły.
Wciąż uczę się nią sterować jest naprawdę 'trudna' w opanowaniu i w gładkim locie... kamerka w zestawie i to całem PFV jest straszne, jakość jest okropna a podgląd kończy się po 10 - 20 metrach. Jedyny plus to to że zapisuje się wszystko na karcie pamięci.

kupiłem coś takiego: http://www.ebay.co.uk/itm/152270178291? ... EBIDX%3AIT pod kamerkę eken h9 (naczytałem się o niej dużo na forum i w necie i za tą cenę raczej nic lepszego nie dostanę)

Najbardziej mi zależy na opanowaniu perfekcyjnie sterowania i kamerowania - chociaż symą bez porządnego Gimbala to mogę pomarzyć o jakimkolwiek 'fajnym' kamerowaniu.
Była Syma
Jest PHANTOM 3 PRO
Będzie ...
Żyj pasją, a spełnisz marzenia.
Kanał YT - KOD fly with me
Facebook - zapraszam!
Awatar użytkownika
przemekgda86
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2016, 16:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: przemekgda86 »

lalu93 pisze:Patrząc na film jak lata twoja syma to z moją nie jest jednak źle ;D
Mam pytanka, przygotowuje się do przeglądu mojej Symy, z forum dowiedziałem się, że zębatki można smarować smarem wazelinowym, jak to zrobił MrHudyedd, ale w mojej opinii stosując smar czy wazelinę techniczną ona przy 40 stopniach zaczyna naprawdę robić się rzadziutka i podejrzewam, że podczas lotów w lecie w temp. ok25-30st.+ dodając temperature generowaną przez silniki, może zrobić się woda, przez co ścieknie i w trakcie szybkiej pracy zebątek rozbrygnie się po prostu w środku obudowy. Stąd moje pytanie czy nie można stosować towotu maszynowego? Początkowy stan towotu maszynowego nie jest taki "suchy" jak np. wazelina przez co praca jest lżejsza na początku, a później pod wpływem temperatury jego stan nie zmienia się bardzo, ale robi sie jak każdy smar miększy pod wpływem temperatury. Nie zamienia sie w ciecz jak wazelina i nie reaguje z częściami. Sami oceńcie, zrobiłem foto porównawcze i nawet w dotyku wydaje mi się, że lepiej użyć towotu.
Zdjęcie :arrow: > Smar maszynowy / wazelina bezkwasowa żółta / wazelina techniczna biała.
https://images84.fotosik.pl/303/5fc8c423778aa4eb.jpg

Patrzyłem inne smary np. silikonowy ale za rzadki jest.
Osobiście używam smaru silikonowego z teflonem, i kultura pracy zębatek dość mocno się poprawia, syma pracuje ciszej, i śmigła obracają się minimalnie lżej niż po wyciągnięciu z pudełka ;)
Konsystencja nie zmienia się mocno pod wpływem temperatury, przez cały czas smar jest w sam raz, ani za gęsty, ani zbyt rzadki, poza tym, daje się go tylko odrobinę, żeby tylko zęby i elementy ruchome były nim delikatnie przetarte, nadmiar jakiegokolwiek smaru będzie miał raczej negatywny wpływ- raz że wszystko dookoła ubabrzesz, a dwa że przy gęstszych smarach może to generować dodatkowy opór elementów ruchomych.
Obrazek
Syma X8HW, Syma X13, CX-10,CX-20, eachine H8 mini , MJX Bugs 6
Awatar użytkownika
lalu93
Posty: 69
Rejestracja: niedziela 15 sty 2017, 22:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: lalu93 »

daje się go tylko odrobinę, żeby tylko zęby i elementy ruchome były nim delikatnie przetarte, nadmiar jakiegokolwiek smaru będzie miał raczej negatywny wpływ- raz że wszystko dookoła ubabrzesz, a dwa że przy gęstszych smarach może to generować dodatkowy opór elementów ruchomych.
Wziąłem to pod uwagę, dzięki za odpowiedź!
Kolejne opinie i pytania ;)Ostatnio wyważałem śmigła i nie wiem czy przez przypadek go nie zniszczyłem, ale dobrze je wyważyłem. Zaczyszczałem papierem ściernym od spodu jak w poradniku, ale wydaje mi się za szeroko i nawet za daleko, dlatego obawiam się, że łopatka straci profil i na dolnym płacie śmigła będzie pogorszona aerodynamika. Stąd druga opcja wyważania poprzez dociążanie taśmą izolacyjną albo bezbarwną, obydwa sposoby dają taki sam efekt, ale ta 2 jest Bezpieczniejsza i raczej bez wnikania w strukture co wy na to?

Na taśmeObrazek
Papierkiem ściernymObrazek

Zauważyłem też, że śmigła A2 i A1 wymagały wyważania, a Śmigła B2 i B1 nie potrzebowały niczego. Przypadek? Czy tak może miało być?
ODPOWIEDZ