CX-20 Auto Pathfinder GPS - Quadcopter

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Ernest
Posty: 52
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 18:09
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Ernest »

elektrex pisze:Oficjalnie zakończyłem już testy CX-20 i żadnych modyfikacji nie będzie.
Przyczepiłem się wyżej do czegoś, co jest w mojej opinii istotne, ale trochę "obok" samej relacji. A wspomniana relacja, opis modelu CX-20 i testów jest na bardzo wysokim poziomie i pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy noszą się z zamiarem zakupu CX-20. Oby więcej tak wyczerpujących relacji.
HEXA na płytce Kuki 0.7 - w trakcie transformacji na quada (po krecie hexa ma już tylko 5 silników i 4 ramiona :-) + DJI 550
Awatar użytkownika
willyams
Posty: 25
Rejestracja: sobota 14 wrz 2013, 07:56
Lokalizacja: kęty

Post autor: willyams »

Witam
A ja mam pytanie z innej beczki.
Jak w bestii skalibrować kompas ?
Standardową procedurę znam i w wersji opisywanej wyżej jest OK, ale moja różni się tym że posiada z dołu USB a w instrukcji przy kalibracji jest wzmianka o konieczności kalibracji przed pierwszym lotem i o dziwo procedura podobna jak w phantomie. trzeba pokręcić modelem 8razy w lewą stronę i 4 razy przełączyć SWB z pozycji 0 na 1.
Niestety patent jakoś nie działa. Próbowałem wykonywać tą procedurę na wszelakie sposoby i bez efektów. Czerwona i zielona miga normalnie a podczas kalibracji powinny migać szybko.
Mam dostęp do poprzedniej wersji z pierwszej dostawy czyli wersji tu opisywanej , a on procedurę kalibracji wykonuje automatycznie, co widać po szybko migających przez chwilę LEDach.
Ta nowsza wersja niestety tego nie ma.
Z tego co widzę wersje wyróżnia :wklejka w instrukcję, gniazdo USB od spodu oraz pomarańczowa naklejka na radiu z informacją o konieczności kalibracji.

Moglibyście koledzy sprawdzić swoje wersje , a jeśli ktoś ma wersję z usb i wklejką w instrukcji to niech napisze czy może przeprowadzić kalibrację "z ręki" .
Awatar użytkownika
elektrex
Posty: 208
Rejestracja: piątek 11 sty 2013, 00:14
Lokalizacja: WLKP

Post autor: elektrex »

willyams pisze:Z tego co widzę wersje wyróżnia :wklejka w instrukcję, gniazdo USB od spodu oraz pomarańczowa naklejka na radiu z informacją o konieczności kalibracji.
Powiem szczerze że mnie zaskoczyłeś tą wersją "drugą", kupiłeś w Polsce czy za granicą?

Możesz zeskanować i wysłać mi na maila instrukcję z wklejką.
USB wyprowadzili na zewnątrz z uwagi na możliwość PID-owania i ogólnej możliwości programowania - to dobrze, nie trzeba rozbierać modelu aby dostać się do gniazda USB w FC.

Ja mam w instrukcji podaną tylko jedną metodę kalibracji:

- wykonujemy procedurę uzbrajania silników i przytrzymujemy ten drążek uzbrajania w nadajniku tak długo, aż zacznie nam migać lewy czerwony LED na przemiennie z żółtym (diody są w tym samym oczku). Po czym startujemy modelem i staramy się utrzymać go w powietrzu nieruchomo przez około 20 sek. tak długo aż przestaną migać naprzemiennie LED-y.
Lądujemy rozbrajamy silniki, następnie uzbrajamy i w górę. Wątpię czy ta procedura kalibruje kompas, ale to jest jedyna opisana w instrukcji metoda kalibracji.

Może producent przewidział inne procedury kalibracji kompasu, wyprowadzając USB na "zewnątrz".
Pozdrawiam
Sławek
Awatar użytkownika
willyams
Posty: 25
Rejestracja: sobota 14 wrz 2013, 07:56
Lokalizacja: kęty

Post autor: willyams »

Jutro wrzucę skan. Model pochodzi z ABC RC.
Z tego co pamiętam próbowałem już tej metody. U mnie niestety długotrwałe trzymanie drąga w pozycji uzbrojenie powoduje uzbrojenie i po około 20 sekundach dalszego trzymania , rozbrojenie. Nie mogę wywołać tej żółtej z czerwonym.
Co prawda nie próbowałem metody z lataniem ale wątpię że coś to pomoże skoro nie wchodzi w tryb kalibracji.
Wg procedury z wklejki oraz naklejki na nadajniku pisze żeby podłączyć baterię, obrócić go w lewo 8 razy a następnie przełączyć 4 razy SWB. I nic :(
Z tym usb też trochę ciekawostka ponieważ nigdzie nie można pobrać softu a na żadnym forum ani wzmianki, o instrukcji nie wspomnę.
Na RC GROUP już spotkałem się z wzmianką że "chłopaki z polski rozpracowały ten model" :) Zapewne chodzi o ten wątek :) , ale nikt nie wspomina o nowej wersji z USB.
Jutro wrzucę fotę.
Awatar użytkownika
willyams
Posty: 25
Rejestracja: sobota 14 wrz 2013, 07:56
Lokalizacja: kęty

Post autor: willyams »

Tak to wygląda:
Instrukcja
Obrazek

Naklejka z radia
Obrazek

Złącze USB
Obrazek

Wnętrzności:
Obrazek

Wygląda na to że kalibracja robi się jednak nadal automatycznie bo modelik wisi ładnie, ale nie sygnalizuje kalibracji LEDami lub robi to niezauważalnie.

Na koniec dodam tylko że podczas wczorajszego lotu testowego model latał wyśmienicie.
Najlepiej latało mi się w manualu , ale postanowiłem osobiście przetestować wszystkie jego funkcje i tu zdziwienie kiedy nadszedł czas na powrót do domu po wyłączeniu radia.

CX zmienił kierunek i wysokość, i już się cieszyłem że za chwilkę będę go miał koło siebie a on nagle po chwili zawisu nad moją głową obrócił się gwałtownie podwoziem do góry (przewrót przez przód) i runął na ziemię jak długi.
Całkiem możliwe że było to spowodowane niskim napięciem pakietu , gdyż przy ponownej próbie startu silniki nie mogły już podnieść modelu. Sprawdzę przy następnej okazji :)

Trochę dziwny sposób na lądowanie wybrał , ale na szczęście nieznacznie ucierpiała obudowa jednego ramienia więc obyło się bez ofiar :)

I tu przestroga dla użytkowników - Nawet ponowne włączenie radia nie daje już nad nim kontroli (nie binduje się) więc nie korzystajcie często z tej funkcji bo wczoraj w ten sposób padłem ofiarą własnej naiwności :)
Powrót do domu najlepiej robić przełącznikami SWB 0,SWA 2 ponieważ jak coś idzie nie tak można model odratować !!!

Jak jeszcze łatwo można zauważyć nowa wersja ma już GPS na swoim miejscu.
Jest umieszczony w górnej obudowie i połączony z kontrolerem za pomocą przewodu

Dziwne trochę jest to że kontroler nie ma żadnej naklejki poza numerem seryjnym.
Czyżby tu też nastąpiła zmiana ?
Awatar użytkownika
elektrex
Posty: 208
Rejestracja: piątek 11 sty 2013, 00:14
Lokalizacja: WLKP

Post autor: elektrex »

willyams pisze: tu zdziwienie kiedy nadszedł czas na powrót do domu po wyłączeniu radia.
Ja to też sprawdziłem z duszą na ramieniu. Poprawnie wylądował w czterech próbach w piątej zrobił zawis na 5m i tak wisiał do wyczerpania baterii. Oczywiście złapałem go za podwozie gdy opadał.
To jest ta sama sytuacja co utrata linku RC. Model przechodzi w tryb FailSafe i reszta zależy tylko od poprawnej pracy GPS.

BTW: na RCGroups w temacie CX-20 jest moje zdjęcie z opisem zmiany MODE w nadajniku, hihi jestem sławny :mrgreen:
Pozdrawiam
Sławek
Awatar użytkownika
willyams
Posty: 25
Rejestracja: sobota 14 wrz 2013, 07:56
Lokalizacja: kęty

Post autor: willyams »

No właśnie też się mocno zdziwiłem że na zachodnich forach piszą o chłopkach z Polski jak o hakerach :)
Mam nadzieję że sława będzie rosła w siłę :)

Co do CX-a to szczerze powiem że jestem baaaaaardzo mocno i baaaaaaardzo pozytywnie zaskoczony własnościami lotnymi modelu pomimo tego jednego mankamentu.
Gdyby jeszcze producent postarał się o jakiś interfejs do niego to myślę że DJI będzie naprawdę mocno zagrożone.
Pozdrawiam
bosss
Posty: 46
Rejestracja: sobota 26 kwie 2014, 11:43
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: bosss »

CX-20 kolegi elektrex przeszedł w moje posiadanie :mrgreen:

Pierwsza modyfikacja jakiej dokonałem to zainstalowanie timera na aparaturze jeśli latamy gdzieś gdzie nie koniecznie dobrze widać i słychać copter przydaje się ;-) Timer z alledrogo pozbawiony klipsa montaż na rzep ;-) Koszt 25PLN

Obrazek
martinl
Posty: 6
Rejestracja: piątek 30 maja 2014, 00:02
Lokalizacja: Kraków

Post autor: martinl »

A wracając do kalibracji. CX-20 wygląda identycznie jak mój Quanum Nova a tam kalibracja wygląda tak:
- podpinamy zasilanie koptera
- w ciągu 5 sek uruchamiamy nadajnik z prawym drągiem w dolnym, prawym położeniu (mode2)
- lewa dioda powinna zacząć mrugać na żółto i czerwono
- wykonujemy 3-5 obrotów horyzontalnie
- następnie 3-5 obrotów z nosem skierowanym do ziemi
- wyłączamy zasilanie.
Na forach radzą jeszcze po tej operacji uruchomić standardowo kopterka i wykonać dwudziesto sekundowy zawis, po czym wyłączyć i włączyć jeszcze raz.
Dodatkowo na filmach na YT ludzie pokazujący kalibrację opisują filmiki jako CX-20/Quanum Nova więc może ta procedura zadziała w CX-20.
Pozdrawiam
Marcin Luty
Awatar użytkownika
willyams
Posty: 25
Rejestracja: sobota 14 wrz 2013, 07:56
Lokalizacja: kęty

Post autor: willyams »

Oki dzięki kolego martinl za wskazówkę. Postaram się to jutro sprawdzić.
Skinny
Posty: 43
Rejestracja: środa 23 maja 2012, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Skinny »

hej,
zadowolony z apm w samolocie dołączyłem do grona :-)
Dziś przyszło bez niespodzianek (przesylka za free): http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _PNF_.html
rtl działa, mission planner po usb tez

plug/play, do poprawienia tylko lądowanie w rtl

przetestuje telemetrie:
https://github.com/jlnaudin/x-VTOLdrone ... anum-NOVA)

bo chce przetestować folow me http://diydrones.com/profiles/blogs/dro ... nd-samsung i latanie po waypointach.

fpv będzie na mobiusie + raczej 1,2 Ghz (koszenie drzew)
pzdr
ski
bosss
Posty: 46
Rejestracja: sobota 26 kwie 2014, 11:43
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: bosss »

Czekam na efekty ja zamówiłem ori obudowę do mojego ;-) .Ostatnio próbowałem latać z 2 pakietami 2x 2200 mAh ale jest bardzo ciężki i źle się lata
Leszek
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 27 kwie 2014, 11:40
Lokalizacja: Dębica

Post autor: Leszek »

Witam,

Właśnie nabyłem Cx-20. Po złożeniu całego modelu, przyszedł czas na kalibracje.
Wiem że modele sprzedawane w sklepie abc-rc.pl różnia się sposobem kalibracji. Tak więc do rzeczy:
- połączyłem baterię z quadem (mamy sygnalizacje dzwiękową, zaraz potem mruga pulsacyjnie żółta dioda)
- włączam odbiornik i przepustnice prawą w prawy dolny róg i nic niestety brak mrugających naprzemiennie światełek tj. brak calibracji.

Powiedzcie co robię nie tak, może jest gdzieś mały kruczek. Bez kalibracji niestety nie polatam.

Proszę o pomoc

Leszek
skazi
Posty: 1438
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: skazi »

Leszek pisze:Witam,

Właśnie nabyłem Cx-20. Po złożeniu całego modelu, przyszedł czas na kalibracje.
Wiem że modele sprzedawane w sklepie abc-rc.pl różnia się sposobem kalibracji. Tak więc do rzeczy:
- połączyłem baterię z quadem (mamy sygnalizacje dzwiękową, zaraz potem mruga pulsacyjnie żółta dioda)
- włączam odbiornik i przepustnice prawą w prawy dolny róg i nic niestety brak mrugających naprzemiennie światełek tj. brak calibracji.

Powiedzcie co robię nie tak, może jest gdzieś mały kruczek. Bez kalibracji niestety nie polatam.

Proszę o pomoc

Leszek
Przecież na stronie abc-rc.pl jest filmik jak to się robi.
Leszek
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 27 kwie 2014, 11:40
Lokalizacja: Dębica

Post autor: Leszek »

skazi pisze:
Leszek pisze:Witam,

Właśnie nabyłem Cx-20. Po złożeniu całego modelu, przyszedł czas na kalibracje.
Wiem że modele sprzedawane w sklepie abc-rc.pl różnia się sposobem kalibracji. Tak więc do rzeczy:
- połączyłem baterię z quadem (mamy sygnalizacje dzwiękową, zaraz potem mruga pulsacyjnie żółta dioda)
- włączam odbiornik i przepustnice prawą w prawy dolny róg i nic niestety brak mrugających naprzemiennie światełek tj. brak calibracji.

Powiedzcie co robię nie tak, może jest gdzieś mały kruczek. Bez kalibracji niestety nie polatam.

Proszę o pomoc

Leszek
Przecież na stronie abc-rc.pl jest filmik jak to się robi.
Kolego niestety albo nie widze albo nie umiem poszukać.

Podasz link
ODPOWIEDZ