Ból głowy w kwestii ESC/FC

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

m!xeR
Posty: 15
Rejestracja: piątek 15 lut 2019, 19:21
Lokalizacja: Kraków

Ból głowy w kwestii ESC/FC

Post autor: m!xeR »

Cześć!

Mam taki problem. Mam już dwa rejserki, oba demony w tym jeden z nadwagą :D I...zamówiłem nowego NOX'a a z racji, że Adam będzie wysyłał (chyba) Nox'y dopiero w marcu to mam trochę czasu na przemyślenie i skompletowanie bebechów no i przy okazji niemały ból głowy z tym związany. Od kiedy zacząłem latać na KISS'ie to planowałem, że quad do free na pewno będzie na zestawie od Flyduino no ale niestety szerokość ramion troszkę pokrzyżowała plany. Na innym forum polecono mi Helio. Ja zastanawiałem się nad Kakute f7 + tekko32 4in1 lub stack hobbywinga g2. O esc hobbywinga czytałem kilka opinii w necie, że czasem lubią wrzucić na ruszt FC zamontowany wyżej :lol: i, że sam fc lubi sobie popracować na dużym użyciu procka zwłaszcza przy wyższych ustawieniach gyro/pid loopa :( O tekko32 jedyne co znalazłe to "dopóki działa to jest spoko a czasem lubi przestać działać" u polskiego youtubera. Ile te opinie są warte? Nie wiem. A może jednak kiss v2 + kiss 4in1 i zadowolić się osd z kamerki nie dokładając minimosd? Kiss v2 wymusza użycie unify hv czy da się z płytki zasilić wykastrowaną do 5v wersje pro v3?

Z góry dzięki za pomoc!
Furia 5x lite/KISS CC/Wildfire 2666kv/Runcam Micro Sparrow v2/TBS Unify nano/FrSky r-xsr - racing
Nox v2/KISS v2/KISS 4in1/Inferno v2 2550kv/Foxeer Falkor/TBS Unify hv/FrSky r-xsr - freestyle
QX7
HDO + RF
Awatar użytkownika
Majk99
Posty: 685
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2014, 16:42
Lokalizacja: Kazimierz Dolny

Re: Ból głowy w kwestii ESC/FC

Post autor: Majk99 »

Ogólnie to esc może być szersze niż ramię i nadal będzie działać :-P ja kissa też lubię i jeśli budżet na to pozwala to wziąłbym kiss fc v2 i esc albo kiss 4in1 albo 32A osobne albo te małe (one chyba 25A mają). Helio też podobno jest spoko tylko trzeba jakieś fajne esc np. Aikon32. Pamiętaj też o FlightOne, też podobno świetny. Kakute fajne fc, a o esc nie będę mówił bo już moją opinię zacytowałeś :-P Ja nawet mając osd na fc używam podstawowych informacji, które można ustawić w kamerze wiec luz. Jeśli weźmiesz 4in1 no to trzeba się ograniczyć z mocą nadajnika żeby nie jadł zbyt dużo prądu albo wziąć wersję hv (ewentualnie jakaś dodatkowa przetwornica). Jeśli jednak weźmiesz oddzielne esc można użyć jakiegoś pdb z przetwornicą 5V, fajne są Mr Steele i Wolf pdb ale do Noxa v2 chyba nie wejdą :-/
Hangar: De Stik x2.5
ZOHD Dart na sterydach vmax 200km/h
Fristajlo (w bliskich planach)
m!xeR
Posty: 15
Rejestracja: piątek 15 lut 2019, 19:21
Lokalizacja: Kraków

Re: Ból głowy w kwestii ESC/FC

Post autor: m!xeR »

To jeszcze korzystając z okazji, pierwsza odpowiedź jaka wpada Ci do głowy na pytanie t-motor f60 pro II czt Inferno v2?
Furia 5x lite/KISS CC/Wildfire 2666kv/Runcam Micro Sparrow v2/TBS Unify nano/FrSky r-xsr - racing
Nox v2/KISS v2/KISS 4in1/Inferno v2 2550kv/Foxeer Falkor/TBS Unify hv/FrSky r-xsr - freestyle
QX7
HDO + RF
ODPOWIEDZ