Autel Evo 2 - dron z ambicjami

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Autel Evo 2 - dron z ambicjami

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 23:01 przez kuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9754
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Autel Evo 2 - dron z ambicjami

Post autor: pawelsky »

Hehe, i zaraz sie zaczna opowiesci ze Evo 2 bedzie mial 25km zasiegu ;)
Operating distance of 16 miles
A w jakch jednostkach jest wyrazony bitrate to chyba tylko autor tego artukulu raczy wiedziec - mili megabity/s? ;)
with a bit rate of up to 12m Mbps
Co do no-geofencing to instrukcja juz nie jest taka optymistyczna i jest w niej napisane ze restrykcje beda wlaczane w krajach ktore tego wymagaja. Chwilowo tylko w Chinach, ale to sie moze szybko zmienic...

Aha, no i w Polsce bedzie problem z pasmem 900MHz :)
kuczy pisze:Ciekawe ile to będzie kosztowało
Zapewne od $1.5k
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Autel Evo 2 - dron z ambicjami

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 23:01 przez kuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9754
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Autel Evo 2 - dron z ambicjami

Post autor: pawelsky »

kuczy pisze:Jak dla mnie - wygląda to ma metro-Mega bajty/s, ew. Multi-Mega bajty :D
- zwróciłem na to tak samo uwagę czytając artykuł, i tak samo "zajechało mi brakiem profesjonalizmu"
W instrukcji mowa jest o max 100Mbps.
kuczy pisze:- Ale tam potknięcia w oznaczeniach to pal sześć, smuci wyścig na ilość MPix bo wiadomo, że nie o ilość pixeli się sprawa rozbija...
Ewidentnie prubuja sie jakos wyroznic na rynku enterprise i podgryzc M2E/Inspire.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Autel Evo 2 - dron z ambicjami

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 23:02 przez kuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
Latttam
Posty: 102
Rejestracja: czwartek 22 sie 2019, 13:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Autel Evo 2 - dron z ambicjami

Post autor: Latttam »

Te "pierdylion pixeli" to może dużo, ale to tylko "na dzień dzisiejszy" jak mówią w polskojęzycznych mediach :) Za 2-3 lata będzie to porządane, a za 5-6 lat - standard :)
o 8K nie wspominam bo póki co chyba niewiele sprzętów to odtwarza / obrabia w sensownym czasie, no chyba, ze ktos chce się pobawić cyfrowym zoomem albo stabilizacją obrazu w postprodukcji to 8k jest fajna
Sprzęt już jest, jak masz na drona 7+ patoli, to i na PC-ta wyjmiesz 12-15k :) Monitory 8K też już są, nawet na Allegro (pojedyncze sztuki się pojawiają), 6K i 5K jest więcej oczywiście. Więc to nie problem.


W Autelu są trzy opcje kamer:
  • EVO 2 is equipped with an 8K camera capable of 48MP stills
    EVO 2 Pro is equipped with a 1″ 6K camera with an adjustable aperture of f/2.8 – f/11
    EVO 2 Dual is equipped with a FLIR Boson sensor and our EVO 2 8K camera capable of simultaneous recording.
Dla filmowców najciekawsza wydaje się EVO 2 Pro.

Dron bardzo bardzo ciekawy, nawet lepszy od Skydio 2, przynajmniej pod względem użytych kamer. Nie wiadomo jak wypadnie porównanie omijania przeszkód w obydwóch.

Z tego co zrozumiałem, najtańszy ma kosztować 1445 dolarów, co u nas się przełoży na okolice 6500-8000 zł. Ja wysiadam :) Ale może kiedyś...

9 km zasięgu, do 40 minut lotu i top speed równe 45mph. Zapowiada się bardzo ciekawie!

https://auteldrones.com/pages/evo2

Porównanie video z Mavic:

https://www.youtube.com/watch?v=_alhZhsZTKI

Demo: https://www.youtube.com/watch?v=XDiWQps-Rxc
W instrukcji mowa jest o max 100Mbps.
Czytałem gdzieś, że 120 Mb/s.
Awatar użytkownika
Myshor
Posty: 51
Rejestracja: sobota 11 paź 2014, 16:15
Lokalizacja: Polska

Re: Autel Evo 2 - dron z ambicjami

Post autor: Myshor »

"bit rate of up to 120 Mbps" zarówno dla kamery 8K i 6K
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Autel Evo 2 - dron z ambicjami

Post autor: PiotrSz »

No i Autel strzelił w kolano dla DJI na runku amerykańskim, czytałem artykuł że opatentowali system mocowania śmigieł a do tego wygrali z dji sprawę w sądzie. Według amerykańskiego prawa to co łamie amerykańskie prawo patentowe jest sprowadzane nielegalnie więc Autel na starcie jest wygrany na rynku amerykańskim jeśli pójdzie z dji na wojnę. Jak odnajdę artykuł to go podlinkuję.

Edit: znalazłem szybciej niż myślałem https://www.diyphotography.net/autel-ro ... ji-drones/
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Autel Evo 2 - dron z ambicjami

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 23:02 przez kuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9754
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Autel Evo 2 - dron z ambicjami

Post autor: pawelsky »

PiotrSz pisze:No i Autel strzelił w kolano dla DJI na runku amerykańskim, czytałem artykuł że opatentowali system mocowania śmigieł a do tego wygrali z dji sprawę w sądzie. Według amerykańskiego prawa to co łamie amerykańskie prawo patentowe jest sprowadzane nielegalnie więc Autel na starcie jest wygrany na rynku amerykańskim jeśli pójdzie z dji na wojnę. Jak odnajdę artykuł to go podlinkuję.
To pierwsza bitwa, prawo patentowe w USA jest dosc absurdalne bo pozwala patentowac oczywistosci (istnieje np. patent na sposob hustania sie na hustawce lub zabawy z kotem wskaznikiem laserowym, serio!), wiec DJI albo odpowie jakims kontrpatentem zlamanym przez Autela i zawra ugode, albo pojdzie do sadu. To co zrobil Autel to niestety klasyczny patentowy trolling - wstyd.
kuczy pisze:Czy to źle? - wydaje mi się, że wręcz przeciwnie. Jeśli powstanie mocna konkurencja dla DJI to możemy zyskać jako uzytkownicy
Zyskalibysmy gdyby konkurencja polegala na innowacji, w tej chwili jest okladanie sie absurdalnymi patentami...
krzyszp
Posty: 31
Rejestracja: czwartek 26 maja 2016, 15:18
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Autel Evo 2 - dron z ambicjami

Post autor: krzyszp »

pawelsky pisze:
kuczy pisze:Czy to źle? - wydaje mi się, że wręcz przeciwnie. Jeśli powstanie mocna konkurencja dla DJI to możemy zyskać jako uzytkownicy
Zyskalibysmy gdyby konkurencja polegala na innowacji, w tej chwili jest okladanie sie absurdalnymi patentami...
Dokładnie, chwyty poniżej pasa żeby zniszczyć konkurencję...
Nic z tego dobrego dla użytkowników nie może wyjść.
Parrot Anafi
Ryzen 1700, 32GB RAM 3200, Crucial 240BX, SX8200PRO 480GB (for video), Samsung 860 EVO 1TB, Patriot Burst 512GB, RTX 2080Ti 11GB, Radeon VII 16GB
A to na kanale ;)
krzyszo
Posty: 118
Rejestracja: piątek 17 lis 2017, 09:33
Lokalizacja: Jawor

Re: Autel Evo 2 - dron z ambicjami

Post autor: krzyszo »

PiotrSz pisze:No i Autel strzelił w kolano dla DJI na runku amerykańskim, czytałem artykuł że opatentowali system mocowania śmigieł a do tego wygrali z dji sprawę w sądzie. Według amerykańskiego prawa to co łamie amerykańskie prawo patentowe jest sprowadzane nielegalnie więc Autel na starcie jest wygrany na rynku amerykańskim jeśli pójdzie z dji na wojnę. Jak odnajdę artykuł to go podlinkuję.

Edit: znalazłem szybciej niż myślałem https://www.diyphotography.net/autel-ro ... ji-drones/

O patrz.. kurdeee dlaczego ja tak dawno tutaj nie zaglądałem ;/
Takie new'sy
Na youtube znajdziesz mnie pod
ChrisRC_FPV

Moje latadła; VX210, HEXA F550, 250stka HSKRC freestyle (realnie 240)
Awatar użytkownika
Myshor
Posty: 51
Rejestracja: sobota 11 paź 2014, 16:15
Lokalizacja: Polska

Re: Autel Evo 2 - dron z ambicjami

Post autor: Myshor »

Jednak wygląda na to, że DJI się wybroni
https://dronelife.com/2020/05/25/autels ... ainst-dji/
W skrócie: sposób szybkiego montażu śmigieł jest "niepatentowalny"
Awatar użytkownika
Myshor
Posty: 51
Rejestracja: sobota 11 paź 2014, 16:15
Lokalizacja: Polska

Re: Autel Evo 2 - dron z ambicjami

Post autor: Myshor »

Własnie pojawiła się w sprzedaży wersja Dual: sensor FLIR 640x512 + video 8K, czyli główny produkt kierowany na rynek enterprise. Ogólnie widać, że Autel oferuje parametry trochę lepsze niż Mavic 2, ale produkt wymaga jeszcze doszlifowania: kolejne wersje firmware i aplikacji wyczekiwane przez użytkowników.

Jedna ciekawa cecha Evo 2: kamera + gimbal są w prosty sposób wymieniane przez użytkownika, czyli można mieć jednego drona i dwie kamery.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Autel Evo 2 - dron z ambicjami

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 23:03 przez kuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ