Syma X8 - opinie

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

DronNOOB

Re: Syma X8C modyfikacja anteny

Post autor: DronNOOB »

Nie nie dobrze tą drugą antenkę trzeba było zostawić a masę przylutować obok centralnego
josephony
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 20 lis 2016, 18:32
Lokalizacja: Opole

Re: Syma X8C modyfikacja anteny

Post autor: josephony »

Dzięki Panowie za błyskawiczną pomoc ;)

Przelutowałem teraz według Waszych sugestii.

Czy teraz jest już ok?
https://zapodaj.net/591e7718e62ac.jpg.html


Pozdrawiam
DronNOOB

Re: Syma X8C modyfikacja anteny

Post autor: DronNOOB »

Teoretycznie OK, praktycznie musisz sprawdzić.
josephony
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 20 lis 2016, 18:32
Lokalizacja: Opole

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: josephony »

Mam nadzieję że będzie ok.
Dzięki za pomoc ;)

EDIT - scalenie

Czy udało się komuś zmierzyć orientacyjną żywotność silników? Bo wydaje mi się że to element który najszybciej się może zużyć w tym dronie.
Zakadajac ze nie spotka nas zadna kolizja ile pakietow jestesmy w stanie wylatac pakietow. Mowie o fabrycznie nowym dronie.
Awatar użytkownika
Hudy_edd
Posty: 486
Rejestracja: piątek 29 sty 2016, 10:47
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Hudy_edd »

To pytanie kieruj do wróżbity Macieja :)
Chociaż moja Syma miała z około 60 lotów, zanim zapakowałem do niej pakiet 3s i załatwiłem silniki :)
Obecnie: Syma x8c, DJI Phantom 3 Standard
Kanał na YT
Poradnik Syma x8 :) => klik
Loty Syma x8 :) => klik
Loty DJI Phantom 3 :) => klik
josephony
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 20 lis 2016, 18:32
Lokalizacja: Opole

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: josephony »

Zdaje sobie sprawę że ciężko tak określić żywotność silników ale chciałem tak orientacyjnie wiedzieć ile jestem w stanie polatać tym dronem- pod warunkiem że go wcześniej nie zgubię ani nie rozbiję :)
Przelatałem dopiero z 10 pakietów.
Za parę dni otrzymam dwa pakiety o pojemności po 2400 to już na trzech bateriach będzie można trochę polatać.
Zastanawiam się nad zakupem zapasowych silnikow:

http://m.banggood.com/Syma-X8C-Quadcopt ... 53855.html
Awatar użytkownika
Hudy_edd
Posty: 486
Rejestracja: piątek 29 sty 2016, 10:47
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Hudy_edd »

Poszukaj od wersji G...maja lepsze chłodzenie.
Możesz wejsc na moj kanal na yt o symie x8, jest tam film z wymiany silników.
Obecnie: Syma x8c, DJI Phantom 3 Standard
Kanał na YT
Poradnik Syma x8 :) => klik
Loty Syma x8 :) => klik
Loty DJI Phantom 3 :) => klik
AdiJager
Posty: 18
Rejestracja: piątek 11 lis 2016, 13:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: AdiJager »

Na stronie symy pojawiły się dwa nowe modele: X8SC i i X8SW (który zastępuje X8HW): http://www.symatoys.com/goods/0/1.html
Kajus
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 29 lis 2016, 12:30
Lokalizacja: HH

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Kajus »

Góra z góra sie nie zejdzie ale internauta z internautą zawsze ;) Siema Matul! Przy okazji pierwszego posta pozdrowienia dla wszystkich :)
Do sprawy.
Chce kupić pierwszego drona, czytam, czytam, czytam... i zawsze kończy sie to tak ze ten od tego jest o coś tam lepszy i lepiej dołożyć te kilka euro... i końcem tego czytania wychodzi Phantom III pro :roll: Potem przychodzi wiadro zimnej wody i znów wracam do początku. Początkiem określiłem Syme X8G, wybrałem juz nawet aukcje na której dokonałbym zakupu
http://www.ebay.de/itm/Syma-X8G-2-4GHz- ... SwImRYNmAa
I tu pytanie do was czy w tych lub podobnych pieniądzach mozna dostać coś lepszego? Jeśli bedzie 2x droższe ale 4 razy lepsze to chyba tez warto? Czy nie?
Dron przede wszystkim ma posłużyć do nauki latania, potem ewentualnie chciałbym zamontować do niego gopro i zeby mi to bez większego wysiłku uniósł i dobrze by było jakby mi z tym nie uciekł :idea:
Warto iść tą drogą?
Carrock
Posty: 255
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 12:46

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Carrock »

Kajus pisze:Góra z góra sie nie zejdzie ale internauta z internautą zawsze ;) Siema Matul! Przy okazji pierwszego posta pozdrowienia dla wszystkich :)
Do sprawy.
Chce kupić pierwszego drona, czytam, czytam, czytam... i zawsze kończy sie to tak ze ten od tego jest o coś tam lepszy i lepiej dołożyć te kilka euro... i końcem tego czytania wychodzi Phantom III pro :roll: Potem przychodzi wiadro zimnej wody i znów wracam do początku. Początkiem określiłem Syme X8G, wybrałem juz nawet aukcje na której dokonałbym zakupu
http://www.ebay.de/itm/Syma-X8G-2-4GHz- ... SwImRYNmAa
I tu pytanie do was czy w tych lub podobnych pieniądzach mozna dostać coś lepszego? Jeśli bedzie 2x droższe ale 4 razy lepsze to chyba tez warto? Czy nie?
Dron przede wszystkim ma posłużyć do nauki latania, potem ewentualnie chciałbym zamontować do niego gopro i zeby mi to bez większego wysiłku uniósł i dobrze by było jakby mi z tym nie uciekł :idea:
Warto iść tą drogą?
2razy drozszy a 4 razy lepszy to pewnie warto... chcesz taniego drona do nauki, ktory bedzie taki jak ph3 z mozliwoscia modyfikacji kamery.

Moja propozycja: zbuduj wlasnego drona. Bedzie tani i na poczatku do nauki a pozniej dolozysz do niego kamerke, gimbala i co tylko chcesz, bo taki kompakt jak Ty szukasz nie istnieje :)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
P3A v.2
Kajus
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 29 lis 2016, 12:30
Lokalizacja: HH

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Kajus »

Nigdzie nie napisałem ze chce taniego drona ktory bedzie latał jak phantom.
Budować tez nic nie będę bo ani wiedzy ani umiejętności nie posiadam :-D
Żeby uprościć.
Czy w tych lub podobnych pieniądzach jest coś lepszego jak ta Syma?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Verid »

Sugerowałbym coś na bezszczotce, np. X251 w wersji golas lub pokrewne. Nie będziesz musiał czekać na bezwietrzną pogodę żeby potrenować a z czasem możesz doklecić do niego Mobuisa, Runcam'a czy coś podobnego.
Te kamery które dają do Sym i innych wynalazków w tej cenie to generalnie padlina z jakością obrazu na poziomie wczesnych tosterów ale skutecznie podnosi cenę zestawu.
IMHO lepiej kupić coś może i droższego bo pozbawionego kamery ale co będzie latało nawet przy konkretniejszych powiewach niż połaszczyć się na coś z kamerą a potem sprzedawać samą aparaturę bo koptera, z braku mocy i doświadczenia, wiatr poniósł w pioruny.
Ten wredny...
Kajus
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 29 lis 2016, 12:30
Lokalizacja: HH

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Kajus »

Tak tez chciałem, mi kamera nie potrzebna, mam gopro, wymogiem jest to abym po okresie opanowania tej zabawki mogl podczepić wlasnie te gopro.
Szukałem na ebay.de i niestety xk x251 nie ma żadnego w sprzedaży, znaczy sa ale z wysyłką z Chin/japoni a to zapewne bedzie trwało z miesiac, znalazłem za to xk 252, ten znowu jest z kamera i LCD co jak sam piszesz zapewne skutecznie podniosło jego cenę, nie odstrasz mnie to ale nasuwa pytanie czy podepnę pod niego wspomniane go pro.
Z Symy miałem zamiar po okresie zapoznawczym usunąć te fabryczna kamerkę
Aukcja xk x252
http://www.ebay.de/itm/XK-X252-Drohne-X ... SwiONYNKjT
Awatar użytkownika
wojtek81
Posty: 180
Rejestracja: piątek 22 sty 2016, 22:16
Lokalizacja: Poznań

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: wojtek81 »

Kurczę... masz 160 Euro, dołóż drugie 160 Euro i zmajstrujesz sobie coś klasy 450. Da się.
To jest zabaweczka, malutka i słaba.
"VRS Twoim przyjacielem jest."
---
DJI Iskierka.
Kajus
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 29 lis 2016, 12:30
Lokalizacja: HH

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Kajus »

Wojtek81 szedłem juz tą drogą. Drogą dokładania €$£ ! Znaczy myślałem o niej i zawsze jest coś co mozna dołożyć i bedzie to lepiej, głużej, dalej, wyżej, stabilniej ... latało. Jak pisałem na końcu tej drogi (dla mnie) wychodziło ze trzeba P3P kupić :-P To jedna sprawa. Druga jest taka ze ja niczego nie złoże bo ani wiedzy ani umiejętności jeszcze nie posiadam. No chyba ze ma ktos do sprzedania takie cacko :-)
Chciałbym jakiś złoty środek... tak wiem ciezko o taki ale gdzieś musi byc :idea:
ODPOWIEDZ