Syma X8 - opinie

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

blaszka
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 26 gru 2016, 11:44
Lokalizacja: Poznan

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: blaszka »

Cześć. Mam pytanie. Zamierzam kupić x8c po tym jak przeczytałem, że nie warto kupować wersji z w czyli fvp. Niedługo będe posiadaczem takiej kamerki -POLAROID Cube+ WiFi
Czy ten dron będzie w stanie unieść taką małą kamerkę? jak ją przymocować do obudowy?
Jaki sklep do zakupu drona polecacie? Trochę boję się kupować w chińskim ze względu na brak gwarancji. Zastanawiam się też czy kolor ma znaczenie jeśli chodzi o dobra widoczność drona. Lepszy biały czy czarny ?
gierek
Posty: 167
Rejestracja: piątek 19 lut 2016, 02:01
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: gierek »

Nie opłaca się z chin teraz kupować . Na allegro kupisz już za 320 zł. Czarny będzie lepszy jak latasz w dzień. A biały jak latasz w nocy .
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Verid »

Tylko niech ci nie przyjdzie do głowy używać podglądu kamery po WiFi w trakcie lotu. Bardzo ładnie zakłóca sterowanie koptera.
Ten wredny...
blaszka
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 26 gru 2016, 11:44
Lokalizacja: Poznan

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: blaszka »

Verid pisze:Tylko niech ci nie przyjdzie do głowy używać podglądu kamery po WiFi w trakcie lotu. Bardzo ładnie zakłóca sterowanie koptera.
Tak myślałem. Dzięki. A kamerkę udźwignie chyba co?
gierek pisze:Nie opłaca się z chin teraz kupować . Na allegro kupisz już za 320 zł. Czarny będzie lepszy jak latasz w dzień. A biały jak latasz w nocy .
No właśnie sprawdzałem. Faktcznie. W Komputroniku 349 z odbiorem osobistym
gierek
Posty: 167
Rejestracja: piątek 19 lut 2016, 02:01
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: gierek »

[/quote]No właśnie sprawdzałem. Faktcznie. W Komputroniku 349 z odbiorem osobistym[/quote]

http://allegro.pl/duzy-dron-quadrocopte ... 15150.html - Biały
http://allegro.pl/quadrocopter-dron-sym ... 18857.html - Czarny

No i gwarancja jest w Polsce a to kolejny plus.
zielony7319
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 27 mar 2017, 12:14
Lokalizacja: Śląsk

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: zielony7319 »

Hej !
Co do koloru to ja mam czerwoną i jest ok w dzień. Co do sklepu polecam Modele Centrum (mają dużo punktów odbioru w całej Polsce) mają dobre ceny.
Teraz pytanie - Syma X8HG i oryginalna kamerka ta od SYMY. Kiedy nagrywam filmy zdarza się że nie zawsze film się nagra. Czy ktoś może wie co może być przyczyną ?? Karta też jest oryginalna ta która była. Czy przyczyną może być za wolna karta (chodzi mi o prędkość zapisu). Dodam że nagrywam w 1080p. Dzięki za odpowiedź.
gierek
Posty: 167
Rejestracja: piątek 19 lut 2016, 02:01
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: gierek »

Karta może być winna, nie nadąża nagrywać bo pewnie jest no name. Włóż na próbę jakąś markowa klasy 10 najlepiej i powinno być ok.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: kuczy »

zielony7319 pisze:Teraz pytanie - Syma X8HG i oryginalna kamerka ta od SYMY. Kiedy nagrywam filmy zdarza się że nie zawsze film się nagra. Czy ktoś może wie co może być przyczyną ??.
Jeśli nie zakończysz nagrywania filmu przyciskiem z "aparaturki" - np siądzie bateria w Symie - wtedy film się nie nagra (tzn pewnie mógłbyś spróbować odzyskać dane, ale ogólnie plik nie jest poprawnie zamknięty, więc go nie widzisz na karcie.
Awatar użytkownika
lalu93
Posty: 69
Rejestracja: niedziela 15 sty 2017, 22:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: lalu93 »

Ja latam na oryginalnej karcie i kamerce symy przesył jest ok 20mb/s filmy zapisuje w 1080p. Zauważyłem, że film kończy sie po 5 minutach równo (niewierze że tak równo stopuje) i napewno zależy to od napięcia baterii, buzzer mam ustawiony na 3,5V po wylądowaniu ok 3,7v mam i film sie zapisuje elegancko, fakt zdarzy się, że film nie nagra się, ale na 16 nagrań ze 2 zginą. Zauważyłem, że jeżeli długo zajęło mi lądowanie od momentu piszczenia buzerka i nie wyłączałem nagrywania ,film mógł sie skasować.
Podobnie zreszta jest z akrobacjami jak masz niskie napięcie nie zrobisz flipa.
Gruka
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 02 kwie 2017, 13:59
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Gruka »

Dosiadam symę x8hg od nie tak dawna. Zastanawiam się nad dołożeniem fpv. Jako że ten model nie ma fpv,a kolejne miały myślałem nad zakupem takiej kamery z niższego modelu. Chodzi mi głównie o podgląd aby zorientować się gdzie mam przód, bo diody nie zawsze są widoczne. I teraz tak: załóżmy że będe miał taką kamerkę(jest ona podłączana tak samo czyli poprzez jack`a). Myślałem nad założeniem trójnika jack i podpięcia obu naraz. Problem w tym że nagrywanie i robienie zdjęć jak wiadomo jest przy użyciu "przycisku", czy to nie będzie kolidowało? Kolejna rzecz to napięcie, nie wiem czy aku wytrzyma taki lot z dwoma kamerami. Może ktoś przerabiał już ten temat i zmienił całkiem aparat na taki z fpv?
Awatar użytkownika
Hudy_edd
Posty: 486
Rejestracja: piątek 29 sty 2016, 10:47
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Hudy_edd »

Źle kombinujesz niestety...to pseudo fpv w symach to nic innego jak obraz przesylany przez wifi generowane przez kamere do smarfona i zasięg to okolo 30m...a na takiej odległości to diody widac dobrze :)
Pozatym dwie kamery ? Troche za ciężko. Jedyne słuszne rozwiazanie to dokupienie mini kamery fpv z wbudowanym vtxem na 5.8ghz i do tego monitor z odbiornikiem na 5.8ghz. Kamery tego typu sa zasilane glownie pakietem 1s, wiec dokladasz mały pakiet 1s i z głowy :) koszt takiej kamery to okolo 160zl w polsce + bateria 1s 3.7v 500mah lub 700mah + monitor z odbiornikiem lub gogle.
Obecnie: Syma x8c, DJI Phantom 3 Standard
Kanał na YT
Poradnik Syma x8 :) => klik
Loty Syma x8 :) => klik
Loty DJI Phantom 3 :) => klik
Gruka
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 02 kwie 2017, 13:59
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Gruka »

Mógłbyś podać jakiś konkretny przykład? Jakiś zestaw..
Awatar użytkownika
Hudy_edd
Posty: 486
Rejestracja: piątek 29 sty 2016, 10:47
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Hudy_edd »

Kamera, monitor, zasilanie kamery, no i jakis pakiet 3s lub 2s do zasilania monitora w zależności jaki kupisz.
To co podałem ta są przykłady :) Kamer i monitorów jest dużo, zalecam w google wpisać kamera fpv, monitor fpv, gogle fpv, przekopać forum itp :)
Obecnie: Syma x8c, DJI Phantom 3 Standard
Kanał na YT
Poradnik Syma x8 :) => klik
Loty Syma x8 :) => klik
Loty DJI Phantom 3 :) => klik
zielony7319
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 27 mar 2017, 12:14
Lokalizacja: Śląsk

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: zielony7319 »

Hej !
Wiem, że taka informacja już na forum się pojawiła ale prośba o aktualizację. Chciałbym zamontować inny uchwyt niż ten co jest fabrycznie w SYMA X8HG. Kamera wielkości GOPRO (przynajmniej z wyglądu). Zależy mi na tym aby móc pochylić kamerę w kierunku ziemi. NIestety na tym oryginalnym uchwycie nie ma takiej możliwości.
Dzięki za info.
gierek
Posty: 167
Rejestracja: piątek 19 lut 2016, 02:01
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: gierek »

O takie coś ci chodzi ?
Załączniki
424598781_1_644x461_uchwyt-antywibracyjny-pod-kamery-do-syma-x8c-w-g-rzeszow.jpg
424598781_1_644x461_uchwyt-antywibracyjny-pod-kamery-do-syma-x8c-w-g-rzeszow.jpg (11.13 KiB) Przejrzano 3307 razy
ODPOWIEDZ