Syma X8 - opinie

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
lalu93
Posty: 69
Rejestracja: niedziela 15 sty 2017, 22:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: lalu93 »

joseph Pisze: Niestety na BG w komplecie są tylko do x8c
Do x8g, ale fakt pojedyńczo i cena nie jest za kolorowa
https://www.banggood.com/Syma-X8G-RC-Qu ... mds=search

Ja kupywałem dokładnie te, stąd:
https://pl.aliexpress.com/item/4Pcs-Ori ... bc0ca31438
ketjow Pisze: jak prawidlowo przeprowadzic procedure ladowania wersja X8HG :?:
Wyjmujesz rozładowaną baterię, podłączasz do ładowarki z balanserem dołączonej do wielowirnikowca i ładujesz, aż zgaśnie zielona lampka w instrukcji wszystko jest. Jednak zalecam zapoznać się z ogólnymi zasadami, poradami jak i czym ładować baterie lipo. Znajdziesz na forum opinie dot wielu ładowarek modelarskich ich wady i zalety, wystarczy "pobuszować".
ketjow Pisze: Czesto zdarza sie ze po zetknieciu z ziemia potrafi jeszcze odbic sie od niej kilka razy i dopiero usiasc przy trzymaniu przepustnicy w dolnej pozycji az do czasu wylaczenia silnikow gdyz w przeciwnym razie zaczyna podrywac sie do gory.
Tu działa albo barometr, który próbuje utrzymać odpowiednią wysokość w stosunku do poziomu mocy silników, albo musisz poćwiczyć łagodne lądowanie wielowirnikowcem.
ketjow
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 20 cze 2017, 19:34
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: ketjow »

lalu93 Pisze: Wyjmujesz rozładowaną baterię, podłączasz do ładowarki z balanserem dołączonej do wielowirnikowca i ładujesz, aż zgaśnie zielona lampka w instrukcji wszystko jest. Jednak zalecam zapoznać się z ogólnymi zasadami, poradami jak i czym ładować baterie lipo. Znajdziesz na forum opinie dot wielu ładowarek modelarskich ich wady i zalety, wystarczy "pobuszować".
Mialem na mysli lądowanie a nie ładowanie ale dzieki za wskazowki ;-)
lalu93 Pisze: Tu działa albo barometr, który próbuje utrzymać odpowiednią wysokość w stosunku do poziomu mocy silników, albo musisz poćwiczyć łagodne lądowanie wielowirnikowcem
Wydaje mi sie ze przy lądowaniu przeszkadza mi wlasnie barometr bo przy X8C nie mialem takich problemow. No chyba ze robie cos zle. Choc probowalem juz lądować zdecydowanie i lagodnie obnizajac lot ale skutki sa rozne.
Awatar użytkownika
lalu93
Posty: 69
Rejestracja: niedziela 15 sty 2017, 22:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: lalu93 »

To następnym razem pisz zgodnie z ortografią bo w przyszłości może być więcej nieścisłości. Pozdrawiam
wlotop3237
Posty: 47
Rejestracja: piątek 05 maja 2017, 06:43

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: wlotop3237 »

Ponieważ nie mam jeszcze wprawy i doświadczenie mam pytanie czy też tak macie. Jestem na wysokości około 20 m. I nagle silniki chodzą na full (przynajmniej tak słyszę) a dron mocno opada. Nie raz wyhamuje a nieraz to gleba:). Czy to mogą być prądy powietrza?. Zwłaszcza przy początku podmuchu ( cisza, cisza i nagle podmuch) albo jak wleci dron w zacienione miejsce. A może coś innego, może bateria zaczyna padać. Ostatnio wymieniłem silnik, bo padł i może następny pada. Potem jak odzyska noszenie to jest ok. Na baterii z kamerką (około 85g) baterie wytrzymują mi około 8min 20 s.
gierek
Posty: 167
Rejestracja: piątek 19 lut 2016, 02:01
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: gierek »

Miałem ostatnio identyczną sytuację, niestety też nie zdążyłem wychamować i dron odbił się od ziemi zostawiając mi kamerę u stóp :) mam nawet filmik . Wątpię aby to było od wiatru bo w mojej sytuacji na tej wysokości nie wiało. Dron tak jakby wpadł w dziurę powietrzna która go ściąga w dół.
wlotop3237
Posty: 47
Rejestracja: piątek 05 maja 2017, 06:43

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: wlotop3237 »

Tak miałem dzisiaj. Leci i nagle gleba :)
Awatar użytkownika
lalu93
Posty: 69
Rejestracja: niedziela 15 sty 2017, 22:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: lalu93 »

Traci siłę nośnią i robi się korkociąg, tutaj przyczyną mogą być śmigła np. zabrudzone, podrapane, krzywe. Na filmie widzę, że straciłeś panowanie jakby Syma nie miała siły stawić oporu, latasz w trybie LOW, czy HIGH?
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: kuczy »

wlotop3237 pisze:Tak miałem dzisiaj. Leci i nagle gleba :)
A to czasem nie wyładowało Ci się LiPo ?? - pod koniec baterii napięcie leci bardzo szybko w dół
wlotop3237
Posty: 47
Rejestracja: piątek 05 maja 2017, 06:43

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: wlotop3237 »

kuczy pisze:[
A to czasem nie wyładowało Ci się LiPo ?? - pod koniec baterii napięcie leci bardzo szybko w dół
Po upadu latałem jeszcze około cztery minuty zanim dron zaczął mrugać na spadek napięcia. Cztery minuty wskazywały by, że bateria jeszcze była ok. Chyba, że jakiś silnik dogorywa. Ale podczas upadku słychać było mocne obroty silników, gdy jeden pada reszta nie wchodzi na obroty. Jeszcze muszę sobie sprawić buzer aby wykluczyć baterie. Czy są takie z nastawianym napięciem dla poszczególnych cel czy tylko jedna nastawa dla obu cel. I czy można samemu ustawić próg alarmu.

Edytuj posty!
lalu93 pisze:Traci siłę nośnią i robi się korkociąg, tutaj przyczyną mogą być śmigła np. zabrudzone, podrapane, krzywe. Na filmie widzę, że straciłeś panowanie jakby Syma nie miała siły stawić oporu, latasz w trybie LOW, czy HIGH?
Zasięg był bo była to odległość około 25 metrów. Tryb HIGH, ale w tym momencie syma prawie stała w miejscu. Śmigła raczej nie, przeglądnięte. Korkociągu nie było dopiero zahaczenie o gałęzie obróciło symę. Spada idealnie na "cztery łapy". Padnięcie silnika racze też nie bo by symę odwróciło ( nie dawno padł silnik to wiem co się dzieje), choć tego na 100% nie mogę wykluczyć. Muszę nagrywać z dźwiękiem coś by było słychać. Jutro wymienię cały komplet śmigieł, ale pierw ich wyważenie.......... . No i wyważone. Przetarcie na sucho i błąd wyważania. Ładunki elektrostatyczne szaleją. Wilgotna ściereczka i po kłopocie. Chyba pada silnik. Brak wiatru a syma ma ochotę się przekręcić na razie minimalnie ale. Czy zamiana biegunów + i - na silniku skończy silnik. Mam jeden co pracuje w drugą stronę.
Awatar użytkownika
lalu93
Posty: 69
Rejestracja: niedziela 15 sty 2017, 22:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: lalu93 »

Czy są takie z nastawianym napięciem dla poszczególnych cel czy tylko jedna nastawa dla obu cel
https://abc-rc.pl/buzzer-miernik-tester-1-8S-lipol zamów sobie najtańszą opcją i lataj :D tutaj masz możliwość podpięcia baterii od 2-8S, ustawiasz sobie alarm na 3,5V na cele i masz czas wrócić i bezpiecznie wylądować.

Czy zamiana biegunów + i - na silniku skończy silnik.
Z tego co mi wiadomo to nie problem, żeby zmienić bieguny w silniku. Na forum ktoś miał kiedyś problem, że zamówił komplet silników i 3 kręciły w jedną stronę. To po prostu zamienił miejscami kable i śmigało normalnie.
devlin
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 01 cze 2017, 20:21

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: devlin »

lalu93 pisze:To wg. Zasady obnizanie lotu nie powinno sie odbywać pionowo tylko należy lecieć w jakimś kierunku. No ja akurat mam wersje bez baro.
Niestety zataczanie kręgów nic nie pomaga. Przytrzymanie dłużej niż sekundę dołu powoduje shut down silników i glebę.
Po ostatnim krecie z 10m (na szczęście tylko jedna osłonka poszła i otworzyła się klapka od baterii:) ) zrobiłem coś takiego:

https://www.youtube.com/watch?v=dOkPgil_Xsg

Na sucho działa, zobaczymy w praniu. Mam podejrzenie, że Syma może odcinać zasilanie z powodu defektu któregoś z silników i problemu ze spadkiem napięcia czy przeciążeniem. Okaże się.
Jest też inna, bardziej profesjonalna wersja tej modyfikacji polegająca na dodaniu przycisku wyłączającego funkcję shut downu w elektronice.
Widać, że generalnie jest to jakiś problem w Symach z barometrem.
wlotop3237
Posty: 47
Rejestracja: piątek 05 maja 2017, 06:43

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: wlotop3237 »

devlin pisze:zrobiłem coś takiego:

https://www.youtube.com/watch?v=dOkPgil_Xsg
Według mnie świetne rozwiązanie. Parę razy wyłączyłem sam silniki. To powinno pomóc.
U mnie zauważyłem coś takiego. Jeden silnik zaczyna padać minimalnie zwalnia. Syma się przechyla i sama ogranicza pozostałe silniki aby się wyprostować. I to musi być, tego nie przeskoczymy. Tylko lepsze silnik nas ratują. Ja wymieniłem jeden i zaczyna padać po 50 minutach pracy.
devlin
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 01 cze 2017, 20:21

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: devlin »

Po pewnym czasie użytkowania Symy przestałem już zwracać uwagę na pewne niedoskonałości konstrukcji lub braki jakościowe.
Ten dron nigdy nie będzie idealnie sterowny, nie zawiśnie nieruchomo, nie będzie idealnie tak samo reagował na sterowanie w różnych kierunkach.
Wpływ na to mają właśnie nierówny ciąg poszczególnych silników, niedoskonałe wyważenie, inna praca zębatek, śmigieł itp.

W zamian za to płacimy 300 zł, nie 3k i można bez strachu bawić się, uczyć latać, modyfikować, rozkładać, przerabiać i rozbijać o glebę :)
Awatar użytkownika
szatyn
Posty: 48
Rejestracja: poniedziałek 19 cze 2017, 08:13
Lokalizacja: Rzeszów/Świerklaniec

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: szatyn »

Jak potwierdzam to co już kiedyś stwierdzono. Nauczysz się latać Symą to przejście na takiego Phantoma to czysta przyjemność :)
Phantom 1 x2
JJRC H31
JJRC H36
Visuo XS809
Lama V3
wlotop3237
Posty: 47
Rejestracja: piątek 05 maja 2017, 06:43

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: wlotop3237 »

Witam

Mam pytanie na temat baterii.
Jak to jest z samozapłonem. Zapaliła się komuś?. Naczytałem się dziś i trochę strach to ładować. Jedną baterię mam mocno spuchniętą. I inne pytanie. Bateria nie spuchnięta a mam małą pojemność. Czy w trakcie użytkowanie jest szansa, że coś odzyska (dostałem 4 sztuki). Na wygląd to idealna ale nie mają pojemności. Czas lotu to około 5 minut. Na mojej około 8minut i 30 sek. z kamerką ( około 105g ).
ODPOWIEDZ