Freestyle, kontroler i eleres

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

juhasss
Posty: 43
Rejestracja: poniedziałek 14 paź 2013, 20:01
Lokalizacja: Łódź

Freestyle, kontroler i eleres

Post autor: juhasss »

Witajcie, nie było mnie tu kilka lat, ale temat powrócił i chętnie bym sobie coś nowego zbudował.

Kiedyś kiedyś zbudowałem hexe opartą na eleresie. Copter sprzedałem ale została mi apka, z rx i txem (wlaśnie eleres) oraz MiśOSD i wymyśliłem własnie quada do freestylu. Poczytałem już o ramach, śmigłach silnikach i kamerkach. Pytanie moje brzmi jaki wg Was zrobić na początek kontroler? Trochę się przez ten czas pozmieniało i trochę za dużo czasu bym stracił aby tą wiedzę nadrobić. Szukam czegoś w granicach 100 - 150 zł. Na ABC-RC znalazłem np. Flip32 F4 RaceFlight 2016 - ACRO TM32 F405 MCU. Gdzieś mi tu wyskoczył wątek, że lepszy będzie F7 (ale czy na początek ma aż takie znaczenie?). Dużo się pisze również o Mateku? Co byście polecili?

Drugie pytanie, jakie macie doświadczenie/opinie o przystawce odbiorczej do smartfona? Czy przez smartfon z goglami i tą przystawką coś w ogóle będzie widać?


pozdrawiam serdecznie!
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Freestyle, kontroler i eleres

Post autor: pawelsky »

juhasss pisze:Drugie pytanie, jakie macie doświadczenie/opinie o przystawce odbiorczej do smartfona? Czy przez smartfon z goglami i tą przystawką coś w ogóle będzie widać?
Widac bedzie bez problemu, ale do racera/freestyle sie nie nada z uwagi na opoznienia.
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Freestyle, kontroler i eleres

Post autor: Głuś »

pawelsky pisze:Widac bedzie bez problemu, ale do racera/freestyle sie nie nada z uwagi na opoznienia.
To zależy jak kto lata, na same początki nie jest to taka zła opcja, ale to bardziej tylko jak ktoś to już ma ;)
juhasss pisze:Dużo się pisze również o Mateku?
Pytasz czy twierdzisz? Piszę się dużo bo to naprawdę dobre FC za rozsądną cenę. Na Ali dorwiesz F722STD za 35$, a jak dobrze poszukasz to za 34 ;-)
Płytki są fajne do tego ładnie opisane na stronie mateksys - jak jak zobaczyłem jedną - jak się na tym modele buduje, to wszystkie omnibusy i inne gówna wymieniłem na mateki :-D
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
juhasss
Posty: 43
Rejestracja: poniedziałek 14 paź 2013, 20:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Freestyle, kontroler i eleres

Post autor: juhasss »

super.. czyli warto... a jak to się ma do eleresa? będzie z tym śmigać?
Awatar użytkownika
Majk99
Posty: 685
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2014, 16:42
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

Re: Freestyle, kontroler i eleres

Post autor: Majk99 »

W teorii będzie, w praktyce słyszałem kilka osób i mówili, że do takich kopterów trochę za dużo opóźnienia :-/
Hangar: De Stik x2.5
ZOHD Dart na sterydach vmax 200km/h
Fristajlo (w bliskich planach)
ODPOWIEDZ