Zanim...
Zanim...

Zanim...

Polskie Forum FPV

Forum modelarzy i pilotów FPV
Dzisiaj jest poniedziałek 23 sty 2017, 17:50

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1196 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 76, 77, 78, 79, 80
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

1. Musisz ją zbindować na stałe z aparaturą
2. Musisz odpowiednio ustawić Failsafe

Jeśli Wam zatacza koła w GPS to
1. Niepoprawna kalibracja
2. Walnięty kompas

Jak ja jej włożyłem GPS z Glonass i skalibrowałem porządnie to latała idealnie.

shaggee a wiesz coś bliżej o buzzerq o którym pisałem?

ok temat ogarniety

Ostatnio zmieniony sobota 08 paź 2016, 22:13 przez Gregooz, łącznie zmieniany 1 raz

Awatar użytkownika

shaggee pisze:
1. Musisz ją zbindować na stałe z aparaturą
2. Musisz odpowiednio ustawić Failsafe

Jeśli Wam zatacza koła w GPS to
1. Niepoprawna kalibracja
2. Walnięty kompas

Jak ja jej włożyłem GPS z Glonass i skalibrowałem porządnie to latała idealnie.

Pierwsze pkt-y 1 i 2 do kogo pisałeś?

Do Gregooza odnośnie buzzera

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Cześć. Mam problem z QR x350 PRO z DEVO F12E oraz gimbal g3d z ilook+ . Podłączyłem go pod MP skalibrowałem kompas po wystartowaniu na manualu wszystko ok. ale jak przejdę w tryb GPS Hold/Position i schodzeniu w dół (ok 1 m/s) po pewnym czasie dosłownie spada, i drugi problem nie załącza mi nagrywania z przełącznika start/stop rec. Przed podłączeniem pod MP wszystko działało jak należy oprócz utrzymania pozycji.

Mógłby ktoś podać parametry do softu 1,7, bo coś namieszałem i nie startuje mi na pełnych obrotach nie podnosi się.

Awatar użytkownika

Czy można wykorzystać przełącznik IOC do innych celów (np. załączanie dodatkowego oświetlenia, czy podnoszenie nóg lub cokolwiek innego). Kilka razy nieopatrznie go włączyłem w czasie lotu i x350 "wariuje". Zanim się zorientowałem, już prawie żegnałem się z Walkerą, bo odniosłem wrażenie, że leci gdzie chce. Jeśli nie ma takiej możliwości, to chyba odłączę kable, żeby się nie denerwować.

Problem rozwiązany ze startem znalazłem odpowiednie parametry i już wiem czemu nie chciał startować miałem źle ustawione np.
RC2_DZ,30
RC2_MAX,1909
RC2_MIN,1108
RC2_REV,1
RC2_TRIM,1508

Dalej nie wiem jak ustawić start/stop video rekording. przypominam mam devo f12e versja software 1.5 a, gimbala g3d i ilook + proszę o pomoc, oraz jak ustawić zakres gimbala, aby aux 5 i 6 przesuwając na środek wracał do pozycji środkowej bo w tej chwili mam przesuwając w górę lub w dół zatrzymuję obracanie gimbala dopiero w pozycji środkowej i by cofnąć na neutralną pozycję muszę odpowiednio dać w dół lub w górę i zatrzymać w pozycji środkowej.

Awatar użytkownika

"jak ustawić zakres gimbala, aby aux 5 i 6 przesuwając na środek wracał do pozycji środkowej bo w tej chwili mam przesuwając w górę lub w dół zatrzymuję obracanie gimbala dopiero w pozycji środkowej i by cofnąć na neutralną pozycję muszę odpowiednio dać w dół lub w górę i zatrzymać w pozycji środkowej."

Napisałeś tak, że chyba nikt nie wie, o co chodzi.
Co to jest pozycja środkowa, neutralna?

Od 1.30 minuty. Chciałbym aby te pokrętło (aux6) działało tak jak miałem na początku i ustawiało kamerę pod odpowiednim kątem ... tzn daje je np delikatnie w tył to obniża mi kamerę w dół,a gdy dam na max w tył to kamera byłaby skierowana w dół,a gdy pokrętło ustawiłbym na środek kamera ustawiona by była równolegle względem walkera. W obecnej chwili mam tak że przesuwając pokrętło przekręca mi kamerę i dopiero wracając na środek zatrzymuje obrót.

Witam
Przymierzam się od jakiegoś czasu do kupna drona. Wybór padł na 350 pro. Ale ostatnio zauważyłem że chyba został wycofany z produkcji ponieważ nie jest już dostępny na oficjalnej stronie walkera. Więc moje pierwsze pytanie brzmi - czy za jakiś czas nie będzie ewentualnie problemu z dokupienia cześć zamiennych?
Drugie pytanko - na początek chce kupić tylko droga z devo 7, wiadomo po prostu brak kasy na full. Czy potem mogę kupić sobie np. devo f7 i będzie działać mi z dronim bez żadnych modyfikacji?
Pytanie trzecie - zastanawiam się też na kamerą, najprościej byłoby ilook. No ale wiadomo zabiera prąd z drona. Więc myślę o gopro. Czy podłączenie jej wymaga jakiś dodatkowy akcesorii?
Z góry dzięki za wszelkie informacje ;)

Awatar użytkownika

Cześć. Części do x350 pro są dostępne. Z przydatnych rzeczy na pewno śmigła i długie nogi. Warto też wymienić kołpaki na śmigłach na aluminiowe- mniejsze ryzyko, że się odkręcą.
Na początek trzeba zmienić ustawienia drona, żeby nie zaliczył kreta- opis znajdziesz na poprzednich stronach - mod LVC.
Kupno gopro na początek myślę, że niepotrzebne. Zamiast kamery iLook proponuję szukać kamery z wyjściem video, np. Xiaomi Yi i po dodaniu nadajnika fpv będziesz mieć podgląd(mając monitor i odbiornik- osobne lub jako monitor z odbiornikiem wbudowanym). Devo7 nie ma monitora. No i konieczny jest gimbal - lepszy jest 3D, oparty na sterowniku Storm32- do dostania w necie.
Devo F7 - nie wiem, czy nie jest konieczna wymiana na inny kontroler w dronie, żeby działał. Niech się wypowiedzą Koledzy mający taki zestaw.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1196 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 76, 77, 78, 79, 80

Strefa czasowa UTC+1godz.