Walkera QR X350 PRO czy warto?

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Sokół
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 29 mar 2016, 09:45
Lokalizacja: Gdynia

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: Sokół »

Gregooz pisze: Wydaje mi sie ze malo doprecyzowales problem, bo wlasnie w autach i samolotach tez przeciez nastepuje zmiana kierunku powrotnego. Chodzi o tryb simple mode ,do ustawienia w Mission planner w uproszczeniu przod drona zawsze jest tam (bez wzgledu na obrot w osi pionowej)gdzie byl w momencie uruchomienia na ziemi.Nauka latania owszem ale oddalajac sie od nadajnika nagle widzimy maly punkt gdzie ciezko jest czasem oszacowac przod.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
kolega trafił w sedno jak się oddalę i widzę kropkę to nie wiem w jakim kierunku jest ustawiony i w którą stronę dać kontroler aby wrócić.
A jak mam czasami duże budowy to tym bardziej.

Więc raz jeszcze pytam, gdzie zmienić ustawienia aby dron cały czas leciał w kierunku tym co w momencie startu.
Walker QX350 Pro z Devo7, G-2d, GOPRO hero3.
Syma x5c
DronNOOB

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: DronNOOB »

Więc raz jeszcze pytam, gdzie zmienić ustawienia aby dron cały czas leciał w kierunku tym co w momencie startu.

Nie mam tego drona a znalazłem to w 2 minuty zastanawia mnie czemu Ty zamiast pytać tego nie zrobiłeś a na dodatek masz taką rozczeniową postawę
...Więc raz jeszcze pytam,
.


http://www.bophoto.com/fpvguy/Manual_for_QRX350PRO.pdf


Obrazek

Ten tryb nazywa się IOC (Intelligent Orientation Control)
IOC (Intelligent Orientation Control) – Walkera designed this drone around the simple premise that not everyone is a professional drone pilot. No matter what position the nose is in, the Intelligent Orientation Control forces the QR X350 GPS PRO craft to move in the stick direction you choose.

For example, if the craft is in a spin, if you direct the stick to move right, it will still move right, regardless of the reckless spinning of the QR X350 GPS PRO drone itself.
Awatar użytkownika
Dezet
Posty: 481
Rejestracja: sobota 03 sty 2015, 15:31
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: Dezet »

Przecież pisałem o trybie IOC :(
Yuneec Typhoon H, Walkera QR X350 PRO, Xiaomi Yi, gimbal G-3D storm32, TS832, FPV718.
Gregooz
Posty: 155
Rejestracja: piątek 16 sty 2015, 19:42
Lokalizacja: Czeladź

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: Gregooz »

Teraz ja prosze o pomoc. Nie bardzo bylem zadowolony z nowego gps 880 wiec postanowilem wrocic do defaultowego. Po uruchomieniu i zbindowaniu lewa dioda mruga co sekunde. Nie idzie ani dokonac kalibracji kompasu ani uzbroic silnikow. Zalozylem wiec ponownie i wszystko gra.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
Sokół
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 29 mar 2016, 09:45
Lokalizacja: Gdynia

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: Sokół »

Dzięki za odpowiedz.
No nie skojarzyłem z początku z IOC, za słabo przeczytałem instrukcję.

Trochę byłem podirytowany bo latałem przez 15 min i w momencie lądowania pomieszały mi się kierunki i 350- tka skończyła w krzakach skończyło się na uszkodzonym śmigle.

"Verid" piszesz nauczyć się latać oczywiście jest to wyjście ale jak już mam swój sposób opanowany to wolę się jego trzymać.
Walker QX350 Pro z Devo7, G-2d, GOPRO hero3.
Syma x5c
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: Verid »

Sokół pisze:"Verid" piszesz nauczyć się latać oczywiście jest to wyjście ale jak już mam swój sposób opanowany to wolę się jego trzymać.
Tylko jak cię elektronika zawiedzie to jesteś w czarnej wielebnej bo nie umiesz latać na siebie a zakłócenia magnetometru lub/i dżipsa to nie znowu taka niespotykana nowinka.
Ten wredny...
Gregooz
Posty: 155
Rejestracja: piątek 16 sty 2015, 19:42
Lokalizacja: Czeladź

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: Gregooz »

Verid poniekąd masz rację jednak, moje osobiste zdanie jest takie, że warto korzystać z simple mode. Kiedyś padło mi zasilanie fpv dron był w zasięgu wzroku jednak nie sposób było ocenić kierunek w jakim jest zorientowany. Wtedy przydało się SS mode.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: Verid »

Nie mówię że nie warto mieć. Mówię że warto umieć się obyć bez niego a nie wychodzić z założenia że skoro mam to nie muszę umieć.
Ten wredny...
DronNOOB

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: DronNOOB »

RTH, IOS tak samo jak auto start czy lądowanie to są tryby które trzeba stosować w sytuacjach wyjątkowych a nie polegać na nich jak na nieodłącznym składniku codziennego latania.
To tak samo jak by auto-szkoly uczyły jazdy na samochodach z włączonym cruise control
Awatar użytkownika
Dezet
Posty: 481
Rejestracja: sobota 03 sty 2015, 15:31
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: Dezet »

Sokół pisze:Dzięki za odpowiedz.
No nie skojarzyłem z początku z IOC, za słabo przeczytałem instrukcję.

Trochę byłem podirytowany bo latałem przez 15 min i w momencie lądowania pomieszały mi się kierunki i 350- tka skończyła w krzakach skończyło się na uszkodzonym śmigle.

"Verid" piszesz nauczyć się latać oczywiście jest to wyjście ale jak już mam swój sposób opanowany to wolę się jego trzymać.
Niedawno też miałem podobną sytuację. Był tak daleko i pod Słońce, że nie mogłem określić, jak jest do mnie odwrócony. Dodam, że leciałem nisko, co dodatkowo napędzało stres. Mimo podglądu na monitorze pogubiłem kierunki, a drona obróciłem do mnie przodem. Gdy ja dawałem mu "wsteczny", żeby leciał do mnie tyłem, on odlatywał. A pomogło... włączenie RTH. Gdy był już blisko mnie, wyłączyłem i przejąłem kontrolę. Dla lepszej widoczności, na klapce aku mam zamontowane takie ledowe światełko, ale z dużej odległości i w dzień też przestaje być widoczne: http://www.banggood.com/DJI-PHANTOM-RGB ... 11053.html
Yuneec Typhoon H, Walkera QR X350 PRO, Xiaomi Yi, gimbal G-3D storm32, TS832, FPV718.
Gregooz
Posty: 155
Rejestracja: piątek 16 sty 2015, 19:42
Lokalizacja: Czeladź

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: Gregooz »

Ja przyznaje bez bicia latam cały czas w simple mode- tak mi lepiej. Tylko raz mi się zdarzyło będąc nad drzewami że zmienił się w sam od siebie na normal mode. Super Simple nie do konca ufam, a do simple można się przyzwyczaić trzeba tylko pamiętać, że kierunek w którym uzbroimy drona na ziemi jest jego kierunkiem lotu więc problem odwrotnego sterowania pojawia się jeśli przelecimy za siebie.

BTW: może ktoś podesłać defaultowe parametry z mission plannera do W350pro?. Znalazłem na www ale chce je porównać.
Sokół
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 29 mar 2016, 09:45
Lokalizacja: Gdynia

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: Sokół »

Witam.
Wczoraj robiłem próby z funkcją IOC ale nie wiedzieć czemu nic się nie działo.

Natomiast miałem nie ciekawe zdarzenie.
Zaczęły mrugać kontrolki tylne zielone że bateria słaba włączył się RTH sam.

Gdy dron był 1,5m nad ziemią wyłączyły się silniki, na szczęście nic się nie stało.

Po podłączeniu baterii okazało się że napięcie wynosi 11,19v, 3,73v na poszczególnej celi w MP mam ustawienia zmienione że powinien odciąć moc przy 10,5V (standard 10,8) dlaczego tak się stało.?

Przy jakim napięciu aktywuje się funkcja RTH i czy można to zmienić.
Walker QX350 Pro z Devo7, G-2d, GOPRO hero3.
Syma x5c
Awatar użytkownika
Dezet
Posty: 481
Rejestracja: sobota 03 sty 2015, 15:31
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: Dezet »

Gdy latasz silniki pobierają prąd, więc napięcie mogło spaść do 10,5V i uruchomił się RTH. Po lądowaniu napięcie trochę się podnosi. Robiłeś moda LVC w MP? Brak tego, często skutkuje kretem, bo funkcja standardowo wykorzystywana w modelach samolotów(które mogą lecieć z wyłączonym silnikiem), nie jest wyłączana przez Walkerę dla multirotorów. A te działają tylko gdy mają prąd- inaczej kret.
Startuję i ląduję w manualu, gps używam, IOC nie ruszam, RTH traktuję jako funkcję "ratunkową"(jak wyżej opisałem). Latam spokojnie, na czas(można aktywować timer w nadajniku) i z buzerem.
Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, to na FB jest Walkera Support (przeważa j. angielski, ale jest tłumacz). Na początku jest tzw. "przypięty post" dotyczący chyba wszystkich pytań, jakie mają początkujący.
Yuneec Typhoon H, Walkera QR X350 PRO, Xiaomi Yi, gimbal G-3D storm32, TS832, FPV718.
Sokół
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 29 mar 2016, 09:45
Lokalizacja: Gdynia

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: Sokół »

Dezet , dziękuję za info.
1. Pytasz czy robiłem moda "LVC", jedyny mod jaki zrobiłem w MP to właśnie obniżenie napięcia z 10,8 do 10,5v ale zakładam że to nie to. Co powinienem zmienić?
2. Skok napięcie mógł wynieść aż 0,6v to strasznie dużo. Ale z tego co piszesz RTH uruchamia się przy 10,5v. Czy tak?
3. Jeszcze jedno gdy aktywuje się RTH przy niskim napięciu to moc (manetka gazu) powinna być na 50% ? Czy nie ma to znaczenia?

Dziś przyszedł do mnie Lipo alert więc zainstaluje.

Dziękuje za pomoc,.
Walker QX350 Pro z Devo7, G-2d, GOPRO hero3.
Syma x5c
Awatar użytkownika
Dezet
Posty: 481
Rejestracja: sobota 03 sty 2015, 15:31
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: Dezet »

ModLVC. Po podłączeniu drona w MP zakładka "CONFIG/TUNNING"- Full Parameter List- w tabeli FS_BATT_ENABLE- zmieniamy na 0. Jeśli Twój włączał przy niskim napięciu RTL,to pewnie masz tam ustawione 2.
Przed wszelkimi zmianami zrób kopię aktualnych parametrów- z prawej strony tabelki. Po zmianie też zapisujesz, żeby zmiany wgrały się do kontrolera.
Skok napięcia może wydać się duży- jak podłączysz alarm to zobaczysz jak się ono zmienia przed i po locie.
Chyba we wszystkich trybach automatycznych manetka powinna być na 50%.

Wszystkie zmiany robisz na własne ryzyko!!
Yuneec Typhoon H, Walkera QR X350 PRO, Xiaomi Yi, gimbal G-3D storm32, TS832, FPV718.
ODPOWIEDZ