Walkera QR X350 PRO czy warto?

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Miko
Posty: 11
Rejestracja: wtorek 01 lip 2014, 17:48
Lokalizacja: Zakopane

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: Miko »

U mnie chyba nawet jest więcej ustawione (mam zewnętrzny lipo monitor), bo po wylądowaniu jak dobrze pamiętam mam ok. 3.8 - 3.9v
Ale o co chodzi, że tak szybko się rozładowuje?! Może jakieś opory na silnikach, czy co?! Dronem nie latałem dość długo :( Pakiety jak już pisałem, nowe. Za co odpowiada zielona dioda po prawej? To kompas, czy gps? U mnie nie świeci.
Rozebrałem wczoraj drona i dobrałem się do gpsa. Niebieska dioda cały czas pulsuje, nawet jak go wystawiłem na kilka minut na balkon, to dalej migała, a nie powinna świecić światłem ciągłym po wykryciu satelit?
Dji Phantom 3 professional
Walkera QR X350 PRO + G2D + iLook camera + Devo F7
Syma X5SW + kamerka WiFi :)
marikas2
Posty: 12
Rejestracja: piątek 10 lut 2017, 11:15
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: marikas2 »

Prawa dioda sygnalizuje ilość satelit +6 bodajże, więc jeżeli mignie 5 razy to złapał 11 satelit. Umnie miga do 11 razy czyli mam wtedy 17 satelit.
Niebieska przy module GPS? - nie wiem nie pomoge :(
Napięcie zawsze pokazuje większe jak bateria chwile odsapnie. Ja zawsze zniżam lot na wysokość twarzy i odczytuje wskazania lipo buzzera.
Aha, ja zrobiłem LVC więc sam decyduje przy jakim napięciu ląduje. Za nim to zrobiłem W moim dronie było tak że przy 3,8-3,9v sam lądował a lewa dioda migała ostrzegając o niskim poziomie baterii.
Miko
Posty: 11
Rejestracja: wtorek 01 lip 2014, 17:48
Lokalizacja: Zakopane

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: Miko »

To u mnie nic, no chyba, że za krótko dron podłączony do zasilania, ale dawniej się dość szybko zapalała.
Tak, moduł gps jest pod górną częścią obudowy. Jak będzie ciemno, to powinieneś zobaczyć, że coś tam błyska / świeci na niebiesko :)
Co prawda już mam zamówionego nowego drona, ale tego też chcę uratować, bo kosztował mnie tyle co nowy Phantom w obecnej cenie :)
Dji Phantom 3 professional
Walkera QR X350 PRO + G2D + iLook camera + Devo F7
Syma X5SW + kamerka WiFi :)
Awatar użytkownika
Dezet
Posty: 481
Rejestracja: sobota 03 sty 2015, 15:31
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: Dezet »

Jeśli na dworze w ogóle nie błyska prawa dioda(ilość satelit), to coś jest z modułem. Może się coś rozłączyło, zimne luty, luźna wtyczka. X350 nie ma wskaźnika działania kompasu. Tak błyska LED niebieski przy GPS. Tu moduł zmieniony na BN880, więc łapie satki w domu: https://www.youtube.com/watch?v=sFYNSxQMmIY
Yuneec Typhoon H, Walkera QR X350 PRO, Xiaomi Yi, gimbal G-3D storm32, TS832, FPV718.
Miko
Posty: 11
Rejestracja: wtorek 01 lip 2014, 17:48
Lokalizacja: Zakopane

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: Miko »

Wtyczki sprawdzałem i raczej są ok, chyba, że gdzie w aparaturze wyłączyłem gpsa?
Dji Phantom 3 professional
Walkera QR X350 PRO + G2D + iLook camera + Devo F7
Syma X5SW + kamerka WiFi :)
Awatar użytkownika
Dezet
Posty: 481
Rejestracja: sobota 03 sty 2015, 15:31
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: Dezet »

Raczej GPS nie wyłączysz w aparaturze.
Yuneec Typhoon H, Walkera QR X350 PRO, Xiaomi Yi, gimbal G-3D storm32, TS832, FPV718.
marikas2
Posty: 12
Rejestracja: piątek 10 lut 2017, 11:15
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: marikas2 »

strzelam tak na logikę: jak lipo się szybko rozładowują, dodatkowo nie działa GPS to może jakieś zwarcie? na module GPS, wiązce do modułu, wpadła śróbka, ekranowanie GPS zwiera jakieś luty?...
Miko
Posty: 11
Rejestracja: wtorek 01 lip 2014, 17:48
Lokalizacja: Zakopane

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: Miko »

Lipo bardzo szybko siada :( Raczej tam wszystko jest ok, ale sprawdzę to. Na części modułu gps jest taka metalowa puszka - blaszka. Ona tak trochę dziwnie tam jest umocowana, zauważyłem, że jakby się trochę przesunęła, to może zrobić zwarcie układu scalonego na gpsie. Czy jak odłączę zasilanie gpsa, to dron wystartuje?
Ciekawi mnie, czy jak dron nie lata, tylko został by włączony na zewnątrz na około 5 minut i po tym jak się odblokuje silniki, to zaświeca się u Was druga zielona kontrolka?
Dji Phantom 3 professional
Walkera QR X350 PRO + G2D + iLook camera + Devo F7
Syma X5SW + kamerka WiFi :)
Miko
Posty: 11
Rejestracja: wtorek 01 lip 2014, 17:48
Lokalizacja: Zakopane

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: Miko »

Update :)
Rozebrałem jeszcze raz dziś moją Walkerę. Chyba poczuła się zazdrosna o Phantoma, bo zaczęła działać. To sprzęt z chińską duszą :D
Zdemontowałem osłony śmigieł (te dla początkujących). Chyba miałem też tam za długie śruby, choć nie czułem aby coś obcierało na silnikach, ale zamontowałem oryginalne, co były fabrycznie.
Skalibrowałem jeszcze raz kompas. Po kalibracji zaczęła migać dioda od gpsa :D Podczas lotu są 2 błyski.
Na pakiecie, który leżał około miesiąca przelatałem około 5 minut, zanim zaczął pikać lipo monitor. Lot treningowy, po tarasie przy silnych porywach wiatru.
Po locie silniki ciepłe, pakiet zimny.
Tak więc chyba mały postęp jest :)
Dji Phantom 3 professional
Walkera QR X350 PRO + G2D + iLook camera + Devo F7
Syma X5SW + kamerka WiFi :)
Awatar użytkownika
Dezet
Posty: 481
Rejestracja: sobota 03 sty 2015, 15:31
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: Dezet »

Jeśli miałeś za długie śruby mocujące osłony śmigieł,(które uważam za całkowicie zbędne) niepotrzebnie obciążające drona i powodujące brak stabilności- mogłeś zewrzeć uzwojenia w silniku. Jeśli teraz masz krótsze śruby, które nie robią zwarcia, to tu mógł być powód szybkiego rozładowania aku!?
Druga dioda (od GPS) po zbindowaniu z aparaturą powinna zacząć błyskać, jeśli złapie satki, nawet bez uzbrajania silników. Po prostu trzeba odczekać na błyśnięcia- minimum 3 błyski. Nie wiem, czy bez podłączonego GPS poleci.
Jakie napięcie początkowe miał ten "miesięczny" aku po podłączeniu?
Yuneec Typhoon H, Walkera QR X350 PRO, Xiaomi Yi, gimbal G-3D storm32, TS832, FPV718.
Miko
Posty: 11
Rejestracja: wtorek 01 lip 2014, 17:48
Lokalizacja: Zakopane

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: Miko »

Właśnie też tak pomyślałem, teraz jest jak fabryka dała, więc powinno być w tej kwestii w porządku.
Niestety nie wiem jakie miał napięcie, ale cele w nowych pakietach rozładowują się dość nierówno i chyba też przez to lipo monitor piszczy. Teraz kolejny lot trwał około 5 minut i alarm. Ustawioną mam sygnalizację na 3.7v, ładowarka wbiła do niego około 1750mAh. Może zejść tak na 3,6v?
Dji Phantom 3 professional
Walkera QR X350 PRO + G2D + iLook camera + Devo F7
Syma X5SW + kamerka WiFi :)
Awatar użytkownika
Dezet
Posty: 481
Rejestracja: sobota 03 sty 2015, 15:31
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: Dezet »

Jaką ładowarką ładujesz pakiet? Może ona nie ładuje "do pełna".
Yuneec Typhoon H, Walkera QR X350 PRO, Xiaomi Yi, gimbal G-3D storm32, TS832, FPV718.
Miko
Posty: 11
Rejestracja: wtorek 01 lip 2014, 17:48
Lokalizacja: Zakopane

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: Miko »

Hot Power, taka jak imaxy. Podłącza się ją pod balanser i główne złącze baterii.
Dji Phantom 3 professional
Walkera QR X350 PRO + G2D + iLook camera + Devo F7
Syma X5SW + kamerka WiFi :)
papisp
Posty: 18
Rejestracja: środa 18 sty 2017, 18:12

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: papisp »

Koledzy
Mój sprzęt jak odlecę nim za daleko i zgubi sygnał to włącza się RTL, wraca szybko ale opada bardzo powoli i tylko pozostaje się modlić żeby mu paliwa nie brakło.
Raz zaszalałem i puściłem go na 600m stracił kontakt i wrócił ale to było najdłuższe 10 min mojego życia.
Jak już wraca po stracie zasięgu to mogę nim tylko kręcić wokół własnej osi sterować gimbalem ale nie mogę przerwać RTL
Da się to jakoś zmienić?
Czy da się przyśpieszyć opadanie w RTL?
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Re: Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: shaggee »

papisp pisze:Koledzy
Mój sprzęt jak odlecę nim za daleko i zgubi sygnał to włącza się RTL, wraca szybko ale opada bardzo powoli i tylko pozostaje się modlić żeby mu paliwa nie brakło.
Raz zaszalałem i puściłem go na 600m stracił kontakt i wrócił ale to było najdłuższe 10 min mojego życia.
Jak już wraca po stracie zasięgu to mogę nim tylko kręcić wokół własnej osi sterować gimbalem ale nie mogę przerwać RTL
Da się to jakoś zmienić?
Czy da się przyśpieszyć opadanie w RTL?
Parametr LAND_SPEED do podniesienia.
ODPOWIEDZ