Syma X8 - opinie

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Verid »

Jak uwaliłeś tylko kabel to się nie szczyp i naprawiaj. Oczywiście środki bezpieczeństwa typu niepalna powierzchnia, z daleka od firanek i gaśnica samochodowa pod ręką wskazane ale nie siejmy paniki, to nie mina przeciwpiechotna. Jak nie masz totalnej delirki i mózg we właściwym miejscu to bez trudu to polutujesz.
Ten wredny...
bartek86
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 16 sty 2018, 11:17
Lokalizacja: Pruszków

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: bartek86 »

Witam szanownych dronowiczów.
Syma x8hc - mój pierwszy dron. Polatałem już kilka, kilkanaście razy. Nic nie przerabiane, podczepiona kamerka gopro. Ogólnie jest ok gdyby nie wiatr i strach przed twardym lądowaniem.
Na oryginalnych bateriach lot ok 4-5 min zaczyna sygnalizować słabą baterię - nie za szybko?
Wznosząc się na ok 50m zaczyna mrygać i 2 razy mi spadła na ziemię - utrata sygnału? Czy watro poświęcić stary router i przerobić antenkę? Latałem na polach więc raczej zakłóceń brak.
Gdzieś czytałem że na kontrolerze włączając go i jednocześnie trzymając trymer przód/tył zmienia się zasięg z bliskiego na daleki, tylko który jest który?
wlotop3237
Posty: 47
Rejestracja: piątek 05 maja 2017, 06:43

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: wlotop3237 »

50 m. to stanowczo dla x8 mało. Tu masz jak przełączyć tryb pracy nadajnika
.
Ja na fabrycznej antenie latam i to jak dla mnie wystarczy. Nie wiem czy to był max zasięg ale jest już mało widoczna. .
Pomiar na kroki = 200 kroków czyli około 140 metrów ( 1 krok = 0,7 m. )
Teraz jak są niskie temperatury to przy wyziębionym akumulatorku 5 minut jest ok. Jak bateryjka będzie ciepła to i czas lotu powinien się wydłużyć. U mnie na zimno to około 4min 30 sekund, ale jak tą samą bateryjkę nagrzeję tak, że jest dobrze ciepła to około 8 - 9 minut latania z kamerką 60gramów wagi. Akumulatorek standard 2000 ale nie nowy. :)
wlotop3237
Posty: 47
Rejestracja: piątek 05 maja 2017, 06:43

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: wlotop3237 »

Zrobiłem sobie takie coś. Pierw


Potem


Jako oś wykorzystałem gwintownik ( prosty ostro zakończony )
Zębatka z symy osadzona ciasno ( zero luzów ) potem wyważona bo miała bicie i to mocne. Jeden koniec gwintownika dotyka magnesu drugi koniec prawie dotyka ale jest przerwa. Przy wyważaniu czarne śmigła były dużo gorsze od białych. Dwa czarne śmigła ne dały się wyważyć. Tak jak by miały mocno nie centryczny otwór. Śmigło zawsze ustawiało się poziomo ale zawsze jedną stroną do góry :( . Pozostałe wyważyły się całkiem fajnie. Śmigła delikatnie podpiłowywałem papierem ściernym.
bartek86
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 16 sty 2018, 11:17
Lokalizacja: Pruszków

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: bartek86 »

wlotop3237 pisze:50 m. to stanowczo dla x8 mało. Tu masz jak przełączyć tryb pracy nadajnika
.
Ja na fabrycznej antenie latam i to jak dla mnie wystarczy. Nie wiem czy to był max zasięg ale jest już mało widoczna. .
Pomiar na kroki = 200 kroków czyli około 140 metrów ( 1 krok = 0,7 m. )
Teraz jak są niskie temperatury to przy wyziębionym akumulatorku 5 minut jest ok. Jak bateryjka będzie ciepła to i czas lotu powinien się wydłużyć. U mnie na zimno to około 4min 30 sekund, ale jak tą samą bateryjkę nagrzeję tak, że jest dobrze ciepła to około 8 - 9 minut latania z kamerką 60gramów wagi. Akumulatorek standard 2000 ale nie nowy. :)
Dzięki za filmik, właśnie tego szukałem. Co do czasu latania jeśli temperatura otoczenia tak wpływa na baterię to poczekam do wiosny bo już myślę o dji phantom 3 :)
Awatar użytkownika
lalu93
Posty: 69
Rejestracja: niedziela 15 sty 2017, 22:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: lalu93 »

Jak uwaliłeś tylko kabel to się nie szczyp i naprawiaj
Tak, jestem pewny, że to kabel w środku i nie mam problemów z lutowaniem oraz wszystko na swoim miejscu ;) . Ale uszkodzenie jest przy samym pakiecie, więc chciałbym go rozebrać i gdzieś głębiej go uciąć i dolutować, albo nowy kabel.. Chociaż nie wiem dokładnie jak to jest zrobione, ale jeśli jest to w ten sposób, to zaraz zamawiam kabelki nowe i heja :) Obrazek
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Verid »

Tak to właśnie wygląda. Kawałek laminatu jako płytka dystrybucyjna i wsio. Utnij kabla na tyle żebyś jeszcze mógł się w balancer wpiąć i lutuj. Tylko potem dobrze zaizoluj żebyś już po operacji fajerwerków nie narobił.
Ten wredny...
lennox
Posty: 6
Rejestracja: sobota 24 lut 2018, 15:57
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: lennox »

Dzień dobry wszystkim - bo to mój pierwszy post na forum :)

Dostałem kilka dni w prezencie Syme X8HW. Jest to mój pierwszy dron.
Niemniej chyba mam problem z kalibracją, albo coś jest nie tak.... albo po prostu tego nie ogarniam :)
Chodzi o to, że nie potrafię skalibrować jej w taki sposób by zawisła nieruchomo w powietrzu. Zawsze lekko znosi ją w lewo.
Reguluje trymerem (odpowiedzialnym za lewo - prawo) ale prawdę mówiąc nic to nie daje. Instrukcja jest napisana trochę lakonicznie.
Rozumiem, że jeśli leci w lewo to muszę trymer przesunąć w prawo ?
Ja bardzo przepraszam :) być może zadaje banalne pytania ale mimo wszystko proszę o pomoc i jakąś sugestię :)
Awatar użytkownika
lalu93
Posty: 69
Rejestracja: niedziela 15 sty 2017, 22:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: lalu93 »

Polecam przeczytać całość poradnika na pierwszej stronie, jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś. Skorzystać też z działu przywitania się skoro jest to twój pierwszy post :).
Najpierw polecam na płaskiej powierzchni przy użyciu poziomicy skalibrować żyroskop. Poza tym jak trymujesz to najlepiej na wysokości około metra i w dużym pomieszczeniu, albo na zewnątrz tak żeby podmuch nie odbijał się np. od ścian. Chociaż sam nie trymuje na zewnątrz dlatego, że jak ustawie go pod wiatr i będzie ładnie wisiał to później gdy się obrócę z wiatrem zasuwa jak zły. Dlatego jak ustawisz żyroskop nie będziesz musiał go trymować tak naprawdę. On idealnie nie będzie stał w miejscu, jakby miał gps to by dał rade, a tak to możesz skorygować błąd do minimum.
Masz czas jest, aura jaka jest na dworze sprzyja ku temu więc poczytaj forum,a napewno będzie Ci służył długo, unikniesz wielu problemów i kłopotów. Pozdrawiam
lennox
Posty: 6
Rejestracja: sobota 24 lut 2018, 15:57
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: lennox »

Dziękuję za podjęcie tematu. Rzeczywiście jest tak, że na płaskiej powierzchni - ale w domu kalibrowałem żyroskop (oba analogi po skosie w prawo).
Szczerze mówiąc nie wpadłem na to, że w pomieszczeniach może nim bujać od ścian :)
Wychodzi więc na to, że faktycznie muszę to zrobić na zewnątrz przy w miarę normalnej pogodzie. Jak ogarnę temat napiszę co mi z tego wszystkiego wyszło :roll: . Niemniej dziękuję pięknie za info :)
Awatar użytkownika
lalu93
Posty: 69
Rejestracja: niedziela 15 sty 2017, 22:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: lalu93 »

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=73&t=30141&start=1575 tu masz kilka postów na temat kalibrowania w domu na podłodze ;)
lennox
Posty: 6
Rejestracja: sobota 24 lut 2018, 15:57
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: lennox »

Dziękuję :)
Teditedson
Posty: 13
Rejestracja: piątek 15 wrz 2017, 13:16
Lokalizacja: Katowice

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Teditedson »

Witam czy widzielisci nowa syme x8 pro
Podobno ma gps i smigla montowane na silnikach.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Verid »

Tak, widzieliśmy, nie jest nowa (pojawiła się gdzieś w połowie zeszłego roku), faktycznie ma GPS, nie posiada napędu bezszczotkowego.
Ten wredny...
wlotop3237
Posty: 47
Rejestracja: piątek 05 maja 2017, 06:43

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: wlotop3237 »

Witam

Posiadam taki zestaw.
Jaką antenę zastosować do odbiornika. Kamerka antena wlutowana i nie chcę jej ruszać.

Obrazek
ODPOWIEDZ