Quadrokopter Blade 350 QX

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Kbspike
Posty: 37
Rejestracja: niedziela 13 gru 2015, 13:00

Re: Quadrokopter Blade 350 QX

Post autor: Kbspike »

Ten klej mnie uratował

Obrazek

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
Tutejszy
Posty: 63
Rejestracja: piątek 15 sty 2016, 12:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Quadrokopter Blade 350 QX

Post autor: Tutejszy »

No wszyscy namawiają na cjanoakryle Pszem też na taki stawia .. :)

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
Obecna flota powietrzna to :
Syma X5SW, Tarantula X6, Blade 350 QX2
Kbspike
Posty: 37
Rejestracja: niedziela 13 gru 2015, 13:00

Re: Quadrokopter Blade 350 QX

Post autor: Kbspike »

U mnie masz czarno na białym że działa i to po poważnym upadku.

EDIT - scalenie

Panowie temat już chyba był poruszony, ale chciałem odświeżyć i zapytać czy ktoś z Was zmieniał śmigła na carbon, lub coś lepszego jakościowo od oryginalnych? Jeśli tak to jakie są odczucia po wymianie? Czy poprawia się cokwiek? Mniejszy hałas? Dłuższy lot? Stabilność bladego? Planuję zmianę więc jeśli macie coś godnego polecenia to chętnie skorzystam.

A tu moje ostatnie latanko



Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
Tutejszy
Posty: 63
Rejestracja: piątek 15 sty 2016, 12:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Quadrokopter Blade 350 QX

Post autor: Tutejszy »

Ja wymieniłem na tanie noname od phantoma i tragedia. Pisałem trochę na forum o swoich problemach.Teraz wróciłem do oryginalnych i juz ponad godzina w powietrzu bez jakichkolwiek problemów. Najbardziej mi żal że te zamienniki były nakręcane a nie przykrecane jak oryginały. Już nawet miałem gotowy plecak na bladego i siądźka. A z oryginalnymi nie ma go jak zapakować..

EDIT - scalenie

BTW. .. masz podgląd na żywo z kamerki? Xiaomi?

Wysłane z mojego SM-P600 przy użyciu Tapatalka
Obecna flota powietrzna to :
Syma X5SW, Tarantula X6, Blade 350 QX2
Awatar użytkownika
pszem
Posty: 557
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 18:22
Lokalizacja: Katowice

Re: Quadrokopter Blade 350 QX

Post autor: pszem »

Tak używa boscama :)
moje próby latania http://tinyurl.com/qzqu8yc
Kbspike
Posty: 37
Rejestracja: niedziela 13 gru 2015, 13:00

Re: Quadrokopter Blade 350 QX

Post autor: Kbspike »

Dokładnie tak jak pszem pisze mam podgląd z kamerki przez boscama. Dziś zmieniłem antenki i jeśli pogoda dopisze jutro zrobię test zasięgu.

Obrazek

EDIT - scalenie
Tutejszy pisze: Już nawet miałem gotowy plecak na bladego i siądźka. A z oryginalnymi nie ma go jak zapakować..

Wysłane z mojego SM-P600 przy użyciu Tapatalka
Plecak sam robiłeś czy kupny? Też szukam czegoś do transportu. Pochwalisz się co masz?

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
Tutejszy
Posty: 63
Rejestracja: piątek 15 sty 2016, 12:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Quadrokopter Blade 350 QX

Post autor: Tutejszy »

Plecak mam zwykły turystyczny... Blady wchodzi idealnie...................................................bez śmigieł
eeeh a mój eken takich cudów jak transmisja nie ma only HDMI jako wyjście
Obecna flota powietrzna to :
Syma X5SW, Tarantula X6, Blade 350 QX2
Kbspike
Posty: 37
Rejestracja: niedziela 13 gru 2015, 13:00

Re: Quadrokopter Blade 350 QX

Post autor: Kbspike »

Z tego co czytam na Google to eken ma AV out, ale mogę się mylić. Test po zmianie anten zrobiony i rezultaty zadowalające :-) 300m odległości, 200m wysokości czyli w Lini prostej 360m i obraz elegancki :-) jeszcze sprawdzę na innych kanałach może będzie jeszcze lepiej i spuszcze go ze smyczy bo to były na dziś jego max ustawienia odległości

Obrazek

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
Tutejszy
Posty: 63
Rejestracja: piątek 15 sty 2016, 12:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Quadrokopter Blade 350 QX

Post autor: Tutejszy »

Wyjście AV tylko po hdmi - "Mic in via USB & A/V out via USB are not avaible"

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
Obecna flota powietrzna to :
Syma X5SW, Tarantula X6, Blade 350 QX2
Kbspike
Posty: 37
Rejestracja: niedziela 13 gru 2015, 13:00

Re: Quadrokopter Blade 350 QX

Post autor: Kbspike »

Jeśli możesz przez hdmi wyświetlać obraz live to wystarczy Ci konwerter i po sprawie

http://m.ebay.com/itm/371583704587

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
kaktus
Posty: 209
Rejestracja: niedziela 25 sty 2015, 17:33
Lokalizacja: Chełm

Re: Quadrokopter Blade 350 QX

Post autor: kaktus »

Kbspike pisze:
Panowie temat już chyba był poruszony, ale chciałem odświeżyć i zapytać czy ktoś z Was zmieniał śmigła na carbon, lub coś lepszego jakościowo od oryginalnych? Jeśli tak to jakie są odczucia po wymianie? Czy poprawia się cokwiek? Mniejszy hałas? Dłuższy lot? Stabilność bladego? Planuję zmianę więc jeśli macie coś godnego polecenia to chętnie skorzystam.
APC Śmigła 9x4,7 + redukcje oczywiście z tego co pamiętam 2 minuty lotu dłużej nie pchaj się w karbonowe bo sztywne i wibracje mają na stabilność nie liczył bym blady jest za lekki moim zdaniem a silniki za słabe aby mu dołożyć . Tyle moge powiedzieć po moich doświadczeniach ten film pokazywałem i to wszystko co dalo mi się osiągnąć przy gimbalu walkera g3d :
https://www.youtube.com/watch?v=vRKRrdfzDjw
A tu moja nowa wydumka 470 śmigła 11" czas lotu 22 min. waga do lotu 1700 Gimbal ten sam i kamera ustawienia dzień dość wietrzny miałem nie filmować ale jak już parę kilometrów zrobiłem to..... a i tak stabilnie wyszło .
https://www.youtube.com/watch?v=IpMwyeHxbQ4
Jest fajny gimbal do składania storm32 wydajny może on by cos zaradził chyba sobie taki zapodam .
Quad Blade 350 Carbon , Naza rama robiona 470 Carbon, Mydelniczka PH 4, Racer 210 gogle Eachine EV200D, Spark.
Kbspike
Posty: 37
Rejestracja: niedziela 13 gru 2015, 13:00

Re: Quadrokopter Blade 350 QX

Post autor: Kbspike »

Po wczorajszych testach dolecialem do wysokości 440m i podgląd fpv był w miarę czytelny, może poleciał bym wyżej ale stan baterii podpowiadal że czas wracać.

https://youtu.be/HUvZ6DgWXJk

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
pszem
Posty: 557
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 18:22
Lokalizacja: Katowice

Re: Quadrokopter Blade 350 QX

Post autor: pszem »

kaktus, wygląda na dość stabilną platformę a co do Walkery myślisz że stormem32 coś więcej zdziałasz? Planujesz coś większego dźwigać niż sj4000?
Teraz możesz do tej nazy podpiąć mini osd i czytać dane prosto z fc bez dodatkowych modułów osd gps :)
w sumie jak dokupisz datalink to nawet mission planera uruchomisz :) http://www.ebay.co.uk/itm/DJI-Innovatio ... 418f9bceb5
czekam na dalsze wieści z przebiegu ewolucji
moje próby latania http://tinyurl.com/qzqu8yc
Awatar użytkownika
kaktus
Posty: 209
Rejestracja: niedziela 25 sty 2015, 17:33
Lokalizacja: Chełm

Re: Quadrokopter Blade 350 QX

Post autor: kaktus »

Gimbala jeszcze tak naprawdę nie stroiłem jest wstępnie ustawiony pod bladego ale widziałem film z walkerą i storm32 zamiast oryginalnej elektroniki i wyglądało to rewelacyjnie . To co opisujesz wszystko wiem tyle że to są drogie rzeczy łatwiej taniej kupić osd które wpina się pomiędzy kompas a nazę i ma własny baro 70zł chińska cena i to wystarczy. Misje fajne są ale podejrzewam że użył bym parę razy i tyle. Co do wypasionej platformy to chyba pixhawk jest najlepszy cena jakość ale trudna w uruchomieniu to na dziś sobie odpuściłem . Muszę jeszcze parę rzeczy dopracować ale ogólnie jestem zadowolony na baterii za 140zł (polska cena) 22 minuty filmowania :-)

Baldy czeka na drugie życie do trenowania i fpv z małą kamerą płytkową jest super prawdopodobnie wsadzę ramę 330 choć bedzie brak 3 systemowego gps który łapie fixa zawsze po 15 sekundach i trzyma stabilnie :-(
To jest plus jak się składa od podstaw można sobie wszystko dobrać pod siebie.
Quad Blade 350 Carbon , Naza rama robiona 470 Carbon, Mydelniczka PH 4, Racer 210 gogle Eachine EV200D, Spark.
Tutejszy
Posty: 63
Rejestracja: piątek 15 sty 2016, 12:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Quadrokopter Blade 350 QX

Post autor: Tutejszy »

Wrócę do pytania Kbspike ..... czy ktoś ma, miał, używa, używał .... może polecić. Nakręcane śmigła w swoim Bladym ? Ja w chwili obecnej mam 100 % potwierdzenie, że moje kłopoty z bladym właśnie wynikały z kiepskich phantomoskich śmigieł.
Pies trącał wzrost mocy czy cokolwiek w tym stylu..... chodzi tylko o mobilność.
Obecna flota powietrzna to :
Syma X5SW, Tarantula X6, Blade 350 QX2
ODPOWIEDZ