Syma X8 - opinie

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Verid »

mory1971 pisze:Zaproponuj cos w przedziale cenowym i wielkosciowym symy x8 z silnikami bezszczotkowymi.
Proszę bardzo - JJRC X1 albo (miałem i polecam) XK X251
mory1971 pisze:Niekazdego stac na wywalenie kilku tysiecy pln na drona pokroju Phantoma albo porownywalnego.
Chwila, kto tu mówi o tysiącach i phantomopodobnych. Kompletne Racery można znaleźć od 700PLN z aparaturą. Te treningówki co wymieniłem to circa 400-450PLN. Używki taniej. Zakładając że koleżanka nie skatowała Symy za bardzo, za dwie i pół stówy ją pogoni na Alle. Dołoży 160 i ma nówkę X1 z BG. Jak się z kimś dogada kto ma kody to nawet taniej. Nawet jeżeli zmieścisz się z tą przeróbką w 160PLN to i tak zostajesz z przerabianym kopterem z którego już wiele nie odzyskasz.
mory1971 pisze:A moze poprostu komus sprawia przyjemnosc modyfikacja,przerobki gdyz nienalezy do osob nastawionych na konsupcje tylko na wlasne umiejetnosci ?
Te osobniki nie zadają takich pytań tylko same znajdują to co podlinkowałeś. Pytają dopiero jak gdzieś ugrzęzną w trakcie.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
lalu93
Posty: 69
Rejestracja: niedziela 15 sty 2017, 22:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: lalu93 »

Jak to działa masz tu: Alarm, buzzer do lipo
Dzięki! Tego akurat modelu jest dużo na YT i allegro, ale chciałem się upewnić czy ten wybrać czy pierwszy, który nie jest już tak powszechny. Z drugiej strony przekonuje mnie też ten drugi bo ma możliwość odczytu do 8 cel, więc w przyszłośći można będzie go przełożyć do innych modeli.

Czyli wszystko będę miał już niedługo gotowe do dalszej zabawy, czekam na ładowarke itp. i wtyczki xt60 i tu kolejne pytanie. Używacie stacji do lutowania czy tak wszystko w dłoniach trzymacie? Może dziwne pytanie, ale ciekawy jestem czy ktoś z tego korzysta :)
Obrazek
Carrock
Posty: 255
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 12:46

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Carrock »

Mysle, ze gdyby autorka pytania jasno nakreslila o jaki dokladnie efekt koncowy zabiega mozna by odpowiedziec na pytanie czy warto modyfikowac czy lepiej kupic i co kupic.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
P3A v.2
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Verid »

lalu93 pisze:Używacie stacji do lutowania czy tak wszystko w dłoniach trzymacie? Może dziwne pytanie, ale ciekawy jestem czy ktoś z tego korzysta :)
Obrazek
Pod hasłem "stacja lutownicza" z reguły kryje się co innego ;-) Co do przedmiotu na zdjęciu - tak, jak najbardziej, używam i polecam.
Ten wredny...
mory1971
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 25 gru 2016, 19:12

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: mory1971 »

Proszę bardzo - JJRC X1 albo (miałem i polecam) XK X251
Prosilem
Zaproponuj cos w przedziale cenowym i wielkosciowym symy x8 z silnikami bezszczotkowymi.
Przyklady ktore podales to modele duuuzo mniejsze i kosztujace wiecej anizeli syma x8.
Na x8 polozysz 4(slownie cztery) sztuki x1 i pozostanie jeszcze miejsce.
Syma z racji swojej wielkosci sprawia wieksza radoche w uzytkowaniu niz male popierdolki ktore w zasadzie nadaja sie do uzytku wewnatrz(kto ma prywatna sale gimnastyczna :mrgreen: ) lub w calkowicie bezwietrzne dni,udzwig tez nieporaza.
Te niewielkie racery moze sa i szybkie i zwrotne ale brakuje im wielkosci,wymiarow.Wygladaja jak zabwki dla dzieci
Te osobniki nie zadają takich pytań tylko same znajdują to co podlinkowałeś. Pytają dopiero jak gdzieś ugrzęzną w trakcie.
Zgodze sie i nie.
Wiele osob ma ogromne zdolnosci manualne spora wiedze ale zupalnie nieradzi sobie w poszukiwaniach gotowych rozwiazan w internecie.
Lub poprostu czeka na podanie na talerzu gotowego rozwiazania,to podejscie jest mi znane z innych for internetowych gdzie problemu doczekaly sie juz dawno rozwiazania ale niektorym niechce sie poszukac.

Mysle, ze gdyby autorka pytania jasno nakreslila o jaki dokladnie efekt koncowy zabiega mozna by odpowiedziec na pytanie czy warto modyfikowac czy lepiej kupic i co kupic.
Swietnie powiedziane ,unikamy bicia piany bez potrzeby.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Verid »

mory1971 pisze:Przyklady ktore podales to modele duuuzo mniejsze i kosztujace wiecej anizeli syma x8.
mory1971 pisze:Syma z racji swojej wielkosci sprawia wieksza radoche w uzytkowaniu niz male popierdolki ktore w zasadzie nadaja sie do uzytku wewnatrz
Obawiam się że nie wiesz o czym piszesz. Czy raczej - o czym ja piszę. Bądź łaskaw najpierw się dokształcić tak odnośnie obecnych cen kopterów jak i ich wielkości zanim zaczniesz pleść farmazony. Przytoczony tu X251 zjada Symę w każdym aspekcie użytkowania http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=38&t=36413 a już na pewno pod względem "lotności" na zewnątrz przy niesprzyjających warunkach. X1 to konstrukcyjnie praktycznie to samo - różnice są w wyglądzie.
mory1971 pisze:Te niewielkie racery moze sa i szybkie i zwrotne ale brakuje im wielkosci,wymiarow.Wygladaja jak zabwki dla dzieci
Sorry ale z taką argumentacją to raczej się nie zrozumiemy... :mrgreen: Myślałem że dyskutujemy o poprawie właściwości lotnych a nie pompowaniu ego wielkością koptera. Jeżeli dla ciebie najważniejsza jest wielkość i tylko wielkość a nie udźwig, niewrażliwość na warunki pogodowe, zwrotność itp no to cóż...proponuję sterowiec.
mory1971 pisze:Lub poprostu czeka na podanie na talerzu gotowego rozwiazania,to podejscie jest mi znane z innych for internetowych gdzie problemu doczekaly sie juz dawno rozwiazania ale niektorym niechce sie poszukac.
Tak gwoli uściślenia - te konkretnie osoby są tu bez litości tępione. To tak na wypadek jakby ktoś szukał kelnera...
Ten wredny...
Awatar użytkownika
lalu93
Posty: 69
Rejestracja: niedziela 15 sty 2017, 22:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: lalu93 »

Okej to to już będe wiedział.
To teraz poprawnie: Jaką temperaturę mam ustawić na stacji lutowniczej? ;)
Obrazek

Jako początkujący trochę mam stresa przed tym ucinaniem, lutowaniem, ,testowaniem, ale widząc wasze poczynania i osiągnięcia, którymi chwalicie się na forum wierzę że, mogę na was polegać i podejść pewniej do sprawy i wiele się nauczyć ;) Muszę pozmieniać wtyki w pakietach i w dronie, żeby korzystać z rozgałęziacza do ładowarki.

Obrazek.
Widziałem te poradniki na YT, ale chce poznać wasze doświadczenia.
mory1971
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 25 gru 2016, 19:12

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: mory1971 »

Bądź łaskaw najpierw się dokształcić tak odnośnie obecnych cen kopterów jak i ich wielkości Bądź łaskaw najpierw się dokształcić tak odnośnie obecnych cen kopterów jak i ich wielkości
Prosze bardzo:
Syma x8c(50x50 cm ) podstawowy model z trzema pakietami dostalem za 81.95€
oczywiscie lepszy jest model x8hc ktory kosztuje nieco wiecej ok 107€

Twoj ulubiony XK X251 z jedna bateria kosztuje conajmniej 105€ ,wyzsza cena jest rekompensowana lotem dluzszym o kilka minut.
Ile uniesie ten model max. 50gramow?

Powtorze jeszcze raz:
Zaproponuj cos w przedziale cenowym i WIELKOSCIOWYM symy x8 z silnikami bezszczotkowymi.
Myślałem że dyskutujemy o poprawie właściwości lotnych a nie pompowaniu ego wielkością koptera.
Wolisz jezdzic maluchem z silnikiem gsxr czy polonezem z silnikiem 3 litry?Ja wybralbym poldka.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Verid »

lalu93 pisze:Jako początkujący trochę mam stresa przed tym ucinaniem, lutowaniem, ,testowaniem
Weź kilka kabli, jakąś spaloną elektronikę i trenuj. Stres będzie mniejszy :mrgreen:
mory1971 pisze:Prosze bardzo:
Syma x8c(50x50 cm ) podstawowy model z trzema pakietami dostalem za 81.95€
oczywiscie lepszy jest model x8hc ktory kosztuje nieco wiecej ok 107€

Twoj ulubiony XK X251 z jedna bateria kosztuje conajmniej 105€ ,wyzsza cena jest rekompensowana lotem dluzszym o kilka minut.
Eeeee - i to jest ta oszałamiająca różnica w cenie? :roll:
Pomijając fakt że dłuższy czas lotu to tylko jeden z aspektów w którym KAŻDY bezszczotkowiec odstawia Symę i jej klony a do zestawienia tendencyjnie wybrałeś ten droższy model. W przypadku X1 różnica w cenie jest jeszcze mniejsza...
No ale ok - masz na nasze nieco ponad stówkę różnicy. Same silniki BL wyjdą ci więcej a w najlepszym przypadku tyle samo. A gdzie regle, śmigła i piasty? Za to możesz sobie dokupić baterii do X251 czy X1.
mory1971 pisze:Ile uniesie ten model max. 50gramow?
Czyli jednak się nie dokształciłeś.... a szkoda.
mory1971 pisze:Wolisz jezdzic maluchem z silnikiem gsxr czy polonezem z silnikiem 3 litry?Ja wybralbym poldka.
Pozwolę sobie przypomnieć że chciałeś polemizować z ceną przeróbki versus zakup koptera typowo bezszczotkowego po pozbyciu się szczotkowego a póki co słabo ci to idzie. Moje preferencje niespecjalnie mają tu cokolwiek do tematu i leżą daleko poza maluchami czy poldkami. I jak już koniecznie chcesz używać porównań motoryzacyjnych to weź pod uwagę że X1 czy X251 to koptery nieprzerabiane więc odniesienie do malucha z silnikiem od motocykla jest mało adekwatne.

Powtórzę jeszcze raz - z punktu widzenia finansowego, konwersja Symy na BL nie ma sensu bo koszt tej przeróbki przekracza różnicę w cenie pomiędzy Symą a treningowymi kopterami BL.
Oczywiście można jak ktoś lubi i oczywiście nie da się odmówić takiej przeróbce walorów poznawczych tudzież satysfakcji z samodzielnie wykonanego MOD'a ale nie o tym mowa.
Ten wredny...
mory1971
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 25 gru 2016, 19:12

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: mory1971 »

Verid pisze:
lalu93 pisze:Jako początkujący trochę mam stresa przed tym ucinaniem, lutowaniem, ,testowaniem
Weź kilka kabli, jakąś spaloną elektronikę i trenuj. Stres będzie mniejszy :mrgreen:
mory1971 pisze:Prosze bardzo:
Syma x8c(50x50 cm ) podstawowy model z trzema pakietami dostalem za 81.95€
oczywiscie lepszy jest model x8hc ktory kosztuje nieco wiecej ok 107€

Twoj ulubiony XK X251 z jedna bateria kosztuje conajmniej 105€ ,wyzsza cena jest rekompensowana lotem dluzszym o kilka minut.
Eeeee - i to jest ta oszałamiająca różnica w cenie? :roll:
Pomijając fakt że dłuższy czas lotu to tylko jeden z aspektów w którym KAŻDY bezszczotkowiec odstawia Symę i jej klony a do zestawienia tendencyjnie wybrałeś ten droższy model. W przypadku X1 różnica w cenie jest jeszcze mniejsza...
No ale ok - masz na nasze nieco ponad stówkę różnicy. Same silniki BL wyjdą ci więcej a w najlepszym przypadku tyle samo. A gdzie regle, śmigła i piasty? Za to możesz sobie dokupić baterii do X251 czy X1.
mory1971 pisze:Ile uniesie ten model max. 50gramow?
Czyli jednak się nie dokształciłeś.... a szkoda.
mory1971 pisze:Wolisz jezdzic maluchem z silnikiem gsxr czy polonezem z silnikiem 3 litry?Ja wybralbym poldka.
Pozwolę sobie przypomnieć że chciałeś polemizować z
ceną przeróbki versus zakup koptera typowo bezszczotkowego po pozbyciu się szczotkowego
a póki co słabo ci to idzie. Moje preferencje niespecjalnie mają tu cokolwiek do tematu i leżą daleko poza maluchami czy poldkami. I jak już koniecznie chcesz używać porównań motoryzacyjnych to weź pod uwagę że X1 czy X251 to koptery nieprzerabiane więc odniesienie do malucha z silnikiem od motocykla jest mało adekwatne.

Powtórzę jeszcze raz - z punktu widzenia finansowego, konwersja Symy na BL nie ma sensu bo koszt tej przeróbki przekracza różnicę w cenie pomiędzy Symą a treningowymi kopterami BL.
Oczywiście można jak ktoś lubi i oczywiście nie da się odmówić takiej przeróbce walorów poznawczych tudzież satysfakcji z samodzielnie wykonanego MOD'a ale nie o tym mowa.

dowiem sie wreszcie ?
Zaproponuj cos w przedziale cenowym i WIELKOSCIOWYM symy x8 z silnikami bezszczotkowymi.
ceną przeróbki versus zakup koptera typowo bezszczotkowego po pozbyciu się szczotkowego
to ty powiedziales ,mi chodzilo o zakup symy + przerobka lub zakup modelu wielkosciowo zblizonego do symy z silnikami bezszczotkowymi a nie niewielki modelik ktory wprawdzie dobrze lata ale znika z oczu po kilku metrach :-D .
Pozatym satysfakcja z wykonanej pracy,dla wielu to wiecej niz najnowszy,najlepszy,najszybszy i wogole naj,naj... model kupiony gotowy w sklepie.
Ciagle nie rozumiesz ze wielkosc ma znaczenie :lol: ,moze nie dla ciebie ale dla mnie ma.
Pomijając fakt że dłuższy czas lotu to tylko jeden z aspektów w którym KAŻDY bezszczotkowiec odstawia Symę i jej klony a do zestawienia tendencyjnie wybrałeś ten droższy model.
Dluzszy czas lotu ale ciagle tylko jeden pakiet w zestawie czyli zeby dluzej polatac niz te kilka minut musze zaiwestowac.
Wybralem najtanszy jaki udalo mi sie znalezc,syme podalem ceny z trzema pakietami w zestawie wie za te same pieniadze polatam dluzej bez dodatkowej inwestycji.Egzemplarze x8c z jednym pakietem mozna znalezc za ok 65€,tak ze roznica w cenie jest spora.
Dla wielu poczatkujacych ma wielkie znaczenie ile moge polatac,szczegolnie ze niepotrafia jeszcze uzytkowac tego sprzetu i jezeli mam gdzies sie wybrac zeby polatac 10-15min. a pozniej czekac godzine lub dluzej az bateria sie naladuje to niestety zniecheca.

Nie mozesz zaprzeczyc ze wplyw na popularnosc modelu x8 ma cena ,wielkosc,dostepnosc,wyposazenie.

Polecam lekture forum i zwrocenie uwagi na to ile wypowiedzi pojawia sie w tematach o modelach symy (X5,X8)mimo ze jest "gorsza" a ile odpowiedzi jest w tematach o innych "lepszych" modelach.
Podejscie uzytkownikow jest takie mam fajny model ,dobrze lata,no lata ale co dalej?Co moge z nim wiecej zrobic?Nic,jest zajechany wiec sprzedac sie nieoplaca a rozbudowac sie nieda,pozostaje zakup nowego ,wiekszego z mozliwoscia rozbudowy.
Syma ma w sobie to cos,pomimo swoich wad, co powoduje ze ludzie go kupuja.

Dobra starczy moich elaboratow,bo robi sie OT a daje glowe ze niedasz sie przekonac i dalej bedziemy dyskutowac o wyzszosci swiat wielkiej nocy na swietami bozego narodzenia.
Awatar użytkownika
lalu93
Posty: 69
Rejestracja: niedziela 15 sty 2017, 22:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: lalu93 »

Kupują bo w swojej klasie jest super do nauki bo nieposiada dodatkowych modułów typu gps, auto lądowanie, barometru czy innych rzeczy których nie wymieniłem , to pozwala na wyrobienie sobie pewnych odruchów, wyczucia i spostrzeżeń bez podpowiedzi tych urządzeń, typowy manual do nauki za ok. 500zł ,to tak moim zdaniem. Na plus zasługuje możliwość modyfikacji, jest on duży wiec można śmiało dołożyć do niego jakieś ulepszenia albo przerobić obudowę żeby dalej eksperymetować, ale z forum wynika, że nie opłaca sie zbytnio, to jest inwestycja w doświadczenie i wiedzę jaką zdobędziesz, którą wykorzystasz w przyszłości w innym dronie , dodatkowo gratis masz satysfakcję, że coś sie w nim zrobiło samemu. Udźwig z tego co pamietam na pakiecie 3s to chyba było 270-280gram i Kilka minut lotu ,ale są spore wady tego pakietu. Na forum wszystko jest napisane sa zdjęcia i filmy a nawet obliczenia :).
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
wojtek81
Posty: 180
Rejestracja: piątek 22 sty 2016, 22:16
Lokalizacja: Poznań

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: wojtek81 »

Verid, weź mu strzel w końcu z liścia, bo ile można w kółko czytać to samo?
Nie wiem czy gość czeka, aż wszyscy tutaj grupowo przyklaśniemy, że X8 to najlepszy quad ever i jako jedyny nadaje się do wszystkich modyfikacji, bo w żadnym innym jak w X8 się one "opłacają"?
Nie wiem.

Facet, miałem X8, zrobiłem z nią wszystko co tylko można było z nią zrobić w sensie modyfikacji. Prześledź ten wątek.
Nawet na ramę F330 ją wsadziłem.
To zabawka dla dzieci.
Fajny quad na początek.
I tyle. Koniec, kropka. Nie warto, nie liczy się.
"VRS Twoim przyjacielem jest."
---
DJI Iskierka.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Verid »

mory1971 pisze:dowiem sie wreszcie ?
Dowiedziałeś się, ba nawet dostałeś na talerzu wątek o w/w ale dalej uparcie twierdzisz że podane koptery to mikrusy niezdolne do lotu na zewnątrz i błyskawicznie znikające z oczu.
mory1971 pisze:to ty powiedziales ,mi chodzilo o zakup symy + przerobka lub zakup modelu wielkosciowo zblizonego do symy z silnikami bezszczotkowymi a nie niewielki modelik ktory wprawdzie dobrze lata ale znika z oczu po kilku metrach :-D .
Ponawiam prośbę - dokształć się na temat modelu odnośnie którego się wypowiadasz bo póki co błaźnisz się niemiłosiernie.
mory1971 pisze:Pozatym satysfakcja z wykonanej pracy,dla wielu to wiecej niz najnowszy,najlepszy,najszybszy i wogole naj,naj... model kupiony gotowy w sklepie.
Kolejna argumentacja od czapy. Jakbyś łaskawie przeczytał ze zrozumieniem co napisałem zamiast ograniczać się naciśnięcia przycisku "Cytuj"....
mory1971 pisze:Ciagle nie rozumiesz ze wielkosc ma znaczenie :lol: ,moze nie dla ciebie ale dla mnie ma.
No to jeszcze przyjmij do wiadomości że dla innych ma znaczenie czy mogą latać na wietrze, jak szybko i z jakim ładunkiem a nie tylko czy kopter jest w mniejszej czy większej wydmuszce. Wielkość ma znaczenie jeżeli coś konkretnego za nią idzie bo w przeciwnym razie wystarczy obłożyć Symę X5 styropianem a la Parrot i już w twoim ujęciu to będzie lepszy kopter niż X8. Bo większy...
mory1971 pisze:Wybralem najtanszy jaki udalo mi sie znalezc,syme podalem ceny z trzema pakietami w zestawie wie za te same pieniadze polatam dluzej bez dodatkowej inwestycji.Egzemplarze x8c z jednym pakietem mozna znalezc za ok 65€,tak ze roznica w cenie jest spora.

Dla wielu poczatkujacych ma wielkie znaczenie ile moge polatac,szczegolnie ze niepotrafia jeszcze uzytkowac tego sprzetu i jezeli mam gdzies sie wybrac zeby polatac 10-15min. a pozniej czekac godzine lub dluzej az bateria sie naladuje to niestety zniecheca.

Nie mozesz zaprzeczyc ze wplyw na popularnosc modelu x8 ma cena ,wielkosc,dostepnosc,wyposazenie.

Polecam lekture forum i zwrocenie uwagi na to ile wypowiedzi pojawia sie w tematach o modelach symy (X5,X8)mimo ze jest "gorsza" a ile odpowiedzi jest w tematach o innych "lepszych" modelach.
Podejscie uzytkownikow jest takie mam fajny model ,dobrze lata,no lata ale co dalej?Co moge z nim wiecej zrobic?Nic,jest zajechany wiec sprzedac sie nieoplaca a rozbudowac sie nieda,pozostaje zakup nowego ,wiekszego z mozliwoscia rozbudowy.
Syma ma w sobie to cos,pomimo swoich wad, co powoduje ze ludzie go kupuja.
A ja proponuję się ogarnąć trochę bo po raz kolejny odbiegasz z argumentacją od tematu - nie porównujemy Syma vs X251 i pokrewne tylko sens finansowy przeróbki Symy na BL względem pozbycia się posiadanej Symy na rzecz koptera BL. Nie podważam nigdzie ani popularności Symy jako pierwszego modelu treningowego ani jej cenowej przystępności więc jak najbardziej - możesz przestać płodzić tego typu farmazony. Tak długo jak tego nie zrozumiesz to rzeczywiście dalsza dyskusja mija się z celem.

wojtek81 - nie denerwuj się :mrgreen: Średnio co miesiąc pojawia się taki delikwent. Polata to zmądrzeje a wtedy będzie się modlił żeby jego dzieciak nie znalazł tego wątku bo straci resztki szacunku dla ojca - o ile to co napisał w powitalni jest prawdą...
Ten wredny...
Carrock
Posty: 255
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 12:46

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Carrock »

mory1971 pisze:Lub poprostu czeka na podanie na talerzu gotowego rozwiazania,to podejscie jest mi znane z innych for internetowych gdzie problemu doczekaly sie juz dawno rozwiazania ale niektorym niechce sie poszukac.
Tak gwoli uściślenia - te konkretnie osoby są tu bez litości tępione. To tak na wypadek jakby ktoś szukał kelnera...[/quote]

Tak, bo czytanie przez 3 dni 148 stron postow o opiniach o symie x8 w nadziei na to, ze bedzie tam powiedzmy informacja o przerobkach na bezszczotkowe to oczywista koniecznosc :)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
P3A v.2
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Verid »

Carrock pisze:Tak, bo czytanie przez 3 dni 148 stron postow o opiniach o symie x8 w nadziei na to, ze bedzie tam powiedzmy informacja o przerobkach na bezszczotkowe to oczywista koniecznosc :)
Tak robią masochiści - reszta używa szukajki... :roll:
Ten wredny...
ODPOWIEDZ