Walkera QR X350 PRO czy warto?

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

papisp
Posty: 18
Rejestracja: środa 18 sty 2017, 18:12

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: papisp »

Chyba znalazłem przyczynę w aparaturze sekcja input FM SW ale teraz deszcz pada i nie mogę przetestować

Niestety nie pomogło. Poniżej zrzut z MP
mp.jpg
mp.jpg (174.24 KiB) Przejrzano 3830 razy
EDIT - scalenie

Grzebałem w opcjach input i ouput w devo 7 nigdzie więcej chcąc ustawić gimbal.
Poda mi ktoś właściwie ustawienia w input zeby ioc moźna było wyłączyć klawiszem

Szukam i szukam i nie mogę znaleźć czy wyjaśni mi ktoś pojęcia które są w aparaturze devo 7
Gear
FMOD SW,
MIX SW,
D/R,
HOLD,
GEAR SW,
TRN
AUX2.

Sw to switch a reszta?
Ostatnio zmieniony sobota 18 lut 2017, 17:23 przez papisp, łącznie zmieniany 1 raz.
marikas2
Posty: 12
Rejestracja: piątek 10 lut 2017, 11:15
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: marikas2 »

wymieniłem tą ceramike GPS, przez kilka lotów było w miare OK (nie tak jak przed upadkiem), a teraz zatacza koła jakby sam się sterował, pochyla się i leci :(

Edit -scalenie

aha, kompas kalibruje często przed lotem i tak nie pomaga :(

nie widziałem co mam zrobić zamówiłem drugi kompas, ale chyba niepotrzebnie,
rozebrałem DEVO M niby z zewnątrz wygladał ok, okazało się że zerwało jeden scalak i kondensator smd
Załączniki
IMAG0991_.jpg
IMAG0991_.jpg (162 KiB) Przejrzano 3840 razy
Ostatnio zmieniony wtorek 21 lut 2017, 20:43 przez marikas2, łącznie zmieniany 1 raz.
marikas2
Posty: 12
Rejestracja: piątek 10 lut 2017, 11:15
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: marikas2 »

papisp pisze:Chyba znalazłem przyczynę w aparaturze sekcja input FM SW ale teraz deszcz pada i nie mogę przetestować

Niestety nie pomogło. Poniżej zrzut z MP
mp.jpg
EDIT - scalenie

Grzebałem w opcjach input i ouput w devo 7 nigdzie więcej chcąc ustawić gimbal.
Poda mi ktoś właściwie ustawienia w input zeby ioc moźna było wyłączyć klawiszem

Szukam i szukam i nie mogę znaleźć czy wyjaśni mi ktoś pojęcia które są w aparaturze devo 7
Gear
FMOD SW,
MIX SW,
D/R,
HOLD,
GEAR SW,
TRN
AUX2.

Sw to switch a reszta?
Na płytce do DEVO 7 User Manual są omówione wszystkie ustawienia oraz jest podane jakie są ustawione domyślnie w tekście lub na obrazkach. Ja bym poustawiał wg. tego.
papisp
Posty: 18
Rejestracja: środa 18 sty 2017, 18:12

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: papisp »

Instrukcje a szczególnie ten temat znam na pamięć i śni mi się już po nocach i nie wyśpię się dopóki nie rozwiążę problemu.
Już chyba jestem blisko znalazłem odpowiedź dlaczego IOC działa non stop. Natchnęło mnie niemieckie forum ale tam też nie ma jednoznacznej odpowiedzi.
Na tą chwilę działa wszystko, mogę IOC włączać/wyłączać oprócz gimbala G-2d, który był przyczyną jak był wpięty do RX703A do AUX2 - PIT nawet jak w devo był niewysterowany (zaczynam powoli rozumieć DEVO7).

Obecnie mam w DEVO 7

INPUT
FMSW-FMD
FMTRM-FMOD

OUPUT
GEAR-MIX tj RTL i HOLD
FLAP-GEAR to jest sterowanie włączaniem kamery i działa podpięty do AUX1 w odbiorniku
AUX2-FMD

Teraz pytanie a szczególnie do użytkowników sprzętu, którym wszystko działa:
Jak mają podpięty gimbal G-2D do RX703a i jak wysterowany w DEVO 7





Już jestem bliżej wysterowałem w DEVO 7
FLAP - AUX2
I podłączyłem pit z g-2d do AUX1
Gimbal działa ale teraz nie działa mi włączanie kamery, bo miałem wpięte do AUX 1 gdzie teraz jest gimbal

Wygląda na to, że dopiąłem swego.
Sterowanie kamery wpięte do AUX2 i w devo 7
AUX2-GEAR
Wygląda, że działa wszystko po testach dam znać jak przestanie dmuchać.
marikas2
Posty: 12
Rejestracja: piątek 10 lut 2017, 11:15
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: marikas2 »

co myślicie o module GPS Beitian BN 880? Serio nawet w domu łapie sygnał?
Awatar użytkownika
rafi.devtox
Posty: 465
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: strzelce krajeńskie

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: rafi.devtox »

Tak. To prawda. Lapie sygnal w domu po ok minucie... Oczywiscie nie w bloku kolo windy ale w pokoju niedaleko okna jak najbardziej... Zimny start na zewnatrz nigdy nie zajal mi wiecej niz 40sek. A hot start zwylke ok 9-11s

.... jest jedna rzecz która pociaga bardziej niz quad. MAN TGX, 40t i 1000km przed Toba....
marikas2
Posty: 12
Rejestracja: piątek 10 lut 2017, 11:15
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: marikas2 »

Po naprawie DEVO M chyba wraca do normy wszystko, dryfuje maks w promieniu 1 metra, juz nawet wiatr koryguje. Wiec ani kompas ani GPS, warto było zajrzeć pod obudowe DEVO M
papisp
Posty: 18
Rejestracja: środa 18 sty 2017, 18:12

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: papisp »

Napisz bardziej szczegółowo
marikas2
Posty: 12
Rejestracja: piątek 10 lut 2017, 11:15
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: marikas2 »

wcześniej pisałem że mi spadł z nieznanych przyczyn, teraz domyslam się że jedna z celi na lipo szybciej się rozładowuje i zadziałało prawdopodobnie Low Voltage Cut off - LVC.
Bebechy wyglądały ok, to wymieniłem tylko obudowe, skalibrowałem w Mission Planer, podczas testowania zacżął wariować w trybie hold position - pouszkadzałem śmigła. Popytałem na forum. Zajrzłem jeszcze raz do środka okazało się że antena pasywna jest pęknieta, więc wymieniłem/przelutowałem. Nadal nie pomogło, więc zamówiłem kompas, bo tak doradzają na więszkości forów - niepotrzebnie i teraz odsyłam. Rozebrałem jeszcze raz i tym razem odkleiłem DEVO M i zajrzałem do środka. Okazało się że wyrwało z lutu ten układ taki z najgrubszymi nóżkami (na szczęście) i jeden więszy kondensator SMD. Po przylotowaniu jest OK, tylko śmigła obkruszone muszę wyminić i powinien być bardziej stabilny wtedy.

EDIT - scalenie

A jednak działało dobrze na chwile :( dalej to samo, nawet podmieniłem kompas i bez zmian dalej.
Chyba cały moduł GPS podmienie... bo już nie wiem co może być nie tak
Awatar użytkownika
Dezet
Posty: 481
Rejestracja: sobota 03 sty 2015, 15:31
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: Dezet »

Próbując lotu z wyrwanym scalakiem, pewnie uszkodziło się jeszcze coś innego w kontrolerze. Próbowałem swój pierwszy FC "poskładać" po krecie, ale mimo, że lutowanie nie jest mi obce, poddałem się- elementy za drobne i nie wiadomo, czy udałoby się go reanimować.
Yuneec Typhoon H, Walkera QR X350 PRO, Xiaomi Yi, gimbal G-3D storm32, TS832, FPV718.
marikas2
Posty: 12
Rejestracja: piątek 10 lut 2017, 11:15
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: marikas2 »

oderwała się pamięć i kondensator smd, na szczeście pękły tylko luty i dało się łatwo przylutować, nie widać zeby coś jeszcze było uszkodzone. Jakbyśmy się dogadali na ew. zwrot to mógłbym wziąść od Ciebie to DEVO M, sam rozumiesz to nie są tanie rzeczy. Nowy taki dron na allegro kosztuje 1050zł (dużo taniej niż części), już zainwestowałem prawie tyle że miałbym taki drugi na części plus DEVO 7 gratis w zestawie.
Awatar użytkownika
Dezet
Posty: 481
Rejestracja: sobota 03 sty 2015, 15:31
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: Dezet »

Pozbywam się części z 350-tki, niedługo też wystawię drona z gimbalem, więc sprzedaż "na próbę" niestety nie wchodzi w grę.
Yuneec Typhoon H, Walkera QR X350 PRO, Xiaomi Yi, gimbal G-3D storm32, TS832, FPV718.
Miko
Posty: 11
Rejestracja: wtorek 01 lip 2014, 17:48
Lokalizacja: Zakopane

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: Miko »

Witajcie po przerwie.
Postanowiłem polatać moją 350 Pro i zaczęły się schody.
Pakiety leżały około rok? nieładowane. Naładowałem je, po czym zrobiłem próbny lot na balkonie.
Latam z podłączonym lipo monitorem pod gniazdo balansera. Na niby naładowanym pakiecie, zaraz zaczął piszczeć. Myślę, przecież niemożliwe! Ładowarka wbiła sporo do pakietów, ale ląduję. Przestał piszczeć, bo pobór prądu zmalał. Myślę wystartuję - i tu był błąd. Uniosłem się około 30 cm, a dron zaczyna szaleć. Ląduję. Spadł na podwozie. Przepustnica gazu na 0, a ten po podłodze idzie do przodu i nie reaguje na aparaturę. idealnie wycelował w bramkę 50cm i spadł ze schodków (5 stopni).
Z myślą, że to pakiety, zamówiłem nowe Turnigy.
Dziś uradowany z okazji nadmiaru czasu pomyślałem, że polatam koło domu. Pakiety pełne, a lot nie trwał więcej jak 2 minuty, bo monitor piszczy. Napięcie na celach spadło do około 3.8v - 3.9v (zmierzone około 30s po locie).
Nie świeci się prawa zielona kontrolka. Robiłem kalibrację kompasu, ale nic to nie dało.
O co chodzi? :(
Chyba przesiądę się na Phantoma 4, albo xiaomi
Dji Phantom 3 professional
Walkera QR X350 PRO + G2D + iLook camera + Devo F7
Syma X5SW + kamerka WiFi :)
marikas2
Posty: 12
Rejestracja: piątek 10 lut 2017, 11:15
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: marikas2 »

Wczoraj też testowałem loty na niskim napięciu, poniżej 10,5v zaczyna wariować czyli przy 3,4-3,5v na cele - alarm mam ustawiony na 3,5v i przy 3,59 na którejkolwiek celi zaczyna piszczeć. Zaraz pokazało się 10,2v i też przestałsłuchać kotrolera.
Wcześniej testowałem na baterii 2S przy napięciu 8,5v i udało się wystartować ale niestety nie da się stabilnie na tym latać.
Awatar użytkownika
Dezet
Posty: 481
Rejestracja: sobota 03 sty 2015, 15:31
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: Dezet »

Ustawcie alarm nie 3,5V, tylko 3,6V. Trochę dziwne zachowanie, ale 30cm nad ziemią raczej trudno utrzymać równowagę, bo podmuch od ziemi przeszkadza. Musiałbym swojego naładować i odpalić - 3 m-ce przerwy, ale mz nie powinno być problemu- pakiety przechowane, jak należy.
Yuneec Typhoon H, Walkera QR X350 PRO, Xiaomi Yi, gimbal G-3D storm32, TS832, FPV718.
ODPOWIEDZ