Walkera QR X350 PRO czy warto?

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Anndybo
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 24 kwie 2014, 17:07
Lokalizacja: Chicago

Post autor: Anndybo »

na you tube cala masa filmikow. ja dopiero sie ucze wiec za duzo powiedziec nie moge.
Zdania sa podzielone jesli chodzi o upgrade firmwaru. Np u mnie po wgraniu 1.1 mialem problem z sugnalem GPS i wrocilem do ver. 1.0 Podobnie inni uzytkownicy. Z kolei u innych wszystko OK. Niektorzy narzekaja na za mala moc motorow i zmienija na Emax 935KV. faktem jest ze po 15 minutach z gimbalem i GoPro sa gorace. Ja zamowilem lozyska boca z ceramicznymi kolkami, zobaczymy czy bedzie jakas zmiana. Z gimbalem i GoPro czas lotu to 15 minut pewne, plus jakies 2-3 na ladowanie. Podobno w wersji 1.2 poprawili failsafe przy slabej baterii i teraz ma nie spadac jak kamien. Ja na wszelki wypade wylaczylem ta opcje w Mission Planer i zamontowalem alarm plus mam tez minimOSD i goggle fatshark wiec na biezaco kontroluje napiecie. ogolnie quad OK, ciekawie jesli chodzi o stabilnowsc GPS wyglada ten quad: http://onlyflyingmachines.com/product/f ... escription

tu moje zmagania z Walkera na you tube:
https://www.youtube.com/user/suzaquad/videos
Aniol
Posty: 14
Rejestracja: sobota 07 cze 2014, 09:40
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Aniol »

Dzięki za informacje, nie widziałem odpowiedzi i przestałem tu zerkać. Powiem tak dla mnie to pierwsza zabawka tego typu. Uczę się latać ale mówiąc serio chwilami boje się go rozwalić. Mam wersje z Devo F7 jako kamere do gimbala mam Ilook+. Jest fullhd i obraz jest miły dla oka. Ja dostałem już z softem 1.1 bo sprawdzałem. Nie rozumiem pewnych przełączników i nie wiem gdzie szukać wyjaśnień. Co do sprawdzania napięcia widzę chyba tylko napięcie devo f7, nie wiem co i jak sprawdzić. Dasz mi parę lekcji ;)
Awatar użytkownika
jacek666b
Posty: 266
Rejestracja: piątek 07 lis 2014, 22:20
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: jacek666b »

Witam wszystkich!
Panowie, zamierzam kupić qr-x350 na Aliexpress.
Moje doświadczenia to Hubsan H107C, i niezbyt rozumiem jaka jest różnica pomiędzy:

Red option:
http://www.aliexpress.com/item/Walkera- ... 62088.html

a

Gray option:
http://www.aliexpress.com/item/EMS-Free ... 7.html?s=p

Jedyne co widzę to 100$, może to głupie ale nie chcę się naciąć.
Będę bardzo wdzięczny za pomoc, i niedługo zawitam tu na dobre :-)
Awatar użytkownika
Eski
Posty: 407
Rejestracja: poniedziałek 05 kwie 2010, 22:19
Lokalizacja: UK

Post autor: Eski »

jacek666b pisze:Witam wszystkich!
Panowie, zamierzam kupić qr-x350 na Aliexpress.
Moje doświadczenia to Hubsan H107C, i niezbyt rozumiem jaka jest różnica pomiędzy:

Red option:
http://www.aliexpress.com/item/Walkera- ... 62088.html

a

Gray option:
http://www.aliexpress.com/item/EMS-Free ... 7.html?s=p

Jedyne co widzę to 100$, może to głupie ale nie chcę się naciąć.
Będę bardzo wdzięczny za pomoc, i niedługo zawitam tu na dobre :-)


Kolorami zostały oznaczone poszczególne zestawy. Nie będę Ci wklejał co który zawiera bo wystarczy przeczytać w opisie.
Yankee
Posty: 146
Rejestracja: niedziela 30 lis 2014, 11:36
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Yankee »

Witam,

czy ktoś potrafi coś nowego w temacie podpowiedzieć? Ciągle waham się nad kupnem wersji z radiem devo10 (zasięg 2km) ale nie bardzo wiem czy:
1. do tego gimbala w zestawie podepnę GoPro 4 silver ?
2. czy da się zestaw jakoś rozbudować do FPV abym miał podgląd np na telefonie z kamery? Nie bardzo jeszcze te wszystkie kabelki ogarniam :-)
3. czy znacie jakąś w miarę pewną metodę kupienia z transportem do Polski żeby nie zapłacić vatu/cła ? Zastanawiam się nad kupnem na stronie dx.com
http://www.dx.com/p/walkera-qr-x350-pro ... Hr1ecmF9-A

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jacek666b
Posty: 266
Rejestracja: piątek 07 lis 2014, 22:20
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: jacek666b »

Cześć,
Ja zakupiłem tutaj:
http://www.aliexpress.com/snapshot/6328669801.html
za 436 dolarów, z DEVO10, paczka była u mnie po 1,5 tygodnia od dnia kupna.
Cło 420 złotych + 1465 dron= poszukaj taniej?? :)
Korzystałem ze zniżek co prawda...
Poza tym Chińczyk Edward świetnie zna angielski i jest bardzo pomocny, odpowiedział na każde moje pytanie a było ich sporo, w ciągu 24h także polecam!
Mam jedną niesprawną celę w baterii, wysłał mi drugą bez problemu.

Wczoraj rozbiłem mojego drona po 10 minutach, nie wiem czemu, 100m nad ziemią przestał odpowiadać i po chwili spadł uszkadzając głowny kontroler oraz obudowę... 200$ do wydania.

Wie ktoś jak zapobiec takim wypadkom? Nawet zabawka hubsan h107c pozwala przy niskim poziomie baterii na około minutę lotu, a tutaj gdy zobaczyłem migającą diodę niskiego stanu baterii, nie mogłem się z nim porozumieć... temperatura? -2 na dworze.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

1. Tak
2. Tak. Jest potrzebny nadajnik FPV walkery jeśli chcesz mieć video na devo7 lub devo 12 albo inny.
3. Bez vatu nie dasz rady. Widziałem karton z tą walkerą. Jest wielki i wierz mi że są marne szanse ominięcia VAT.
Ostatnio zmieniony niedziela 30 lis 2014, 12:05 przez shaggee, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Post autor: Kowal »

Yankee pisze:czy znacie jakąś w miarę pewną metodę kupienia z transportem do Polski żeby nie zapłacić vatu/cła ?
Duża "łapówa" u lokalnego proboszcza, i codzienne paciorki, a może Zostaniesz wysłuchany :mrgreen: Innej metody nie ma :-P No może oprócz zakupu w krajach UE 8-) Na przykład TUTAJ :-)
Ostatnio zmieniony niedziela 30 lis 2014, 12:00 przez Kowal, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Yankee,
Poczekaj tydzień/dwa. W kraju będzie autoryzowany dealer walkery. Wszystkie części/upgrejdy wsparcie techniczne online itd. Będzie wersja z nowymi trybami lotu, powrotem do domu w przypadku słabej baterii itd. Wszystkie walkery z najnowszym oprogramowaniem. Będzie nawet X350Pro V2.
Yankee
Posty: 146
Rejestracja: niedziela 30 lis 2014, 11:36
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Yankee »

shaggee pisze:Yankee,
Poczekaj tydzień/dwa. W kraju będzie autoryzowany dealer walkery. Wszystkie części/upgrejdy itd. Będzie wersja z nowymi trybami lotu, powrotem do domu w przypadku słabej baterii itd.
A można wiedzieć gdzie ten autoryzowany dealer będzie ? W Poznaniu?;-)
Masz może jakieś przecieki co do poziomu cen w stosunku do tych cen azjatyckich?
Z Vatem sobie jakoś poradzę bo zawsze można to brać na firmę tym bardziej jak się ma coś wspólnego z budownictwem :-)
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Ma być w Poznaniu. Będę miał przyjemność testować ten sprzęt w ramach recenzji.
O cenach nic nie wiem ale na pewno nie będą takie same jak w Azji.
Jeśli masz EORI, dostaniesz od sprzedawcy pełnowartościową fakturę, wszystkie certyfikaty CE to jak najbardziej możesz zamówić na firmę ze sklepu Azjatyckiego ale takie sklepy jak bangood i DX fakturki ci nie wystawią a o CE zapomnij.
Yankee
Posty: 146
Rejestracja: niedziela 30 lis 2014, 11:36
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Yankee »

CE mi do szczęścia nie jest potrzebne. Sama faktura wystarczy żeby odliczyć VAT i wrzucić w koszty.
W takim razie poczekam jeszcze chwilę - także na recenzję :-)
Bardzo bym prosił o wrzuceniu tutaj na forum info na ten temat.
Dzięki wszystkim za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Yankee, CE tobie nie jest potrzebne ale dla celnika to priorytet. Nie ściągniesz na firmę sprzętu bez certyfikatu.
Recenzja będzie w tym dziale.
Awatar użytkownika
jacek666b
Posty: 266
Rejestracja: piątek 07 lis 2014, 22:20
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: jacek666b »

Panowie, co zrobić żeby drugi raz nie rozbić Walkery?
Na pewno przyda się to potomnym po mnie, więc duża prośba o pomoc.

Mianowicie:
Dwa dni temu latałem zapoznawczo z nowym urządzeniem-wyszło 14 minut
Następnie po naładowaniu baterii i podłączeniu gimbala G2D + kamerka SJ4000 w 8 minucie lotu dron przestał odpowiadać (około50 metrów nad ziemią) i walnął o ziemię niszcząc po złości najdroższe części (kontroler, gps, obudowa).

Jak zapobiec takim wypadkom? Hubsan przy niskim woltażu powoli opadał i miał zapas na około minutę lotu a tutaj zero komunikacji i walnięcie o ziemię..
Wiem, że niektórzy montują wskaźnik napięcia, ale jak dostrzec jakie jest napięcie gdy dron jest 100m nad ziemią?
Nieszczęsne nagranie:
https://www.youtube.com/watch?v=GY4uwELDxXY
Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

jacek666b, A jakie oprogramowanie było w tej walkerze? 1.5?
ODPOWIEDZ